Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A nők és férfiak 'feladatai' fórum

A nők és férfiak 'feladatai' (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
134. 4c1a787e8f (válaszként erre: 132. - Fincsi5)
2017. jún. 13. 19:36
Egy hónapja tanulok hegeszteni. A srácok mesélik, (sokan Németországból jöttek haza levizsgázni), hogy ott kint már csomó csaj csinálja.
133. csgybzs
2017. jún. 13. 19:35

A mi esetünk elég érdekes, a fórum alapján én a csicska kategóriába tartozom... :D :D


Mind a ketten dolgozunk, férjem sokkal többet és sokkal felelősségteljesebb munkakörben, sokkal több pénzért, mint én.

Nálunk enyém a bevásárlás (ha hétvégére esik ő cipekedik), én járok az autóval, így egyszerűbb is, és ha ő vásárol, kb. 3x annyiba kerül...

Utalás, házimunka az enyém teljesen. Igen, reggel ágyba viszem a kávét, szendvicset, házi készítésű ebédet csomagolok minden nap. Cserébe amit szemem szám megkíván megkapom, mind szeretetben, törődésben, mind bármi olyan dologban, amit megkívánok, szeretnék. Képes hónapokig böngészni, hogy a nekem legjobb telefont vegyük meg, ő intézi az autóval kapcsolatos dolgokat, hétvégén mos és néha mosogat is. Nálunk így alakult ki a rendszer és ez mindenkinek jó így. Így tudom, hogy a rezsi be van fizetve, azt vettem, amiből jóízűt tudok főzni, a kis lakást pedig nem egy nagy truváj rendben tartani. Szerintem pár ilyen elejtett mondatból nem lehet belelátni egy család életébe. Az én férjem is képes 15 percet állni a nyitott hűtő előtt és nézelődni, hogy mit egyen, képes nekiállni is, de általában a keze bánja, vagy kétszer annyit kell utána takarítani. Ő nem jó ebben, én meg ezt elfogadom. Cserébe ha úgy alakul képes este 11-kor autóba pattanni és hozni a kedvenc ételeimből, vagy végigjárni a kinézett kozmetikumért fél Pestet a bioboltokban, és minden este megkérdezi hazafelé, hogy milyen finomat hozzon nekem. Nekem ez sokkal többet ér, mintha odaállna mosogatni...

Szóval nem hiszem, hogy messzemenő következtetéseket lehet levonni abból, hogy ki tud vagy nem tud megkenni egy kenyeret. Ki mit hozott otthonról, kinek milyen törődés jutott.

Mondjuk én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ha esetleg lenne gyerek és túlnőnének rajtam a feladatok, akkor nem kéne szólnom azért, hogy segítséget kapjak, hanem ő intézné el, hogy én mindig kipihent és boldog legyek.

132. fincsi5 (válaszként erre: 131. - Globus)
2017. jún. 13. 19:33

Na, mindjárt nem lesz külön női és férfi munka. D

Egy csaj esztergályos volt, onnan ment tovább, óvónőnek.

131. globus (válaszként erre: 130. - Fincsi5)
2017. jún. 13. 19:27
Nálunk több női buszvezető van.
130. fincsi5 (válaszként erre: 129. - Sanyinak)
2017. jún. 13. 19:25

Nekem van asztalos ismerősöm, nő.

Én ezen is pislogtam, de igaz.:)

129. sanyinak (válaszként erre: 121. - Selena78)
2017. jún. 13. 19:13

Lámpát szerelsz? Azaz villamossági munkákat is csinálsz?


Én még sosem találkoztam villanyt szerelő nővel... :)

128. sanyinak (válaszként erre: 120. - Mietze Katze)
2017. jún. 13. 18:20
2000 nm-en fű van nálatok?
127. stokimagdi (válaszként erre: 72. - Mézes-Krémes)
2017. jún. 13. 15:34
:D
126. gribedli*** (válaszként erre: 120. - Mietze Katze)
2017. jún. 13. 14:49

A mienk sem kicsi és lejt is. Teraszosan alakítottuk ki, 3 szintje lett, valsmivel több mint 500nm. De ha nektek ilyen nagy, akkor nem megérné beinvesztálni egy wall-i fűnyírórobotba? Igazàból már a mienkhez is illene, csak mivel ilyen teraszos, a fűnyírórobot meg nem tud lèpcsőt màszni, minden szintre kellene egy, az meg szerintem már túlzás.


De ha csak lejtős a kertetek, akkor ott simàn le fel megy és nyírja, le van a gond. Mondjuk a benzines normál fűnyírók is felkapaszkodnak a lejtőn, ott se nagyon kell tolni. Mi így, hogy beosztjuk, feleannyi idő alatt megvan együtt, mintha csak ő csinálná, így több idő marad élvezni is.

2017. jún. 13. 14:45
Minden tiszteletem azon fiús anyáknak,akik nem kényeztetik el a kölykeiket! Ok! :) a lyányosaksem!
124. 31bc25d879 (válaszként erre: 121. - Selena78)
2017. jún. 13. 14:42
Az emberek nagyon nem egyformák:)
123. 31bc25d879 (válaszként erre: 122. - Selena78)
2017. jún. 13. 14:40
Igaz, egy pár:)
122. selena78 (válaszként erre: 119. - 31bc25d879)
2017. jún. 13. 14:37
Egy pár::)))
121. selena78 (válaszként erre: 104. - 31bc25d879)
2017. jún. 13. 14:30

Naná, hogy nem igaz. Gombot még felvarrok, de életemben nem kötöttem, horgoltam, vagy hímeztem.


Viszont az én időmben még volt kézimunkaóra, ahol jegyet is adtak. Nos a "vizsgamunkáimat" az unokabátyám készítette el, miután még anyám is feladta.


Viszont füvet nyírok, lámpát szerelek, megjavítom a vízcsapot, lefestem tavasszal a kinti padokat, és igen, vadast is tudok főzni.

120. Mietze Katze (válaszként erre: 114. - Gribedli***)
2017. jún. 13. 14:02
Nekem tényleg nehéz :), még nincs teljesen síkba egyengetve a "kicsi" 2000 nm-es kertben a talaj, így gyakorlatilag birkózni kell vele. Viszont a szegélynyíró már más lapra tartozik, azzal majdhogynem öröm a munka :)
119. 31bc25d879 (válaszként erre: 111. - Mietze Katze)
2017. jún. 13. 14:00

Pontosan, a példa és, hogy miben nevelkedtünk, mit tapasztaltunk és láttunk nagyon odanyomja a bélyegét a későbbiekre.

Ha két nagyon eltérő értékrenddel és életfelfogással kerül össze két pár és nem tudnak (nem akarnak) alkalmazkodni, összecsiszolódni akkor van a konfliktus.

118. kokuszoscsoki (válaszként erre: 110. - Gabbbicica)
2017. jún. 13. 13:54
Azért ez nem így van :) Ha valaki valamihez nem ért az oké. De sokan csak a szerencsétlent játsszák, meg hogy a körmük letörik. A hagymapucolástól nem törik le? :D
117. Panna.33 (válaszként erre: 100. - Fincsi5)
2017. jún. 13. 11:43
A rumlit megoldja egyedül, olyan kusza kupacokat csinál, hogy hihetetlen.:D
116. csikil4ny (válaszként erre: 106. - Gribedli***)
2017. jún. 13. 11:34

Apám mai napig nem tud elmenni otthonról egyedül, mert nem találja meg a ruháit. Mindig elő volt véve neki, mert úgy "kérte". Amikor anyummal elmentünk egy hétre hlnyaralni, nyaralás után mosogattunk egy darabig, mert az összes edényben tojást rántott, a mosogatás derogált. Persze főzve is volt, csak nem melegítette meg neki senki. Mára már elmosogat, sőt krumplit is tud hámozni. A ruháit még mindig nem találja meg, pedig 38 éve mindig ugyanott tárolja anyám. :)


Igaz anyám se rakja össze az őrlőket, mert az apám feladata. Nekik ez a rendszer.


Én már szereltem meg ezt-azt, legfeljebb több időbe telt míg az illetékes férfiember kijavította, amit elrontottam. Mondjuk következő alkalom soha nem volt, mert nem várták meg míg elrontom. :)


Persze, az aki több időt van otthon, de ehhez is kell a kommunikáció és két egyenlő fél.

115. 8707c2ada9 (válaszként erre: 111. - Mietze Katze)
2017. jún. 13. 11:34
Tökéletesen igazad van!
114. gribedli*** (válaszként erre: 111. - Mietze Katze)
2017. jún. 13. 11:29

Nem vinni kell a fűnyírót, hanem tolni:D


A benzinesek maguktól mennek, csak fogni kell, a mienken még zsákot sem kell üríteni mert porlasztós, visszaszórja apróra vágva.


De amúgy értelek, van, aki írtózik a fűnyírástól, van, aki nem. Ha nem szereted a zöldet, természetet (vagy csak nézni szereted, gondját viselni már nem), akkorez igazi kínszenvedés lehet, másnak meg inkább egy szokás, kikapcsolódás.

113. gribedli*** (válaszként erre: 109. - 31bc25d879)
2017. jún. 13. 11:23

Nekem 2 lányom van és a kisebbik ilyen, amit te írsz, de a középső előtt a fiam volt a minta, így ő nagyon sokáig utálta a szoknyát, csak fiúruhákat akart, focizott, stb. Persze a hosszú vörös hajába mindenki szerelmes, úgyhogy az ovis fiú társai úgy vették, hogy ő milyen szép és még focizni IS tud:DDD


De én balettre irattam be, nem focira (ki tudja, hogy jól tettem-e:D)azóta teljesen átment ő is kishercegnőbe, ahhoz képest ami előtte volt, de a picúr meg még beszélni se tudott rendesen, már hisztizett, hogy ő is balettozni akar, szóval talán nem mindig genetika, hanem kit mi fog meg jobban a környezetében, vagy milyen már eleve a természete, még családon belül is. Vannak átfedések.

112. PöttyösPanka (válaszként erre: 109. - 31bc25d879)
2017. jún. 13. 11:16
Alapvetően igen, genetika, de azért elég nagy általánosítás. Nő és nő közt is hatalmas különbségek vannak. És ez még csak az érdeklődési kör. Nagyon sok múlik a nevelésen is. Van, akit megtanítanak barkácsolni, és van, akit nem. A férfiak sem úgy születnek, hogy tudnak zárat cserélni. Egyszer látták az apjuktól, azóta ők is meg tudják csinálni. Ahogy a nők is meg tudják, ha látták már, hogyan kell. Engem érdekelnek a gépek, értem is, hogyan működnek. Amit meg egyszer próbáltam, azt onnantól meg tudom csinálni. Lehet, hogy elsőre rossz irányba próbálom kilazítani a csavart, de attól még megcsinálom. Ahogy vannak olyan férfiak is, akik egy elemet nem tudnának kicserélni, de jártasak mondjuk a divatban. Nem vagyunk egyformák :)
2017. jún. 13. 11:14

Manapság szerencsére egyre kevesebb családban találkozni a "férfi-női feladatokkal". Oké, én hordom ki a gyereket és én szoptatom majd, de ezek is inkább biológiai tényezők :)

Nálunk egyedül a fűnyírás tartozik a férjemhez, én nem bírok el a nagy batár benzines géppel. Oké, flexelni sem fogok, de ez inkább az én személyes ügyetlenségem és inkompetenciám.

A házi, ház körüli munkát az végi el, aki hamarabb odaér, akinek van rá ideje, a hétvégi takarítások, esetleges felújítás (most folyosót glettelünk, festünk) meg közöl buli.

Számunkra ez teljesen természetesen alakult így, anyuéknál és anyósoméknál is ez a példa volt előttünk.

110. gabbbicica (válaszként erre: 102. - Kokuszoscsoki)
2017. jún. 13. 10:55
Hát akkor sok mindenkit ki nem állhatsz :D Én pl. nem tudom a nevezett dolgokat megcsinálni, mert sosem sikerül. Amikor próbáltam, csak még rosszabbá tettem, nincs kézügyességem :D :D Segíteni tudok benne, a kiságyhoz adogattam a dolgokat, de egyedül nem tudtam volna összerakni normálisan.
109. 31bc25d879 (válaszként erre: 108. - Gribedli***)
2017. jún. 13. 10:54

Ez genetika.

A kislány unokám születése óta "nő" csak a ruhák, csipke, fodor, pörgős szoknya, kalapok, nyaklánc, gyűrű, karkötő, magassarkúimba totyogott pedig még alig tudott menni. Kedvenc színe a rózsaszín és árnyalatai. Az bármiből jöhet. Kérdem tőle milyen fagyit kérsz? - rózsaszínt:) A hercegnős, királynős, menyasszonyos mese érdekli. Táncol, balettozik, énekel.

A kisfiú unokám pedig, motor, autó, tank, traktor, puska, kard, szerszámok, fúrok, imbuszkulcsok, rendőr és a kék, barna szín. Vagy ha fehér, piros akkor legyen rajta verda, vagy dinó. A tűzoltó és rendőr autóktól nem lehet elmozdítani tátott szájjal nézi őket. Miközben meg a kislány nem érti mit néz rajtuk, türelmetlen és húzza a kezemet, hogy menjünk már, mit néztek?!:)

Érted?:)

Senki nem mutatta és nem mondta nekik mivel játszanak, ösztönösen nyúlt egyik a babáért, másik az autóért.

Hát így van ez:)

108. gribedli*** (válaszként erre: 107. - 31bc25d879)
2017. jún. 13. 10:29

Ezzel teljesen egyetértek. Meg én hagynám ezeket a felsorolásokat, hogy férfi meg női feladat. Nyilván van olyan, amihez sok nő nem konyít, a férjem szereli meg a fiam motorját, sajnálom, ha valami beragad, meg kell várnia vele az apját. De nem hiszem, hogy egy nő ne tudná megszerelni ha érdekelné, csak a legtöbb nőt ezek a dolgok nem érdeklik, nem érdekel minket a gépek működése vagy csak az olyan gépeké, amit mi használunk.


De hogy valaki a kocsimosást is férfimelónak tartja, hát izé, nem hiszem, hogy amikor szingli egy nő, akkor nem szokta lemosni a kocsit. Régen fogalmam sem volt, hogy hol kell a hűtőfolyadékot,olajat a kocsiban egyáltalán megnézni, nemhogy pótolni, mindig férj csinâlta. Az utóbbi időben 2x úgy maradtam, hogy vagy ez kellett, vagy az, ezért megkértem, hogy magyarázza el, mert ha véletlenül úgy adódik, hogy sürgős és nincs kéznél ő azonnal, akkor muszáj tudnom. Megmutatta,azóta tudom.


Ha azt vesszük, anyósom még tankolni is csak oda jár, ahol megcsinálják neki mert nem tud egyedül tankolni. Képes keresni egy másik benzinkutat, ha valahol csak az önkiszolgáló működik. De ő az ő korában már nem változik. Nekem meg kellemetlen lenne, ha üres tankkal begurulnék egy benzinkútra, muszáj tankolni és zárva lennének, és azt sem tudnám, hogy kell, hát ezekre az esetekre félre lehet tenni ezeket a sémákat.

2017. jún. 13. 10:14

Én azt gondolom, hogy ha valakiben felmerül, hogy ő cseléd vagy csicska az már baj. Nekem ez soha nem jutott eszembe.

Egyszerűen azért mert egy család nem egy emberes. Főleg ahol, gyerek, gyerekek vannak. Mindenkinek ki kell venni a részét a házimunkából és otthoni dolgokból.

Ez nem kérdés és nem kívánság műsor. Meg kell csinálni osztjónapot'. Egy ügyes és okos nő ossza le a feladatokat, nem neki kell egyedül mindent a vállán cipelnie. Na jól is néznénk ki.

Egyrészt ez hosszútávon megbosszulja magát, vita, veszekedések, frusztráltság, másrészt meg tényleg milyen férfi, férj, apa az olyan aki elnézi, hogy a felesége bele kilógjon.

Felháborító!

106. gribedli*** (válaszként erre: 99. - Csikil4ny)
2017. jún. 13. 10:12

Ez is igaz, a gesztussal fejezi ki az érzelmeit. Legtöbb családban megvannak ezek a gesztusok. De ha ő véletlenül nincs otthon vagy nem ér rá, ne legyen veszekedési pont, hogy nem tette elé a kaját mert nem volt otthon.


Meg érted, aki otthon van és épp egész nap semmi dolga nem volt, hazajön a másik hullafàradtan, jólesik, ha van kaja és azonnal.

2017. jún. 13. 10:04

Ahogy mások is írták, aki épp ott van és ráér. Egy csomó dolgot együtt. De pl a gyerekekkel kapcsolatban, hát egyiket az egyik irányba kell vinni a másikat megint másik irányba, de az iskolák egyszerre kezdődnek, ezért kényelmes, hogy van két kocsink, egyszerre megyünk el otthonról és a melóban találkozunk.


Főzés: mindketten tudunk és mindketten szoktunk is főzni a másikra szóval ez megoszlik. A fórumindító írta, hogy kicsi babája van, hát nekem pl pont mikor kicsik voltak, olyankor egy csomószor ágyba kaptam a kaját, hogy pihenhessek. Éjjel nem kellett felkelnie, mert elég jò alvókájuk volt kicsinek is de én ismerek olyan apukát, aki nappal hajómérnök volt, éjjel pedig mindig csak ő kelt fela gyerekekhez. Felvette, pelenkázta, lemérte. Odarakta az anyuka mellé, aki megfordult, szoptatott, mikor végzett, apuka böfiztette a kisbabát, lemérte, felírta, hogy mennyit evett, utána sétálgatott vele míg visszaaludt, lerakta és ő is visszafeküdt.


Lehet ebbe belemagyarázni, hogy ki cseléd vagy csicska vagy hogy az ilyen pasi nem fèrfi, egyszerűen az volt, hogy szereti a feleségét, a gyerek közös, a legkézenfekvőbb dolog, hogy segített neki mindenben, és konkrétam ez az anyuka 10 nap alatt annyit regenerálódott a szülés után mint más 1 hónap alatt.


Szóval a szerelem és a közös kisgyerek miatti szeretet mindent felülír, mondhatja nekem egy pasi, hogy ő akkor sem pelenkázik, ha a felesége nem ér rá, mert az "női" feladat, erre csak azt tudom mondani, hogy gratulálok, hogy a saját gyerekét szarosan hagyná.


Én imádok foglalkozni a sajàtjaimmal, sőt, másokéval is, és mittudomén, a pelenkázás csak egy példa, általában én csináltam mert én voltam ott, de ha elszaladtam fodrászhoz, kozmetikushoz szombat reggel, akkor mire visszaértem, a gyerekek pelusa tiszta volt, mert az apjuk gyerekei is, ez nem is kérdés, hogy nem fogja őket úgy hagyni.


Ahogy én simán szoktam füvet nyírni is, és szeretek kertészkedni.


A fórumindító helyében egy jó kis elbeszélgetés a férjjel. A gyereket mindketten akartátok, nem? Akkor meg nem kérdés, hogy közös a gondviselés is.


Megértem, ha valaki valamit nem tud. Nem tud főzni? Jó, azért tud enni mást is, egy csomóan nem tudnak főzni, még nem haltak éhen.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook