Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A nők és férfiak 'feladatai' fórum

A nők és férfiak 'feladatai' (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
254. 4c1a787e8f (válaszként erre: 212. - Globus)
2017. jún. 16. 14:45

Ez így leírva nagyon szép..


Ezzel együtt nem véletlen, hogy az emberi fejlődés során úgy alakultak a szerepek, ahogy alakultak.


A gender-elméletet nem teljesen benyaló tanulmányok között, pont Svédországban megjelent egy olyan tanulmány, ami viszont bebizonyította, hogy már születéskor másra reagálnak a fiúk és a lányok. A lányok az emberi arcokra, stb.. a fiúk a technikai részletekre.. Hosszú értelmes tanulmány, de kb. ez a lényege..


Az egy más kérdés, hogy ettől a megállapítástól nem bénább senki, egyik nem sem, és az is nyilván igaz, hogy nem minden egyedre egyformán igazak ezek, de döntő többségében összességében mégis.


Tudjuk, hogy van különbség a női és a férfi agy között, van a látószögben, a színérzékelésben és még 1000 dologban, amik indokolttá teszik azt, hogy vannak dolgok, amik predesztinálnak a női és férfi szerepekre.


Tehát attól, hogy egyenlők vagyunk, nem vagyunk egyformák. De vigyázat, ez fordítva is igaz..


Részemtől örülök, hogy ma már minden további nélkül járhatok hegeszteni. Ezzel együtt azért vigyázok, mert nem tartom a klasszikus értékrendet hülyeségnek, odafigyelek, ne vigyem túlzásba ezt, mert meg lehet ám ezt a marha nagy egyenlősdit járni...

253. 31bc25d879 (válaszként erre: 247. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 20:45

Oké, akkor a 9. hsz. Mindegy, értsd.

Olvasd vissza:)

252. massalhangzo (válaszként erre: 249. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 20:14

tudod, ha kiirnek egy forumot, hogy en sosem fozok, mert nem tudok vagy nem akarok, es a parom ezert otthon csak hideg kajat eszik, es egy ismerosom kiakadt, hogy ez mennyire nem jo, es miert nem tanulok meg, vajon masoknal hogy van ez, tuti meggyoznenek, hogy sosem keso fozni tanulni es mennyire jo is lehet. es persze szegeny parom


nyilvan ha egyszeruen felteszek egy kerdest, mennyire elvart ma a noktol, hogy mindenkeppen fozocskezzenek mindennap a csaladra, vagy normal, ha a pasi is tud fozni, sot szeret, egeszen mas beszelgetes zajlik


szoval nem utolag kell magyarazni, hanem valoban azt tenni fel kerdeskent, ami erdekel. teged szemelyesen erintett a dolog, ugy erezted, az ismerosod szerint te hibazol, mert nem teszed mindig a pasid ele a kajat, mert azt ugy kell, az az asszony dolga


itt szinte mindenki viszont azon volt, hogy megmondja, nem ez a dolgod, es gondoskodasbol, szeretetbol az ember megteszi, de ne legyen valaki olyan pocs, hogy nem kepes o is az etelert nyulni, neadjisten, neha o gondoskodni a csalad vacsijarol, ebedjerol


szoval melletted voksolt szinte mindenki, erre kiakadsz, hogy szegeny parodat bantjak. vicces

251. PöttyösPanka (válaszként erre: 243. - 31bc25d879)
2017. jún. 15. 19:54
Az én férjem is így vélekedik, de az írás valahogy összességében nőre vall. A stílus és a mondanivaló együttesen. Persze lehet, hogy nem, de nekem ez a benyomásom.
250. csikil4ny (válaszként erre: 249. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 19:04

Örülök, hogy tisztáztuk, mert nem szeretek vitázni, csak úgy a vita kedvéért.


A fórum témáján jól elbeszélgettünk, olvastunk mindenféle véleményt. Mivel hoztál egy konkrét problémát normális, hogy mindenki abba kapaszkodott, abban akart segítségedre lenni. Nagyon nehéz külön értelmezni az elméletet a gyakorlattól, hisz a fő kérdésed is a gyakorlatra vonatkozott.

249. 250a9dd6dd (válaszként erre: 248. - Csikil4ny)
2017. jún. 15. 18:47

Én itt arra próbáltam utalni, hogy nem azért írtam ki a fórumot, mert zavar, ahogy a párom eszik/nem eszik. Ha zavar ezt megbeszélem vele, de a fórum nem erről szólt, de mindenki elterelte ebbe az irányba. Ha akartam volna úgy indítok, hogy megfogalmazom ezt a problémát, de nem erről akartam fórumot, így nem ezt írtam ki.


Természetesen nem arra gondoltam, hogy örülsz, hogy rendezodtek a dolgok. Mert ezt köszönöm és ennek egyébként én örülök a legjobban :)

248. csikil4ny (válaszként erre: 226. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 18:26
Nem gondolom komolyan, hogy örülök annak, hogy rendeződtek a dolgaitok? Biztos ezzel rosszat akartam neked, te tudod jobban, én nem vitatkozok.
247. 250a9dd6dd (válaszként erre: 246. - 31bc25d879)
2017. jún. 15. 18:00
De az első kérdésben mi a panaszkodás? Biztos velem van a baj, de nem értem. Feltettem egy nagyon egyszerű kérdést, teljesen tárgyilagos kérdest. Tényleg nagyon érdekel, hogy ez másoknak mitől tűnt panaszkodásnK
2017. jún. 15. 16:20

Kedves hidegpopsi!


Akkor kicsit félreértelmezték azok (köztük én is) akik esetleg "bántót" írtak. Hiszen az első hozzászólásod kissé panaszkodásnak és elégedetlenségnek tűnt.

Én effektíve őszintén örülök ha ez megoldódott mert tudom, hogy nem könnyű a kisgyermekes anyukák mindennapjai és bizony elkél a segítség.

245. Mézes-Krémes (válaszként erre: 237. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 16:04
Popsi, szerintem gribedli semmi bántót nem írt.
244. Mézes-Krémes (válaszként erre: 243. - 31bc25d879)
2017. jún. 15. 16:03
Ez nálunk is így működik, bár még nagyon rövid ideje! :) Az előző kapcsolatomban is alap volt!
243. 31bc25d879 (válaszként erre: 242. - PöttyösPanka)
2017. jún. 15. 16:01
Írhatta férfi az én férjem is hasonló álláspontot képvisel. Komolyan!
242. PöttyösPanka (válaszként erre: 212. - Globus)
2017. jún. 15. 15:48
Ez egy nagyon jó kis történet de szerintem nem férfi írta.
241. 31bc25d879 (válaszként erre: 212. - Globus)
2017. jún. 15. 15:39
Ez nagyon így van rendjén!
240. gribedli*** (válaszként erre: 239. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 15:30
Én nem mondtam, hogy ugyanaz, hanem hogy nem néztem meg, hogy te milyen szót használtál mert nem szeretnék még egyszer visszalapozni 7 oldalt. Már az is csoda, hogy megtettem amikor nekem támadtál, mert gondoltam, hogy ma SEM anyáztam senkire, gyanús nekem ez a kirohanás, lám, nem is írtam semmi olyat, erre legalább emlékeztem. Tartottam magam a fórumkérdéshez és nem volt semmi sértő.
239. 250a9dd6dd (válaszként erre: 236. - Gribedli***)
2017. jún. 15. 15:18
nálad azért a nyelvhelyességgel óriási problémák vannak. Az, hohy valami bosszant, az nem ugyanaz a vitával. Az is rohadtul bosszant, amikor nem adják meg nekem az elsőbbséget, ahol megkéne, de ez nem azt jelenti, hogy kiszállok az autóból és mindenkivel vitatkozom. Ne keverjük már a dolgokat.
238. gribedli*** (válaszként erre: 237. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 15:14
Ezek már inkább a te belemagyarázásaid
237. 250a9dd6dd (válaszként erre: 235. - Lapbarna)
2017. jún. 15. 15:08
Az egy dolog, hogy felmerül, miért ne merülne fel, ez oké! De nehogymár abból, hogy nem eszik az jöjjön, hogy a gyereket közösen akartuk-e vagy sem. Én semmi ilyet nem írtam, mi lesz a kővetkező? Hogy a gyereket nem szereti, mert előbb kap enni? Vagy az is lehet, hogy azért éhezteti magát, mert igazából a gyereket akarja megenni? :D Az evéssel kapcsolatos baja a gyerek előtt is megvolt, és akkor is nagyon sokszor nem együtt ettünk, mert dolgoztam, máshol voltam, stb. De ez a belemagyarázás gribedli részéről tőbb, mint nevetséges
2017. jún. 15. 15:04

Ne ragadj le a szavakon, nem fogok mindenért visszatalicskázni, hogy megnézzem most te a bosszant szót használtad, akkor nem írhatom a vita szót, ez már nagyon szőrszálhasogatás.


Továbbra is azt gondolom, hogy én nem írtam semmi bántót azzal, hogy beszélgessetek el

235. lapbarna (válaszként erre: 230. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 15:02

Figyelj, azért jött ki "érdekesen" a reakciód, mert ezek előtt a saját helyzetedet vázoltad fel a fórumokban, amik pont illettek a szituba.

Előtte leírtad, mi a helyzet nálatok (ezek szerint azóta sokat javult). Most meg feltetted ezt a kérdést.

Hogyne merülne fel bárkiben is, hogy veletek mizu??!

234. gribedli*** (válaszként erre: 230. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 15:02

Ja, és ha a gyereket mindketten akartátok, de a gyerek miatt nem tudsz odaugrani megmelegíteni és elérakni a kaját, akkor ő nem eszik. Namost igen, rendszerint normáliséknál mindketten úgy gondolják, hogy mivel a gyerek közös és mindketten akarták, akkor ha a másik nem melegíti meg a kajámat, majd én megmelegítem.


Most már amúgy ne vedd magadra ezt sem, mert 3 nap se telt bele, már egyből vasal is meg minden mást, úgyhogy rád ezek már nem vonatkoznak. Nemde?

233. 250a9dd6dd (válaszként erre: 231. - Gribedli***)
2017. jún. 15. 15:01
Ez kezd nagyon viccessé válni, de talán ha csinálok egy másik profilt, akkor lehet, hogy fel tudok tenni úgy egy kérdést, hogy arra a kérdésre kapjak választ. Komolyan ezen agyalok, mert ez nagyon gáz! Te hozol fel teljesen más dolgokat, de én vagyok túlérzékeny. Elképesztő
232. 250a9dd6dd (válaszként erre: 229. - Gribedli***)
2017. jún. 15. 14:58
Ilyet sem írtam, egyszer sem, hogy ez vitapont, tényként közöltem, hogy ez van nálunk a kajával. Soha nem vitáztunk ezen, ő sem és én sem. Inkább csak engem bosszant, hogy ott a kaja a hűtőben, de nem képes kivenni. Olvasd vissza kérlek
231. gribedli*** (válaszként erre: 228. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 14:56

Mivan? Azért mert te azt írtad, hogy otthon vagy a gyerekkel és erre azt írtam, hogy kicsi babád van, ez neked személyeskedés?


Szerintem egy kicsit túlérzékeny vagy, ne haragudj. Mégse büdös kölkének neveztem(mert szeretem a gyerekeket), hanem kicsi babának.

230. 250a9dd6dd (válaszként erre: 105. - Gribedli***)
2017. jún. 15. 14:56

'A fórumindító helyében egy jó kis elbeszélgetés a férjjel. A gyereket mindketten akartátok, nem? Akkor meg nem kérdés, hogy közös a gondviselés is.'

Kérlek, hogy jön ez ide?????

229. gribedli*** (válaszként erre: 225. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 14:53
Amit utána írtál. Hogy ha nem rakod elé a kaját,akkor mem eszik, ez vitapont köztetek és errő beszélgess el vele!
228. 250a9dd6dd (válaszként erre: 105. - Gribedli***)
2017. jún. 15. 14:53

'A fórumindító írta, hogy kicsi babája van'

Most tényleg nem azért a húsz forintért, na de na :)

227. gribedli*** (válaszként erre: 222. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 14:49

De mondom, hogy én sem cibáltam ide! Sehol, egyik hszben sem írtam, idéztem tőled, gyerek vagy baba, most ez nem tudom, mit változtat, a babát is csak akkor írtam, most, amikor hozzám intézted a hsz-t. De rögtön utána vissza is néztem, hát tènyleg kár érte, mert nem írtam.


A 105-ösbem leírtam azt, hogy mi hogy csináljuk, és arra írtam véleményt, hogy azok az apák, akik nem segítenek, szerintem ....


Ebben sem szerepelsz te. Akkor melyik is az a hsz, ami személyeskedés? Meg más fórumokból idecibálás? Figyelj, én vállalom, amit írok, de amit nem írtam, azt ne add a számba, légyszi!


Szóval melyik hsz? Vagy összekeverted valamelyik másik fórumozó által írt dolgokkal.

226. 250a9dd6dd (válaszként erre: 223. - Csikil4ny)
2017. jún. 15. 14:47
Amúgy nem erről írtam ki fórumot, hanem kicsit később hoztam példát, amit egyébként már rettenetesrn bánok, de ezt amit most leírtál te se gondolhatod komolyan :)
2017. jún. 15. 14:42

A minap egy elég komoly vitába cseppentem egy ismerősömmel, amikor arról kezdtünk el beszélgetni, hogy mik a nők és férfiak 'feladatai', ha együtt él két ember, pláne, ha gyerekeik is vannak


Ezt írtam ki, ebből mi foglalkoztat szerinted fél éve? Melyik részét nem sikerült értelmezni? A minapot, vagy, hogy egy kisebb vitába csöppentem és ebből felbuzdúlva feltettem egy egyszerű kérdést? Ti itt amúgy mind pszichológiát tanultatok? :D

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook