Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A németek fórum

A németek (beszélgetős fórum)

1 2
34. leviatan (válaszként erre: 30. - Ad04b33206)
2011. jan. 17. 21:18

Mi van a HUN-okkal?


Az oroszok ugy tudom csak megvedtek magukat, pusztan a nemeteket szoritottak vissza, mindig betamadtak oket... Ok elvannak a sajat bajaikkal...

Most sem igazan ertem, hogy az amerikaiak miert pisztergaljak oket... meg a vegen itt lesz a 3. VH...

Ha jol tudom, akkor a nemetek nyomultak az oroszokhoz... csakhogy sem a felszerelesuk, sem a ruhajuk nem felelt meg az ottani orosz hideghez, ami kapora jott az oroszoknak, igy nem volt nehez dolguk a nemetekkel szemben. Amugy meg lenyegesen tobben voltak az oroszok, mint barmely hadsereg...


A szep es megbizhato autokrol annyit, hogy Amerikaban 3 nemet auto van max: BMW, Mercedes es a Wolkswagen (bocsanat, lehet nem irom helyesen), es a tobbi? Ezekbol csak a luxus kategoriak, az atlag embernek keszulok nem futkosnak az utcan, elhieheted... nem lattam masmilyet.


Amugy meg minden nap lehet latni olyan musort, ami a nemetekrol szol itt Amerikaban legalabb is. Van olyan csatorna ami mast sosem ad, csak a II. VH-us dolgokat.

2011. jan. 16. 20:02
szerintem sem a történelmet kell nézni az csak politika és nincs "ártatlan"nemzet...Emberileg szerintem van sok jó és rossz tulajdonságuk ha igy általánositunk.nagyon jól szerveznek,precízek,szeretnek dolgozni,megbízhatóak viszont beképzeltek és nem szeretnek kompromisszumokat kötni.
32. hunchris (válaszként erre: 24. - Adari)
2010. szept. 30. 02:45
szerintem semmilyen hibát sem követtek el. kicsit átestek a ló túloldalára....sajnos.
2010. szept. 30. 02:40

na, nácozós, haláltáboros hozzászólók. a zsidókról mit gondoltok, amikor amerika által támogatott szuperfegyverekkel lőnek ki kővel dobálózó palesztin gyereket? És mért utálták a németek a zsidókat? ezen elgondoloztatok már??? hosszú lenne itt elmesélni, de nézzétek meg a youtube-on Benjamin Freedman 1961-es beszédét!!!! egy körülbelüli képet kaptok.

[link]

4részes!

2009. aug. 28. 12:50

en csak egyet nem ertek. Ha nemetekre kerül a szo, mindenki egyböl koncentracios tabor, zsidok, öldökles, vilaghaboru. Igen, ez is a törtenelmük resze. De miert emlegeti ezt mindenki ugy mintha ök lennenek az egyetlen nep aki gyilkolt?? mi van az oroszokkal?? sokkal több embert öltek meg mint ök. Sajat nepüket gyilkoltak le. csak arrol nem szol ennyi könyv es film? vagy csak ez nem olyan erdekes? vagy akar a magyarokat is vehetjük. Mi van a nyilasokkal? akkor a mi öreg setalo bacsiainkra ranezve is arra kell gondolni hogy vajon ö is besugo volt, vagy eppen egy "börtönben" kinzo?

miert nem tudtok masra gondolni a nemet szo hallatan? szep es megbizhato autok esetleg? tiszta utcak, jo autopalyak, szep kastelyok, erdök, kirandulohelyek. Miert kell mindig a multat nezni? Azt hiszitek ök büszkek ra? meg mindig isszak a levet annak amit tettek. Nem is kicsit...

29. leviatan (válaszként erre: 11. - 443e9f1921)
2009. aug. 24. 13:21
Csak egy gondolat, igaz jo regen irtad, de most akadtam ra a forumra... akiket halaltaborban gyilkoltak, azok is tobbnyire nemetek voltak, mivel eloszor a zsidokat Nemetorszagban szedtek ossze (ha jol tudom, de ahogy elnezem van igazi nemet is kozottunk, lehet ok jobban kepben vannak, mint en). Tehat az allitasodat gondold at megint... "ha meglatok egy nemetet arra gondolok hogy vajon az ö nagyapja vagy dedije is a haláltáborokba gyilkolta a foglyokat"
28. ad04b33206 (válaszként erre: 24. - Adari)
2009. febr. 26. 22:15
teljesen egyetertek!
27. adari (válaszként erre: 26. - Bzsé)
2009. febr. 22. 10:28

Látom, ez van.

Nem istenít itt senki semmit,csak belekötünk a szomszédba! Csak úgy viccböl.

Tökéletesen igazat adok neked abban,hogy nem szabad felejteni! Sajnos, manapság megint felvetette a gyülöletkeltés a fejét! De, ez nem csak "felénk" van,hanem világszerte!Ès nem csak a fiatalok,hanem az idösebbek között is nagyon elterjedt az antiszemitizmus! Itt is! Ehhez az általánosítás is hozzátartozik! Ezen dolgok ellen fel kell lépni! Nem csak itt,hanem mindenhol!

Két félböl,nem mindig lesz egy egész!

26. bzsé (válaszként erre: 24. - Adari)
2009. febr. 21. 12:15

Látod , ez van velünk.

Tudod, senki nem istenítette itt a magyarokat. Legalább is én itt nem olvastam ilyet.

Egyet tudok. Rezzenéstelen arcal 80 éves öreg emberek balemondják a kamerába, hogy jól tették, amit a zsidókkal tettetk, és ma se csinálnák másképp. Megbánás: nulla!!!! És sok fiatal gondolkozik így ott felétek...

Ez van velünk, ugylátszik nem felejtünk, és nemtudunk a szőnyeg alá söpörni olyan problémákat, amik megtörténtek, és amit a mai napig is jónak tartanak egyesek.. Ez van.

2009. febr. 20. 16:48

Minden évben elmegyünk belföldi nyaralásra és nagyon sok nemzetiségű emberrel találkozunk.

Egyikkel sincs semmi probléma,csak a németekkel.

Olyan hangoskodóak,magamutogatósak,értetlenek.

Nekem ez a véleményem!

24. adari
2009. febr. 20. 16:19

Nem tudom, mi van veletek gyerekek!

Már a kérdés is bántó!Nem értem miért kell mindenkibe belekötni!Jó magyar módra már belekötöttünk minden szomszédba,összevesztünk a "kissebségeinkel",mindenkit lenézünk mert nem magyar!Ne feledjük,hogy mi is ott voltunk ahol a németek,mi is ugyanúgy gyilkoltunk,raboltunk mint ök! Mi voltunk az utolsó csatlósai Németországnak!

Amíg, ök tanultak ebböl,mi nem! Pl. Toleranciát! Vagy eltudjátok képzelni ,hogy egy magyar Tsz.elnök lányát elvegye egy néger, vagy ne adj isten egy cigány? Minket magyarokat talán ök az egyetlenek akik még szeretnek! Tudom mit irok,31 éve élek itt Németországban, és soha senki nem bántott azért mert Magyar vagyok! Söt!! Szerintem a harmadik generációt már nem lenne szabad így nézni! Néha komolyan felfordul a gyomrom,hogy a szólásszabadság jogán mindenkit lepocskondiázunk,gyülöltet keltünk! A történelem folyamán mindenkinek volt már elég "tarkamacskája", nekünk is! Ök tudják,hogy milyen hibákat,károkat okoztak ,bünhödnek is értük a mai napig!Nem kell minden hibájukat,naponta a kenyerükre kenni! Szerintem már nagyon ideje lenne másképpen gondolkozni!!

23. KatyK.
2009. febr. 18. 13:59

Mikor néztetek utoljára tükörbe?

Tiszta lelkismerettel ?!?

És ? Büszke itt Mindenki ? Azért, mert Magyar?

Nekem inkább felfordul a gyomrom ...

2009. febr. 17. 17:34
Én egész jól elviselem az a németek alapmentalitását, pontos és ami van azt úgy mondja el ahogy van, azaz korrekt. Kivételek meg mindenhol akadnak.
21. petka
2009. febr. 17. 17:23

En annak ellenere hogy nemet szarmazasu vagyok, igaz hogy regrol, nem szeretem a nemeteket. Sokszor nyaraltam egy helyen nemetekkel, senkit es semmit nem tisztelnek. De amit kiemelnek, hogy a legbutabb kozuluk is a volt kelet-nemetek, akik kiszabadultak a vasfuggony mogul, most meg azt hiszik hogy ok fingottak az Univerzumot.

Otthon lehet hogy a banyaban dogozik vagy sopri az utcat, elmegy nyaralni ott meg elvarja hogy kinyaljak a hatso felet.

En is amikor nemeteket latok, arra gondolok hogy a felmenoi gyilkosok voltak vagy lehettek. Nem tudom megvaltoztatni az erzeseimet.

20. bzsé
2009. febr. 17. 17:14

Kényes téma, mindíg is mélyen érintett.

Sajnos a véleményem nem jó, és biztos tele vagyok előítéletekkel, de egyszerüen valahogy belém ivódott mikor végignéztem egy két koncentációs táborról szóló doumentumfilmet, és persze sokat olvastam utánna. Sosem értettem magamba, mért érdekel, és érint ilyen mélyen ez a téma. Sajnos a világban való találkozásom a németekkel sem változtatott az elképzelésemen, nekem nagyon hangosak, egyszerüen olyanok, mintha övüké lenne a világ, senkire, és semmire nem voltak tekintettel.

Meglehet győzni, és próbálom keresni a felmentésükt, mert egyszerüen nembírom felfogni hogyan tehettek igaz már 60 éve, de ilyet... sajnálom.

2009. febr. 17. 17:03

Nos, én -Német-, aki most már több mint 20 éve itt élek köztetk, Magyarok között, sorolhatnék én is egy csomó mindent, ami nem tetszik. Hosszú lenne a lista! De nem teszem meg, mert ember vagyok ... előitéletek nélkül. Nem "Übermensch", mivel az egy "razista" kifejezés! Most úgyszintén leszólhtna itt mindenki az összes többi létező nemzetiségűt.

Az annak szól, aki lenézi a Németeket, ill. elitéli, helyesebben előitéli őket!

Talán nem sikerült még, rendes német emberrel összefutni. Ember válogatja. Lehet, hogy "méltó" beszélgetőtársat, munkatársat vagy egyebet talál egymásra.

Nekem soha nem jutott volna eszembe, hogy azért ne barátkozzak valakivel, mert külföldi. Erről nem tehet senki, hogy éppen hol születik, és hol köt ki a végén.

Egy biztos, a végén mindenki egy helyen fog találkozni. De az legyen még arrébb pár évvel!


Bocsi, de véletlenül rátaláltam erre a fórumra és nem bírtam csendben maradni. Lehet, hogy az kellett volna!? ... Azért sem!

Én itt élek, alkalmazkodok, igyekszem, mindnekivel barátkozni, független attól, hogy milyen nemzetiségű!

Kicsit el lehetne gondolkodni rajta!

Akinek van kedve, most jó (vagy rosszat) beszólni nekem, nyugodtan akár priviben is megteheti!

További jó barátkozást, vagy akinek az jobban kell, utálgatást kívánok!

18. pindur
2009. jan. 30. 21:05
én itt élek már 20 éve megtanultam magyarul megtanultam alkalmazkodni de egyet nem tudtam megtanulni miért kell egy két embernek a nemzetisége után ítélni?
17. 1366d1807f (válaszként erre: 14. - 19feb52842)
2008. dec. 10. 21:52
Egyébként ezen az alapon a franciákat is lehetne utálni Trianon miatt.
16. 1366d1807f (válaszként erre: 15. - Ad04b33206)
2008. dec. 10. 21:50

20 éven keresztül minden nyáron Németországban voltunk. Illetve bejártuk Európát ezen idő alatt. A múlt rendszerben sokat voltunk NDK-ban. Nekünk nincs rossz tapasztalatunk, se előítéletünk. Mindig nagyon kedvesek voltak velünk, segítőkészek, figyelmesek.


De...


Amikor NDK már megszűnt létezni, mert "egybesültek", azon a nyáron nagyon rossz élményeim voltak a régi NDK területén. Ladánk volt (én szerettem, és sosem hagyott cserben!!) akkor még. Mindenhol, de mindenhol megbámulták a kocsimat. Mintha nem nekik kellett volna már a csecsemő nevére is befizetni, hogy 20 év múlva kapjanak Trabantot!


Ha megálltunk egy parkolóban, ha megálltunk az utcán, vagy bárhol, olyan lefitymálva nézték, hogy begőzöltem. Azt mondtam a páromnak, hogy a legközelebbinek beszólok.


Álltunk a benzinkútnál egy Mercédesz mögött. Jön a shopból a tulaj, de mielőtt beszállna, undorítóan végignézte a kocsit. Erre én kiszálltam, és jó magyar akcentussal megkérdeztem tőle: Mi van, te talán Mercédesszel a segged alatt születtél, mi????


Na, erre nem szólt semmit, beült és nagy gázzal elhajtott.

15. ad04b33206 (válaszként erre: 11. - 443e9f1921)
2008. dec. 10. 21:05

ur isten milyen gondolkodas ez? es ha ott volt?! a mi nagy es dedapaink is fogtak fegyvert, lehet meg öltek is a haboruban. Es akkor most el kell öket/minket itelni? Ö ugyan ugy csak parancsot teljesitett mint mas katona. Nem volt valasztasa. Illetve volt, vagy teljesiti vagy nem es akkor ö is meghal. Egyertelmü hogy az emberben nagyobb az elni akaras ilyenkor es teljesiti.

Amugy ha mar itt tartunk akkor Nemetorszag a mai napig nyögi a haboru következmenyit. Beengednek mindenkit, olyan könnyü menedekjogot kapni hogy mar vicc, es olyan segelyket adnak hogy csak les az ember. Olyannak is akinek nem kene.

Persze hogy van egy ket idiota aki ugy tekint rad mint külföldi, de amugy normalisak, ha te is az vagy. Persze ha csak kijössz hogy meggazdagodj nulla nyelvvel, nulla tudassal, nulla szorgalommal akkor ne is szamits masra mint lenezesre. De melyik orszag az ahol ez nem igy müködik?

2008. júl. 9. 07:59

Auschwitz, Birkenau,stb.

Nem utálom öket, de nem is szeretem.

2008. júl. 5. 11:54

Szerintem semmi gond nincs a németekkel, pusztán másabbak, mint a magyarok és a másabb életük és viselkedésük végett -, ezért gondolják a magyarok, h Übermensch jellegűek.

(Egyébként az Übermensch eredetileg nem az, ahogyan a magyarok használják, ez egy Friedrich Nietzsche nevű filozófus tollából származó kifejezés. Nietzsche "főhőse", Zarathustra mondja: "Az embert felülmúló embert tanítom néktek. Olyasvalami az ember, amin felül kell kerekedni." Az Übermensch eredetileg az embert felülmúló embert jelent, ami testileg ugyanaz az ember, mint az eredeti ember, de egy bizonyos "alábukással" lehet belőle embert felülmúló ember. Tehát az Übermensch eredetileg nem az az emberfeletti ember, amely fogalom a nácizmus idején alakult ki, melyben benne foglaltatik a szőke haj, kék szem, stb...) Bár Hitler olvasta Nietzsche: Így szólott Zarathustra című könyvét, szinte a Bibliájának tekintette, de aki olvasta a művet és komolyabban is foglalkozott vele, az tudja, h ahány ember, annyi féle képpen értelmezhető, ki mit lát meg benne...

Egyébként van egy nagyon kedves német barátom, tanár volt egy német egyetemen, most már nyugdíjazott, de nagyon sokat köszönhetek neki. Eleinte a párom is előítéletekkel nézett rá, mert német, és mert a magyar mentalitásban valahogy benne van, h a németeket utálni kell, így kezdetben gúnyosan Fritz-nek is nevezte, végül úgy megkedvelték egymást, h jártunk egymáshoz vacsorázni is, együtt elmentünk kirándulni, stb.

2008. júl. 3. 05:34
Ők is csak emberek! Nincs velük kapcsolatban rossz tapasztalatom.
2008. júl. 3. 00:25
Nekem valami miatt ellenérzésem van az egész német nemzet ellen.Szerintem a mult rányomja bélyegét örökre a németek megítélésére.Nem tehetek rola de en ha meglatok egy nemetet arra gondolok hogy vajon az ö nagyapja vagy dedije is a haláltáborokba gyilkolta a foglyokat?!Pedig ismerek több németet is és vannak rendesek is de akkor is...fehér ember nem felejt.Az osztálokról is volt szó őket nagyon birom.Jéghideg népség de arik.
2008. márc. 31. 07:56
A férjem kamionos járja az EU országokat,de olyan kötekedő,kákán is csomót kereső embereket nem találni sehol pedig az angolok se semmik.Ők négykezesben járnak történt,hogy a korongokat egyiköjük írta meg és amiért az írás hasonló volt megbüntette őket fejenként 45000 forintra.
9. zoma
2008. márc. 30. 23:55

Én speciell az osztrákok közt több "Übermensch"-csel találkoztam, mint a németek közt. A németek az én tapasztalatom szerint is értékelik azt, ha szorgalmas, igyekvő valaki. Az biztos, hogy idő kell hozzájuk, volt olyan eset (tolmács voltam), hogy egy faszi, aki az első alkalmakkor alig mukkant meg, lassan teljesen feloldódott, s nagyon jól tudtunk együtt dolgozni, sokat beszégettünk később privát dolgokról is.

Találkoztam köztük néhánnyal, akiknek jó humoruk volt, de egyik sem értette a magyar humort, értem ezen azt a nagyon kemény, önmagunkat is kigunyoló, ugratós humort. Mi a munka közben is sokat nevettünk, na ezt a németek sosem tették.

2008. márc. 1. 00:55
hm, ezt meg en gondoltam maskepp, bar egyiket sem a sajat boromon
2008. márc. 1. 00:07
dehogy titkos... az én élményeim szerint az osztrákok sokkal "emberibbek", mint a németek, de ez csak egy vélemény. Ezért, vagyok kíváncsi a többiekre :)
2008. febr. 29. 23:47
es? Milyen tapasztalataid vannak? Ha nem titkos..
5. 4716605536 (válaszként erre: 4. - 0260f21e84)
2008. febr. 29. 23:47

talán fontosabb... :D mit gondolnak a többiek?!


én nem kacsingatok sehova, én már átéltem, milyen odakint, Németországban és Ausztriában is

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook