Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A német nyelv megtanulására születni kell? fórum

A német nyelv megtanulására születni kell? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. júl. 28. 21:25

Én is kezdő Német tanuló vagyok.

Feltöltöttem a you-tubra egy magyar német mondatokból álló hanganyagot. Véletlenül ehhez hasonlót nem, tudnátok ti is feltenni? Nekem nagyon megkönnyíti a tanulást, ha nem csak németül, hanem magyarul is hallom a szöveget. Ha valaki ilyet tudna ajánlani, akkor megtenné, hogy ír az email címemre? matisati@citromail.hu

Itt a link:

[link]

65. seatib
2013. febr. 19. 13:09
Itt szeretnétek beszélgetni vagy személyesen? Én némettanár vagyok, hátha tudok segíteni...
64. bucsierzsi (válaszként erre: 55. - Dragon29)
2013. jan. 21. 17:54

Szia

En pontosan igy vagyok, en is beszelgeto partnert keresek, szinten alapfokom van ,de en nem a hagyományos modszert tanultam, Ha meg erdekel ,szivesen beszelgetnék veled.

63. Kata2013 (válaszként erre: 14. - Enci2)
2013. jan. 6. 22:14

Szia!

Bent vagy még a fórumon?

62. tordasz (válaszként erre: 52. - Kutyaimádólány)
2012. dec. 2. 07:02
szia.én németben dolgozom,nékem is hiányzik beszélgető társ.skyp cimem tordaszilard
2012. dec. 2. 07:00
szervusz.skyp cimem tordaszilárd.németországban dolgozom,és a nyelvtannal problémáim vannak.egyébként sok szót ismerek.szivesen beszélgetnék veled a némettel kapcsolatban.e-mail.cimem tordasz@freemail.hu
2012. márc. 26. 09:10

Helló!


Németül szeretnék levelezni. Kezdő vagyok, most járok a start neu 10-es leckéjénél.

31 éves vagyok. Szívesen levelezek bármelyik korosztállyal.

Email címem : optikacska@gmail.com

2012. jan. 29. 16:55

Skype-on én is szívesen beszélgetnék németül valakivel:

skype: kovacs.krisztian496

58. dafke
2011. dec. 9. 22:41

Ja!

A nagyanyám Klein lány volt...mégsem tudtak rendesen megtanítani németül. :( De bármikor megkérem a másikat, hogy beszéljen már angolul... :)

57. b_vera (válaszként erre: 55. - Dragon29)
2011. dec. 9. 22:40

Hello Dragon!


Én is így vagyok ahogy te....keress majd...

Épp a héten voltam próba munkán,de a nyelv....miatt mentettek az adatbázisba,de nem vettek fel:-(((

56. pepi2 (válaszként erre: 1. - A105f023ec)
2011. dec. 2. 10:08
a nyelvtanulás csakis szorgalom kérdése....gyakorolni éjjel nappal...de csak akkor megy könnyen,ha te is akarod, ha nyögve megy, csak utálni fogod, legyen szó bármelyik nyelvről. én a némettel vagyok úgy, hogy imádom és az angolt utálom(de tuti csak azért, mert gyerekkoromban iszonyú jó német tanárom volt,aki megszeretette velem ezt a nyelvet, és pocsék az angoltanárom)
2011. dec. 2. 09:45

Sziasztok!

Beszélgető partnert keresek, akivel gyakorolhatnám a német nyelvet. Alapfokú nyelvvizsgám van, de már rég használtam. Szeretnék Ausztriában dolgozni, de ehhez frissítenem kell a német tudásomat.

2011. nov. 1. 16:31
.
53. df2a740c00 (válaszként erre: 52. - Kutyaimádólány)
2011. szept. 14. 12:42

szia,



beszélgethetünk, megírom priviben a skype címem.

2011. szept. 14. 12:35

Sziasztok!

Én is szeretnék valakivel németül levelezni vagy beszélgetni skypon esetleg. 5 éve csináltam meg a középfokú C nyelvvizsgát, azóta nem használtam egyáltalán a nyelvet, most újrakezdtem az alapoktól. Egyedül tanulok, jó lenne ehhez egy levelező vagy beszélgetőtárs.

2011. máj. 24. 18:42
Sziasztok! Remélem valaki olvassa még ezt az üzenetet. Én is szeretnék, ha lenne valaki, levelezni németül. Középszintű nyelvvizsgára készülök és jó lenne a gyakorlás no meg így a segítség. Ha valaki gondolja, akkor írjon: micanerin@freemail.hu
2010. szept. 30. 01:45

Sziasztok!

Levelezőpartnert keresek. Körülbelül alapszinten nyomom a németet.........szerintem:-DD

49. Kira88
2010. jún. 4. 16:26
Nem kell születni rá,de kétségtelen,hogy nehezebb az angolnál.
48. pritta (válaszként erre: 44. - Cuczy)
2010. jan. 22. 15:32
Ha csak Hoxán szeretnél beszélgetni én i szívesen segítek, másfél éve van emelt szintű német nyelvvizsgám (DSD-deutsches sprachdiplom) Németül chatelni vagy e-mailezni szívesen vállalkozom, mert így nekem is szinten marad a nyelv.
47. Hannah87 (válaszként erre: 40. - Agis)
2009. nov. 21. 14:13

Mivel én először ezt hallottam (mármint az osztrákokat), ezért furi volt, amikor elindította a német tanár a tanulóskazettát, az ugye Hochdeutsch. :))


A burgenlandiak piszok furcsán beszélnek, és az a baj, ha sokat hallod, ragadós. rám pl. van h rámszól barátom, vagy a tanárom h hát nagyon csúnya burgenlandi szót mondtam, inkább felejtsem el, vagy hogy olyan kiejtéssel mondtam a szót, amit ugye megjegyez az ember.


Németországban még nem jártam, de tervezem. :))

46. Hannah87 (válaszként erre: 39. - Realbrigitte)
2009. nov. 21. 14:11

Elég gyakran megyek át az osztrákokhoz (napi szinten), ha az ember figyel, akkor nagyon sok gyakori kifejezés megragad.


Minden nap németezek, csak nem mindig eleget... :$


Nem beszélek semmilyen nyelven, angolul sem, szóval ez nem segít.

45. realbrigitte (válaszként erre: 44. - Cuczy)
2009. nov. 20. 11:49

Cuczy ez egy szuper vélemény és jó tanácsok!!!!

Teljesen egyetértek veled.

44. Cuczy (válaszként erre: 1. - A105f023ec)
2009. nov. 20. 11:39

Szia!

A legjobb szerintem is, ha filmeket, dvd-ket német nyelven (+német felirattal!) nézel. Hangosan mondj ki egyes szavakat, utánozzd, (hogy gyakorold a kiejtést), a feliratozásból pedig ki tudod szótározni azokat a szavakat, melyeket nem ismersz.

A rádióhallgatás (neten is akár!) nagyon hasznos lehet, idővel "bemászik" az agyadba, és egyre több mindent fogsz érteni!

Chat-partnert pl.Facebook-ról tudsz keríteni, akár meg is beszélheted vele, hogy mi végett szeretnél ismerkedni...

A legtutibb viszont még mindig, ha lehetőséged nyílik külföldi tartózkodásra. Mélyvíz, de megtöri a gátlást és egy idő után nem foglalkozol azzal, hogy mit mondasz helyesen vagy helytelenül. Egyesek úgyis kijavítanak, ill. magadtól is rájössz majd, és korrigálsz.

JA!!!

Amúgy itthon régebben az Uránia színház kávézójában volt (van?) egy kávézó, ahol szerdánként / csütörtökönként este német-angol beszélgetős klub működött. Ingyen!

Csak a fogyasztást (kóla, kávé, tea) kellett magadnak állni. Tök jó fej emberek verődtek olykor össze, van aki azóta is barátosném.

De ilyet itt a Hoxán is tudsz szervezni pár csajszival, akik szívesen gyakorolnának (Írd ki szavazásra, ebből kiderül hány embert érdekel.) Kell egy anyanyelvi szinten beszélő "irányító", vagy tanár, akikkel együtt beültök valahova 1 órácskára, és mehet a deutsche klatsch-Party :)

Sok sikert, bocsi, hogy hosszúra sikeredett a hsz-em... :)

43. realbrigitte (válaszként erre: 42. - Robi-Tina)
2009. nov. 20. 11:23
Ezt nem hiszem el!
2009. nov. 20. 11:20
biztos, mert én 14évig tanultam németet, és egy mondatot nem tudok elmondani!!!
41. realbrigitte (válaszként erre: 40. - Agis)
2009. nov. 20. 11:11
Sajnos, én ezt nem tudom. Nem voltam No-ban. Ismerősök mondták, hogy sokféle és nehezen érthető akcentus van a németeknél.
40. agis (válaszként erre: 39. - Realbrigitte)
2009. nov. 20. 11:08

Az osztrákok nagyon "csúnyán" beszélnek, nem szeretek velük társalogni, pedig gyakran szoktam.


Észak németországban beszélik a "Hochdeutsch"-ot, sok helyen máshol olyan akzent van, hogy az ember szeme elkerekedik...:)

39. realbrigitte (válaszként erre: 37. - Hannah87)
2009. nov. 20. 10:54

Hanna87, nem szoktál átmenni az osztrákokhoz, egy kicsit gyakorolni a nyelvet. Ez is erőt adhat a tanuláshoz.

Milyen más nyelvet tanultál még? Mert ha angolul tudsz, az segíthet a németben. Fordítva szerencsésebb lenne a helyzet.

Ja, és mindennap kell németezni egy kicsit. Ez olyan, mint a fogyókúra. Ha rendszeresen csinálod hatásos.

38. agis (válaszként erre: 36. - Realbrigitte)
2009. nov. 19. 12:34

Az olasz a románhoz áll közel szókincsileg, nyelvtanilag meg a némethez:)



Nem sokat tudok románul, de onnan is egy-két dolog rám ragadt:)

2009. nov. 19. 12:26
szvsz én leszek az akinek sok munkája lesz a német nyelv megtanulásában. Irigylem azokat akiknek gyorsan sikerül.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook