Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A NAV-nál lehet-e névtelenül feljelentést tenni a munkáltató ellen? fórum

A NAV-nál lehet-e névtelenül feljelentést tenni a munkáltató ellen? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
48. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Channa*)
2017. febr. 2. 18:57
Talán dolgozhatnának kevesebben a közigazgatásban is és akkor a vállalkozók elegendő járulékot tudnának fizetni. Ha tönkremennek a vállalkozók, akkor nincs kit fejni és ezérr mindenhol inkább védeni kellene. A multik ugyanis eleve adókedvezményesek, szóval a hasznot is elviszik, adót meg kevesebbet fizetnek. Mindenhol az igásbarom az a réteg adó szempontjából, akik a kis, közepes, nagyvállalkozók, tehát belőlük él egy adott ország,belőlük élnek azok is, akik segélyen élnek. Nincs èrtelme folyton ezeket csesztetni, mert akkor mindenki seggre esik.
47. andi6020 (válaszként erre: 41. - Channa*)
2017. febr. 2. 18:54
Nyilván
46. Mókinca (válaszként erre: 40. - Channa*)
2017. febr. 2. 18:24
Meg tudom erteni... hihi csak nem ugyanazokról a munkaltatokrol beszelunk.... en a becsuletesrol ( mert van ilyen is) ... te meg nem azokrol ... ennyi
45. Channa* (válaszként erre: 42. - Mókinca)
2017. febr. 2. 18:22

Ha van olyan, akkor ő valószínű, hogy úgy tartja fenn a céget, hogy kifizeti a járulékokat az összes munkavállaló után. Ha 4 óra után, akkor gondolom a munkavállaló valóban 4 órát dolgozik, és nem pedig 8-at és zsebbe fizeti a fennmaradót.


Egyébként több nagy cégről tudom, hogy csak nagyon kevés órára jelenti be a munkavállalókat, nagyon kevés pénzre és persze zsebbe nagyon sokat ad.

44. Mókinca (válaszként erre: 43. - Mókinca)
2017. febr. 2. 18:21
Mert lehet hogy szoc segelyen van otthon... errol beszelek
43. Mókinca (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2017. febr. 2. 18:20
Es biztos lenne aki orulne ha fel tudnad venni.....
42. Mókinca (válaszként erre: 40. - Channa*)
2017. febr. 2. 18:18
Meg tudom erteni... hihi csak nem ugyanazokról a munkaltatokrol beszelunk.... en a becsuletesrol ( mert van ilyen is) ... te meg nem azokrol ... ennyi
41. Channa* (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2017. febr. 2. 18:15

Azaz, annyit veszel fel, ahány után a járulékot ki tudod fizetni, ugye?

Nem pedig felveszed és zsebbe fizetsz, hogy örüljön a munkavállaló, nem?

40. Channa* (válaszként erre: 36. - Mókinca)
2017. febr. 2. 18:12

Hát nem tudom miről beszélsz.


Tudom, hogy sokan rosszul élnek, és ha az említett cég termel annyit, hogy kifizesse a munkavállaló bérét és befizesse utána a járulékokat (nekem mindegy hány órába), akkor semmi gondom, de ha már ez gondot okoz neki, akkor minek van? A munkavállalót, aki pl. nem a rendes bérével van bejelentve és lebetegszik, sajnálja a munkáltatója?


Nem hiszem. Pont az egyik szomszédunk most költözött, mert munka közben leesett 8 méter magasból. Combig gipsz, bekötött fej, stb. Nem tudott dolgozni, de táppénzt sem kapott, így nem tudta fizetni a bérelt lakást. Január első hétvégéjén költözhetett a kb. 8 éves gyerekével. Hová? Csak remélem, hogy nem az utcára....


Megpróbálod megérteni, hogy miről írok?

2017. febr. 2. 18:09
Tudnék még munkát adni pár embernek, de pont a magas járulékok miatt nem éri meg felvenni őket.
38. Mókinca (válaszként erre: 35. - Channa*)
2017. febr. 2. 18:08
Igen, ilyenek is vannak..... Viszont az az egy is ember aki esetleg ott dolgozhat. Plane ha gyereket nevel.... örül ha több jut mint segély.
37. Channa* (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2017. febr. 2. 18:06
Lehet, hogy könnyen beszélek, de ez a véleményem. Annak a cégnek nincs értelme, akinek gondok okoz a munkavállalóit kifizetni és kifizetni a járulékokat....
36. Mókinca (válaszként erre: 33. - Mókinca)
2017. febr. 2. 18:06
Még annyival kiegészíteném, hogy nézz szét itt a családi pótlékos fórumon! Dolgozó emberek vannak kétségbe esve, mert egy napot csuszik a családi.... Na azoknak mondd, hogy szűnjön meg az ilyen munkahely.... Utana kell olvasni, hogy mennyiben van egy munkavállaló havonta. Nem egyformán védem a munkáltatókat!! De vannak olyanok köztük akik próbálnak carból várat építeni.... meg úszni a trutyi tetején, hpgy családoknak enni tudjanak adni.
35. Channa* (válaszként erre: 33. - Mókinca)
2017. febr. 2. 18:04

Én arról a munkáltatóról beszélek, aki még a járulékokat sem termeli ki. Annak minek léteznie?


Most ne azt nézzük, hogy ad 1 embernek munkát a minimélbér alatt és az az egy nem hal éhen (bár jól sem fog élni), hanem azt, hogy nincs értelme a cégnek, ha nem tud annyi bevételt termelni, amiből kifizesse a munkavállaló bérét.



A munkavállalókat sajnálom, de az ilyen cégek csinálják majd azt, hogy bocs nem tudok neked fizetni, de azért gyere be, és majd x hónap múlva közli, hogy sosem kapja meg a munkás a pénzét, mert neki sincs....

34. andi6020 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2017. febr. 2. 17:52
Könnyen beszélsz.
33. Mókinca (válaszként erre: 30. - Channa*)
2017. febr. 2. 17:52
Azoknak magyarázd meg ezt, akik vidéken élnek és örülnek ha olyan munkahelyük is van ami épp csak megél. Mégsem f.s segélyért ülnek otthon, hanem fizetésük van.
32. Mezei Virág (válaszként erre: 29. - Mókinca)
2017. febr. 2. 17:49

Igen, teljesen igazat adok neked!

Itt az a szokás ráadásul, hogy aki csalásért szól, azt büntetik meg.

Itt pedig egy komment, amit eloroztam...

"Magyarország ma olyan hely, ahol a vállalkozók rá vannak kényszerítve, hogy adót csaljanak, és ezzel bűnt kövessenek el."

31. 3aa914ed63 (válaszként erre: 29. - Mókinca)
2017. febr. 2. 17:48
Akkor az a vállalkozás nem rentábilis, vagy dolgozzon benne kevesebb ember. Ennyi.
30. Channa* (válaszként erre: 29. - Mókinca)
2017. febr. 2. 17:42

Az ilyen cég meg szűnjön meg. Ha képtelen kitermelni a járulékokat, akkor kár léteznie.

Nem tudom sajnálni a munkáltatókat...

2017. febr. 2. 17:38
Azért az államot nem akarnád véletlenül feljelenteni , hogy olyan járulékokat kell fizetni a munkavállaló után, amit sokszor ki se lehet termelni???? Ott is kiállhatnál magatokért.
28. 3aa914ed63 (válaszként erre: 18. - Cmg1222)
2017. febr. 2. 17:24

Értelmes segítség? Megírtuk, hogy névtelenül nem lehet feljelentést tenni.


Azt meg te is tudod, hogy ha kapnának is egy bírságot, attól nem múlnának el a dolgok varászütésre.


Értelmes segítség, parancsolj: keress másik munkát. Aki egyszer átver, azt már nem gátolja senki abban, hogy többször is átverjen.

27. globus (válaszként erre: 7. - Cmg1222)
2017. febr. 2. 17:24
Ha már nem dolgozol ott, akkor nem mindegy? Mióta csócsálod a bosszút?
26. andi6020 (válaszként erre: 18. - Cmg1222)
2017. febr. 2. 17:19
Én a helyedben felköpnék és aláállnék...
25. 3aa914ed63 (válaszként erre: 17. - Cmg1222)
2017. febr. 2. 17:18

Nézd, az országban nem öten élnek minden albérletben.


2-3 hónapon át szerződés nélkül dolgoztál és nem léptél ki? Akkor mégiscsak tudtad, hogy csalnak: veled is ezt tették.


Jobban járnál, ha más helyen keresnél munkát, úgy látom.

2017. febr. 2. 16:53
Az külön szép lesz, ha kiderül ( vagy csak gondolják is ), hogy te jelentetted fel őket..... és még beállítasz dolgozni. Az én olvasatomban a legnagyobb szemétség a NAV-nál jelentgetni. Ha nem tetszik ami folyik a munkahelyeden, akkor egyszerűen küldd el őket melegebb éghajlatra és mondj fel.
2017. febr. 2. 16:40
Szia. Kérdezd meg a nav-ot. De én úgy tudom, hogy névtelenül nem lehet. Es igenis jelentsd fel őket, ha szerinted lenne eredménye. Amugymeg van a nav-nak telefonszáma. Hívd fel őket.meglepő de segítőkészek.
2017. febr. 2. 15:54
Ha nem tudod bizonyítani és egy esetleges ellenőrzéskor sem találnak semmit, akkor felesleges.
21. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Cmg1222)
2017. febr. 2. 15:51

Ha feljelented őket és kivizsgálják, az is elképzelhető, hogy olyankor blokkolnak mindent, és esetleg elbúcsúzhattok mind a végkielégítéstől, elmaradt fizuktól. Mert mittudomén,olyat találnak, hogy csődeljárást indítanak, az meg ugye azzal is járhat, hogy dolgozók elküldése, fizu, végkielégítés csá.


Úgyhogy mielőtt feljelented őket, legalább légy biztos abban, hogy nem mennek tönkre, hanem csak bírság lesz, amit ki tudnak fizetni. Ha olyan problémák vannak, hogy bezár a bót és mind utcára kerültök, egyszerűbb a bosszúhadjáratod előtt felmondani, vidd a pénzed és csak utána jelentgesd őket.


Rendszerint azért csalnak a bérekkel, hogy kevesebbet kelljen utánatok adózni, szóval azt, amit adózniuk kellett volna, úgyse ti kaptátok volna. Silány vigasz, hogy a cég tönkremegy, a belőlük behajtott lé megy az államnak, nem ti fogjátok megkapni. Örökös szabály, hogy először az államot kell kifizetni, és csak utána az utcàra került embereket. Egyébként meg jogos bejelenteni a szabálytalanságokat csak előtte gondolkozz el, hogy ki nyer rajta. Ha nem nyersz rajta semmit, azért kár eljátszani a kémet.

2017. febr. 2. 15:15
Igen, van lehetőséged névtelenül feljelenteni.
19. Linzerkarika (válaszként erre: 4. - Cmg1222)
2017. febr. 2. 15:14
Ha kéred, hogy ne adják ki a neved harmadik félnek, akkor nem adhatják ki. Ha nincs is bizonyítékod, csak egyszerűen kéred X dolog ellenőrzését és kivizsgálását, mert gyanú merült fel, hogy valami nem tiszta, akkor lakossági bejelentésre hivatkozva ki kell vizsgálniuk a bejelentést.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook