Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A NAV-hoz be kell jelenteni, ha albérletbe kiadok egy lakást? fórum

A NAV-hoz be kell jelenteni, ha albérletbe kiadok egy lakást? (tudásbázis kérdés)


2017. márc. 31. 18:46
A nav felé nem kell bejelenteni, hanem az adobevallasban fel kell tüntetni. Illetve en csekken fizettem mindig a kalapba dobandót..En legalabbis igy adtam ki par eve a lakásom albérletbe. Volt egy sima szerződés, az albérlő ragaszkodott az ügyvéd által lepecsetelthez. Nem volt bajom ezzel. A nav sem kutakodott vagy kérdezett utana semmit. Nem kellett semmit bejelenteni a nav felé. De van valami ertekhatar vagy ha üzletszerűen csinalja az ember, akkor talan jelenteni kell
18. 2d052648f4 (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2017. márc. 30. 16:16
Mi is laktunk albérletben. Közjegyző által hitelesített szerződés volt. De a NAV nem kutakodik a közjegyzőnél, a tulaj pedig nem akart adózni. A hivatalos szerződés töbnnyire ahhoz kell, hogy a törvény a tulajt jobban védje, ha magunktól nem akarunk eljönni.
17. simple
2017. márc. 30. 15:20
Nem kell semmit bejelenteni, az adóbevallásban kell a befolyt pénzt feltüntetni, és utána az adót befizetni.
2017. márc. 28. 08:53

Elvileg a lakástörvény szerint bérleti szerződés csk írásban köthető, szóban nem érvényes.

A NAV felé pedig ha nincs bejelentve sem jelent semmit, mert a következő évben adóbevallás beadásakor mint lakás kiadásából származó jövedelem feltüntei, és elutalja az adót. Így nem büntethető. Ma már nem kell ezért külön adószámot kiváltani. Egy nyilvántartást persze célszerű vezetni, ami mindkét félnél megvan 1-1 pédányban és egymás papírjainak hitelességét is aláírásokkal igazolják.

15. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Vitust)
2017. márc. 28. 08:22
Összegfüggő. Ha 1 millió alatt van az éves bérleti díj, bejelentkezni nem kell. Jövedelmet évenként bevallani igen, adót fizetni igen. Adóhivatalban készséggel felvilágosítanak. Ott kérdeztem meg. A bérbeadás szabályait meg lehet nézni neten is.
14. Vitust
2017. márc. 27. 21:10
És ha a főbérlő nem jelentette be a helyet de ott laktak és fizettek albérleti illetve rezsi díjat, de nem tudták hogy nem hivatalos a hely akkor ők büntethetők valami miatt? 4 lány közül csak 2nek van "szerződése" a feltevésbe és a főbérlő nem mondott semmit hogy bevan-e jelentve a hely. Hogy lehet az olyat ellenőrizni?
13. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2017. márc. 27. 17:57

Háát, csak néhány helyen szerintem.

Nem csak a Belváros létezik.

12. emagdi (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
2017. márc. 27. 16:57
ellenőrzik,ez most egy kedvenc témája a navnak amúgy.
11. Mezei Virág (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2017. márc. 27. 16:27
Én szigorúan ellenőrizném a főbérlőket! Rengeteg pénz folyna be. De majd inkább ez akkor legyen, ha ezt a pénzt tisztességes célokra használják fel! Mert a remény hal meg utoljára... ;)
10. michelle.r (válaszként erre: 3. - Mezei Virág)
2017. márc. 27. 13:56
Itt vagyok, ragyogokkk ;) Szerintem tök hülye, aki szerződés nélkül bérbead. Ha pedig szerződés van, értelemszerű a NAV bejelentés.
9. michelle.r (válaszként erre: 7. - Vitust)
2017. márc. 27. 13:55

Üzenem a bérlőnek, hogy addig ne költözzön ki, amíg nem számolnak el. A bérbeadónak pedig azt, hogy addig ne engedje őket kiköltözni, amíg el nem számolnak el.


A világ balfaxsága nem kötni szerződést, de most már mindegy.

8. Vitust (válaszként erre: 7. - Vitust)
2017. márc. 27. 12:05
A kötelezést az elismervényre gondoltam illetve a nyugtára.
7. Vitust (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2017. márc. 27. 12:04
És kötelezni lehet hogy adjon? Még folyamatban van a kiköltözés. (ma) Hiszen ha valaki el akar vele számolni akkor köteles hogy adjon, nem? Illetve ha lakótársakkal együtt lakik, és közös rezsi van, neki nem kötelező kifizetni az egész hónapot, ugye?
6. emagdi (válaszként erre: 5. - Vitust)
2017. márc. 27. 11:27

így, hogy eddig sem volt szerződés, így a kiköltözésnél is az van csak, hogy megállapodnak a bérbeadóval, hogy számolnak el.

a bérbeadó helyében én nem hagynám azt, hogy a kauciót "lelakja", hiszen nem lehet tudni, hogy milyen állapotban hagyja ott a lakást a bérlő. a kaució elvileg arra van, hogy a keletkezett károkat, hiányokat ebből fedezze a bérbeadó (ha voltak ilyenek... ha nem, akkor nyilván visszafizeti a kauciót).


számlát-nyugtát nem kell, hogy kapjon, azért egy átvételi elismervény nem árt ilyenkor sem. mondjuk szerződés sem ártot volna, de ha ki akarnak költözni, akkor már mindegy :)

2017. márc. 27. 10:45
Barátnőmnél van viszont egy olyan helyzet most, hogy ő szerződés nélkül lakik ott. Kaukciót fizetett beköltözéskor. Ha most kiköltözik akkor a főbérlőnek vissza kell fizetnie azt vagy lehet úgy venni hogy a kaukciót lakta le? De továbbiakban persze semmilyen nyugtát nem kap róla hogy befizette volna az albérleti díjat.
4. babyapocakban (válaszként erre: 3. - Mezei Virág)
2017. márc. 27. 10:18
Én már találkoztam.
3. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Vitust)
2017. márc. 27. 08:13

Haha! Elméletileg igen, de én még nem találkoztam olyannal, aki így tenne.

[link]

2017. márc. 26. 23:31
Illetve ha igen és valaki nem teszi meg akkor mivel kell számolnia? A bérlő akkor is köteles lenne kifizetni az ott töltött időt?
2017. márc. 26. 23:26
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy ha valakinek kiadok lakást albérletbe, akkor azt NAV-hoz bekell jelenteni?(terv)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook