Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A nassolás a legfőbb rém fórum

A nassolás a legfőbb rém (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2010. aug. 6. 15:09

Sziasztok!

Szerencsére nekem nincs bajom a súlyommal. Keveset eszem egyszerre, de többször, mikor megéhezem. Szeretem az édességet, de nem eszem folyton édeset.A túl édeset nem is kivánom. Mozgok, amennyit kell, tömeg-közlekedem, tornázok is estefelé.

2007. jan. 28. 13:05

Én őszintén megmondom, hogy nem igazán értem ezt a cikket.


Én átlagban naponta 5-7 alkalommal eszem, és 15 éves korom óta nagyjából ugyanannyi a súlyom.


Mostanában mindenütt inkább azt olvasni, hogy a napi többszöri étkezés kisebb adagokra elosztva egészségesebb, mint kevésszer sokat enni. Én mondjuk soha nem tudtam egyszerre sokat enni, ezért eszem ennyiszer.


Másrészről nem tisztázott a "nassolás" fogalma. A főétkezések között lehet enni gyümölcsöt, joghurtot, szendvicset, nyers zöldséget, magvakat, és persze édességet is (meg még sokminden mást is) - legalábbis én ennyi mindent eszem. Tehát nem értem, miért kell a főétkezések közötti evészetet kizárólag az édességekre érteni. Nem gondolom, ha az ember néha eszik édességet, máskor meg egyéb "nassolnivalókat" (esetleg "egészséges" nassokat), az feltétlenül hízáshoz vezetne.


De kíváncsi vagyok mások véleményére is.

3. Hoxa
2007. jan. 28. 12:35
Kivettem a reklámízű részt.
2007. jan. 28. 11:27
Nagyon jó ez a cikk, de kár, hogy a vége reklám-ízű...
2006. ápr. 8. 14:10
Egy magyar nő átlagosan 2400, egy felnőtt férfi 3000 kilokalóriát fogyaszt naponta, az elhízottak egy része ennél biztosan többet is. Ez a mennyiség biztosan több a szükségletnél, s mivel a kevés mozgás miatt kevés energiát adunk le, elhízás következik be.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook