Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nap melyik részében használjam az ovulációs tesztet? Ha pont délben, az jó? fórum

A nap melyik részében használjam az ovulációs tesztet? Ha pont délben, az jó? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 22. 18:31
Sziasztok ! Szeretném a segítségeteket kérni. Ma vettem Gabriel ovu tesztet ma este 6-kor tesztelek , de sajnos nem tudom a következőt mikor csináljam. Légyszives aki rá ér válaszoljon . Szép napot. . .
2010. okt. 28. 12:19
én délután (este) 6kor szoktam:-)
2010. okt. 28. 12:04

Szia!

En delutan csinaltam es miutan pozitiv lett utana 4 napig minden nap szeretkeztunk a ferjemmel es sikerult!Most 16 honapos a fiam!:)

Sok sikert!

2010. okt. 28. 11:45
Köszi a tanácsokat!
2010. okt. 28. 11:36

Szerintem is jó dolog az ovu teszt....

A kérdésre válaszolva inkább késő délután, estefelé jó használni, mert nap közben termelődik az LH.

Ha nincs pozitív teszted, akkor valószínűleg nincs peteérésed.

2010. okt. 28. 11:32
hozzá teszem én hétfön teszteltem pozit és nem használtam ovu tesztet már tudtam hogy van peteérés és ezzel rá is biztam magam a babára.és jött:))most 5 hetes vagyok:))
2010. okt. 28. 11:29

szia!


ha nem muszáj,sztem ne használd. nem tudom mióta próbálkoztok,de ha megengeded megosztanám veled a tapasztalataimat,amelyekkel én 3x estem teherbe. nekem is azt ajánlotta a dokim h inkább természetesn,mert hajlamos akkor az ember rágörcsölni,és hát nem is túl vidám "parancsra" szeretkezni


1. rögtön az első ciklusban amikor próbálkoztunk,de sajnos 6hetsen elment a picim.

2.kihagytunk a vetélés után 1 hónapot,a következő ciklusban megfogant a fiam.

3. októberben kezdtünk anno próbálkozni,decemberben a hasamban volt a lányom.



ahogy nekünk sikerült:


lelkileg: először is fontos h ne görcsösen akarjátok,hanem nyitott szívvel várjátok a picit. ő ugyis akkor jön amikor neki jó :). nekünk ezt tanácsolták: szólni kell a baba lelkéhez,h nagyon szeretitek,és szeretettel várjátok,nyitva a szívetek,felkészültetek.


aztán elevit. az a legjobb. és: ahogy elmúlik a menstruációd rögtön kezdjetek hozzá. nálam ez a 7. nap volt. onnantól minden másnap,egészen a 25.napig/nekem 28 napos ciklusaim vannak.


a 33.napon már ki kell h mutassa a teszt.


vizsgálgathatod is magad,legugolva,tiszta kézzel. a méhszáj sokat változik a ciklus alatt ahogy a hűvelynyálka is. a ciklus elején vízszerű.peteéréskor mint a tojásfehérje-ilyenkor ha van kedvetek mehet minden nap is a szex,de alapból elég minden másnap- a ciklus váge felé sűrű. ha teherbeestél,a méhszájad a ciklus vége felé nagy,pusha és dúzzadt lesz,nem pedig kemény,mint alapból,és a száj zárt.


ami még nekem bevállt: szex vége csakis misszionárius pózban,párnával a csipő alatt,utána rögtön gyertyaállás,és felkelni nem!! én is fekve maradtam,csak reggel keltem ki az ágyból. persze a párna már kikerülhet.


én lehet h túlbiztosítottam magam,de mint írtam,nekünk bevállt.


de ha gondolod nem árt előtte dokihoz is elmennetek,hidd el sokkal jobb mit ovu tesztek fölött görnyedni naphosszat,a doki ha megvizsgál,rögtön megmondja minden oké e.


bocs, h nem a kérdésedre válaszoltam,nem okoskodni akartam csak segíteni :))


drukkolok nektek

2010. okt. 28. 11:27

hát azért megéri csinálni hogy legalább megtudd van e peteérésed mert sok mindenkinek ilyenkor derül ki hogy nincs is.

Attol függ hány napos a ciklusod?

ha pl 28 akkor a 11-12 napon kell elkezdeni és ha már halványan pozit jelez akkor aznap többször is lehet kb 3 szor 4-5 orával késöbb mert a teszt csak max 1-2 napig lesz pozi és ezt nehéz elkapni.

2010. okt. 28. 11:25

szia


szerintem ne használd mert ha sokat izgulsz hogy összejöjjön a baba akkor nem biztos hogy sikerülni fog.


nyugodt légy, nem maradtál le még semmiről, sikerülni fog még ebben az évben.


nyugi én is végig izgultam már 6-szor (3 vetélésem volt) és mikor megnyugodtam nem csináltam ovu tesztet meg nem mikroszkópoztam akkor siekrült

2010. okt. 28. 11:18
Ki hogyan csinálja?Ha egy ciklus során nem lesz pozitív ovu tesztem akkor nincs peteérésem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook