Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A Munkáltató köteles GYES-ről visszavenni?Ha mégsem teszi, akkor mivel kell kárpótólnia a munkavállalót?Végkielégítés? fórum

A Munkáltató köteles GYES-ről visszavenni?Ha mégsem teszi, akkor mivel kell kárpótólnia a munkavállalót?Végkielégítés? (tudásbázis kérdés)

28. Buksi73 (válaszként erre: 29. - Regina Moore)
2010. máj. 23. 16:28

Szia!

Megtettem és közölte ne is számítsak rá. Semilyen szabit nem fizet ki. Voltam már a jogpont hálózatnál akik azt mondták ha akarok 2-3 év pereskedést és egy csomó költséget indíthatok pert.

2009. júl. 8. 19:34

Nem örülök neki.:(

Nagyon köszönöm a választ!

26. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 25. - 5e48d37001)
2009. júl. 8. 19:22
Jaja, így valahogy...sajna pénzre nem váltható...
25. 5e48d37001 (válaszként erre: 23. - Anyuci macuci)
2009. júl. 8. 16:44

Azt köteles kiadni a munkáltató,kifizetni nem lehet.Ki kell adni,gyakorlatilag te ezzel újra aktív állományba kerülsz.Kb 1 hónapig leszel szabin,ezzel letelik a védelmi jogod(vagy mi a szösz).Ekkor elküldhetnek.Akkor jár a végkielégítés,kivéve ha közös megeggyezéssel küldenek el.

Én így tudom.Ezt most érdeklődtem meg.

2009. júl. 8. 16:43
Látom,előzőleg is ilyesmiről volt szó,csak nálam az a különbség,hogy nem akarok visszamenni dolgozni.
2009. júl. 8. 16:40
Én 2006 augusztusa óta nem dolgozom. Eleinte táppénzen voltam,aztán gyed-en most gyes-en vagyok,ami jövő márciusban jár le. Nem szeretnék visszamenni a munkahelyemre,de nem is valószínű,hogy tudnának foglalkoztatni,mert nincs jó helyzetben a cég. Nekem az lenne a kérdésem,hogy mi lesz a bentmaradó szabimmal,amit 2006 óta nem vettem ki? Tud ebben az ügyben valaki segíteni?
22. 5e48d37001 (válaszként erre: 21. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 8. 16:38
Igen visszavesznek,de csak addig ameddig a felhalmozott szabadágom le nem telik.Ezt már tudom,hogy megkapom.De ahogy írtad is ez 1 hónap,amivel a védelmi jog le is telik.Utána meg csak akkor maradhatok,ha lesz üresedés:-(
21. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 20. - 5e48d37001)
2009. júl. 8. 16:31
Ha nem szünik meg a cég, vissza kell, hogy vegyenek. Ne nyugodj bele!
20. 5e48d37001 (válaszként erre: 19. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 8. 16:23
Köszönöm szépen,időközben megérdeklődtem,hogy a szabadság után ,ha nem alkalmaz,köteles végkielégítést is fizetni. 6 év után 2 havit.
2009. júl. 8. 15:25

A kismamák és a gyesen, gyeden lévő nők felmondási védelem alatt állnak – azaz védett munkavállalók –, tehát rendes felmondással nem bocsáthatók el. A gyed két év, utána visszamehet az anya dolgozni, ha szeretne. A gyermek hároméves koráig lehet gyesen, ennek az első évében nem, viszont utána akár nyolcórás állást is vállalhat, akár egy másik cégnél is. Fizetés nélküli szabadság három évig jár. Az a munkáltató pedig, ahol a szülés előtt dolgozott, köteles visszavenni. Csak abban az esetben lehet jogszerűen elbocsátani a védett munkavállalót, ha jogutód nélkül szűnik meg a cég, vagy ha megváltozott a munkavégzés helye – például az ország másik végébe költözött a cég – és a dolgozó a távolság miatt nem tudja a munkáját elvégezni.


Fizetett szabadság a szülési szabadságra, majd a fizetés nélküli szabadság első évére jár. A munkaadónak ezt ki kell adnia, amikor a kismama visszamegy dolgozni. Tehát a gyed, majd a plusz egy év gyes lejárta után az anya azonnal szabadsággal kezd a munkahelyén. A munkavállaló szabadsága időarányos, nem váltható át pénzbeni juttatásra, és kortól, illetve a gyerekek számáról függően változik: általában 20-30 nap. Szinte pontosan annyi, amennyi időnek el kell addig telnie, hogy a visszatérő nő védettsége megszűnjön, és megválhasson tőle a cég. A törvény szerint ugyanis csak harminc nap elteltével lehet elbocsátani. A jogász szerint, ha valakit azonnal elküldenek, akkor érdemes ügyvédhez fordulnia, és a Munkaügyi Bíróság elé vinnie az ügyet. Az Egyenlő Bánásmód Hatóság is sokszor indít eljárást a kisgyermekes nőket ért diszkrimináció miatt.


A munkajogi eseteknél találtam...elég egyértelmű...

2009. júl. 8. 15:22
Engem ez a kérdés jövő évben fog érinteni. Suliba mennék vissza...tudja valaki, ilyenkor mi a helyzet? Nekem ugye kötött, hogy csak szeptembertől kezdhetek, a két gyerek után pedig összegyűlt majdnem 5,5 hónap szabim, amit ki sem vennék, ha nem vesznek vissza...
17. 5e48d37001 (válaszként erre: 16. - 1e8f358d6a)
2009. júl. 8. 09:49

Ilyet,egy több ezer dolgozót foglalkoztató cvég nem csinál,neki nem gond kifizetni a végkielégítést:)

Meg már beszéltem a területi vezetővel,Ő közölte,ha van üresedés akkor visszavesz,ha nincs akkor sajnos nem tud.Na erre kérdezném,hogy van-e valami jogszabály,mik illetik meg a gyesest,ha nem veszik vissza.

A Másik,nem is akarok visszkerülni az eredeti munkakörbe,mert azt a gyerkőc mellet nem tudnám csinálni.12 órát dolgoztam 1 nap és 6 napból hatot.

Nekem jól jönne,a "sima" eladó-pénztáros is.

16. 1e8f358d6a (válaszként erre: 12. - 5e48d37001)
2009. júl. 8. 09:25

Nem akarok hülyeséget mondani, mert nem voltam még ilyen helyzetben, így tapasztalatom sincs.


De úgy tudom, ha talál valami indokot arra, hogy fegyelmivel bocsásson el, akkor nem köteles végkielégítést fizetni. Valószínűleg jó dolgozó voltál, az is leszel, nem is ezért mondom, de manapság már annyi kiskapu van, hogy ha a cég elakarja kerülni a végkielégítést, akkor megtudja oldani, hogy te járj rosszul.

15. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - 5e48d37001)
2009. júl. 8. 09:24

Hát, ebbe a munkakörbe biztos nem vesznek vissza... Esetleg eladónak... Vagy, ha van a városon belül másik bolt, és oda épp keresnek ü.vezetőt, akkor talán oda...

De az a gáz, hogy 3évre kiestél a rendszerből... Ilyenkor nem szívesen adnak vezetői pozíciót... Na, meg persze a kicsi. Egy ü.vezetőtől elvárják, hogy az első 3 helyen a munka álljon... Sajnos!

14. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - 5e48d37001)
2009. júl. 8. 09:21
Azért nem, mert ha egyből kitesz, akkor megszegi a törvényt, és fizetnie kell, mint a pinty...
13. 5e48d37001 (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2009. júl. 8. 09:16
Üzletvezető
12. 5e48d37001 (válaszként erre: 7. - 1e8f358d6a)
2009. júl. 8. 09:15
Lehet,hogy igazad van,de akkor megint ugyanott vagyunk,mert végkielégítést muszáj neki fizetni,akkor is ,ha 6 év 1 hónap után rug ki,és akkor is,ha csak 6 év után.Szóval ugyanúgy jár,mintha szimplán csak nem venne vissza,gyes után.
2009. júl. 8. 09:12
Milyen munkakörben dolgozol?
2009. júl. 8. 09:11

Ebben Reginának igaza van.


Bocsi, szórakozik a netem... :(

2009. júl. 8. 09:10

Amikor a barátnőm ment egy nagy céghez, őt pont 1 kismama helyére vették fel, épp ezért volt határozott a munkaviszonya... De aztán olyan jó a csaj, hogy megtartották... :D

Szóval, nem lehet, hogy a te "helyeden" is egy határozott munkaviszonyos van?

2009. júl. 8. 09:10

Amikor a barátnőm ment egy nagy céghez, őt pont 1 kismama helyére vették fel, épp ezért volt határozott a munkaviszonya... De aztán olyan jó a csaj, hogy megtartották... :D

Szóval, nem lehet, hogy a te "helyeden" is egy határozott munkaviszonyos van?

7. 1e8f358d6a (válaszként erre: 6. - 5e48d37001)
2009. júl. 8. 09:09
habár én nem vagyok annyira otthon ebben a témában, de hiába multi, vagy nem multi, még ha csak egy hónapra is, de vissza fog venni, hogy ne kelljen neki kártérítést fizetnie. Egyik cég sem akarja megütni a bokáját.
6. 5e48d37001 (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2009. júl. 8. 09:06

Ez multi cég,szerintem nem fognak szőrszálhasogatni,megmondják kerek perec, hogy mivel nincs üresedés ezért nem veszünk vissza.Ebből a szepmontból korrektek a multik,nem olyan mint az egyéni vállalkozók.Több száz gyesen lévő kismama van ennél a cégnél,mindenkivel ezt nem tudják megcsinálni.

Csak ,most érdekelne milyen lehetőségeim vannak.

2009. júl. 8. 09:03
Kivétel értelemszerűen az, ha a munkahelyed jogutód nélkül megszűnik GYES alatt...
2009. júl. 8. 09:02

Sziasztok.

Nem tudom,hogy visszavesznek-e a munkahelyemre.Azért,hogy nekem legyen munkám nem fognak elküldeni miattam egy dolgozót sem.Ha mégsem vesznek vissza,akkor Hány havi végkielégítést kell,hogy adjon 6 év munkaviszony után?

2009. júl. 8. 09:02
én is így tudom
2009. júl. 8. 09:01
én úgy tudom, hogy köteles, de utána rövid idő elteltével kirúghat.
2009. júl. 8. 09:00
A Munkáltató köteles GYES-ről visszavenni?Ha mégsem teszi, akkor mivel kell kárpótólnia a munkavállalót?Végkielégítés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook