Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A munkába való visszatérés szülés után fórum

A munkába való visszatérés szülés után (beszélgetős fórum)


1 2 3
25. macoka3 (válaszként erre: 24. - 9a55b7563a)
2008. jan. 8. 11:17

Szia!

Az a legnagyobb baj,hogy a kisfiad most van abban a korban,amikor a legjobban fél attól,hogy elhagyod,otthagyod valahol.Ilyenkor a legnagyobb a félelem az idegenektől.Amikor már nagyobbak akkor hamarabb elfogadják az új tényt,de nem hiszem,hogy megértik,hiszen néha a 9éves fiam sem ért meg dolgokat.Sajnos nem sok mindent tudok tanácsolni,viszont ha van a közeletekben homeopátiás orvos,akkor mindenképpen vidd el őt és biztos vagyok benne,hogy tud adni olyan gyógynövényből készült szert,ami nem ártalmas,viszont segít megnyugodni a kisfiadnak és nem utolsósorban neked!

2008. jan. 8. 09:30
Sziasztok!Még új vagyok ebben a témában itt,de ahogy olvastalak Titeket, senki sincs jobban nálunk.Nekem nem pont ilyen a problémám,de a lényeg nekem is ez.10 hónapos a babám,én meg tanácsadó vagyok,szerződésekkel a zsebemben,vagyis nem érdekli a multikat mi a családi életem,januártól vissze kell mennem dolgozni hetente több alkalommal,hogy a helyi munkákat elvégezzem,a többit hazavihetem.Bölcsibe nem vezsik fel a picinket,mert nem vinném minden nap,nem akarok megválni tőle már most,ebbe is bele vagyok zakkanva,hogy amit a világon a legjobban szerettem volna,hogy anya legyek,nem lehetek felhőtlenül csak az,mert muszáj dolgozni mellette.Felügyelőt kerestem,de nem találtam senkit,viszont találtunk egy baba napközit,ahová elkezdtem a beszoktatást.A gond többek között az,hogy MArcika délelőtt is aludna és ebéd után is valamikor,de máshol nem megy neki sajnos,néha még itthon is majdnem fejen áll,akkos is nehezen sikerül elaludnia.Szóval bezsoktatást elkezdtük,ezért nem tudo délelőttönként aludni, ebédidőre kikészül, ezért már nem tud ebédelni és utána elaludni sem.Azóta nem eszik, alig tud aludni,éjjelente felsír néha,és lehet túlzok,de mintha kezdene leépülni emiatt.Nagyon híg lett a széklete,mert szopizik még az a szerencsénk,többször is naponta és éjszaka is egyszer.A szerződéseim nem adhatom fel,mert a pénz kell,férjem nem keres annyit,hogy a lakást,autót és a számlákon túl is megéljünk,nagyszűlők 450 és 250km-re vannak.Ez a fene nagy családtámogató Mo.Ez.Itt aztán felhőtlen öröm anyának lenni,mikor az anya és a gyerek is belebetegszik a korai elválásba,vagy a konkrét betegségek,és az hogy mikor a legfontosabbak vagyiunk nekik, akkor kell megválni Tőlük!Én ebbe bele tudok minden nap pusztulni.És akkor nekem még könnyebb is,mert van melóm (még),és nem napi 8 órában vagyok kénytelen dolgozni.De az,hogy másnakmég rosszabb,nem enyhíti az én fájdalmamat.Erős vagyok és próbálom MArci maitt lazára venni,de valamit érez,rajtam akar esténként elaludni, gyakrabban kérezkedik hozzám,megijed ha ellépek előle, és mintha sztrájkolna,nem alszik,nem eszik.
23. b59d693a46 (válaszként erre: 22. - Macoka3)
2008. jan. 7. 21:39

Ezek szerint jól érezte magát a kislányod az oviban. Ez tök jó :) Legalább ezért nem kell idegeskedned.

Úgy tudom, itt is vinni kell nagyjából azokat, amiket írtál. Szerintem minden állami oviban elvárják, legfeljebb csak a magánovikban biztosítják ezeket, ahol a szülő egy vagyont fizet.

Összeségében azért tetszett a munkahely? És a társaság?

Egyébként ma nekem is fájt a fejem, jönnek-mennek a frontok.

Ismerem nagyjából a homeopátiás szereket, Anna szedett kamomillát a fogzásakor, a férjem meg ősszel az allergiájára kétféle szert is. Tényleg jók, nekünk is beváltak.

2008. jan. 7. 17:52

Na,eltelt az első napom!Nem volt nagy durranás.A "hely" kinézete és a munkaszervezés a '80-as évekbe vitt vissza.Némely részen irdatlan állapotok uralkodnak,pont mint az előző melóhelyen(2003-ban).De az is lehet,hogy nekem nagyok az elvárásaim.Egyenlőre nem sok a meló,ezért majd csak két hét múlva fog igaziból kezdődni az én dolgom.A fizetés is kb.a 80-ast idézi.Ma csak gyakoroltam,de a fejem nagyon megfájdult.Lényeg a lényeg,van igazolásom,ma már öt percet lehetett a lányom oviban.Nem vették volna be szeptemberben a Bogit ,mert csak december12.-én töltötte a 3-at.Az önkormányzat nem fizet helyettünk.Fenn volt tartva pár hely azoknak,akik ilyenkor töltik be a 3évet.Nem tudom mindenhol kell-e,itt kérnek:wc papírt,100-as zsepit,szalvétát,szappant,fogkefét+fkrémet,cserecipőt,bugyit(csere),kisplédet,kispárnát,ágyneműt,írólapot.Ja és az igazolás a 8 órás munkáról,és orvosi igazolást arról,hogy közösségbe járhat.A héten nem is lehet ott csak maximum 1-2 órát,hiába szeretett volna már ma is többet,nem engedték.Viszont addig a konyhán sem kell bejelentenem.Szerencsére jól boldogul a párom a problémákkal és neki legalább nem mernek bedumálni az óvónők.

Szurkolok,hogy jól menjen az "edzésed".

A homeopátiás szerek olyan szerek amikre azt mondják:A HASONLÓSÁG ELVÉN MŰKÖDNEK.Vagyis hasonlót a hasonlóval gyógyítanak.Ami azért jó,mert pl.az influenza szerű tüneteket más nyavalyánál is megtaláljuk,és arra is jók.Minden betegnek a saját alkatára való szert ír fel a homeopata orvos.Ezek után érdeklődj a környékeden,mert nagyon sok ilyen orvos van.Pl.az enyém körzeti orvos is.Lelki problémákra is és mindenre tud adni olyan szert ami neked jó,vagy a gyerekeknek.Nem kerülnek sokba.Kevés az adagolásuk,nincs mellékhatásuk,ha úgy és azt szeded amit ajánlottak.Viszont laktózt tartalmaznak kis mértékben.Végül is arra jók amit egy egészséges emberen kipróbálva kiváltanak.Pl.a strsszes fejfájását a kisfiamnak(iskola)5 perc alatt elmúlasztja,és nem túlozok.

21. b59d693a46 (válaszként erre: 20. - Macoka3)
2008. jan. 7. 13:58

Milyen szerencse, hogy a párod be tudja szoktatni oviba a kislányt. Minden gond nélkül felvették így év közben? Nem pröblémáztak rajta, hogy nem kezdte meg a többiekkel szeptemberben?

Örülnék, ha leírnád a tapasztalataidat, gondolom, sokunkat érint ez a téma.

Én szerdán megyek a suliba egyeztetésre, 2. félévtől kezdek. Szerencsére csak heti 5 órában, egy kis "edzésnek" jó lesz.

Mik azok a homeopátiás szerek? Mit előznek meg, csak az influenzát vagy van más hatásuk is?

20. macoka3 (válaszként erre: 18. - B59d693a46)
2008. jan. 6. 18:19

Szia!:)

Most megyünk a tortúra közepébe az ovikezdéssel.Holnap én megyek(ha megy a busz?)reggel 6,45-kor a busszal.Fiam suliba ,ahogy szokott(hála istennek).Párom viszi gyerekorvoshoz igazolásért a kiscsajt,hogy mehessen oviba.Utána mennek az oviba megbeszélni,hogy mikor és hogy kezdhetik a beszoktatást.De csak holnap tudok munkáltatói igazolást kérni,amivel igazolom,hogy(minimum) 8órában dolgozom.Mivel azonban én dolgozni fogok,szerencse,hogy a párom most itthon van és tudja szoktatni a Bogit.Semmit nem tudok elgondolni sem az elkövetkező napokról,csak annyit,hogy rohadt fáradt leszek minden estére.Nagy a keverés itt nálunk,nem tudom máshol miként van,de itt csak akkor mehet oviba a gyerek,ha az anyuka dolgozik(min.8 órában).Ha sikerül,írni fogom folyamatosan a tapasztalataimat,hátha valakinek jól jöhet.Jobb a más kárán tanulni,mint a sajátunkon!Azt viszont tudom,hogy a kisfiam utált óvónője lesz a kislányomé is.Hogy szeretni fogja-e ez a jövő titka.Most egyenlőre az influenzától félek.A leányzó szed egy homeopátiás (kettő)szert ami a megelőzést szolgálja,és használjuk a bioptron lámpát is gőzerővel.Bízom benne,hogy ha el is kapjuk ezekkel csökkenthetjük a betegséget magát.

19. b59d693a46 (válaszként erre: 14. - 12667dcac6)
2008. jan. 5. 20:45
Tudom, hogy az sem könnyű, de nem próbálsz meg egy új munkahelyet keresni? Ahol esetleg nem 12 órában kell dolgozni.
18. b59d693a46 (válaszként erre: 13. - Macoka3)
2008. jan. 5. 20:43

Szia! :)

Köszönöm szépen, hogy leírtad a tapasztalataidat. Hát nem semmi, amiken átmentetek. Sejtettem, hogy nem könnyű munkát találni szülés(ek) után, de ennyire...

Miért kezeli a munkaadók többsége ilyen diszkriminatív módon a gyerekeseket? Inkább felvesznek egy férfit, még ha nem is annyira felel meg az elvárásoknak, mint egy nőt. :(

A kislányod - gondolom - oviba jár már? Hogy sikerült a beszoktatás? Nem volt gond vele? Az enyém szeptemberben kezdi majd az ovit, de már aggódom miatta.

2008. jan. 5. 19:15
Sziasztok!Látom nem vagyok egyedül.Nekem 1hét múlva kell visszamenni dolgozni,a lányom most lett beteg.Úgy vettek vissza,hogy nincs táppénz.A férjem vendéglátásban dolgozik se szabi,se táppénz(már 10 éve).A mamák fiatalok és dolgoznak,szabi nekik sincs.Nem elég baj,hogy beteg a gyerek ,most azon aggódom addig gyógyuljon meg szegénykém 1hét alatt,mert nincs aki vigyázzon rá.Borzasztó,hogy milyen világban élünk!És még mi örüljünk,hogy van munkahelyünk!
16. 12667dcac6 (válaszként erre: 15. - Macoka3)
2008. jan. 5. 18:00
Igazad van!!
2008. jan. 5. 17:45
Az a legnagyobb baj,hogy nagyon kevés az olyan munkahely,ahol segítik az anyukákat,viszont az apukák sem keresnek annyit,hogy el tudják tartani a családot.És ahol nem számíthatunk a szegény nagyikra akik lehet,hogy még melóznak,vagy nem élnek,vagy egyéb...
2008. jan. 5. 17:37

Sziasztok!

Én is elég nagy kakiban vagyok:(Én jelenleg a 2. gyerkőccel vagyok itthon.2001.januárjától vagyok itthon.Még juniusig Gyes-en,aztán valameddig a szabadnapjaimat veszem ki.De utánna,hogy mi lesz nem tudom.Bár én le vagyok véglegesítve,de a sorozatos létszámleépítések miatt áthelyeztek időközben szabadsághelyettesítő státuszba.Egyébként kórhában dolgozom,12 órában:(Nagy valószínűséggel nem tudok visszamenni mert nincs aki vigyázzon a gyerekekre.egyszerre kezdik a sulit és az ovit.A párom reggel 6-tól estig dolgozik.én ha visszamennék 7-19-ig és éjszaka.mire hazaérek este 8.Akkor üljek le a gyerekkel tanulni?????És ha valamelyik lebetegszik????Szóval nem tudom mi lesz.Kapnék 80-90 ezret,ebből vegyem meg a bérletet,ha felveszek valakit a gyerekek mellé,aki hozza-viszi őket és vigyázz rájuk,akkor már nem is marad a fizumból.Úgyhogy nem igazán érné meg.Nem tudom mit csináljak.

2008. jan. 5. 17:23
Szia PéDé!Ahogy ígértem,mejelenek nálad is.Igaz,hogy csak hétfőn kezdek de van az előző gyermek után pár tapasztalat.A kisfiam(most 9éves)is járt bölcsibe,muszájból(piszkos kölcsönök).Nem volt gond,mert kedves fiatal dadusok voltak.Mivel engem nem vettek vissza a munkahelyemre,ezért csak olyan melót találtam,ahol du.3-kor még nem tudtam mikor érek oda érte.Egy évig bírtuk,aztán sikerült a közeli s-marketben elhelyezkedni.Na ott kiutáltak(mint csókost)hogy 7-re járhattam.Majd megszakadtam,hogy megpróbáljam korrigálni mindezt.Aztán sikerült családiházat venni onnan 20km-re.Mivel a bejárást nem tudtam megoldani(nincsenek nagyszülők egy részről sem),fel kellett mondanom.Egy hónap múlva felvettek egy varrodába,ami csak azért volt jó,mert közel volt az ovihoz,és 7-15-ig melóztam.Havi30-35nettót vittem haza,és ha beteg volt a gyerek,menni kellett úgy is feketén,a gyerek meg vagy a szomszédnál,vagy apuci volt táppénzen.Aztán rosszabb lett a helyzet és úgy döntöttünk,jöhet a második gyermek.Közben egyszer elvetéltem.Sikerült teherbeesnem tavasszal(Elátkoztak a munkahelyen),két hétig kórházban voltam mert majdnem ez a terhesség is ráment.Aztán nagyon vigyáztam magamra és a picinyemre.Úgy sikerült,hogy hat év és egy nap van a fiam és a lányom között.December12-i a lányom(3éves),13.-i a fiam.Na és most vagyok a dilemmában,hogy egy teljesen új helyen,új emberek között,új munkával hogyan állom meg majd a helyem?Már mindíg jobban izgulok.Az biztos,hogy ha felvesznek(elfogadom az állást),akkor igen kevés időm marad a családra és a kedves kutyusomra,aki szintén gyermekkorú és őt is tanítani kell.Semmi nem izgat annyira most,mint az átmenet,amíg be tudunk egy rendszert építeni hogy mindennek és mindenkinek jó,vagy viszonylag jó legyen.Van tippetek anyucik?
12. b59d693a46 (válaszként erre: 10. - Jandrea)
2008. jan. 4. 15:14

Örülök, hogy azóta minden rendbe jött. :)

Szegény, nem felejtette el...reméljük, azért nem hagyott benne egy életreszóló nyomot.

2008. jan. 4. 15:08
Egyébként az eredeti gondozónője a kisfiamnak nagyon aranyos volt, szeretett oda járni, addig amíg az eset meg nem történt...
10. jandrea (válaszként erre: 9. - B59d693a46)
2008. jan. 4. 15:07

kénytelen vagyok ugyanabba a bölcsibe vinni majd....remélem tényleg csak kivétel volt ez az odanemillő dadus.....


de hála a jó égnek, ahogy elkezdtük az ovit lassan rendeződtek a dolgok nála, most már nincs semmi gond, de azt sokszor emlegeti, hogy amikor ő kicsi volt, mi hogy megkínoztuk, emlékszik rá....

9. b59d693a46 (válaszként erre: 7. - Jandrea)
2008. jan. 3. 14:23

Hú, ez nagyon durva...:(( El tudom képzelni, mit élhettetek át és főleg a pici...:(

Milyen gondozónő az ilyen?! Bölcsiben nem követelmény a szobatisztaság!

Bízzunk benne, hogy a legtöbb gondozónő szereti a munkáját és az "ilyenek" csak kivételnek számítanak.

Ugyanabba a bölcsibe megy a másik gyerkőc is? Vagy keresel egy másikat?

Én is tartok az ovitól, amit szeptemberben kezd majd a kislányom, hiába tudom, hogy jó ovi, sokan dicsérik, de csak nem velem lesz...hogy fognak rá figyelni, hogy fog enni (sajnos nagyon válogatós) stb.

8. Ferildi (válaszként erre: 6. - B59d693a46)
2008. jan. 3. 12:11
Mi is így vagyunk vele.Nálunk nincs semmi baj a bölcsivel.Gyerekek között vannak legalább.
7. jandrea (válaszként erre: 5. - B59d693a46)
2008. jan. 3. 08:42

"Összetörték" lelkileg a gyereket, egy bűbájos kedves gondozónéni, aki helyettesíteni jött aznap, és iszonyatosan utálta, ha valamelyik csöppség bekakilt.Na most ez sikerült a én kisfiamnak..szidhatta mint egyszer, meg jól megszégyeníthette../legalábbis erre vezette vissza a pszichológus/, mivel a kicsifiam onnantól kezdve nem mert kakilni...hetekig visszatartotta, és adhattunk neki bármit, semmire sem reagált, a végén már felnőtt adag hashajtót kapott, de az sem hajtotta meg...a végén már azt mondta az akkori gyerekorvosunk, hogy ő nem tud már segíteni, menjünk a Heim Pálba....

Senkinek nem kívánom azt, amit mi átéltünk hónapokon át, beöntés heti 4-5 alkalommal, szenvedés, ahogy küzd a kicsi, hogy ki tudja nyomni, visított, én vele együtt sírtam, de végül meggyógyult, igaz még 4 évesen is csak pelenkába volt hajlandó kakilni, és csakis itthon, csak velem....

Azt mondta az orvos hogy ez a lelki sérülés, amit a bölcsiben szenvedett, a visszatartott kakilás, szervi elváltozást okozott,a mitől tényleg nem tudott kakilni.


Röviden ennyi történt....és ezért félek beadni a bölcsibe a másik gyerkőcömet, de rá leszek kényszerülve sajnos...

6. b59d693a46 (válaszként erre: 4. - Ferildi)
2008. jan. 3. 07:42
Az én kislányom augusztusban lett 2 éves, én is visszamegyek februártól, igaz, csak heti 5 órában tanítani. Egy osztályt kell átvennem, mert nagy gondban vannak, még azt is felajánlották, hogy mint "családbarát munkahely" megoldják a lányom felügyeleltét csak vigyem be magamal. Próbáljuk apa szabadnapjain itthon megoldani, meg a sógornőm is tud rá időnként vigyázni, de ha más nem lesz, be kell vinnem 1-1 órára magammal. Remélem nem lesz gond, de a mai világban azt hiszem, örülni kell, ha visszavárják az embert a munkahelyére. Meg azzal nyugtatom magam, ovi előtt nem baj, ha kicsit szokja, hogy pár órára nem velem van vagy esetleg a suliban más is vigyáz rá...
5. b59d693a46 (válaszként erre: 2. - Jandrea)
2008. jan. 3. 07:36
A bölcsi miatt volt mindez? De miért? Mi történt?
4. Ferildi (válaszként erre: 1. - B59d693a46)
2008. jan. 2. 19:15
Az én kislányom szept-ben lett 2 éves,én pedig 2 hét múlva megyek vissza dolgozni.Lakáshitelünk van,így muszáj.Szoktatjuk a bölcsibe.A munkahelyemre "muszáj" volt visszavenni-ők mondták így.Sajnos más munkát nem sikerült találnom.Biztosan nehéz lesz,de másképp nem megy anyagilag.
2008. jan. 2. 17:54
legyenek az előírt 2 ill. 3 évig....a piszkos anyagiak....
2. jandrea (válaszként erre: 1. - B59d693a46)
2008. jan. 2. 17:54
Nálunka munkával igazán nem volt gond, viszont a bölcsödével annál inkább!...hosszas kezelés a Heim Pálban, majd gyermekpszichológus segítsége....stb.....és ezért is vagyok nagy dilemmában, hogy a kisebbik fiamra mi vár majd, meg merjük-e próbálni ismét a bölcsit....hát..gááááz...csak sajnos a mai világban nem engedhetik meg maguknak néhányan, hogy otthon
2008. jan. 2. 14:00
Ki mennyi idő után tért vissza a munka világába szülés után vagy mikorra tervezi? Főállásban vagy pár órásban helyezkedtetek el/szeretnétek elhelyezkedni? Milyen tapasztalatokkal bírtok a visszatérésről? Mennyire nehéz? Visszavesznek-e a régi munkahelyedre vagy eleve újat szeretnél keresni/kerestél? Hogy illeszkedett be a gyermeked bölcsibe/oviba, hogy éltétek meg a változásokat?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook