Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A munkába való visszatérés szülés után fórum

A munkába való visszatérés szülés után (beszélgetős fórum)


1 2 3
55. macoka3 (válaszként erre: 50. - B59d693a46)
2008. jan. 13. 14:41

Szia PéDé!

Olyan jó lenne,ha néha az embernek sikerülne a dolgokat úgy összehozni,hogy mindenkinek a javára váljon!Sajnos a nagyobb városokban nem sok zöldövezetes cs.házat lehet"olcsópénzért" venni.A mienk akkor még nem volt város,a ház le volt élve,bár csak 30éves,de elhanyagolták rendesen.Én itt születtem a szomszéd utcában,párom a szomszéd faluban.Tavalyelőtt lett várossá nyilvánítva,de sok a hiányosság:((

Az az igazság,hogy mind a ketten nagy házban laktunk mindíg,3 évig közösudvaros lakásunk volt,de a szabadság mindenkinek jobban esik.

A munkahelyemen varrni fogok,általában pizsamákat,annak ellenére,hogy azért nem annak tanultam,mert utálok annyit ülni egy helyben.Ráadásul nagyon kemény a norma(mint mindenhol).Gépi forgácsolónak tanultam,esztergályosnak más néven.Egészen más képesítés,de itthon a Burdából megtanultam varrni,szabni,és meglátom mit tudok összehozni.A Gyes alatt elvégeztem az ELOnál egy lakberendező tanfolyamot is,de itt nem igazán van kereslet ránk.

Neked mi a szakmád?Van fent fényképetek?Hogyan tudom megnézni?

Az én freemailom ugyanazzal kezdődik,mint a nevem.

Próbálok én is képeket felrakni.

Tényleg:benn vagy az IWIW rendszerben?Ha szeretnél,van egy meghívóm,de ezt freemailben.

54. 9a55b7563a (válaszként erre: 46. - Macoka3)
2008. jan. 12. 12:37
Hali Macóka3! Rendeltem Marcinak borostyán láncot a fogzásra,nagyon jókat hallottam róla és olvastam most nemrég.Annyira bízok benne,hogy segít majd neki is,azt mondták,ha nem használ neki,akkor visszaküldhetem és 8 napom van az utalásra,addig kiderül használ-e neki is!Annyira bízok benne.páá
2008. jan. 12. 07:35
KÖSZI!
52. *Gyöngy* (válaszként erre: 48. - Brigibaba)
2008. jan. 11. 22:27

Szia brigibaba!


Olvasd el magyarorszag.hu honlapot, ott mindenről részletesen tájékozódhatsz!

51. 9a55b7563a (válaszként erre: 45. - Macoka3)
2008. jan. 11. 22:25
Hát képzeld el,ma reggelre feldagadtak már a szemei is, lángvörös minkét pofija és a nózija, mintha megégett volna tisztára.Megint dührohamok, sok sírás, de főleg este, napközben szépen elvolt ahhoz képest :-) Aztán ilyenkor van az, hogy aki nem szép, torzabb az arca egy kicsit,fél tőle, ha hangosabb valami sír keservesen...ma igí jártunk.Fehárváron voltunk,plázában akartam volna átpelenkázni,de a WCben a tükröknél van egy lehajtható pelenkázó,a mosdó meg tele!Ciki volt,mert Drága babám már nem éppen virág illatút csinál :-) és nem akartam, hogy gúnyolódjon rajta a sok idétlen tini asuli utáni lazításban,másrészt 12kg-ig volt jó.Na Marcika még éppen nncs annyi,de nem mertem rátenni,mert ugrik nekem egyet és leszakad alatta.Férjem intézkedett,a takkernéni beengedett minket az öltözőjükbe és ott az asztalon tettem volna tisztába,de a nő a torz arcával,és cseppet sem kellemes boszorkányos tekintetével halálra rémítette az egyébkéknt midnig nevetős,vidám bátor fiamat.Szorított,nem engedett elméppen azt nem mondta "anya vigyél innen félek"..a nő rájött vele van gond,ezért kiment,de Marci még 10 percig sírt keservesen és nem engedett el!Na ebből több dolgot is le lehet szűrni..azthiszem.A könyvet holnap megveszem, erre nem szabad sajnálni!!!
50. b59d693a46 (válaszként erre: 46. - Macoka3)
2008. jan. 11. 21:05

Szia! :)


Hú, szép nagy házatok van. Jó lehet. Főleg a gyerekek miatt.

Mi is dilemmáztunk mielőtt ezt a lakást megvettük, hogy ház vagy lakás. Itt Fehérváron nem tudtunk volna házat vanni, olyan árak vannak. Falura meg nem akartam kimenni, egy gyerekkel kénylemesebb szerintem a város, minden közel van. Az ovi itt van mellettünk, az orvosi rendelő is közel van, az ügyeletes gyógyszertár, boltok, minden...Így maradt ez a megoldás. Bár azt mondtuk kezdetben, panelba, 10 emeletesbe nem megyünk. Ahhoz képest...nagyon megtetszett a lakás, jó helyen van, így csak ez lett. Szeretjük nagyon. Kivéve olyankor, mint pl. ma, hogy Annát lefektettem ebéd után, kb 3/4 órája aludt, amikor vki elkezdett fúrni. A betonnak iszonyú hangja van, ha a 10. emeleten fúrnak, itt a 2.-on is olyan, mintha a lakásban fúrnának. Persze felébredt, ráadásul fél az ilyen erős hangoktól. :(

Nem tervez(t)ünk még egy gyereket, ahogy a férjem szokta mondani, őt jól elkényeztetjük. :)

Mi tavalyelőtt Kehidán, tavaly nyáron a Balatonon nyaraltunk, Anna is nagyon élvezte. Majd én megtanítom úszni. :)

Mit csinálsz pontosan a munkahelyeden?

49. b59d693a46 (válaszként erre: 48. - Brigibaba)
2008. jan. 11. 20:52
Nem tudom sajnos.
2008. jan. 11. 20:03
Nem hallottátok hogy a GYED-et mi alapján számolják? Az utolsó teljes év vagy elég ha csak az utolsó 3 hónapot adja le az ember!!!
2008. jan. 11. 20:01
Sziasztok!! Volt/van köztetek valaki GYED-en?
46. macoka3 (válaszként erre: 44. - B59d693a46)
2008. jan. 11. 18:13

Szia:)

Ma vállaltam el a melót,mert mindent tisztáztunk végre.1 hónap próbaidő van ,tehát nyugodt vagyok,mert azalatt mindent megtapasztalhatok.Minimálbér erre az időre,utána kemény norma.Ma egész jól bírtam,7-13-ig gyakoroltam.Hétfőtől bizony már fél négyig.Rengeteget normáztam életemben,szerettem,mert szeretek hajtani,jobban telik az idő.

Nálunk az oviban nincs úszás,a suliban is csak 4.-től kötelező,de így jobb hogy magánúton tanulta mert szívesebben járt.Bogi még pelusos volt mikor elkezdtük,soha semmi baja nem volt utána(gyermeke válogatja).Imádja a vizet.Párom unokahúga olaszországba ment férjhez,nyáron már két éve járunk Bibionéba(közel vannak hozzá).Persze a sós víz teljesen más(lehet köpködni utána).


Kertes nagy udvaros(800nm)családi házunk van.6éve vettük,felújítottuk,nagy teraszt építettünk hozzá+egy szobát szocpolból.3szoba+nappali,terasszal együtt156nm.Lehet a gyerekek után pakolni.De szeretem,panelba nem szeretnék lakni.Nagyon jó,hogy a gyerekek élhetik az életüket kint is.A parkrendezés még a jövő titka,minden egyszerre nem megy.

Szeretnétek nagy udvart,kertet,több családot?

Én már leköttettem magam,mert öreg vagyok még egy gyermekhez úgy érzem.

45. macoka3 (válaszként erre: 40. - 9a55b7563a)
2008. jan. 11. 17:55

Citromról mintha én is hallottam volna.Remélem jó lesz.Ma az én gyermekeim is veszekednek(éppen nagy káromkodás és rugdosás folyik a hátam mögött.A nagy nagyon erőszakos,a kicsinek meg muszály megvédeni magát,utána meg fordítva van.Nagyon jó lenne,ha egyszer csendes fél órácskát elülhetnék a gép előtt.

Nem tudom hol lehetne érdeklődni a képzett homeopata után.22.-én megyek az enyémhez,majd megpróbálom megkérdezni,jó?Hol laktok?Egyébként van egy olyan könyv aminek a címe:Homeopátia gyermekeknek,kimondottan a gyermekek dolgaival foglalkozik.:)

44. b59d693a46 (válaszként erre: 39. - Macoka3)
2008. jan. 11. 07:41

Elvállaltad a munkát, hogy semmit sem beszéltek meg veled előre? Miért? Nem volt egyeztetés, ahol azért a legfontosabb dolgokat - pl. pénz - tisztázni kellett volna?


Szegény Bogi, reméljük, hamar megszokja az új helyzetet. Én s ettől félek, Anna annyira anyás...


Nem vagyunk egy sportos család :) Ha a férjem éppen nem dolgozik, sétálunk egy nagyot, játszótérre megyünk és ilyenek. Usziban nem voltunk, az vhogy kimaradt. Amikor pici volt, a védőnő riogatott, hogy elkap fertőzéseket, mindg beteg lesz...Kár volt hallgatnom rá, már nem tenném. Jó lett volna, ha egész kicsi korától megszokja a vizet. Hamarosan fog menni, az oviban majd viszik őket. Én nagyon szeretek úszni,a férjem már kevésbé.


Mivel panelban lakunk, így nincs semmi háziállatunk, pedig szeretjük a kutyákat. Anyuék kertes házban laknak, így nekik 2 is van, ott kiéljük magukat. Nekik is németjuhászaik vannak.

Ti kertes házban éltek?

43. b59d693a46 (válaszként erre: 42. - *Gyöngy*)
2008. jan. 11. 07:32

Szia Gyöngy!

Mennyi hasonlóság...:)) Nagyon szép az Annád. :)

42. *Gyöngy* (válaszként erre: 38. - B59d693a46)
2008. jan. 10. 22:47

Szia PéDé!

Nekem is egy augusztusi Annám van, csak ő 2006-os. Én is 76-os születésű vagyok:)

2008. jan. 10. 22:46

Szia Hencsuri!


Nagyon rossz volt olvasni elváláodat a kisfiadtól. Pontosan mennyi időt kell külön töltened tőle? Az én kislányom 17 hónapos, de nagyon nehezemre esne bölcsibe adni. Bár jelenleg nem is vagyok rákényszeritve, hála Istennek. Még a gondolat is borzongató... Szomorú, hogy ennyien kénytelenek vagyunk bölcsibe adnunk a szemünk fényét, aki már csak egy lesz a sok közül....

40. 9a55b7563a (válaszként erre: 36. - Macoka3)
2008. jan. 10. 21:29
Várom, hoyg mgkönynebbüljön végre aranyom.Ma is dühkitörései voltak szinte.Evés helyett rázza a fejét összeszorított szájjal, már a Dentinox-szal sem engedi bekenni,pedig annak mdinig örült, mert egy kicsit elfelejthette utána,hogy fáj neki.Most azt sem engedi.Ma megint elkezdtem neki adni a citromfűteát víz helyett, mert hiába szopizik többször egy nap,de mivel nem ezsik, kevesebb folydékhoz jut, úgyhogy pótolni kell vízzel illetve most egy kis teát adok neki.Egy képzet homeopátiás dokinka kéne megmutatni valóban,mert a mi gyerekorvosunk csak tanfolyamot végzett állítólag.Egyébéknt mikor nem szenved, halálosan jó kedvű, jön-megy, főleg ha sok ember között van :-)))Szóval várom, hoyg előjöjjenek ezek az erős fogacskák.Azt hallottam ma, hogy citrom levével kenjem be ..hallottál már ilyet?Ezt én még nem :-)))
39. macoka3 (válaszként erre: 38. - B59d693a46)
2008. jan. 10. 20:05

Hát a mai nap ismét kellemetlen volt.Be kellett mennem a munkaügyi hivatalba,és 3 órát álltam sorba.Már ezzel rosszul indult.Nem igazán tudtunk dűlőre jutni,mert holnap kiderül mennyire lehet a munkahellyel megegyezni.Mivel semmiről nem tájékoztattak (próbaidő,határozott vagy határozatlan idejű-e a szerződés amit kötnénk,van-e betanulási idő?stb...)sem pénzről,sem szabiról,egyáltalán minden zavaros.Holnap leírom az élményeimet este.Ma a Bogi pityergett az oviban utánam.Nagyon félek a jövő heti mélyvíztől,amibe kerülnek!!!!!:(

A Matyi is buta volt itthon.Vele vannak magatartás problémáink,nagy a szája rettenetesen,de mellette meg önbecsülési gondjai is vannak.Szóval olyan kiskamaszkor szindróma.Nagyon nehezen tudom tolerálni,pedig próbálom:(((

Most a homeopátia talán tud segíteni,de nem rövid időbe telik.

Ti tudtok úszni?Kiscsaj?Bogi karúszóval repeszti a vizet,Matyi tavasszal tanult meg úszni és én is(36évesen,2 hét alatt).Most tudom mit veszítettem eddig.Párom is evickél.Van itt uszi és sportcsarnok is.tegnap baseball edzésre mentünk a Matyival.Eddig tetszik neki,a többi elválik.

Ti mit szerettek közösen csinálni?Sportoltok valamit?Van kutyátok?

Van egy gyönyörű fekete-sárga németjuhászkutyánk,elit törzskönyvvel,kislány,1 éves volt nov.10-én.Idén az ő sulijára is kell jópár forint.

Na pussz,elteszem a gyerkőcöket tollasbálba(magamat is)

2008. jan. 10. 14:09

Igen, megkönnyebbültem, hogy jól érezte magát. Bár este azt mondta, ne menjünk többet, mert túl sokan voltak. Nyilván sok volt neki egyszerre a sok idegen ember, de legközelebb már talán nem fogják így lerohanni. :)

Van egy bátyám, ők is Dunaújvárosban laknak, mint anyuék - mi Fehérváron -, így velük sem találkozunk sajnos olyan sűrűn. Pedig 3 gyerek van náluk, Anna imádja őket. Jó lenne ha gyakrabban tudnának találkozni.

Anyósom is 73 éves, így rá sem nagyon lehet számítani, bár jól van szerencsére, de nem mozdul ki olyan könnyen. Még jó, hogy a férjem húga, aki jelenleg munkanélküli, tud jönni, amikor megkérjük.

37. macoka3 (válaszként erre: 35. - B59d693a46)
2008. jan. 9. 21:17

Nagyon jó,hogy tetszik neki a suli:)))

Gondolom te is jobban érezted magad egy picit?

Nagyon rossz lehet messze élni a szüleidtől,főleg,ha jóban vagytok.Gondolom a szemük fénye a kicsi?Van tesód?Nekem van egy féltesó bátyám és egy egész húgom.A nagyobbik Pesten él a családjával.Velük vagyunk nagyon jóban,a húgom 20km-re lakik tőlünk de nem igazán vagyunk egy hullámhosszon.Sajna a bátyám messze van,kb500km tőlünk.Anyukám anyukája 87éves,de ő Kaposvártól is messzebb él,mi meg a nyugati határnál.Szét szóródtunk.A párom szülei idősek,70 felett.Ők nem messze vannak,de szegények betegesek.Nagyon szeretjük őket.Viszont rájuk csak lelkiekben tudunk számítani,mert inkább nekik kell a segítség.De jó hogy még vannak.Igaz,hogy 16 unoka és már a hetedik dédunokájuk fog májusban megszületni.:))))

36. macoka3 (válaszként erre: 31. - 9a55b7563a)
2008. jan. 9. 21:06
Ha tényleg a fogacskája a gond ,szerintem a kamillán kívül is biztosan van még más lehetőség a homeopátiában.Azért gondolom,mert minden problémára több szert is választhatnak,lehet,hogy neki nem ez a legmegfelelőbb.Remélem jobban lesztek hamarosan,és te is "nyugodtabb" leszel!Sajnos az anyaság soha nem felhőtlen,csak vannak jó és rossz időszakok.
35. b59d693a46 (válaszként erre: 30. - Macoka3)
2008. jan. 9. 13:15

Nagyon jó, hogy tetszik neki az ovi. :)


Mi ma bent jártunk az iskolában, beszélnem kellett az igazgatónővel. Olyan jó volt kicsit újra a régi közegben lenni, Anna is nagyon élvezte. Addig a lányok vigyáztak rá a titkárságon, rajzolt, játszott, haza sem akart jönni. Szegény, hirtelen annyian rohanták le, annyi embert látott maga körül - korábban nem nagyon mentünk be -, csak kapkodta a fejét. De nagyon jól viselte, egy idő után fel is oldódott. Remélem, ha már tanítok és be kell vinnem párszor magammal, akkor is lyen lelkes lesz. :)


Szegény apukád. Elhiszem, hogy nem bírtátok egy fedél alatt. Nem lehet könnyű helyzet.

Hál' isten a szüleimmel nagyon szoros a kapcsolatunk, csak sajnos 40 km-re laknak és sokszor jó lenne egy városban lenni. Annára is kéne időnként vigyázni, meg egyébként is jó lenne közelebb lenni. Persze nem olyan nagy távolság, de amikor hirtelen kellene vigyázni rá, mert el kéne mennem vhová, nem nagyon van, kire hagynom.

34. b59d693a46 (válaszként erre: 32. - 12667dcac6)
2008. jan. 9. 13:07
:( Hát nem könnyű...
33. b59d693a46 (válaszként erre: 31. - 9a55b7563a)
2008. jan. 9. 13:06

Igen, ezek a jelek ismerősek.

Én is adtam neki Panadolt, amikor nagyon szenevedett, főleg éjszakára. Nekünk is szörnyű egy fogfájás, hát még egy ilyen picinek.

32. 12667dcac6 (válaszként erre: 19. - B59d693a46)
2008. jan. 9. 10:35
Az a baj,hogy semmi munkalehetőség nincs.A szakmámon belül a 8 órás állások mind be vannak telve.Itt a településen pedig nincs az önkormányzatnak pénze,hogy még egy embert felvegyenek aki kijár az idősekhez.Pedig ez jó lenne.Bármilyen más munkahelyen ahol közöltem,hogy 2 gyerek van,majdnem rosszul lettek:(
31. 9a55b7563a (válaszként erre: 28. - B59d693a46)
2008. jan. 9. 10:10
Jaj bocsi, hogy sokára válaszolok..Szóval már 2. napja itthon maradtam vele és lámlám, majdnem minden rendben van :-) Alszik délelőtt 1,5 órát, alszik délután, bár igaz sírással alszik el sajnos,dehát szinte soha nem volt ez másképp.Étvágya már jobb.Beszéltem tegnap a védőnővel is,ő is modnta,hiáb nem látom egyértelmű jelét,hogy a foga lenne a gond,mégis valószínű az,sőt dührohamszerű megnyílvánulásokrais számíthatok, amin valóigaz, néha úgy tud mérgelődni és maga elé kiabálni aranyom, majd megeszem, olyan cuki :-))Nem segít neki a csudába a Kamilla,úyghoy néha kénytelen vagyok Nurofent adni neki,nem jó tudom,dehát mit csináljak vele, nem sírhatjavégig a csecsemőkorát non-stop! Vagy..?
2008. jan. 8. 18:38

Ma már egy órát egyedül otthagyta az oviban a Bogit az apuci.Tetszett neki,mert tornateremben tornásztak,sok baba van,ezeket mesélte.Holnap talán tovább is lehet.Majd írok róla.Sokat nem tudok a többiről,mert én most nem beszéltem az óvónővel,a fiaméra meg nem emlékszem hiszen akkor rengeteg másjellegű gondom volt.:(

Sajnos 9éve meghalt az édesanyám,aztán pár év múlva szellemileg leépítette magát az apám(57éves).Most én vagyok a gyámja,és így év elején nagyon sok dolgom van emiatt.Idősek otthonában van már mert nem bírtam vele itt a saját házában.Meg még rengeteg sokkal roszabb probléma van amit meg kell oldanom.:(((De szerintem mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb.Írd le nyugodtan a te gondodat is ,legalább kiírjuk magunkból.Erre szokták azt mondani,hogy "nem mondom el senkinek,elmondom hát mindenkinek"

29. b59d693a46 (válaszként erre: 26. - Macoka3)
2008. jan. 8. 13:49

A fát mi is leszedtük már, mindig csak vízkeresztig szoktuk meghagyni.

Én sem bánnám, ha már kicsit jobb idő lenne, lyan macerás az öltözködés, mennyivel egyszerűbb nyáron! :)


Most még a párod ott van az oviban a kislánnyal vagy már rövid időre ott is hagyta? Hogy megy nálatok a beszoktatás?

28. b59d693a46 (válaszként erre: 24. - 9a55b7563a)
2008. jan. 8. 13:46

Szia!

Tényleg nem vagy könnyű helyzetben. De ne aggódj, biztos nem "épül le" a babád, inkább a fogzás jelei lehetnek, amiket írtál. Nem vált be a Chamomilla? Nekünk az az egy segített, a kislányom is nagyon megszenvedett a fogacskáival.


Biztos megviseli, hogy felborult az alvási rendje, én is azt vettem észre régebben Annán, ha nem tudott délelőtt aludni, már enni sem tudott, és úgy átesett a holtponton meg kikészítette magát, hogy délután is úgy kellett legyűrni. Nekünk ez olyankor volt, amikor tanácsadásra kellett menni, mert pont az alvásidőben volt. :(

Milyen ez a babanapközi? mint egy bölcsi? Vagy nagyobb gyerekek is vannak?

27. 9a55b7563a (válaszként erre: 25. - Macoka3)
2008. jan. 8. 12:50
Igazad van tényleg! Ez most ezesetben nem is jutott eszembe :-)A dokinénink homeopátiázik is :-)de a védőnő szerint a foga miatt vannak inkább ezek a tünetek, amik lelki problémákat is elő tudnak hozni.A másik meg az,hogy már most látom rajta,hogy milyen az arca,mikor elutasítja más gyerek,vagy nem reagál az Ő szeretettel való közeledésére.Csalódik minden nap a gyerekek között,hiába imádja őket és azt vettemm észre,hogy háttérbe vonul és figyeli őket,pedig még csak 4szer voltunk és 2-3- órákat csak.Kicsifiam olyan mint egy kis kristálygyerek,annak minden pozitív tulajdonságával, tele van vidámsággal,szeretettel és mindenkinek adni akar belőle,hihetetlen!Ezt nem én modnom,mert én talán elfogult vagyok,hanem más anyukák és szakemberek.Ma itthon maradtam vele, aludt délelőtt, máris jól evett ebédet és tök jó kedve van,bár a foga tényleg szenvedtette,egy kis fájdalomcsillapító után tök jól lett és vidám megint.Sajnos a homeopátiás erre nem használ neki :-(
26. macoka3 (válaszként erre: 23. - B59d693a46)
2008. jan. 8. 11:24

Végül is az asszonyok is és az a pár férfi is kedves volt nem igazán emlékszem ellenszenves arcra.Megmondom őszintén úgysem fog ráérni az ember,hogy ezzel foglalkozzon.Az meg a másik,hogy valahol melózni kell,ha nagyobbak lesznek a gyerekek,akkor talán több lehetőség adódik,addig meg jó ez.

:)most már több időre mentek az oviba,kíváncsi leszek,ma mivel jön haza?

Addig puccba vágtam a házat unalmamban,meg leszedtem a fenyőfát.Nem tudom idén valahogy teljesen más a hangulatom és nagyon gyorsan elraktam az ünnepi holmikat.Mintha jobban várnám a tavaszt:)))Te hogy vagy ezzel?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook