Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A mogyoróvaj, mogyorókrém elkészítése érdekelne. fórum

A mogyoróvaj, mogyorókrém elkészítése érdekelne. (beszélgetős fórum)


9. tari
2009. júl. 17. 08:01

Ezt is most találtam!


Dió- vagy mogyorókrém

Hozzávalók:

Dió vagy mogyoró,víz, méz, ha édeset akarunk.

Elkészítés:

A diót vagy a mogyorót ledaráljuk, víz hozzáadásával péppé keverjük. Ha édesen szeretjük, mézet és vizet teszünk hozzá, és jól elkeverjük. Finomabb, ha a magvakat egy kicsit megpörköljük.

8. tari
2009. júl. 17. 07:56

Eddig Én ezt találtam!


Pörkölt mogyorókrém


Hozzávalók: 1 egész tojás, 1 tojás sárgája, 2 evőkanálnyi feketekávé, és 15 deka porcukor, 8 deka pörkölt mogyoró, 18-20 deka vaj.


1 egész tojás és 1 sárgája, 2 evőkanálnyi feketekávé és 15 deka cukrot hidegen összekeverünk, tűzre tesszük és felfőzzük. Főzés közben 8 deka pörkölt és őrölt mogyorót teszünk bele, a tűzről levéve 18-20 deka vajjal habosra keverjük, fagyasztjuk és újra kikeverve, töltésre felhasznál

7. tari (válaszként erre: 6. - Tari)
2009. júl. 17. 07:53
Vagy teszem azt mézzel?
6. tari (válaszként erre: 4. - Roni24)
2009. júl. 17. 07:53

Engem az édes változat érdekelne!


De lehetséges, hogy a natur mogyorót kevés cukorral kell simára darálni?!?

2009. júl. 17. 07:46
Engem is az édes érdekelne! Én egyszer nyári táborban ettem kiskoromban. De az nem volt nagyon finomra őrölve, nagyobb darabkákban volt benne a mogyoró és lehet, hogy nem is földimogyi volt, hanem a rendes. Ez nem ismerős valakinek?
2009. júl. 17. 07:23

Sziasztok!


Nemtudom melyikre gondoltok, az édesre, vagy a sósra!

Én egy topshopos csodaherkenytűvel próbáltam egyszer mogyoróvajat csinálni!

Beletettem a sós földimogyorót és addig őrőltettem vele míg egészen pépes nem lett! Nem raktam hozzá semmi mást, mert a mogyoróban lévő olaj elég ahhoz hogy kenhető legyen!

Nem volt rossz, bár nekem ez a fajta nemigen ízlik! Inkább az édes földimogyorókrémet szeretem! :P Azt viszont sajna én sem tudom, hogy kell csinálni!

3. tari
2009. júl. 17. 07:17
Ha netán tudja valaki mindenféleképpen írja le:))) mert Engem is érdekel!
2009. júl. 17. 07:08
na az engem is! :)
2009. júl. 17. 04:40
A mogyoróvaj, mogyorókrém elkészítése érdekelne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook