Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A mi Ákosunk fórum

A mi Ákosunk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A mi Ákosunk

1 2 3
2011. máj. 12. 15:43

Egyszer egy okos ember azt mondta, a babák akiket nekünk küld az ég angyalok. Vannak olyan angyalkák, akik nem érzik magukat erősnek, hogy velünk maradjanak, de vissza térnek hozzánk.


Én őszintén tiszta szívemből kívánom neked/nektek, hogy minden rendbe jöjjön, legyen erőtök, és legyetek nagyon boldogok, és hogy a sors megáldjon titeket egy gyermekkel.

78. kiraanyu (válaszként erre: 75. - Bluemoon1978)
2010. júl. 30. 00:28

Köszönöm szépen:-)


Most vettem észre, h írtál.

Nem baj, sohasem késő :-)


Nektek is ilyen szép, huncut és egészséges babát kívánok!


Sajnálom tiszta szívemből, ami történt veletek és a kislányotokkal! :-(

De remélem, h hamarosan Isten megáld Benneteket egy egészséges kisbabával!!

77. klari48 (válaszként erre: 76. - Klari48)
2010. márc. 26. 09:07

Bocsánat, a link a következő:

[link]

2010. márc. 26. 09:05

Kedves Lányok! Az én történetem pozitív végkicsengése a most 20 éves, gyönyörű, egyetemista fiam.(A fotóim között az ő ölében van a cicám.) Ezt csak azért írtam, mert úgy látom, hogy ezen a fórumon a sok szomorúság ellenére is pozitív a hangulat. És mert én bízom benne, hogy "valaki" előbb utóbb helyreteszi az elrontott dolgokat.

Ha van kedvetek nézzétek meg kedvenc hobbimmal, a scrapbookkal készült egyik munkámat, melyben pont ezt a szörnyű élményt írtam ki magamból.

<a href="http://http://kaszasklari.blogspot.com/2009/11/rad-gondolok-thinking-of-you.html>Ide kattints<a>

75. bluemoon1978 (válaszként erre: 73. - Kiraanyu)
2010. márc. 23. 19:34
Kiraanyu! Gyöngyörű a kislányod, gratula hozzá :)
74. bluemoon1978 (válaszként erre: 72. - 3a92f8d690)
2010. márc. 23. 19:33
Én is jártam ott és csak egyetérteni tudok!
73. kiraanyu (válaszként erre: 67. - Klari48)
2010. márc. 23. 16:10

Nagyon sajnálom a történteket!


Csak azt nem tudom elképzelni, h ha minden uh rendben volt és még külön szív uh is készült, h nem vették észre??!!

Még egyszer mondom, h sajnálom!


De örülök, h küldött Nektek kistestvért és Őt szerethetitek!

2010. márc. 23. 15:34
Én az angyalok szüleiről eljöttem csak lefelé húzták az embert!!! Merek előre nézni:-))
2010. márc. 23. 13:49

Szia!


Nagyon sajnálom ami Veled/tek történt..

angyalokszulei.hu <-- ezen a holnalop olyan anyukákkal "beszélgethetsz" akik sajnos szintén elveztették a babájukat, nézz be biztosan tudnak segíteni a történtek feldolgozásban, ők már átmentek ezen!

2010. márc. 23. 10:19
Ráadásúl itt a tavasz és új erőket vonz magával:-)Azt mondja soha ne adjátok fel:-))
69. bluemoon1978 (válaszként erre: 67. - Klari48)
2010. márc. 23. 09:11
Sajnálom ami veled történt, de jó hallani, hogy az alagút végén ott van a fény!
68. 3a92f8d690 (válaszként erre: 67. - Klari48)
2010. márc. 23. 07:31

Köszönöm szépen hogy te is megosztottad velünk ezt a tragédiát szörnyű lehetett ....


De azt is nagyon köszönöm hogy leírtad a boldog folytatást :_)Valamint azt hogy te is olyan erős voltál és nem adtad fel!!!!Jó egészséget kívánok!!

2010. márc. 23. 07:15
Szinte szóról szóra az én történetem. Annyi különbséggel, hogy én már 40 éves voltam, mellettem egy 16 és egy 13 éves gyerek, egy rendes férj. Boldog 9 hónap, rendszeres vizsgálatok, ultrahang, szívUH, aránylag könnyű szülés, és egy csodálatos , 4 és fél kilós, 61 cm-es vasgyúró. Kihozták szopni, már első alkalommal ügyesen, mohón jóllakott. Gyerekeim, szüleim, rokonok megcsodálták, nagy-nagy boldogság. Aztán a 24. óra elteltével gyerek helyett egy csomó orvos jött az ágyamhoz, nagyon sajnálják, most derült ki, hogy a bal szívfél nem alakult ki, az orvostudomány tehetetlen, átszállitották a Kardiológiai Intézetbe. Még egy hónapig élt egy inkubátorban, megvárták, amig szép lassan minden kis szerve felmondja a szolgálatot. Nem akarom ecsetelni azt a pár hónap idegbajt, ami ezután jött, de lényeg, hogy egy év múlva küldte nekünk a bátyját Danit, akit helyette is szerethetünk. Állítom, hogy csak így bírtam ki ép ésszel!
66. Sylvia81 (válaszként erre: 64. - 2656c806ea)
2010. márc. 22. 22:11
Na igen, így én sem valószínű, hogy bármit is mondanék...
65. 3a92f8d690 (válaszként erre: 64. - 2656c806ea)
2010. márc. 22. 19:23
Ezzel eggyetértek....
2010. márc. 22. 09:07
Amikor valaki felhozta a témát azon inkább a kíváncsiságot láttam mint az együttérzést. Igy nehéz megnyilni,meg nem is akarok igazán. Szelektálni szoktam,látszik az az ember szemében,hogy miért kérdez dolgokat.
63. 3a92f8d690 (válaszként erre: 59. - Sylvia81)
2010. márc. 21. 20:31
hallgatnak és nem néznek a szemembe:-(( így hagyom nem feszegetem mert félek hogy h..ek néznek...
62. Pumi87 (válaszként erre: 48. - Smaca)
2010. márc. 21. 19:51
Aztamindenit..............borzalmas mit éltél át.....sajnálom:S
61. nana00 (válaszként erre: 56. - 2656c806ea)
2010. márc. 21. 18:30
Sajnálom, ami történt. Nekem keresztapám halt 2007-ben, igaz ő betegség miatt, de pár hónapja voltam a temetés óta a sírjánál először. Annyira közel álltunk egymáshoz, hogy egy részem elment vele együtt.
60. nana00 (válaszként erre: 52. - 3a92f8d690)
2010. márc. 21. 18:28
Szerintem azt próbálta elmondani, hogy ne azért vállaljon másik babát, mert mások szerint ezt kell tennie, hanem akkor vágjon bele ismét, ha ő maga akarja, és úgy érzi készen áll rá.
59. Sylvia81 (válaszként erre: 57. - 3a92f8d690)
2010. márc. 21. 15:36

Sokan nem merik ám felhozni a témát, mert attól félnek, hogy feltépik a sebeidet, pedig épp a "gyógyulás" lenne a cél (hülye kifejezés erre, de nem nagyon találtam most jobbat). Ezalatt azt értem, hogy a fájdalom tompulása a cél, nem a felerősítése.

És ha te hozod fel a témát, hogy reagálnak?

58. Sylvia81 (válaszként erre: 56. - 2656c806ea)
2010. márc. 21. 15:34

Sajnálom, hogy veled is megtörtént. :(


Hát, én a mai eszemmel rohannék a pszichológushoz, az tuti!!! De a kutyát nem érdekelte, hogy érint engem ez az egész. Talán egyedül a barátnőmet érdekelte, de vele meg olyan jó volt beszélgetni minden másról is, hogy ez ritkán került szóba - gyakorlatilag soha... No és ugye ő is csak 13 volt, mindketten nulla pszichológiai ismerettel...

De pl. azt is tudom, hogy így, felnőtt fejjel hozzá is fordulhatnék. :) Még úgy is, hogy évente csak egyszer találkozunk.


Az volt a legnagyobb baj, hogy a nem beszélés mögött nekem a fájdalmon kívül egyfajta nagyon erős hárítás is volt, és ez az, amit nem szabadott volna. Elfolytottam ezzel kapcsolatban mindent. Az összes emlékemet Anyuról, pedig ma már tudom, hogy ezt nem szabad. De hát 13 évesen... Ezért kellett volna valaki, aki kézenfog és legalább 1-2 alkalommal elvisz pszichológushoz. De sajna nem így történt és elég nehéz volt kimásznom a gödörből.

57. 3a92f8d690 (válaszként erre: 56. - 2656c806ea)
2010. márc. 21. 15:13
Nekem erre van a hoxa itt vagy a naplómban kiírom magamból mert itthon senki nem hallgat meg mikor kijöttem a kórházból nem mertek hozzám szólni szörnyű volt ..........itt legalább ki tudom adni ha valami bánt!!Szomorú hogy engem ilyen emberek vesznek körbe mit gondoltak ha nem beszélünk róla elfelejtem??ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
56. 2656c806ea (válaszként erre: 55. - Sylvia81)
2010. márc. 21. 15:07
Tudom mit érzel. Nekem az apukám felakasztotta magát 2006-ban. soha nem fogom elfogadni. mindig ott marad a szivemben a szomorúság akármi történik velem és akármennyi idő telik el. bennem még sok a harag is. azt teljesen megértem,hogy nem beszélsz..én csak akkor tudtam erről beszélni amikor tudtam,hogy akivel megosztom tudja miről beszélek,vagyis szinteén átélte sajnos. és ami a legfurcsább,hogy otthon senkivel,se anyuval,se a tesómmal nem beszélünk róla soha. nem tudom miért,de rosszul esik mert ugy tesz mindenki mintha semmi nem történt volna,vagy pedig még fájdalmas róra beszélni? nem tudom. én szeretnék sokszor. már gondoltam,hogy elmegyek pszichologushoz,hogy legalább neki elmondjam,hogy mit érzek.de odáig még nem jutottam. a sírjához mai napig nem tudok kimenni.
55. Sylvia81 (válaszként erre: 54. - 2656c806ea)
2010. márc. 21. 13:55

Én nem túltevésről, hanem elfogadásról beszéltem. Meg kell békélni a helyzettel, el kell fogadni, mert sajnos van, ami megváltoztathatatlan. De ez időbe telik.


Amúgy megint beletenyereltél valamibe, nagyon megy ez neked velem kapcsolatban. ;)

13 éves voltam, mikor anyukám öngyilkos lett. Nem ugyanaz a szitu, ez tény, de épp eléggé át tudom érezni a helyzetet, hidd el.

Nem lehet túltennem magam ezen, mert mindig motoszkál bennem a "mi lett volna, ha" és a "mit tehettem volna még", meg egy csomó más hasonló gondolat, és alig van olyan nap így lassan 16 év távlatából, hogy ne jutna eszembe az édesanyám. Milyen lenne most, ha...

És ráfoghatom a tinédzserkorra, de vagy 5 évembe telt, mire feldolgoztam annyira, hogy képes legyek beszélni róla. Szerencsére mindenkinek kellemetlen volt a téma, ezért gyorsan abbamaradtak az ezirányú beszélgetések. (Vagy épp pont ez volt a baj? Nem volt kivel megbeszélnem és ezért tartott ilyen sokáig? Sose tudom meg...)


Amikor az emocionális érzéket osztották, asszem véletlenül 2 adagot kaptam... (Ha nem hármat...)

54. 2656c806ea (válaszként erre: 50. - Sylvia81)
2010. márc. 21. 08:23
Ha valaki már átélte egy hozzátartozója elvesztését,az tudja,hogy soha nem lehet tul tennie magát. nincs az az idő. de ha szülne másik babát akkor talán könnyebb lenne átvészelni a nehéz időszakokat.
53. 3a92f8d690 (válaszként erre: 48. - Smaca)
2010. márc. 21. 07:57

Szörnyű nagyon sajnálom...higy ennyire nem törődtek veled még ráadásul benn is voltál:_(( Sok szenvedésen átmentél...Ölellek Barbika.

DE te sem adtad fel és itt vagy örülsz a 4 gyerekednek:_))

Én is szeretnék nagy családot ezek után főképp!

52. 3a92f8d690 (válaszként erre: 50. - Sylvia81)
2010. márc. 21. 07:55
Még most sem értelek ..de nem baj nem vagyunk egyformák!!!
51. Sylvia81 (válaszként erre: 49. - Bluemoon1978)
2010. márc. 20. 22:43
Tudom jól és el sem hiszed, hányszor adok érte hálát az égnek!!!
2010. márc. 20. 22:41

Én megértek mindenkit és őszinte tiszteletem és csodálatom azért, hogy talpra tudtatok állni!!!

Asszem én nem voltam egyértelmű, sőt a gondolatmenetemet sem fejeztem be, valszeg mert megzavart a csacsogóm...

Amit írtam, a cikk írójának eme szavaiért írtam:

"Mindenki szerint egy másik baba segítene, de én félek. Nem szeretném még egyszer átélni ezt a fájdalmat. Nem tudom, hogy fogom tudni ezt feldolgozni. Félek, hogy ha visszamegy a férjem dolgozni, akkor szakad rám ennek az egésznek a súlya. Ha valaki átélt hasonlót, segítsen! Hogy lehet ezt feldolgozni?"

Amíg így érez, gondolkodik, addig szerintem nem szabad egy másik babát vállalnia. Ha már másképp látja a dolgokat, akkor mindenképp, hisz ne élje le ennek árnyékában az egész életét (persze mindenképp jelen lesz, de nem mindegy, hogy ez tölti-e ki a napjait, vagy más), mert később (mikor már mondjuk annyi idős lesz, hogy nem lehet) persze nagyon fájna neki, hogy nem volt erősebb.

De eddig is el kell jutni és sz valakinek pár hónap, valakinek viszont akár évekbe is telhet. És ilyenkor a környezetének nem szekálnia kell, meg kéretlen megoldás-javaslatokat tennie, hanem mellé állni és éreztetni vele, hogy ott vannak! És vannak olyan emberek is (én is ilyen vagyok), akinek nem elég, ha "csak" a párja és a gyereke áll mellette. Tudom azt is, hogy sokaknak ez sem adatik meg, de valakinek ez is kevés.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook