Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A méz ősi gyógyszer fórum

A méz ősi gyógyszer (beszélgetős fórum)


2016. febr. 6. 07:40
ezt mondjak.....
2015. nov. 13. 12:23
a manuka mez a legegeszsegesebb az osszes kozott/uj zelandi mez ez/.
2012. jan. 5. 07:31
aen meg almaecetes vizben keverem,ugy is nagyon egeszseges.
19. Ndia
2009. szept. 1. 08:56
Sziasztok. Mit jelent hogy a méz zárjegyes? Tuti minőség ? Vagy csak drágább de nem jobb? Hol vesztek valódi mézet?
2009. aug. 29. 12:36

ha nem tudok aludni akkor langyos tejbe keverek mézet,lehet rosszul hangzik de a hatása jó:)


Nekem folyton kiszárad a hajam vége,egy ideje a hajpakolásomba teszek mézet,ez is jó:))

2009. máj. 20. 22:31

Arcpakolásnak is kiváló, frissítésre túróval vagy tejföllel elkeverve 10-15 perc alatt regenerál.


Zsíros bőrre élesztővel, száraz bőrre őszibarack vagy banánpéppel elkeverve bőrtípusnak megfelelő szépítő maszkot kapunk, 15-20 percig legyen az arcon.

16. dogiz
2009. máj. 20. 22:20
Egyes természetgyógyászok azt vallják, hogy ha a pollenidényt megelőző 3 hónapban mindennap eszünk egy keveset a környéken termett mézből, hozzászoktathatjuk szervezetünket az ott előforduló allergénekhez, és könnyebben viselhetjük a szénanáthát.
2007. dec. 22. 06:10
A mogyorókrém sokkal jobb, azt kismókusok kenyérre is kenhetik:)
14. LoLiNa
2007. dec. 22. 06:04
gyülölöm a mézet.. :( de próbáltam már többmindenre, hátha.. eddig semmire se volt jó:(
13. szeri8 (válaszként erre: 8. - Druida)
2007. dec. 21. 15:17
Én mindig kihűtöm a teát és csak ezek után izesítem mézzel és aszkorbinsavval (c vitamin). Ezt itatom az egész családdal.
2007. aug. 18. 16:24
Szerintem igen ,
11. druida (válaszként erre: 10. - Gkreka)
2007. márc. 22. 18:31
Állítólag igen, de minden szer egyéni eredményeket hoz létre. A többiekkel történtek legfeljebb összehasonlító vagy kiinduló adatnak tekinthetők. De semmiképpen sem egyértelműen igaz és általános érvényű kijelentésnek.
10. gkreka
2007. márc. 22. 18:22
alitolag a fogyasban is segit. olvassatok el *27*Melitta naplojanak a 31. bejegyzeset.
9. druida (válaszként erre: 5. - 0b5f0d1288)
2007. márc. 22. 18:08
Mivel azonos betegségek pontos okai egyéneneként akár nagyon különbözőek lehetnek, ezért csak úgy tudsz megbizonyosodni, ha kipróbálod. Persze megfelelő óvatossággal. De a legjobb lenne a cukorbetegséget megszüntetni. Nem gyógyszerrel, mert az még senkinek sem sikerült...
8. druida (válaszként erre: 3. - Melmenn)
2007. márc. 22. 18:06

42 Celsius foknál melegebb ételbe téve a mézet a benne lévő méhiaszból toxinok (mérgek) szabadulnak fel. Tehát a forró mézes tea nem éppen segítő hatású egy amúgy is legyengült szervezetnek.

A vízben oldódó vitaminok nagy része is megsemmisül 40 fok felett.

2007. márc. 21. 17:57
Kávéba is fincsi a méz,de a mézpempő a termékenységre is kiváló !
2007. febr. 24. 12:36

Szaraz, repedt ajkakra, kivalo gyogyszer es meg teltebbe teszi azt.

Ejszakai alvaszavar eseten is nagyon jo, ha este lefekves elott meleg tejben elkavarunk 1-2 kaveskanal mezet es igy fogyaszuk.Nyugtato hatasa is van.

5. 0b5f0d1288 (válaszként erre: 1. - Melmenn)
2007. febr. 19. 09:40

És mi a helyzet a gyógyszeres diabétesesekkel?

Más betegségem miatta sokszor vannak különbözö gyulladásaim,de nem merem enni a mézet.

4. figarina (válaszként erre: 3. - Melmenn)
2007. febr. 6. 11:05
Arra vigyázzatok,h csak száraz köhögés esetén szabad enni a mézet,hurutosnál nem!!!
2007. febr. 1. 09:11
Teában is nagyon finom és jóízű a méz.Én is szoktam néha néha egy kanállal enni.Ha köhögök vagy fáj a torkom akkor viszont teába teszek.Nem napi szinten de fogyasztom a mézet.
2. PIROS35 (válaszként erre: 1. - Melmenn)
2007. jan. 30. 10:19

Én a mézet nagyon szeretem,bármilyen ételben téve elfogyasztom,kivéve teában. Ha fáj a torkom,akkor naponta többször is eszem belőle egy-egy evőkanálnyit.

Én is hallottam már a méz különböző jótékony hatásáról. És úgy tudom,hogy a méz nem hizlal,mivel nem mesterséges,hanem természetes cukrokat tartalmaz,ami beépül a szervezetbe.

És te szereted a mézet,gyakran fogyasztod?

2007. jan. 27. 11:20
A méz már az ókori Egyiptomban gyógyszernek számított.Az ókor népei elsősorban sebfertőtlenítésre és sebgyógyításra használták, de köhögéscsillapító és váladékoldó hatását is már évezredekkel ezelőtt felismerték.A mézben lévő anyagok elpusztítják a baktériumokat, ezért fertőzésekre, külső és belső gyulladások kezelésére, egyaránt alkalmas.Afrikában bél-és gyomorfertőzésekre, hasmenésre is alkalmazzák, nálunk elsősorban a torokgyulladás és a megfázás háziszere.Sebgyógyításban való alkalmazását már elfelejtettük, pedig a kicserepesedett ajakra és nehezen gyógyuló sebekre ma is kipróbálhatnánk, összehúzó és bőrtápláló hatása miatt.Hippokratész disznózsírral keverte.Ugyanis a disznózsírral kevert méz kétszeresen táplál és fertőtlenít.De mindennek ellenére mégis elterjedt a hír hogy a mézet allergiások lehetőleg ne fogyasszák.A virág pollenekre érzékenyek valóban rosszul reagálhatnak rá, és az egy évnél fiatalabb csecsemők számára sem ajánlott.Aki azonban nem a veszélyeztettet csoportba tartozik, bátran fogyassza ezt az ősi gyógyszert amely sokkal egészségesebb édesítőszer a cukornál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook