Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A méz a szépségápolásban fórum

A méz a szépségápolásban (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

14. katácskák (válaszként erre: 2. - Dorsi)
2008. okt. 25. 00:57
Bizony, tejjel elkeverve kivülrQl-belülrQl is Csodákra képes. És egy fárasztó nap után az éjszakai pihenés is igazán az lesz. Azt mondják az Illatszergyártók, hatásosabban szivódik fel a bQrben, akkor. Az idegrendszernek is jót tesz,ha iszunk is belQle tejjel elkevert italt.
2008. aug. 25. 13:27
méz bőrre kenve csodás hatás. mézbe cukor, bőrradír...
2008. márc. 15. 12:18

Sziasztok! Én is szoktam néha tejben-mézben fürdeni. Tényleg nagyon jó! Teljesen ellazít és puha lesz tőle a bőröm, a testem pedig felfrissül. Nagyon szeretem!

Mostanság gondolkodom a csalános, illetve a rózsaszirmos fürdőn... nincs is jobb annál, mint elmerülni egy kádban egy jó könyvvel a kezedben, miközben a természet "gyógyítói" megdolgoznak:)

11. rozsa3
2006. júl. 25. 22:04
Jó ötlet, én is ki fogom próbálni.
2006. márc. 27. 14:12
Nem is gondoltam a méz ezen aspektusaira... :)
9. molntak (válaszként erre: 8. - Zazuka)
2006. márc. 18. 08:48
jahj de okos vagy:) Gondoltam, hogy eszedbe jutott, csak megakartam erősíteni benned az elhatározást:)
8. zazuka (válaszként erre: 7. - Molntak)
2006. márc. 17. 15:58

Gondolod, hogy ezek után nem jutott eszembe???

:)))

7. molntak (válaszként erre: 6. - Zazuka)
2006. márc. 17. 15:36
lehet, hogy fürödnöd kellett volna benne és hátha... (talán hamar lenne kistesó:))
2006. márc. 17. 13:32

Sziasztok Lányok!

Mikor elolvastam ezt a kis érdekességet a mézről, bevillant, hogy anno anyámat is láttam méztől fénylő képpel rohangászni a lakásban, ebből kifolyólag gondoltam kipróbálom.

Tegnap este fürdés után, mivel már semmi kedvem nem volt pacsmagolni, csak magában a mézet kentem föl a képemre.

Sikeresen összekentem vele a szemhéjam is, úgyhogy onnantól kezdve a pislogás kicsit érdekesen működött, de szó se róla, 10 perc után leöblítve az arcom csodát tapasztaltam. Ugyan a bőröm kicsit még feszült, de a tapintása nagyon fincsi lett. Megsimiztettem a férjemmel is, neki is nagyon tetszett, főleg, hogy utána leszopogathatta a fülcimpámat (oda is jutott a mézből :))) )

5. Dorsi (válaszként erre: 4. - Pussycat)
2006. márc. 15. 17:34
Ha csak magában kened a hajadra ne sok jóra számíts. Viszont ha már illóolajokat keversz bele, akkor használhat. Csak nem mindegy mikor mit!
2006. márc. 15. 12:28
Én azt olvastam hogy hajmosáshoz is lehet használni és jót tesz a hajnak.
2006. márc. 15. 10:51

A mézet régen sebre kenték mert fertőtlenít,ez is óriási előnye a mézes kencéknek.

De a mézben nincsenek vitaminok esetleg ha virágpor kerül bele ami a méz "pörgetésénél" előfordul így kerül bele de nem nagy mennyiségben.

(Egy méhészlány-méhészfeleség)

2006. márc. 15. 10:33

A mézet nem csak maszkok elkészítéséhez használhatjuk, hanem a fürdőkhöz is. A méz tökéletes oldószer, mivel az illóolajok vízben nem oldódnak. Oldószer lehet még a tej (nem sovány, hanem zsíros), a tejszín, a folyékony szappan (lehetőleg szagtalan és tartósítószer nélküli). A tej, ill. tejszín alapú illóolajos fürdő különösen a száraz bőrnek előnyös. Egy csédzényi langyos tejben v. 4 ek.-nyi tejszínben oldjunk fel 10-15 csepp illóolajat v. keveréket, és adjuk hozzá a már kádban lévő fürdővizünkhöz.

Méz v. folyékony szappan esetén az adagolás hasonló: 4-5 kanálnyi oldószerhez 10-15 csepp illóolaj.

Normál bőrnek előnyösebb a méz, zsírosnak a folyékony szappan!

2006. márc. 7. 19:23
A méz megköti a nedvességet, így feszessé és rugalmassá teszi bőnket, és a száraz bőrt kisimítja, puhítja.

A benne található vitaminok regenerálják a bőrt, így a fáradt, érzékeny arcbőr frissebb, fiatalosabb lesz.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook