Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A mentő a legközelebbi kórházba visz szülni vagy ahová tartozom? fórum

A mentő a legközelebbi kórházba visz szülni vagy ahová tartozom? (tudásbázis kérdés)


6. katie_rose (válaszként erre: 5. - Sajert)
2012. okt. 25. 21:57

Gondolom azért vittek téged a közelebbibe,mert úgy ítélték meg,hogy veszélyben vagy.

De egy első babás, várhatóan elhúzódó szülés esetén remélem elvisznek a távolabbi kórházig.

5. sajert (válaszként erre: 4. - Katie_rose)
2012. okt. 25. 21:37
Terhességnél nem tudom hogy van, de pár éve erős alhasi görcsökkel lett hozzám kihívva a mentő. Tanakodtak felettem, hogy ha sebészet, akkor az ügyeletes kórház, ha nőgyógyászat, akkor meg az, ahova tartozok. Ügyeletesbe vittek végül, de nőgyógyászati volt, de ott ragadtam :-(. Ez egy pár éves történet, lehet hogy azóta megváltozott.
2012. okt. 25. 21:00

Ha életveszélyben lennénk nyilván nem akarnék 30 percet mentőzni ha 10 percre is van segítség. :)

Ez arra vonatkozik ha csak simán megindul a szülés komplikációk nélkül és éppen egyedül vagyok itthon.

A taxisok ugye nem nagyon vállalják, amit meg is értek.


Azért remélem,hogy számít a lakcím meg a pecsét,mert ilyen alapon akkor a kismama nem hagyhatja el a lakóhelyét, különben máshová viszik?

2012. okt. 25. 19:27
Ha életveszélyben vagytok akkor nem fognak kockáztatni és a legközelebbibe fognak vinni. Egyébként nem tudom, lehet amúgy is oda visznek ami a legközelebb van.
2012. okt. 25. 19:24
Szia elméletileg ha az orvosod lepecsételte hogy csakis oda vihetnek akkor oda visznek. Hacsak nem vagytok életveszélybe.
2012. okt. 25. 17:58

Sziasztok!


Ez a mentő kérdés állandóan változik és nem tudom éppen mi a hivatalos.

A Honvéd-Máv kórházba járok a kezdetektől terhesgondozásra és ott is szeretnék szülni.

A szüleim révén (katonák) és egy ideiglenes lakcím alapján is oda tartozom.

Viszont valójában a 12. kerületben élek. Persze úgy tervezzük,hogy mindig lesz itt velem valaki,aki bevisz a kórházba ha kell. De ha mentőt kell hívni,mert véletlenül épp egyedül vagyok,akkor a mentő elvisz a Máv kórházig? (a János kórház van legközelebb)

A kiskönyvem hátuljában benne van külön pecséttel,hogy a Honvéd/MÁV-ba tartozom, de vajon érdekel ez valakit? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook