Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A méhnyakrák tünetei és kezelése fórum

A méhnyakrák tünetei és kezelése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A méhnyakrák tünetei és kezelése

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
338. era1974 (válaszként erre: 337. - Gyorszi)
2015. febr. 24. 12:11
Szia,szerintem normális:)Én is érzem a hólyagomat,mondjuk engem mütöttek novemberben,kivettek mindent,gondolom attól süllyedt meg,de már ott van szinte a nyilásnál..:(Ne aggódj:)
337. gyorszi
2015. febr. 24. 10:59

Sziasztok

lehet hogy nem jo helyen jarok es tudom dokihoz kene mennem es megyek is csutortokon, de addig kerdrznek - lehet h hulyeseget de lszi ne hurrogjatok le.

tehat ha felnyulok a huvelyembe akkor egy puklit erzek,.ami recés. Ez mogott erzek meg egy holyagfelet, ami sima feluletu es puha.

ez normalis allapot?

2015. febr. 11. 11:13

Sziasztok!

Én is rendszeresen évente jártam cytológiára, mégis p3lett, és akkor 6havonta, mert nem tudta a doki, hogy mitől van, aztán 3havonta és rákmegelőző állapotban műtöttek. Ez lesz most 3hónapja, a műtét utáni szövettanom negatív lett, tehát sikerült az ép részből kimetszeni. Azóta eddig minden rendben. Isoprinosine immunerősítőt írtak fel. De sajnos pajzsmirigyproblémám miatt nem szedhetem be. Ha valakinek felírnak, én tovább adnám 3000/doboz áron.

335. mályvavirág (válaszként erre: 331. - T.Andi84)
2015. febr. 9. 12:27
szia, én is így gondoltam egyébként, mert azért ez nem egy semmi dolog szóval... találtam másikat, és vele is konzultálni fogok, de addig is megy az immunerősítés, lehet nem megoldás, stb de legalább erősítem mindezek mellett, köszi a választ.:)
334. era1974 (válaszként erre: 333. - Barbi93x)
2015. febr. 7. 15:31
Szerintem tuti jó helyen van,bár én sosem vizsgáltam magam.Mist meg már nem tudom.Miért nézegeted?
2015. febr. 7. 14:48
Sziasztok, ez nem igazán a méhnyakrákkal kapcsolatos kérdés, de nem találtam megfelelő topicot a kérdésemnek.... Szóval, a hüvelyben, a méhnyaknak, középen kell elhelyezkednie? Mert én akárhogyan tanulmányozom, nekem oldalt van, nem is kicsit. Ugyanúgy fentről jön le, de egyáltalán nem középen, hanem a hüvelyem jobb oldalán. Középen és bal oldalon nincs "semmi", csak a hüvely fala. Kérdésem, hogy ugye ez normális? Nektek középen van? Középen kellene lennie? :)
2015. febr. 5. 10:37

És még egy dolgot hozzátennék. Én beoltattam magam 4 évvel ezelőtt! 2 féle oltás létezik, én a több hpv típus elleni vakcinát adattam be. Évente jártam rákszűrésre, minden rendben volt és mégis megtörtént, az oltás után 4 évvel súlyos rákmegelőző állapotot diagnosztizáltak nálam. Előtte egy évvel, semmi gond nem volt. Szóval nálam 1 év alatt a semmiből, nagyon súlyos rákmegelőző állapot alakult ki.

A méhnyakráknak sajnos nem kell 8-10 év, hogy kialakuljon. A dokim azt mondta, ha nincs ez a műtét, akkor 2-3 éven belül lehet menthetetlen lettem volna :( Nagyon gyorsan terjedt nálam és igazából nem tudtak választ adni, hogy miért.

331. T.Andi84 (válaszként erre: 330. - Mályvavirág)
2015. febr. 5. 10:26

Kedves Mályvavirág!

Én tavaly novemberben voltam rákszűrésen, a citológiai eredményem HSIL CIN II lett nekem is. Azonnal felhívott az orvos, amikor megkapták az eredményt, bementem hozzá és már a műtét időpontját beszéltük. December 17-én meg is tötént a konizációs műtét. 3 hét múlva megkaptam a szövettani eredményt, ami még súlyosabb, HSIL CIN III lett, épben eltávolítva. Nagyon megdöbbentem. Az hogy épben lett eltávolítva, talán az a legfontosabb, de álmomba sem gondoltam volna, hogy rákszűrésnél a citológia CIN II és hogy ebből még súlyosabb állapot is lehet odabent. A helyzet az, hogy én nem vagyok orvos, de két orvos kezelt, a nőgyógyászom (aki amúgy nem végez ilyen műtéteket) és egy másik nőgyógyász, akinek ez a szakterülete. Mindkettő már a HSIL CIN II-nél azonnali műtétet javasolt. Nem értem, mire várnak nálad. Én mielőbb keresnék egy másik nőgyógyászt a helyedben! A helyzet másik fele, azóta sokkal jobban érzem magam, mind testileg, mind lelkileg, hogy tudom, hogy eltávolították belőlem a beteg részt. Bár a 3 hónapos kontrollra márciusba megyek és azért félek persze, de így nagyobb reményekkel indulok neki. Erősebbnek érzem magam és pozitívabbnak azóta. Szerintem tényleg ne halogasd és futás másik dokihoz!

330. mályvavirág (válaszként erre: 329. - Milup2)
2015. febr. 4. 10:20
igen 3 havonta járok, és mindenféleképpen felkeresek egy másik nőgyógyászt is, köszi a választ
329. Milup2 (válaszként erre: 327. - Mályvavirág)
2015. febr. 4. 06:37

Hát, az oltást nemtom hogy most érdemes-e beadatni, hiszen az megelőzésre lenne, de nálad meg még pluszba adnának be ilyen vírust kvázi a meglévő mellé...

A HPV16 nagyon veszélyes..Nekem is az volt, méhnyakrákot okozott.

Sztem azért keressél fel mások dokit is, ha tudsz. kérdezzél rá újra és újra a védőoltásra. Ki mit javasol.

Na meg gondolom most gyakrabban kell menned kontrollra, ugye? És hát gondolom az oltás előtt jó lenne egy negatív hpv teszt is...

Fel a fejjel..Biztos időben el lett kapva, s meggyógyulsz teljesen..:D De fontos a gyakori kontroll szerintem most (3havonta)....

328. SARIK
2015. febr. 3. 14:39
Kedves Mályvavirág!Szerintem keress egy onkológus nőgyógyászt és ne várj sokat ezzel a lépéssel!HPV16,HSIL súlyosCIN II!Szerintem elég ok lenne rá.
2015. jan. 30. 11:09

Sziasztok. Ez az én történetem amire tanácsokat hozzászólásokat várok, de természetesen olvasgattam a ti hozzászólásaitokat is, ebből is tanulok de várnám külön a hozzászólásokat is 


22 éves vagyok, először szemölcs gyanúval mentem el nőgyógyászhoz, természetesen magán úton, (mivel előtte már próbálkoztam nem magánnál, be sem jutottam először, a másik nem magán azt mondta ne is foglalkozzak vele, jövőre menjek rákszűrésre..) aztán kaptam a magántól egy beutalót vérvételre,mert hogy ez hormon vagy cukorbetegséggel függ össze, jó ezzel nincs is probléma, tűnnek el, térjünk erre vissza ha gyereket szeretnék majd…na de megtörtént akkor az első rákszűrésem is, jött az eredmény, HSIL súlyos CIN II.


Elmentem megint, hpv teszt plusz gyulladás van a méhszájamon, kezdjek immunrendszer erősítésbe…mindez megtörtént, tegnap voltam, HPV 16(plusz egy felfázásból megmaradt ureoplasma dns pozitív, erre kaptam 3napos antibiotikum kúrát, ezzel sincs baj) .


Az immunrendszer erősítéstől (ezüstkolloid, béres csepp, c vitamin fokhagyma, hagyma, gyümölcsök, gondolkodtam a szelénen és a grapefruitmag cseppen is, nem ezust kolloiddal keverve, és a propoliszon) elmúlt a gyulladás, szép a méhszájam, pontosan időben menstruálok ( ami kb. 5 éve nem volt pontos.)

Mindennek örültem is egy gonddal kevesebb, úgymond.

DE! legelőször a hpv gyanú hallatánál azonnal sírva fakadtam a telefonban ,utána olvasgattam, stbstb., most hál istennek tudtam tartani magam, tudom tartani magam, stressz mentes életet próbálok élni és próbálom a dohányzást is elhagyni, de az immunrendszer erősítésen kívül fogalmam sincsen, mit csináljak.

Az orvos felírta receptre a védőoltást (cervarix), azt sem tudom beadassam e, hiszen már megvan, nem tudom mit csináljak, nem pánikolok,csak tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban.

Anyukám ellene van, barátom anyukája mellette, orvos természetesen mellette én meg nem tudom…

Ezzel kacsoltban kérnék véleményeket, tanácsokat, segítségeket tőletek stb.


További Szép Napot.:)

2015. jan. 1. 18:39
Boldog új évet kívánok mindenkinek!
325. Milup2
2014. dec. 24. 08:44

Sziasztok csajok!

Nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok nektek!!!!! 

324. Eria67
2014. dec. 23. 20:26

Meghitt a karácsony, titokfürkészők a szemek,

Széplelkű szeretteinknek mit és miért vegyek?

Lehet az ajándék kisebb, nagyobb, szerényebb,

Család együttléte pótolhatatlan, főleg a legszebb.


Jó együtt készülni ünnepre, díszíteni a fát,

Beszippantani, fenyőillat betölti szobát.

Vacsora után úgy örül a család, kicsik és a nagyja,

Ajándékosztásnál csomagját mindenki megkapja.


Gyertyákat meg is gyújtom, itt már leszállt az este,

Már nagyon várom a vendégeket, türelmetlenkedve.

Várok én türelmetlenül - türelmesen,

Remélem, nem jött közbe semmi sem.


Itt már feltálalva van a diós bejgli és a mákos,

Kinézek az ablakon, szinte aranyban van város.

Óh! Gyertek már vendégek!

Távozzatok tőlem rémek!


Család, nyugalom és békesség, becsüljük, mérhetetlen érték.

Ez a legfontosabb, ezt nem helyettesítheti semmilyen ajándék!

Kezeket fogjuk, dalolva körbeálljuk a fát,

Kinézve látjuk a párkányon fázó madárkát...


Összejöttünk, együtt a család közeli és távoli tagja,

Ez maga az együvé tartozás különleges napja.

Értékeljük, amíg együtt lehetünk,

Nem pazarlás! Ez az üzenetünk!


Drága Lányok, én most igy kivánok Nektek békés, áldott ünnepeket, nagyon nagy szeretettel gondolok rátok.


Erika

2014. dec. 23. 10:46

Ez még lemaradt:


[link]

2014. dec. 23. 10:44
Boldog karácsonyt Mindenkinek és mielőbbi gyógyulást minden betegnek!
321. era1974
2014. dec. 21. 19:25
Andi,a zöld turmixnak valamilyen zöld zöldség,spenót,sóska,saláta,stb és alma az alapja,amit tudsz bármivel még turmixolni.Én a piros turmixokat jobban szeretem,annak cékla alma,az alapja,aztán ami van otthol mehet bele:)vAGY lereszeled a céklát almával és répával finom:)
2014. dec. 21. 16:39
Nagyon szépen köszönöm, beszerzem ezeket!
2014. dec. 21. 15:58
Amit Era1974 írt az immunerősítéshez,az mind nagyon jó.Az én nőgyógyászom még az ezüstkolloidot ajánlja.
318. era1974 (válaszként erre: 317. - T.Andi84)
2014. dec. 21. 08:35
Andi,cékla,gránátalma,zöld turmixok,kiváló immunerősítő,plussz béres csepp.Ezeket elkezdheted fogyasztani,nekem műtét előtt 2 héttel derült ki,2 hét alatt tökéletes vérképet csinált,megerősített.Egy próbát megér.
317. T.Andi84 (válaszként erre: 316. - Alicewonderland)
2014. dec. 21. 00:00
Immunerősítőt nem írtak fel egyenlőre, meg akarják várni a szövettan eredményét. Tudom, hogy az oltás nem véd minden típus ellen, én csak azt nem értem, hogy a korábbi citológia rendben volt, azóta semmit sem változtattam az életemen és mégis hogy jöhetett ez az egész. Az immunerősítést mivel oldjam meg, azon kívül, hogy odafigyelek az étkezésekre és sportolok? Esetleg tudnál tanácsolni valamit?
2014. dec. 20. 09:57

Nekem CIN1 LSIL volt pár éve,azt nem műtötték,spontán rendbe jött.A CIN2 esetében is még a vizsgált sejtek fele egészséges.Biztosan nem fog a szövettan sem rosszabbat mutatni,ha rendszeresen jársz szűrésre nagyon nagy gond nem lehet,a méhnyakrák elvileg évek alatt alakul ki.

Sajnos HPV oltás a 16 onkogén-rákot okozható-HPV típus kőzül csak legfeljebb 5 ellen véd,így semmigarancia arra,hogy az ember az oltással kizárja a méhnyakrák lehetőségét.A HPV pedig kiirthatatlanul bennünk marad ha egyszer bekerült,ha jól tudoma konizáció ezen nem segít.Az immunrendszert kell erősíteni,hogy a szervezetünk felvegye a kesztyűt és a vírus ne okozhasson rákot.

315. T.Andi84 (válaszként erre: 314. - Eria67)
2014. dec. 20. 08:37

Kedves Eria67!


Tudom, hogy még igazából semmit nem tudunk, nem kéne idegeskedni. De annyira kész vagyok, nem is értem az egészet. 30 éves vagyok, 4 évvel ezelőtt beoltattam magam, akkor elvileg minden rendben volt velem, azóta folyamatosan komoly párkapcsolatban élek, nem tudom, hogy történhetett, kisbabát szeretnénk és az éves rákszűrésem most teljesen letablózott. A citológia után egyből műtét volt rá pár napra, nem vártak semmit, ebből gondoltam, hogy baj van. Félek, hogy ez nem oldódik meg ennyivel, azért kérdeztem, hogy volt-e esetleg már valaki ilyen citológiai eredménnyel.De köszönöm a bíztató szavakat!

314. Eria67 (válaszként erre: 313. - T.Andi84)
2014. dec. 19. 23:16

Kedves Andi!


Ne idegeskedj, bármi lehet, a szövettan eredménye fontos, csak akkor lehet biztosat tudni. Lehet a konizáció teljes gyógyulást hoz és a történetnek ezzel vége is.

Tudom nehéz, de próbálj elvonatkoztatni ettől és tereld el a figyelmedet, nyugodtan készülj a karácsonyra, ne készitsd ki magad idő előtt.


Puszi: Erika

2014. dec. 19. 22:53

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Rákszűrésen vettem részt és a citológiai vizsgálatom HSIL CIN 2 lett. 3 napja konizációs műtéten estem át és most várom a szövettant és a HPV tipizálás eredményét. Nagyon félek tőle, jönnek az ünnepek én meg csak erre tudok gondolni. Esetleg volt itt valaki, akinek hasonló citológiai eredménye volt? Mire számíthatok?

312. era1974 (válaszként erre: 311. - Eria67)
2014. dec. 9. 19:10
:)ARANYOS VAGY! És az milyen amúgy,Neked volt már?Vagy még ezután lesz?
311. Eria67
2014. dec. 9. 19:05

Szi Era!


Igen, az a belső és ha kell abból 2-öt szoktak javasolni a külsőből többet. Én bizom benne és szivből kivánom Neked, hogy egyik se legyen.


Puszi: Erika

310. era1974 (válaszként erre: 309. - Eria67)
2014. dec. 9. 18:33

Köszi ErikaViszont Neked is!Mennyi van még hátra a kezelésből? üregi csonkbiztositas van irva a pappirra,az a belső sugár nem?Barbgondolom,remélem nem olyan erős...


Puszi:-)

309. Eria67 (válaszként erre: 307. - Era1974)
2014. dec. 9. 18:30

Szia Era!


Nem tartom valoszinűnek, hogy kell kapnod kezelést ennél a std-nál, de ha mégis akkr is fel a fejjel, mert csak biztonsági lesz nálad a hüvelycsonk miatt. Nem ugyanaz a 74 és nálam végzendővel, nekünk fel a méhszájon belül helyezik a sugárforrást a tumor poralsztás céljából.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen pénteken.



Puszi: Erika

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook