Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A méhnyakrák tünetei és kezelése fórum

A méhnyakrák tünetei és kezelése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A méhnyakrák tünetei és kezelése

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
368. era1974 (válaszként erre: 366. - O.andi)
2015. nov. 24. 08:47

SZiasztok!

Andi,ha rákról van szó,akkor nem értem miért nem hasi vágással veszik ki a méhet??Az sokkal biztonságosabb lenne..

Nekem tavaly novemberben volt nagymütétem,mindent kivettek,pluszs 24 nycsomót.Nekem a nyálkahártyában volt a rákos rész,annak is a felében igy 1/A stádiummal megúsztam.Kopp KOPP....

Csütörtökön megyek kontrollra,3 havonta járok,be vagyok sózva kicst,de reélem minden ok.A férjem nek azt mondta a doki,hogy ha 1 év alatt nem lesz semmi gond,akkor meggyógyult a felesége.Hát remélem:)


Ti is 3 havnta jártok?Nekem fura hogy nincs csak fizikális vizsgálat a kontrolon.

367. Milup2 (válaszként erre: 366. - O.andi)
2015. nov. 24. 06:28
Azt nem írtad...Méhnyakrák?
366. o.andi (válaszként erre: 363. - Milup2)
2015. nov. 24. 00:04
Hât hogy a râk ne terjedjen tovàbb..gondolom
365. o.andi (válaszként erre: 360. - Bea11)
2015. nov. 24. 00:02
Szia:)irj màr milyen volt a mütét..fàjt a hasad amikor felébredtèl??hogy volt a gyógyulàs..nehezen ment?köszi igy elôre is
364. csillácska44 (válaszként erre: 358. - Bea11)
2015. nov. 23. 13:45
:) szia köszönöm bátoritást ,ma voltam biopszián ,láttam mi van bent hát nem volt szivderitő,de nem félek már .pénteken koni..
363. Milup2 (válaszként erre: 361. - O.andi)
2015. nov. 23. 07:05

Szia Andi! Miért kell kivenni a méhed?

Laporoszkópiás műtét a jobb, nem lesz csúnya nagy vágás..

De akinél volt, biztos bővebben tud róla írni, nálam ugye vágtak...

362. Milup2 (válaszként erre: 360. - Bea11)
2015. nov. 23. 07:02

:D Örülök, hogy minden oké...

Nálam azt mondták, mindenképpen mindent ki kell venni..Nem tudták, mennyire van a méhnyakrák kiterjedve. De szerencsére végülis csak a méhemet érintette, így nem kellett utána más kezelés...

1 fájdalmam, hogy teljesen felvágták ugye a hasam, lentről egészen fel a köldököm fölé...Tudtam, hogy ezzel jár, csak azért na, mégsem mindegy...De élek..:D

Hát, a kenetvétel sztem orvosa válogatja, hogy fáj-e vagy sem...Én voltam 2 dokinál azóta..Volt, akinél éreztem, volt akinél nem...De nem elviselhetetlen...Végülis mint előtte...Ne félj...!!! :)

361. o.andi
2015. nov. 22. 23:55

Sziasztok! Dec 4-én fognak müteni laporoszkópiás mütéttel kiveszik a méhem.Fogalmam sincs ez mit is jelent igazából,esetleg valaki akinek már volt ilyen mütéte,irna róla,hogy élte meg,mennyire fájt neki amikor felébredt a mütétböl,és mennyi idön belül sikerült "járnia".

Köszi csajok elöre is...

360. Bea11 (válaszként erre: 359. - Milup2)
2015. nov. 22. 09:00

Szia! Nem, nekem sem kellett semmiféle kezelés utána. Nekem laparoszkópos műtétem volt. A doki bent hagyta a petefészkeket, hadd működjenek még. Azt mondta, azzal nem szokott gond lenni, nem "terjed át" oda a méh betegsége. (A petevezetékeket kivették, azok szövettana teljesen jó is lett.)

A citológiát hüvelyből vett mintából csinálják? Nem fáj a kenetlevétel? (Nekem most lesz decemberben elvileg az első kontroll citogiám). Eléggé félek tőle, kérlek nyugtass meg!

359. Milup2 (válaszként erre: 357. - Bea11)
2015. nov. 21. 14:22

Szia! Engem teljesen kipakoltak...

A műtét végülis megoldott mindent...Nem kellett se sugarazni, se kemózni...

Félévente kontroll...

Azóta P1 a citológiám..;)

2011 szeptemberi citológiám lett rossz, utána mégegyszer P4 lett októberben, aztán nov.-ben konizáció, majd 2012 februárjában a nagyműtét(34 évesen)...Jól vagyok...:D Te hogy vagy? Kezelésekre kellett járnod?

358. Bea11 (válaszként erre: 350. - Csillácska44)
2015. nov. 21. 09:02
Szia! Nekem hpv 45-öm volt, az is magas rizikójú, és adenocarcinomám. Kivették a méhemet, de utána gyógyultnak nyilvánítottak, szóval megúsztam ennyivel, egyenlőre. Szerintem Te se félj, ha 3 havonta jártál dokihoz, nincs miért aggódnod, nagy baj nem lehet!!! A konizáció (biopszia) egyáltalán nem nagy ügy, egy rövid altatásos kisműtét, 1 napos kórház. Drukkolok Neked!
357. Bea11 (válaszként erre: 355. - Milup2)
2015. nov. 21. 08:58
Szia! Nálam is ugyanez volt, nekem ez év júliusban vették ki a méhemet, adenocarcinoma in situ miatt. Nekem a petefészkeimet bent hagyták (44 éves vagyok). Nálad volt valami kezelés még utána, vagy a műtét megoldott mindent? És azóta, milyen kontrollvizsgálatokra kell járnod? Mikor, hány éves korodban műtöttek?
356. csillácska44 (válaszként erre: 355. - Milup2)
2015. nov. 20. 05:18

oksi :)

szép napot!

355. Milup2 (válaszként erre: 354. - Csillácska44)
2015. nov. 19. 14:02

Már nincs...:D

De nekem aztán a szövettan kimutatta a rákos elváltozást, és teljesen kipakoltak...

Nagyon el voltam keseredve, de aztán már úgy tekintek vissza, hogy ez kellett ahhoz, hogy még sokáig élhessek..;)(amúgy semmi tünetem nem volt, normál citológia mutatta csak ki, hogy valami nem oké, utána pedig a szövettan a méhnyakrákot)


Ne ijedj meg....Mert nem gondolom, hogy nálad ez lenne...Majd írjál ám, ha tudod az eredményt....

354. csillácska44 (válaszként erre: 353. - Milup2)
2015. nov. 19. 10:00
szia ,de remélem nincs semmi gond már ...
353. Milup2 (válaszként erre: 352. - Csillácska44)
2015. nov. 19. 09:30
Nekem is hpv16 volt, csak nekem mellette P4....
352. csillácska44 (válaszként erre: 351. - Milup2)
2015. nov. 18. 14:48
köszönöm hogy irtál,hpv szürésem is volt sajnos 16,18 :( a legrosszabbak tudom :( hétfőn megyünk vizsgálatra.
351. Milup2 (válaszként erre: 350. - Csillácska44)
2015. nov. 18. 14:33

HPV szűrés is megvolt már?

A biopszia azért van, hogy pontosabban lássák, mi zajlik ott a méhnyaknál/méhszájnál...Ennek az eredménye dönti majd el, hogy hogyan tovább...Persze, kijöhet rossz eredmény, gondolom rákos elváltozásra gondolsz, de ne erre gondolj, hanem arra, hogy minden rendben lesz....Jó, hogy megcsinálják, legalább többet tudtok majd...

Ne izgulj nagyon előre!!!!!! A legjobbakat kívánom!!!!

2015. nov. 18. 13:38

szép napot mindenkinek! :)

Sajnos a kényszer rávitt hogy ebben a témában kutakodjak egy kicsit.Nagyon kedves lenne tőletek ha megosztanátok velem tapasztalataitokat.Egy évvel ezelőtt mentem el orvoshoz rendkivüli vérzés jelentkezése miatt ,nem volt sok de akkor is fő az óvatosság meg zavart is az az igazság ,rákszürést követően az eredményem P3 volt ,aztán háromhavonta mindig ,ötször egymás után.most küldenek tovább. Valószinüleg először biopsziát csinálnak ,de nem érzek jót ezzel kapcsolatban.Félek .. :( volt valaki akinek rosszab lett az eredménye biopszia után ? Egyáltalán lehet rosszabb eredményem a mostaninál? Asegitséget előre is köszönöm :o

349. Bubi9 (válaszként erre: 99. - 0ddf69367a)
2015. júl. 29. 21:25
Szia! A húslészerű olyan közép-világos rózsaszínes jellegű folyás... Igaz vega vagyok, de régebben láttam sajnos, mikor a húst kiszedik a fagyasztóból, és kienged...na sztem ilyesmi színű lehet ez a folyás.
348. Milup2
2015. júl. 25. 08:46

Szia!!Hú, jól eltel az idő, mióta nem írtunk..:) Szép nyarat mindenkinek!! Remélem én is, hogy mindenki jól van, és élvezitek a 36-37 fokot..;)

Te jól vagy, Eria?????

347. Eria67
2015. júl. 24. 20:13

Drága Lányok!


Remélem mindenki nagyon jól van és élvezi a nyarat.

Nagyon rég nem jelentkeztetek.

Ölellek benneteket.

346. Eria67
2015. ápr. 4. 09:41

Kedves Lányok!


[link]


Áldott Húsvéti Ünnepeket Kívánok.

Puszi: Erika

345. Milup2 (válaszként erre: 343. - Eria67)
2015. márc. 26. 18:30
SZUPER!!!!!! Ilyen jó hírt öröm olvasni!!!!! :D
2015. márc. 25. 11:50

Kedves fórumozók!

Egy méhnyakrák elleni kampányt szeretnék indítani, azért hogy többen járjanak rendszeresen szűrésre, mert a környezetemben sajnos sok olyan eset van hogy nem mennek el pl. azert mert ferfi az orvos. Pedig ez igy nem helyes, szeretnem felhivni a figyelmet hogy fontos a szures.

Egyelore az erdekelne hogy vannak e itt olyanok akik reszt vennenek a kampanyban?:) otleteim mar vannak, es remelem sikerul sikerre vinni a dolgot.

343. Eria67
2015. márc. 24. 20:12

Kedves Lányok!


TÜNETMENTES vagyok,még mindig próbálom elhinni, hogy időt nyertem,időt, amit még a családommal tölthetek és itt veletek.

Hogy mennyit, azt nem tudom, de ezért is hálás vagyok a Sorsnak és Nektek Lányok a sok bátorításért, hogy gondoltatok rám, velem voltatok

és segítettetek átvészelni ezt a nehéz időszakot.


Szeretettel ölellek benneteket. Erika

342. T.Andi84 (válaszként erre: 341. - Rek27.)
2015. márc. 18. 15:00
Szia! A Cin 3-as eredmény előtt mi van? HSIL, LSIL vagy mit mondtak? Mert nagyon nem mindegy. Nekem tavaly decemberben volt konizációs műtétem. Előtte a citológiai eredményem HSIL CIN 2-t mutatott. Azonnali műtétet javasoltak. Megtörtént a műtét,rettegve vártam a szövettant. Sajnos az még rosszabb eredményt hozott, az már HSIL CIN 3 volt, ami egy súlyos rákmegelőző állapot. Azóta eltelt 3 hónap, úgy érzem, jól vagyok, de ez két héten belül kiderül, mert most volt a műtét utáni első (3 hónapos) citológia. Egészséges életre intettek, de kifejezett immunerősítőt - annak ellenére, hogy sok helyen ajánlják - én nem kaptam. A dokim azt mondta, hogy hiába, ezzel a vírussal a szervezetnek kell megküzdenie. Nincs rá gyógyszer sajna. Persze lehet próbálkozni, egészséges élet, ezüst kolloid, kurkuma, meg amiket itt a neten is lehet találni, hogy milyen jók. De valójában a szervezetnek kell legyőzni.
341. Rek27.
2015. márc. 11. 18:21
Sziasztok, CIN3-as az eredményem hogyan tudok ebből immunerősítéssel Cin2-eset "csinálni" egy hónap alatt, hogy ne legyen műtét? Kicsit elkeseredtem, áprilisba megyek újra méhnyakrákszűrésre, ha az nem lesz CIN2-es akkor megműtenek.
2015. márc. 1. 12:20
Sziasztok! Nemrég voltam rákszűrésen. Az eredmény p3 sil enyhe displasia, érett metaplazia. 3 honap mulva kell visszamennem az orvoshoz. Neten kerestem hogy ez mi lehet de semmi jot nem találtam. Volt valakinek hasonlo eredménye? Mire számithatok?
339. gyorszi
2015. febr. 24. 12:22
Tehat alaphelyzetben normalis? Engem nem mutottek, reg voltam rakszuresen...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook