Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A méhnyakrák tünetei és kezelése fórum

A méhnyakrák tünetei és kezelése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A méhnyakrák tünetei és kezelése

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
398. csillácska44 (válaszként erre: 397. - Rekancs)
2015. dec. 9. 14:29
szia rekkancs :) ne parázz előre ,lehet hogy arra is ráparáztál odakoncentráltál és ezért volt érzékenyebb.. :) de egy mütött terület lehet érzékeny szerintem sokáig. bizzunk benne hogy minden okés lesz :)
397. rekancs
2015. dec. 9. 12:26
Sziasztok! Nekem nemrégiben volt konizációs műtétem ami sikeresnek bizonyult. Betartottam a 6 hetes szexuális tartózkodást még többet is. Azonban most, mikor a barátommal megpróbáltuk mindkétszer fájdalmas volt. Volt valakinek hasonló? Nemsokára megyek orvoshoz ellenőrzésre, de aggódok, hogy megint baj van...
2015. dec. 5. 17:15
kellemes mikulás estét mindenkinek :)
395. csillácska44 (válaszként erre: 394. - Bea11)
2015. dec. 4. 20:38
:) :) fel a fejjel minden oksi lesz ne félj.. és gondolok rád :)
394. Bea11 (válaszként erre: 393. - Csillácska44)
2015. dec. 4. 19:27
De aranyos vagy Csillácska! :) Teljesen igazad van, sajnos én is ilyen aggodalmaskodó típus vagyok, úgyhogy a jellemrajz amit vázoltál rám is tökéletesen illik.. :) OK, jelentkezz majd márciusban, persze, hogy érdekel, mi van Veled! Én már előbb sorra fogok kerülni sajnos, mert vár rám a közeljövőben (valszeg januárban, decemberben inkább passzolom) egy újabb kontroll és vele egy citológiai mintavétel, ami biztos nem lesz kellemes, ráadásul izgulhatok majd újabb 1-2 hetet amíg elkészül az eredménye. Utána jó lenne fellélegezni egy kicsit. Ölelés Neked is!! :)
393. csillácska44 (válaszként erre: 392. - Bea11)
2015. dec. 4. 13:30
Kedves Bea! nagyon örülök neki hogy tul vagyunk rajta,pihizz te is sokat :) remélem minden a legnagyobb rendben lesz . addig megpróbálok én is kikapcsolni nem gondolni semmi rosszra mert azért valljuk be mindenkinek ott kapirgálnak a rossz gondolatok és nagyon nehéz elhesegetni őket ,aztán hozzájön még egy kis önsajnálat és kész lelki toprongy az ember :) itt inkább magamat jellemeztem .. sajnos hajlamos vagyok rá :( :)szép napot neked és vigyázz magadra ,majd márciusi eredményemet megosztom veled ha érdekel.. :) meg ha veled van valami elmondhatod nekem :) nagy ölelés :)
392. Bea11
2015. dec. 4. 12:43
Csillácska, örülök, hogy túl vagy rajta. Akkor most 3 hónapig pihizz, ne is gondolj rá. Nekem a varratszedés volt iszonyú sz@r. És nekem is az épben lett eltávolítva, de mivel ez már carcinoma volt, így lett belőle méheltávolítás. Szóval, minden jót Neked! :)
2015. dec. 4. 12:15
hát sziasztok .. :) megjött az eredményem .. CIN3, T1 .. :( de minden okés ép szélekkel el lett távolitva 3 hónap mulva kontroll .
390. csillácska44 (válaszként erre: 389. - Bea11)
2015. dec. 3. 22:25
szia bea.. voltam igen megvizsgált valamivel lekezelt ,az nagyon kellemetlen volt ettől féltem igazából.csak egy vágott eleven seb van ott.. :o még egy hétig pihi.véreztem rendesen a fájdalom az enyhült.holnap megyek vissza,talán az eredményem is meg lesz... uf izgatott vagyok miatta.. :( de bizzunk benne..
389. Bea11 (válaszként erre: 388. - Csillácska44)
2015. dec. 3. 17:25
Szia Csillácska! Na, mit mondott a doki? Jobban vagy már?
388. csillácska44 (válaszként erre: 387. - Bea11)
2015. dec. 2. 19:36
szia bea.. :) köszi hogy irtál. már beszéltem az asszinsztensnővel holnap megyek vissza,nekem is nagyon fura hogy most kezdődnek a panaszaim. köszi hogy irtál :)
387. Bea11 (válaszként erre: 386. - Csillácska44)
2015. dec. 2. 15:36
Szia! Én nem emlékszem konizáció után 4 nappal semmilyen panaszra. Addigra a vérzés is nagyjából elmúlt (nekem volt fr. abbrasio is közben, vagyis részleges eü. kaparás). Ha még mindig fáj, menj el a dokidhoz.
2015. dec. 1. 18:09
sziasztok.. :( nem tudom de elkezdett fájni a hasam ez normális ? 27.-én volt konizációm eddig nem volt panaszom .
385. o.andi
2015. nov. 29. 22:29
Volt még valakinek laporoszkopos méhmütéte esetleg,kiváncsi lennék a véleményére.
384. era1974 (válaszként erre: 380. - Milup2)
2015. nov. 28. 19:18
Nem magánba árok,hanem a klinikára.Mütét előt magándokihoz jártam,A pecséteős vérzésemet,kezelgette,gyulladásnak vélte.Majd mikor meguntam,elmentem az sztkba,ahol megvizsgáltak,majd a következő elhúzódó mensikor,kiküldtek kaparásra.Az már kimutatta hogy méhtestrák...Szóval elegem van a magánorvosból.
383. csillácska44 (válaszként erre: 382. - Bea11)
2015. nov. 28. 17:14
szia :) németben élek ott csinálták,nekem loop,lézeres volt nem késes ezért draenem és varratom sincs . és kenetet vesznek utána is de már kideritettem hogy három hónap mulva ,remélem legalábbis.az orvosom azt mondta minden oké.
382. Bea11 (válaszként erre: 379. - Csillácska44)
2015. nov. 28. 09:30
Szia! Nem varratszedésre kell visszamenned 10 nap múlva? Miért lenne kenetvétel konizáció után? Az eleve egy szövettani vizsgálat... Annak eredménye dönti el majd, hogy mi a további teendő. Már ha nem értettelek félre. És az el is készül addigra, mire visszamész. Nekem legalábbis így volt. Ja, meg még egy dréncsövet is be szoktak rakni konizáció után a nyakcsatornába, nehogy összenőjenek a szövetek (mert így később nem tudna kijönni a vér menseskor). Nekem azt 1 héttel műtét után vették ki, és 2 hét múlva volt varratszedés + eredmény. Te hová jársz dokihoz?
381. Milup2 (válaszként erre: 379. - Csillácska44)
2015. nov. 27. 16:06
Örülök, hogy írtál. Jobbulást kívánok!!!! Ha akkor is aggódsz a kenetvétel miatt, szólj a dokinak...Nemtom, vesz-e..
380. Milup2 (válaszként erre: 378. - Era1974)
2015. nov. 27. 16:04

Akkor gondolom nem magánba jársz....Mert írtad, hogy nem ahhoz irányítottak, aki műtött...

Mert engem a fogadott dokim műtött, evidens, hogy hozzá kellett kontrollra is visszamennem..

Aztán végülis, hogy én évente kihez járok citológiára, vizsgálatokra, meg akármilyen célból, az az én választásom....

2015. nov. 27. 15:19
sziasztok.. végre tul vagyok a mütéten ,még fáj a hasam de ez természetes.egy két nap és ujra fitt leszek.a mostani aggodalmam az hogy 10 nap mulva kontroll a nögyógyászomnál ,lever a viz ha rágondolok,remélem nem akar kenetet venni .... kefécskével .... :o
378. era1974 (válaszként erre: 377. - Milup2)
2015. nov. 27. 11:08
Mire gondolsz?Ide irányitottak a ütét után,és ahhoz kell vissza járni.
377. Milup2 (válaszként erre: 376. - Era1974)
2015. nov. 27. 10:57
Na de ez neked elő van írva valahol papíron????
376. era1974
2015. nov. 25. 14:59
Érdekes,Debrecenben,van a két proff a nőgyógyszaton,és hozzájuk kell járni kontrollra.Nem ahhoz aki mütött.
375. Milup2 (válaszként erre: 372. - Bea11)
2015. nov. 25. 10:40

Ja, még azt leírnám: egy életed van, azon ne lelkizz nagyon, hogy a dokik mit gondolnak, ha máshoz szeretnél járni, menj máshoz...:)

Az egészségünk a legfontosabb....

374. Milup2 (válaszként erre: 372. - Bea11)
2015. nov. 25. 10:37

Magánba járok..Ahhoz megyek, akihez akarok..Meg vagyok elégedve a dokimmal amúgy, nála szültem is, meg a méhnyakrák miatt is csak hozzá jártam...

Igazából női nőgyógyászt is ki akartam próbálni, a honlapján olvastam, hogy konkrét a hormonális változásokkal is foglalkozik, gondoltam elmegyek, kikérem a tanácsát, és akkor ha már ott voltam, kértem a cytológiai vizsgálatot is, meghát megvizsgált rendesen...

Jövőre pedig egy olyanhoz megyek, aki a szomszéd utcában rendel, uh-t is végez rögtön, és a szomszédasszonyom nagyon dicséri...

Ha újra műttenének, csakis a dokimhoz mennék, tehát váltani nem akarok, vagy hogyisírjam, ő az én "megmentőm", vagy mifene, megvagyok győződve, hogy csakis nála élhetem át a műtéteket;D, én csak benne bízok ilyen téren, de így kontrolloknál én szívesen megyek máshoz is...:D

Amúgy látják ugye a papírokon, hogy ki a dokim, a női nőgyógyász rá is kérdezett, meg vagyok.e a dokimmal elégedve, és neki is elmondtam, amit most leírtam...:)Másrészt a pénzemért oda megyek, ahová szeretnék, eddig amúgy mindenki többet kért a vizsgálatokért, mint a dokim...

Győrben műtöttek...

Hogyne csinálnának cytológiát magánrendelésen...:) Én eddig csak magánrendelésekre jártam...

373. Bea11 (válaszként erre: 370. - O.andi)
2015. nov. 25. 10:17
A fájdalom részétől ne félj, mert adnak fájdalomcsillapítót bőven. Először infúzióba, aztán tablettában is. Németországban amúgy is előrébb járnak minden téren, úgyhogy még annyira sem kell izgulnod, mint nekünk, magyaroknak itthon ... :) Inkább olyan húzó jellegű fájdalom amúgy, nem görcsölő. Hát, nyelvtudás nélkül nem tudom, hogy fogják elmagyarázni Neked a részleteket. Viszont találsz a neten egy csomó infót magáról az eljárásról, keress rá, és sok magyar oldalt fogsz találni ezzel kapcsolatban. Nyugi, nem lesz gond! :)
372. Bea11 (válaszként erre: 371. - Milup2)
2015. nov. 25. 10:13
Ez csak azért fura, mert ha az embernek van egy olyan nőgyógyásza, akiben megbízik, akkor nem szokott máshoz elmenni. És akikhez mentél már a műtét után, azok nem "sértődtek meg", hogy miért hozzájuk mész és nem a "saját" dokidhoz, aki műtött? Magánba jársz vagy államiba? Tényleg, Téged hol műtöttek? Bocs, hogy ennyit kérdezek, csak ez a része a dolognak nálam is nagyon kényes téma... Én sem vagyok biztos a mostani dokimban, és vacillálok a váltáson. De nem tudom, hogy hogyan fogadják az ilyet a dokik. Ha magánba mész és fizetsz, gondolom szó nélkül fogadnak. De ha kórházi rendelőbe mész vissza, mondjuk ahová tartozol (de máshol műtöttek), olyankor hogy állnak vajon az emberhez? Cytológiát csinálnak egyáltalán magánrendelésen?
371. Milup2 (válaszként erre: 369. - Bea11)
2015. nov. 25. 09:49
Én csak azért mentem máshoz is, hogy más mit "lát"..Mit mond...:)
370. o.andi (válaszként erre: 369. - Bea11)
2015. nov. 24. 22:55

Válaszolva a kérdéseidre.

1.Petefészkemet nem ugy tudom.

2.47 éves vagyok.

3. Én németbe élek és itt dolgozom... 2 és fél éve,itt fogják csinálni a mütétet,mivel hogy itt van biztositásom.

Igen még az elején elkapták,már ahogy értettem amit az orvos mondott németül.:) mert ugye még annyira nem beszélek jól.

Ez milyen fájdalommal jár,görcsök,el sem tudom képzelni???

lehet ezért is félek...pfuuuu

369. Bea11
2015. nov. 24. 19:10

Sziasztok!

"0" stádiumnál még mehet a laparoszkópos műtét, úgy tudom. Nekem is ezért így vették ki.

Era, én is csodálom, hogy Neked nem csinálnak cytológiát, az hogy lehet? Pedig a legvalószínűbb kiújulás a hüvelyben lehet, ezért is nézik. Persze kívánom Neked, meg magamnak is, meg mindenki másnak, hogy ne legyen semmi bajunk!!! Én is decemberben v. januárban megyek, akkor lesz cytológia is, mondta a doki. Remélem, Te teljesen meggyógyulsz, most, hogy eltelt az 1 év!!! Én tegnap voltam hasi UH-n (kontroll), ott mindent rendben találtak, bár volt egy minimális hasi folyadékom, de az betudható a petefészkek működésének (ovuláció) is, a doki szerint. Remélem, tényleg csak az...

Millup, köszi a választ! Te hogyhogy másik doki(k)hoz mentél? Nem ahhoz jársz vissza, aki műtött? Igen, én is azt hiszem, hogy a vizsgálat és a kenetlevétel orvosfüggő, sajnos..

O.andi, ne félj, a laparoszkópos méheltávolítás nagyon kíméletes, mivel nem kell felvágni a hasad, gyorsabb a gyógyulási folyamat. Ezek szerint, nálad is nagyon az elején kapták el. Petefészkeidet is kiveszik? Hány éves vagy? Hol műtenek? Kb. 3-4 napot leszel kórházban, az altatásból fölébredve kicsit fáj, da kapsz majd fájdalomcsillapítót. Kb. 6 hét a teljes gyógyulás, addig nem szabad nehezet emelni, és sokat kell pihenni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook