Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A méhnyakrák tünetei és kezelése fórum

A méhnyakrák tünetei és kezelése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A méhnyakrák tünetei és kezelése

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
428. SARIK (válaszként erre: 427. - Andy73)
2016. nov. 21. 11:28
Szia Andy73! Mikor és hol műtenek?
427. Andy73
2016. nov. 18. 14:12
Sziasztok! Én hétfőn kaptam meg a rákszűrő eredményét, ami CINIII. Műteni kell. Eddig rendszeresen jártam a vizsgálatokra, és negatív volt. Most az elkeseredés fázisban vagyok, ezért is böngészek, hogy minél többet megtudjak erről a témáról. Persze mindenki hall róla, de amíg nem a saját bőrén tapasztalja meg, addig érdektelen. Örülök hogy rátaláltam erre a Fórumra, mert már most sok pozitív történetet olvastam, és nem vagyok egyedül a problémámmal. Erőt adtok :)
426. Bolzee (válaszként erre: 423. - F.Szilva)
2016. nov. 13. 22:58

Szia!

Nekem áprilisban volt hidegkéses konizacióm p5 miatt. A szövettan is igazolta, hogy baj volt de nem terjedt be a mirigyállományba, ennek ellenére minimum 1 évig nem vállalhatunk babát.

A műtét semmiség, nekem semmi fajdalmam nem volt utána, a cső is inkább csak kényelmetlen volt. A legrosszabb a várakozás, a műtétre majd az eredményre.

425. Hollyhock30 (válaszként erre: 423. - F.Szilva)
2016. nov. 7. 22:02
Szia! Ne félj a conisatiotól,rutin műtét. Nem tudom,nem írtad,hogy mi okozta a P4-et. Méhszájseb? Vagy még nem tudják és ezért kell a conisatio? LEEP-et csináltak első alkalommal nekem is,ez gyorsabban gyógyul,kevesebb a kellemetlenség,de kisebb felületet is tudnak kivágni vele a méhnyak szövetéből. Orvosa válogatja,hogy mit választ,melyik eljárást. De akár műtét közben is változhat,hogy mit választ,késes vagy LEEP,attól függően,hogy mit lát,mert arra törekszenek a dokik,hogy csak ép szöveteket hagyjanak bent. Ha kiderül,hogy pl. laphámos méhnyakrák kezdeményed van,azt tökéletesen kezeli egy LEEP konizáció. 6 hét és visszatelítődik a méhnyakad. 3 hónap után próbálkozhattok is a babával. Lefalábbis az én dokim ezt mondta. Ha mirigyes állománnyal van gond vagy összetettebb a probléma,akkor vágnak. Ekkor csövet is kapsz valószínűleg. Picit kellemetlenebb. Ne izgulj,a legrosszabb a várakozás,2-3 hét mire megjön a szövettani eredmény. Az a legrosszabb,várakozni. Kitartást!
424. Hollyhock30 (válaszként erre: 422. - Kiddo)
2016. nov. 7. 21:48
Szia! Igen,az esetek 99%-ban a HPV okozza. Na én az az 1% vagyok,akinek azt mondták,hogy maga a terhesség is kiválthatta. Jujj,de jó,hogy már 2 gyerkőc van nálatok! Teljesen igazad van,neked így nem érdemes kockáztatnod. Vigyázol magadra,felturbózod az immunrendszered stb. A hormonjaimmal minden ok. Én magának a méheltávolítás hatásainak olvastam utána alaposan,nem kellett volna. Anyukák vagyunk,de maradjunk minél tovább nők is. Nem tetszik az ötlet,hogy csomó kellemetlenséggel kelljen együtt élnem ilyen korán. Persze,ha az ember élete a tét,akkor más a helyzet. Szóval én dilemmában vagyok,mert 1 gyerkőc van,szeretnénk mèg egyet,de nem tudom mit lép rá a szervezetem. Úgyhogy egyelőre várunk,a babó úgyis csak 8 hónapos. Lekopogom az én dokimnak jó a memóriája.:) Amúgy az én leletemet elküldték onkológiai bizottsághoz,ott több orvos értekezett róla. De maximálisan igazad van,több orvos véleményét is ki kell kérni mindig. 3 hónaponta megyünk kontrollra és jól leszünk.;)
2016. nov. 7. 12:33
Sziasztok! Ha tudtok adjatok tanácsot! 43 éves vagyok, a szűrési leletem októberben P4-es lett. Az onkológus orvosom egy folyadék alapú, speciális citológiai tesztet készített, ennek lett ez az eredménye. Az orvos rögtön a konizáció mellett döntött, amit kb 3 héten belül el is fog végezni. Hallottam a LEEP-ről. Ez nem lenne szerintetek megoldás? Van egy tipizált kedves HPV 16-osom 2007 óta. Viszont a párommal kisbabát tervezünk, minél előbb, hogy beleférjen az időbe. Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek?
422. kiddo (válaszként erre: 421. - Hollyhock30)
2016. nov. 7. 11:03

Szia! Hát ez nagyon érdekes, hogy nem volt HPV-d. Nekem mindenki azt papolja, hogy méhnyakrákot csak az okozhat...bár akkor a terhesség nagyon közbeszólhatott, hisz ott is egy "sejtburjánzásról" van szó végül is. Nekünk már van két gyönyörű gyermekünk (6 és 3 évesek), többet 99%, hogy nem tervezek. Az üröm az örömben, hogy amikor januárban kiderült ez az egész rémálom, akkor jött volna a harmadik babánk, de orvosi javaslatra nem tartottuk meg, mert nem akartam kockáztatni. Senki nem tudta megmondani, hogy mi van bennem, esetleg mekkora a daganat, fertőzödött-e a méhem, csak a szövettan és a kaparás. Szerencsém volt, hogy időben történt minden és minden negatív lett. De lehet, hogy a terhesség olyan irányba tolta volna el a folyamatokat, amire már nem elég a konizáció. A meglévő két gyerkőcöt pedig nekem kell felnevelnem. Viszont a méhkivételtől azért is ijedtem meg, mert azért bennem van, ha csak 1% eséllyel is, hogy pár év múlva megadjuk a lehetőséget a babának. Bár egyelőre lelkileg sem tudnék egy terhességet végigcsinálni. De ha kiveszik a méhem, akkor teljesen elveszem ennek az esélyét.


A lényeg azonban, hogy megtanultam, SOHA nem szabad egy orvos véleményére hallgatni, még ha meg is bízol benne. Az orvosommal az a baj (mindamellett, hogy nagyon jó szakembernek és sebésznek tartom), hogy nagyon sokan járnak hozzá, és a mostani 3 hónapos kontrollon kb újra kellett kezdeni az ismerkedést (megkérdezte hány éves vagyok és van-e gyerekem), pedig január óta kétszer műtött és folyamatosan jártam hozzá. Az eredményt i se-mailen kaptam, amire simán ráírta (az aszsisztense), hogy kontroll egy év múlva, pedig 3 havonta mennem kell. Lehet nézek egy másik orvost..:)


Egyébként neked a hormonjaid rendben vannak? Mert azok is okozhatnak efféle elváltozást, leginkább az ösztrogéndominancia, legalábbis erről is olvastam. Lassan már doktorizhatnék is a témában. :D

421. Hollyhock30 (válaszként erre: 420. - Kiddo)
2016. nov. 5. 21:14
Szia! Nagyon örülök,hogy nálad is minden rendben!:) Szerintem,ha csinálsz egy Lactofeel kúrát az szépen beállíja a ph-t és szedjél esetleg valami Flavonoidot. Az én nődokim mindig csinált HPV szűrést a rákszűrés mellé. Sosem volt semmi. Terhesség 5. hetében tavaly augusztus semmi HPV,tavasszal az első conisatio műtét előtt elküldtek hpv tesz+ tipizálás,megint semmi. Úgyhogy a dokim prakszisában én vagyok a 2.,aki HPV nélkül produkàlt p4-et,mirigyes és nem laphámos verzióban. Van gyerkőcöd? Terveztek még? Ügyes vagy,hogy nem hagytad magad! Nekem a kórház kiküldte az értesítőt,a dokim szabadságon volt nyáron. Bementem és egy fiatal dokinő közölte,hogy maga fiatal még,megpróbáljuk nem kivenni a méhét... Gondolhatod,hogy sírva hívtam a saját orvosom,aki megnyugtatott,hogy minden rendben lesz. Sokat számít egy jó nőgyógyász,akiben bízol. Párod immunrendszerét erősítsétek,akkor tünetmentessé válhat a HPV.
420. kiddo (válaszként erre: 419. - Hollyhock30)
2016. nov. 4. 11:00

Szia! Szerencsére nem telefonált az orvosom, csak az e-mailt kaptam meg a negatív citológiai lelettel! :))) El sem hiszem, 10 hónap után eltűnt a gyomorgörcsöm, bár tudom, hogy továbbra is kell folyamatosan kontrollálni. Igaz a lelet kimutatott valamilyen gyulladást, metaplasiat és regeneratiot, de ezek a műtétek következményei. Erre kaptam Betadine kúpot, bár nem tudom, hogy használjam-e, mert semmilyen panaszom nincs, nem szeretném még bolygatni a területet nagyon...

Egyébként az a durva, hogy nem az orvosom adott 3 hónap időt, hanem saját felelősségre döntöttem így, ő már augusztusban kikapta volna a méhemet...

Ja és nincs HPV-d és mégis volt elváltozás? Nem lehet, hogy a konizációval eltávolították? Vagy leszűrtek a műtétek előtt? Engem ugyan nem szűrtek sajnos a műtétek előtt, csak után, de mivel a páromnak van magas kockázatúja (szintén a műtétek után szűrték le őt is), valószínű, hogy nekem is az volt, ami neki.

419. Hollyhock30 (válaszként erre: 418. - Kiddo)
2016. nov. 2. 21:33
Szia kiddo! Örülök,hogy jól vagy és hogy a dokid adott még időt,hiszen 3 hónap alatt szépen gyógyulhat a seb. Szorítok,hogy pénteken jó eredményt kapj! Nekem szülés utáni 6. hetes kontroll után lett P4-es eredményem,9 hónappal előtte P2. Április,szeptember 2 conisatio,lekopogom,a doki most azt mondta,hogy feljebb nem talált mirigyes sejteket,így nem kell teljesen csonkolni a méhnyakam. Persze 3 havonta szűrés. Ja,és ne aggódj az alacsony kockázatú HPV miatt,nekem NINCS HPV-m,mégis kialakult,a dokim szemei ki is kerekedtek rendesen,amikor kérdeztem,hogy akkor miért? Írj majd,hogy mit mondott a doki& minden rendben lesz! Ez a betegség gyógyítható,erre gondolj.:)
418. kiddo (válaszként erre: 417. - Hollyhock30)
2016. nov. 2. 10:17
Szia hollyhock30! Kedves vagy hogy írtál! Neked csináltak harmadik konizációt vagy mi történt nálad? Én kértem másod, ill harmadvéleményt, azt mondták, hogy a negatív szövettan után a 3. havi kontroll során lehet, hogy még nem regenerálódtam úgy, hogy jó legyen az eredmény (hiszen kétszer szép rendesen megbolygatták a méhnyakamat..), úgyhogy adtam magamnak még 3 hónapot, most várom az újabb cito eredményét. Ha pénteken hív az orvosom, akkor gáz van, ha nem, akkor nincs. Elég feszült vagyok már emiatt. Az újabb HPV szűrés már megjött, magas kockázatú továbbra sincs, csak alacsony.
417. Hollyhock30 (válaszként erre: 412. - Kiddo)
2016. okt. 20. 16:03
Szia kiddo! Csak most találtam rá a fórumra sajnos.:( Lehet,hogy már későn írok,de én is hasonló dolgokon mentem keresztül. Remélem,hogy a dokid "csak" a méhnyakadat csonkolta azóta és jól vagy!
416. bmwenzel (válaszként erre: 415. - Bolzee)
2016. szept. 14. 21:20
Nem tudom, remélem. Jövőhéten megyek rákszűrésre, és meglátjuk, hogy eddig mi változott.
415. Bolzee (válaszként erre: 414. - Bmwenzel)
2016. szept. 12. 22:09

Reméljük a te orvosodnak van igaza és van értelme.

Nekem feleslegesnek bizonyult, de ma már korszerűbb oltóanyagok vannak mint etelőtt pár évvel.

414. bmwenzel (válaszként erre: 406. - Bolzee)
2016. szept. 11. 17:38

Nekem a nőgyógyászom ajánlotta az oltást, annak ellenére, hogy háromszoros HR HPV ( 16;18;33) fertőzésem van.

Én "beoltottam" magam. 2016.07.26-án kaptam meg az első oltást, Gardasil 9-et. Szeptember 26-án kapom meg a másodikat. Majd a harmadikat 2017.01.26-án.


***** Kilenc típus ellen véd! *****

HPV) 6-os, 11-es, 16-os, 18-as, 31-es, 33-as, 45-ös, 52-es és 58-as típusai által okozott megbetegedések ellen nyújt védelmet.

2016. aug. 25. 15:45

Sziasztok Lányok!


Volt valakinek méhmegtartó Wertheim műtét után lombik kezelése? Szeretnék levelezni hasonló cipőben járó sorstársakkal. Előre is köszönöm.

412. kiddo
2016. aug. 23. 11:48

Sziasztok!

Valaki járt már úgy konizáció és negatív szövettan után, hogy a kontroll citológia újra rossz lett? Az első konizáció után a szövettan CINIII-at állapított meg, invasív gyanú kizárva, a hőkárosodás miatt azonban a hüvely felé nem volt egyértelmű az ép szél, azért újra megismételték, ahol már nyoma sem volt az előző kóros elváltozásnak. Hihetetlenül boldog voltam! Három hónappal később pedig újra hívott az orvosom, hogy most már a mirigyhámon is elindult valami elváltozás a laphám mellett. HPV-t csak most szűrtek és csak alacsony kockázatú van...nem értem. Valaki járt már így? Most a méheltávolítást javasolja az orvosom.

411. Milup2 (válaszként erre: 407. - Bea11)
2016. aug. 3. 13:33

Szia! Nálam is kimutatták a HPV-t. Méhnyakrák miatt engem teljesen ki is pakoltak.

Nekem is voltak ilyen gondolataim, féltem, de az idő megold mindent...Szerintem nálatok is. Ha szeretitek egymást még annyira.

Majdnem mindenki megfertőződik élete során valamely HPV vírussal...Ha a férjedtől félsz, mástól is félsz majd, merthát ki tudja, ki hordozó...És azért örökké ne éljünk szex nélkül, én legalábbis nem akartam..A HPV nem csak szexuális úton terjed, de ez a leggyakoribb módja.

410. insecure (válaszként erre: 407. - Bea11)
2016. aug. 3. 08:55
De a vírust akárhol elkaphatod. Bárhol a világon. Nekem P3, P4 után konizáció volt, a szövettan carcinoma in situt igazolt. Nekem nem voltak hajlandóak hpv-t nézni - "ha már úgyis van méhnyakrák, mindegy mitől" felkiáltással - orvost váltottam, és a műtét után fél évvel derült ki, hogy még mindig megvan a hpv-m, magad kockázatú törzsek. Most, egy év után nem tudom mi a szitu, mert még nem vizsgálták vissza, de háromhavonta járok rákszűrésre. Isoprinosine kúrát csináltam.
409. Bea11 (válaszként erre: 408. - Bolzee)
2016. aug. 3. 08:10
De igen, állítólag van férfiaknak is HPV szűrés. Mondjuk férjem is tudja, de nem teszi ki magát ennek a macerának. Én meg titokban örülök ennek, mert addig legalább van "indokom" a dolog ellen. Sajnos én az egész betegség kialakulását neki tulajdonítom, mert évek óta boldogtalan vagyok mellette, de nem teszek ellene semmit. Elhagyni, új életet kezdeni már nincs erőm (közös gyerekeink vannak)... A szomorúság, a magány pedig nem tesz jót az ember egészségének. :(
408. Bolzee (válaszként erre: 407. - Bea11)
2016. aug. 2. 23:53

Először is gratulalok a negativ eredményedhez ez nagggggyon jó hír!!

A félelmedet teljesen megértem és jogos is de a házasságotok ezt gondolom megsínyli rendesen :-(

Férfiaknál nem végezhető HPV szűrés?

Bár nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy a vírus szinte mindenkiben benne van, csak nem mindenkinél okoz problémát...

407. Bea11 (válaszként erre: 406. - Bolzee)
2016. aug. 2. 22:40
Veled ellentétben, nálam kimutatták a vírust a diagnózissal egy időben, rá fél évvel pedig kontroll szűrővizsgálatot csináltak, ami negatív lett. A köztes időben tartózkodtunk a szextől. Meg persze azóta is... Én úgy vagyok vele, hogy mivel nekem van negatív leletem, a férjemnek viszont nincs, félek tőle. Örülök neki, hogy most negatív vagyok, és szeretnék is az maradni. Ha csak közeledni próbál, nekem rögtön ilyen gondolataim támadnak, hogy biztos újra megfertőzne... Hát ez itt a gond. A jó érzés viszont az, hogy én most negatív vagyok, vírus szempontból.
406. Bolzee (válaszként erre: 405. - Bea11)
2016. aug. 1. 22:01

Szia Bea11!

Nem tudom, hogy miért de nem csináltak HPV leoltást a műtétkor, pedig a szemem láttára vezették fel a kórlapomra, hogy azt is nézzék.

Az orvosom azt mondta majd a fél éves kontrol rákszűréssel együtt azt is megnézzük.

Sajnos a HPV biztosan bennem van csak azt nem tudom mely törzsek. Amúgy én néhany éve beoltattam magam potom 90ezerért, most mondtàk,hogy azzal kitörölhetem kb., mert ha már bennem van a vírus nem ér semmit.

Sajnos nálunk már jóval a műtét előtt (szülés után) megromlott a szexuális életünk így erre nem tudom visszavezetni,de megértem,hogy így érzel, ám ennyi erővel az utcára se merjen az ember kilépni hátha elüti az autó? Gondolom érted mire gondolok.

Ha bennünk van szerintem tök mindegy, hogy szexelünk vagy sem ha ki akar újulni ki is fog sajnos.

Annak viszont nagyon örülök, hogy te is megúsztad ennyivel ezt az alattomos kórt és még időben kiderült a baj!

Én is minden jót kívànok és azt is, hogy mielőbb rendeződjön a viszony a férjeddel!!

405. Bea11 (válaszként erre: 404. - Bolzee)
2016. aug. 1. 09:22

Szia Bolzee!

Köszi, hogy megosztottad a történetedet. És szuper, hogy ilyen jó lett a vége a történetnek! Én még annyit kérdeznék, hogy HPV-t néztek Nálad? Találtak vírust, milyet? Most, hogy túl vagy mindezeken, a párkapcsolatodban hogyan éled meg ezt az egészet? Mert én hasonlóan jártam, mint Te, de azóta irtózom a szextől. (Férjnél vagyok.) Csak a vírust, és az általa okozott halálos betegséget látom benne. Nem vagyok hajlandó szeretkezni. Nálad nincs ilyen jellegű "eredménye" a történéseknek? Ha gondolod, írj privátban, nem kell, hogy a fél világ olvassa. :) Köszi, és minden jót Neked!

404. Bolzee
2016. júl. 31. 22:12

Sziasztok!

Megosztom veletek az én történetemet, mert nekem is jól jött a forum amikor kutakodtam!

Szóval 30 éves vagyok és vagy egy 2 éves kisfiam.

17 éves koromtól évente jártam rákszűrésre, mindig P2 volt.

Idén márciusban ismét megjelentem a szokásos rákszűrésen, igaz most 3 hónap csúszással, azaz 15 hónap telt el a két kenetvétel között. Az eredményem P5 cinIII lett. Súlyos displasia, carcinoma.

Gyorsan megtörtént a konizácio ami tényleg még csak említésre méltó sem volt, sőt rég aludtam olyan jót:-D

A szövettan eredménye majd' 4 hét alatt készült el, ami szerintem egy ilyen helyzetben rengeteg elfecsérelt időt jelent.

A legnagyobb félelmem az volt, hogy már átterjedt más környező szervekre is esetleg. Minden megfordult ez idő alatt a fejemben: mi lesz a kicsivel ha meghalok? Hol lesz amíg én kemora járok? Hogy fogom ellatni? Hogy fogunk jatszani, sétálni ha lerobbanok? Stb.stb.stb.

Egyszóval nem voltam túl optimista.

Az eredmény tömören: igazoltan súlyos carcinoma szűkösen de az épben kimetszve. Minimálisan beterjedt a mirigyállomanyba de mindenhol tiszteletben tartva basalis menmrát...

Azaz: óriási szerencsém volt megúsztam ennyivel!!!!

Hát megmondom őszintén sokmindent átértékeltem az életben az eredmény kézhezvételét követően! :-)

Azóta megtörtént az első műtét utáni kontrol citológis is aminek az eredménye P1 lett!!!

Csak azért osztottam ez meg veletek, hogy tudjátok a legnagyobb trityiból is ki lehet mászni. Van remény P5-ös eredmény után is.

Habár nem garantált, hogy nem fog kiújulni a rák, de a szoros (negyed majd fél éves) kontroll mellett már nem történhet olyan nagy baj amin ne lehetne időben segíteni.

Köszönöm ha elolvastatok!

Üdv: egy Boldog anyuka! ♡♡♡

2016. febr. 16. 20:09

Sziasztok!


A rákszűrés eredményem HPV CIN1 lett (enyhe fokú intraepithelialis hámlap laesio)


Vissza kell mennem még,de vajon mennyi a valószínüsége,hogy ezzel műtenek?A doki azt mondta a multkor,hogy ez a legrosszabb esetben lesz.Mire számítsak mégis?

402. insecure (válaszként erre: 401. - Véleményosztó)
2016. febr. 16. 17:52
Meg akarsz halni ?
2016. febr. 15. 23:54

Sziasztok! Bocs a névválasztás miatt...

Segítséget, tanácsot kérnék, hátha járt valaki hasonló cipőben. Rákszűrésen voltam tavaly áprilisban, súlyos lábműtét után, vérzéses tünetekkel. Már másnapra konisatióra és biopsziára küldtek, de nem mentem el. Mostanáig jól voltam, bár folyamatos vérzéseim, folyásaim voltak, de nem volt fájdalom, egyéb tünet. 1 hete óriási görcseim vannak (eddig 4 alkalommal). Az összes áttételes, már menthetetlen tünet jelentkezett, derékfájás, vérzés, görcsök. Félek bármibe is belevágni, mert reménytelennek érzem a helyzetet, és inkább békében elmennék. A gond az, hogy az orvos nem ír fel ilyen esetben fájdalomcsillapítót. Tudna valaki valami tanácsot adni, esetleg volt, akinél már hasonló előrehaladott tünetegyüttes jelentkezett, és túlélte? Kétségbe vagyok esve, már a neten keresgélek fájdalomcsillapítót...A körzetim "nem asszisztál az öngyilkosságomhoz", így nincs orvos sem, akihez fordulhatnék.

2016. febr. 15. 10:40

Sziasztok! Pénteken megyek dokihoz, de addig is kérdezősködnék, hátha volt valaki hasonló helyzetben.

Tavaly tavasszal lett egy p3, három hónap múlva p4 eredményem. Júliusban emiatt konizáció, a szövettan carcinoma in situt (cis) igazolt. A műtét után 3 hónappal az első kontroll p1 volt. Mivel az orvosom nem volt hajlandó hpv-re vizsgálni (szerinte tök mindegy mitől lett a cis ha már lett), váltottam és a második 3 havi kontrollt másnál csináltattam és hpv szűrést is és Cyntec plus vizsgálatot is csináltattam. A P adatomat nem találom (e-mail-ben kaptam az eredményt), a Cyntec plus negatív lett, magas kockázatú HPV-t és LSIL-t mutattak ki. Az tiszta sor, hogy ilyen eredményre immunerősítést és szoros kontrollt javasolnak, de vajon igaz ez az előzményeimre tekintettel is?

399. o.andi
2015. dec. 28. 00:55

Túl vagyok a mütéten,minden rendben volt.Szinte már nem is látszik semmi.

Laparoszkopiával csinálták,de nem hittem volna hogy ilyen gyors lesz a felépülés.Dec 4-én volt a mütétem.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook