Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A méhnyakrák tünetei és kezelése fórum

A méhnyakrák tünetei és kezelése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A méhnyakrák tünetei és kezelése

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
188. Eria67 (válaszként erre: 185. - Milup2)
2014. okt. 14. 10:00

Szia.Én a barackmagot gyümölccsel tudom megenni, simán én se birtam csak két napig. 5kg testsúlyonként 1 db. magot lehet és óránként 6-8 magnál nem szabad többet. Körtét, szölöt, szilvát eszem hozzá, mikor mi van.


Nekem a céklalé nem megy le a torkomon, már kétszer probáltam:almával és sárgarépával, de visszakivánkozik, pedig savanyúságban a kedvencem, de így nyersen nem megy. Nem tudom mivel bolondítsam meg az ízét, hogy meg tudjam inni.

Még mondják a gyömbért, zellert, kurkumát erre a célra, majd ki probálom azt is.


Vigyázz magadra, puszi: Erika

187. Eria67 (válaszként erre: 186. - Danika2010)
2014. okt. 14. 09:22
Szia. Sajnálom és mi lesz a továbbiakban? Meg kell várni amig nem vérzel. Vigyázz magadra és írj. Puszi. Erika
2014. okt. 14. 07:24

Elmarad a konizációm:(

23.napon vagyok és vérzek.

185. Milup2 (válaszként erre: 181. - Eria67)
2014. okt. 13. 07:25

Szuper! Akkor úgyis erősíted a szervezeted a vitaminokkal...Barackmag is nagyon jó...Hogy bírod megenni? Én is ettem anno, de az ízét nem bírtam..Jó lenne azért megint nekikezdenem enni, mert mégiscsak jótékony hatású a szervezetre...


Itt van a varga-gombákról is egy fórum, akik szedték, vagy szedni szeretnék...

Anno én is írtam oda, csak aztán ugye én nemtom, milyen jótékony hatása lett volna rám, mert abbahagytam...

Amúgy az üzletben, ahol a gombákat venni lehet, felkészült eladók várnak, s meghallgatják az embert, ill. hogy mire szeretné szedni a gombát,s az szerint javasolják, melyik fajta összetétel legyen, s milyen adagban...Én először neten nézegettem, mik vannak, mire rájöttem, hogy nem nekem kell választani, hanem majd ők tudják, melyik a jó...;)


Puszi Erika! Erőt, kitartást!!! És mielőbb írjál!!!

184. Milup2 (válaszként erre: 180. - Danika2010)
2014. okt. 13. 07:20

Szia!

Megy a drukk!!!!!

Nekem sem volt tünetem anno...Sokan nem hiszik el, de tényleg ez van...Nekem is ugye pont ez volt, laphámsejtes carcinoma, mint neked...Csak nekem még P4-es..HPV-m is megvolt...Én cirka másfél évet hagytam ki szülés után. Előtte semmi, után meg P4..Ilyen gyorsan kialakulhat..

2014. okt. 12. 10:59
Köszönöm,jelentkezem!Nagyon bízom.
182. Eria67 (válaszként erre: 180. - Danika2010)
2014. okt. 11. 17:32
Szia. Gondolok majd rád, jelenkezz amikor túl vagy rajta. Kitartás. Puszi. Erika
181. Eria67 (válaszként erre: 179. - Milup2)
2014. okt. 11. 17:29

Szia Milup2, köszönöm a törödést. Én is szedek C vitamint porban vízben oldva sokat, svédcseppet, barackmagot. A gombán én is gondolkodom, hogy rendelek, sok jót hallottam én is róla.

Szerdán kell mennem a sugárterápiát megbeszélni, jelentkezem majd a fejleményekkel.


Puszi Neked és mindenkinek.Erika

2014. okt. 10. 20:21

Sziasztok!

34 éves vagyok,3 gyemek édesanyja.P5 lelettel.

Pontosabban:

-HPV

-laphámsejtes carcinoma


Szerdán megyek kimetszésre.

Tünetem nincs.

Sajnos 4 évig nem mentem rákszűrésre.Eddig nem volt problémám.

179. Milup2 (válaszként erre: 177. - Eria67)
2014. okt. 10. 10:14

A C-vitamint szerintem kezd el azonnal szájon át, extra adaggal..Ezt sok helyen tanácsolják..Én is napi 2-szer szedek a Cetebe-set, 500mg-os.


Húst ne egyél, sok zöldség, gyümölcs, lehetőleg nyersen, meg sok mag...Az egyik riportban tanácsolta az egyik méhnyakrákon átesett csajszi, akit megműtöttek, aztán sugaraztak...

178. Milup2 (válaszként erre: 176. - Eria67)
2014. okt. 10. 10:09

Drága Erika! Erőt és kitartást kívánok! Minél előbb gyógyulj meg!!!!

Tanáccsal nem tudok szolgálni. Én anno, mikor a méhnyakrák kiderült, Varga gyógygombát kezdtem szedni...A műtétemig szedtem, aztán akartam tovább, ha sugaraznak, vagy kemóznak, de mivel elmaradt, így aztán a gyógygombát sem szedtem tovább..Nem tudom, milyen hatása lett volna, de sokan jót írnak róla..

177. Eria67
2014. okt. 9. 12:49

Sziasztok Lányok! Üdvözlök mindenkit itt a fóru


Sajnos nem maradt más lehetőség a sugárterápián és a B17 szedésén kivül.Már műtét előtt összeült egy második bizottság tárgyalni a műtét esetleges sikerességét az Onkológiai Intézetben. Tájékoztattak, hogy a parametrium infiltrálódása miatt nagy valószínűséggel nem műthető, mert több kárt okoznak, mint hasznot és kivételesen számomra jobb életminőséget biztosít a sugárterápia mint a műtét. Mivel mégis volt esély arra, hogy az MR esetleg téved és nem különbözteti meg az infiltrálódást a gyulladástól és én csak a műtétben hiszek valamint nem akartam magamtól elvenni az esélyt, hoy mégis sikerülhet, az én határozott kérésemre végezték el a műtétet. Sajnos beigazolodott a papírforma, a Wertheimet nem tudták elvégezni csak nyirokcsomókat távolítottak el, minden más maradt. Ezért ennek a folyamatnak megfékezésére egyetlen megoldás a sugárterápia és kemó. A kemót én határozottan elutasítottam, ezért ajánloották inkább a B17-et a Culevit helyett, de a sugárterápia elkerülhetetlen, sajnos.


Az én onkológusom a sokunk által nagyrabecsült professzor tanítványa, futottam én is jó pár kört ezzel kapcsolatosan és semmi. És én rettegek a konzervatív kezelésektől és szövödményeitől, de nem utasíthatom vissza, mert nincs más lehetőség. Az már nagy felelőtlenség lenne, ha abban bíznék, hogy csak a C és B17, meg céklalé és társai eltünteti a méhnyakon lévő daganatot és a kötöszövetekre beszürödőtt rákos sejteket. Bárcsak úgy lenne.


Kedves 74! Mi van veled, GONDOLOK RÁD.Jelentkezz ahogy tudsz.


Puszi mindenkinek. Erika

176. Eria67
2014. okt. 9. 12:44

SZIASZTOK LÁNYOK!


A műtét nem sikerült, a nyirokcsomókat kiszedték, de minden más maradt a parametrium beszürtsége miatt nem tudták megcsinálni. Most más lehetőségem nem maradt csak a sugárkezelés, azt mondják egyenértékű a mütéttel, hát mit mondjak, én ezt kétlem.


Ma talán oda is kapok időpontot és kb. két hét múlva kezdödik a buli.


Az orvos ajánlotta a B17 vitamint meg az infuziós C vitamint, de azt is mondta, hogy nem fogok találni, aki azt beadja. A B17-et megtaláltam a neten, csodás árfekvése van, a fiam fogja megrendelni Amerikából és postázni fogja Angliából és még igy is olcsóbb mint itthon megvenni.


Hálás lennék ha tudnátok valami tanáccsal szolgálni, hogy ti szedtetek-e valamit, mi vált be egyáltalán?


Délután még jelentkezem, puszi mindnyájatoknak.Erika

175. Milup2 (válaszként erre: 173. - 25c0525233)
2014. okt. 9. 09:14

Én sem tudom, hogy van ez..

A P5 gondolom az, mikor már tán segíteni sem igen tudnak a betegen...

174. Milup2 (válaszként erre: 172. - 25c0525233)
2014. okt. 9. 09:13

Én is aztán mindenfélét olvastam különböző oldalakon anno, végül arra jutottam, hogy lassan már temethetem magam....Mert általában a legrosszabbakat szűrtem le belőle...

Amúgy az altatóorvos volt, aki még olyant mondott, ami nem úgy lett: mondta, tuti sugaraznak vagy kemóznak, az aztán biztos..Na, nem lett semmi belőle, mert nem kellett...Nekem csak a méhem alját érintette a rákos elváltozás, nem terjedt ki, így hogy kivették, megszűnt a baj, nem kellett még sugarazni sem...Öröm az ürömben...


Mondjuk a dokik is jól rámijesztettek a nőgyógyászati osztályon..Mert ugye mi lenne, ha nem műttenének meg, tehát nem vennék ki a méhemet..Felvetődött bennem a kérdés..De akármelyik dokival beszéltem, mindenki a műtétet javasolta. Ugye azt nem tudták megmondani, hogy mennyire terjedt ki a rákos elváltozás, esetleg érint-e más szervet is, és ha várok a műtéttel, akkor pár éven belül már lehet, nem tudják megmenteni az életem..Na, mondtam, oké, vegyék ki, amit ki kell...


Én is nagyon kétségbe voltam esve, többször itthon rámtört a pánik, s fetrengtem a padlón, mert nem kaptam levegőt....Úgy felhúztam magam az egészen,hogy meghalhatok... Este, az ágyban, mikor tudtam gondolkodni, akkor pánikoltam mindig be, a férjem szedett össze, s próbált nyugtatni...


Tudom, mennyire meg tudja viselni az embert, hogy megtudja, egészségileg valami nem oké..Na meg hogy: ÉN IS LEHETEK NAGYON BETEG, nem csak más!? MIÉRT PONT ÉN?


Köszi, amúgy azóta jól vagyok...

Most voltam nemrég nőgyógyásznál, P1 lett a cytológia. Akart HPV szűrést is csinálni, de mondtam, nem kérem..

Talán majd legközelebb..

Végülis immunerősítőket adnának, ha kimutatná..Én meg most amúgy is vitaminokat szedek, sok C-vitamint...


Tényleg a legjobbakat kívánom neked is!! Sok erőt, és gyors gyógyulást!!!!

Itt vettem észre a hoxán, hogy mennyien érintettek ezekben a P4-es dolgokban, nem is gondoltam volna, s azért tényleg jó itt kiírnia magát az embernek..Tán kis megkönnyebbülés..Főleg olvasni, hogy ezekből ki lehet gyógyulni....Akár gyulladás, akár rák...

2014. okt. 8. 21:45
Mondjuk azt még nem értem hogy miért P4 lett az eredménye olyanoknak is akiknek már a kolposzkóppal is látható volt a méhnyakrák. És miért adnak P4 eredményt akkor is ha csak gyulladás van? Olyat meg még nem hallottam senkitől hogy P5 lett volna az eredménye.
172. 25c0525233 (válaszként erre: 171. - Milup2)
2014. okt. 8. 21:41

Össze vagyok zavarodva, össze olvasok az interneten mindent, aztán parázok reggeltől estig. A facebookon kapcsolatba léptem egy citológussal, szerinte ha a kolposzkópos vizsgálat csak enyhe eltérést mutat HSIL mellett, akkor még nem sürgős a műtét, lehetne párszor vissza ellenőrizni. Máshol azt olvasom, hogy HSIL mellett konizáció szükséges azonnal. Jó hogy van ez az oldal, te sokat segítesz nekem lelkileg hogy ezen a nehéz időszakon túllegyek.

És a te egészséged rendben van mióta megműtöttek?

171. Milup2 (válaszként erre: 170. - 25c0525233)
2014. okt. 8. 13:29

Mindenképpen bízzál a legjobbakban, mégha nehéz is...

Na és bízzál a dokidban....Ha kérdésed van, mert valamit nem értesz, nem tudsz, bátran tedd fel neki...

Én mondjuk akárhol voltam, mindenhol kérdeztem vmit..Volt, hogy a nővérektől;D, volt, hogy más dokiktól(HPV-ről, műtétemről, méhnyakrákról), de jó volt így, mert amúgy több helyről tud az ember meg ezt-azt...


A neten olvasottak sokszor összezavartak, hogy őszinte legyek, viszont itt a hoxán sok barátra tettem szert, akik kedves hozzászólásaik sokat segítettek, hogy néha másra is tudjak gondolni, ne csak parázzak, rettegjek, mi lesz velem...


Ne gondolj a méhtestrákra...

Gondolj inkább arra, hogy ez csak egy gyulladás, amit gyógyszeresen kikezelnek...

Ne parázz addig túlságosan, míg nincs eredmény..

A konizációt sokaknál elvégezték, akiknél aztán ki is jött, hogy gyulladás...

Nem mindenki olyan peches, mint én...

170. 25c0525233 (válaszként erre: 168. - Milup2)
2014. okt. 8. 12:50

Bárcsak gyulladás lenne.

Az én papiromon ez van:

Vizsgálatok:

Kód Megnevezés

25400 Vírus kimutatása fénymikroszkópos eljárással

27000 Gomba vizsgálata direkt kenetben

29602 Diagnosztikus nőgyógyászati citológiai vizsg.


Akkor még méhtestrák az lehet ezek szerint mert ahhoz nem kell HPV.

169. Milup2 (válaszként erre: 167. - 25c0525233)
2014. okt. 8. 07:42
Pontosítanék: én úgy tudom méhnyakrák nincs HPV vírus nélkül. De más daganat lehet, csak a méhnyakrák nem.
168. Milup2 (válaszként erre: 164. - 25c0525233)
2014. okt. 8. 07:38

Biztos csináltak HPV szűrést...Mondjuk azt külön csinálják..Tehát külön papírt kaptam a 2. cytológia leletemről, hogy megint P4, meg külön papírra volt feltűntetve a HPV-m is. Ha nem vagy biztos, kérdezzél ám rá! Ilyen esetben, ha P4, akkor ingyenes a HPV szűrés, legalábbis 2 éve, mikor érintett voltam, utánanéztem...


Biztos gyulladás...Jobbulást, gyors gyógyulást kívánok!!!!!

2014. okt. 7. 19:49
Sziasztok tudja valaki közületek hogy HPV vírus nélkül mit jelent a p4 lelet? Vizsgáltak HPV-re is de az negativ. Konizációt javasolt az orvos.De azt olvastam az interneten hogy ha nincs HPV akkor nincs rosszindulatú daganat.
166. 25c0525233 (válaszként erre: 163. - Milup2)
2014. okt. 7. 09:13
Én is azt hallottam hogy a bőrön keresztül is el lehet kapni a HPV-t. Nem csak sexuális úton terjed.
165. 25c0525233 (válaszként erre: 162. - Milup2)
2014. okt. 7. 09:11
Akkor miért nem vesznek kenetet és miért nem küldik el bakterológiai vizsgálatra. Beszedettek velem 3 doboz antibiotikumot vesegyulladásra, de mindig visszatér és itt a P4 is mostmár, mert elküldtek rákszűrésre.
164. 25c0525233 (válaszként erre: 161. - Milup2)
2014. okt. 7. 09:09

Nem tudom hogy nálam HPV-t kerestek-e a rákszűrásen.

De a leletre az volt irva hogy virusinfekció jelei nincsenek. Úgy érzem hogy az egész alsótestem be van gyulladva, sűrű vizelési ingerem is van. Nem fáj hanem ég az egész.

163. Milup2 (válaszként erre: 160. - 25c0525233)
2014. okt. 7. 06:08

Hát igen..

És gumióvszerrel amúgy nem elég védekezni, mert mint megtudtam, az egész nemi szerv környéke is tele lehet a vírussal...

Saját vélemény: így aztán ha valaki olyan után ülünk mondjuk rá a wc-re, szerintem ott is simán elkaphatjuk a vírust...De ugye ezt nem olvastam sehol, csak gondolom, ha egyszer meg tud élni a szervezeten kívül is, akkor simán ha valamivel érintkezik, akkor ott is lesz belőle...

Főleg, hogy azt írják, az emberek 80%-a megkapja élete során legalább egyszer a HPV vírust, csak a legtöbben nem tudnak róla, mert nem okoz gondot, s az immunrendszerük legyőzi...


Á, szörnyű mennyi nyavaja van a világon...

162. Milup2 (válaszként erre: 159. - 25c0525233)
2014. okt. 7. 06:03

Sajnálom..Akkor biztos a P4-is gyulladásra utal nálad...

Gyógyulj meg mielőbb!!!!!

161. Milup2 (válaszként erre: 158. - 25c0525233)
2014. okt. 7. 06:02

De ne gondolj a rákra...

A "rák" is fáj, de előrehaladott állapotban, mikor már több szervet érint, legalábbis a tv-ben hallottam, volt egy riport méhnyakrákon átesett nőkkel, akiknek már panaszaik voltak...


Nálad HPV-t nem mutattak ki, igaz?


Ne félj, azért legtöbb esetben gyulladásról van szó.

Nálam viszont a HPV16-ot kimutatták, és hát ez pont a méhnyakrák okozója...:( Több évig lappanghat az emberben amúgy a HPV, és mint írtam, ugye újra és újra el lehet kapni...

Szüléskor a baba is nyelhet belőle, a hoxán is olvastam egy naplót, ahol az anyukától szüléskor a baba megkapta a HPV-t, s a vírus a gégéjét megbetegítette...:( (ilyen esetben, ha tudják, hogy HPV-s az anyuka, császározni kell, csak ugye ilyen tesztet nem végeznek ok nélkül az emberen....tehát szülés előtt sem...)


A lényeg: ne izgulj!!! Ne gondolj a legrosszabbra....

160. 25c0525233 (válaszként erre: 155. - Milup2)
2014. okt. 6. 19:02
Akkor hiába megy az ember szűrésre akár évente is. Igyis ugyis megkapja az ember.
159. 25c0525233 (válaszként erre: 157. - Milup2)
2014. okt. 6. 18:37
Sokat idegeskedek kb. 1 éve, legyengült az immunrendszerem biztos, volt most egy influenzám ami ráment a vesémre, vesemedence gyulladást is kaptam.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook