Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A megtakaritott pénzem érdemes euróba átváltani?.Kevés kamatot fizetnek rá, és előbb utóbb úgyis át kell majd váltani, ha majd itt is lesz. fórum

A megtakaritott pénzem érdemes euróba átváltani?.Kevés kamatot fizetnek rá, és előbb utóbb úgyis át kell majd váltani, ha majd itt is lesz. (tudásbázis kérdés)

1 2
12. emagdi
2009. ápr. 25. 11:19
de egyébként ha aggódsz, vagy egyéb érzelmi okok miatt úgy gondolod, hogy jobb, ha euróban tartod a megtakarításaid, akkor persze, váltsd át.
11. emagdi (válaszként erre: 10. - Syria)
2009. ápr. 25. 11:17

jajj, ezen még kár izgulnod, odébb van még az hogy itt euró legyen:))))

majd úgy öt év múlva ráérsz ezen aggódni...

10. syria
2009. ápr. 25. 11:14
Én attól tartok, hogy amikor sor kerül az euró bevezetésére, akkor az ára soha nem látott magasságokban lesz. Aki nincs a tűz közelében, csak pisloghat majd, mennyi eurót kap a nehezen megtakarított forintjaiért. Ez már megtörtént a német márkával, s a dollár sem ért soha olyan keveset, mint az euró bevezetésekor.
9. emagdi (válaszként erre: 8. - Badonyimariaeva)
2009. ápr. 25. 11:09

???

hogy érted, hogy a bankárok gazdagodnak a megtakarításaidon??

momentán 13%-os éves kamatot kaphatsz a pénzedre, sima lekötött betétre. ez magasabb, mint a bankközi kamat, szóval szerintem ez miatt nem érdemes reklamálni egy percig sem... (inkább mondanám, hogy a hitelekből gazdagodnaka bankok, nem a megtakarításokból. persze ahhoz, hogy tudjanak jó sok hitelt kihelyezni, ahhoz forrás kell nekik, pont ezért adnak ilyen magas kamatokat, hogy vidd oda a pénzed)


én momentán nem várnám, hogy bedől a forint, tehát most nem érdemes euróba átváltani.

(persze ettől még a jövőben lehet olyan helyzet, amikor érdemes lesz. de racionálisan meggondolva most nem éri meg.)

8. badonyimariaeva (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2009. ápr. 25. 11:04

Sokkal biztosabb a megtakarítás euróban,mint forintban nem?

Meg különben is!-annyit gazdagodtak már a bankárok a kis emberek megtakarításaiból,miért gazdagodjanak tovább a mi kis pénzünkön?

7. emagdi (válaszként erre: 6. - Badonyimariaeva)
2009. ápr. 25. 11:00

meglehet, hogy a jövőben valamikor olyan lesz a helyzet, hogy érdemes lesz átváltani, most viszont nem.

persze ha valaki szeretné, mert úgy érzi, hogy neki az a jó, akkor tegye:))

6. badonyimariaeva (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2009. ápr. 25. 10:57

Lehet,hogy az ország,így is belebukik,de legalább a szegény ember megtakarításai maradjanak meg.

Szerintem meg,jobb ha átváltjuk,mert nem sok jövőt látok a forintnak!

5. emagdi (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2009. ápr. 25. 10:47

úgy értettem, hogy a kamatkülönbség miatt évente kb 20 forintot bukik az aki euróban tartja a pénzét forint helyett.

és mivel ekkora árfolyamemelkedés momentán nem várható évente (ország bele is bukna), ezért nem érdemes euróban tartani a pénzt momentán.

4. emagdi (válaszként erre: 3. - Viktory1)
2009. ápr. 25. 10:45

jelenleg nem igazán várható, hogy az euró kimenjen valahol a 280-310-es sávból.

és mivel most 300 körül van, ha most vesz, a kamatkülönbözet miatt bukik rajta kb 20 forintot eurónként. ennyit nem valószínű, hogy nőni fog az árfolyam (a jelenlegi helyzetben).


szóval most inkább érdemes forintban tartani a megtakarításokat, és azt kamatoztani a most adott magas kamatokon.

2009. ápr. 25. 10:36
Szerintem igen erősebb pénznem ,mint a forint és ez valószínű ez nem változik.
2009. ápr. 25. 10:35
jelenleg nem
2009. ápr. 25. 10:30
A megtakaritott pénzem érdemes euróba átváltani?.Kevés kamatot fizetnek rá, és előbb utóbb úgyis át kell majd váltani, ha majd itt is lesz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook