Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A megrepedt foggal mit csinál a fogorvos? fórum

A megrepedt foggal mit csinál a fogorvos? (tudásbázis kérdés)


16. mikono
2012. nov. 5. 18:02

Köszönöm mindenki válaszát. Most már átlátom milyen lehetőségek lehetnek és sikerült megnyugodnom. :)


A Hoxa tényleg jó fórum. :)

15. mikono (válaszként erre: 14. - 298b15dfdd)
2012. nov. 5. 17:59
Erről már én is hallottam, a fogfelépítésről. Remélhetőleg meg tudja oldani a fogorvos valahogy. De pénteken kiderül, akkor van időpontom.
14. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Mikono)
2012. nov. 5. 17:44
A jó fogorvos "bevakolja" felépíti.
13. mikono (válaszként erre: 12. - DorkaMoncsi)
2012. nov. 5. 17:37

Inkább Pest közelében lakom, 1 - 1,5 óra vonattal. Ismerősöm fogorvosához megyek. Mondta, hogy a fogorvosa nem szeret húzni és csak akkor húz, ha nincs más lehetőség.


Azért köszönöm szépen. :)

12. DorkaMoncsi (válaszként erre: 9. - Mikono)
2012. nov. 5. 17:33

Ha Pesten, vagy közelében laksz, akkor tudok ajánlani olyat, aki tuti addig menti, amíg menthető.


Mint írtam, nekem gyökérkezelt volt az a fogam. Maga a tömés nagyobb volt már, mint a fogam, és megmentette...

11. mikono
2012. nov. 5. 17:32

Amióta észrevettem én se harapok ezzel a foggal semmire, és nem is rágok vele. Próbálom kímélni.


Amikor elsőnek többen írátok, hogy kihúzza, teljesen bepánikoltam, hogy mi lesz. De most, hogy vannak pozitív tapasztalatok is, így kicsit megnyugodtam. :)

2012. nov. 5. 17:28

Nekem is első fogam repedt meg,aztán le

is tört.

Beletörődtem,hogy ki kell húzni-ezt gondoltam.

Igaz,hogy drága,de jó fogorvoshoz fordultam, és valahogy kipótolta a fogam felét, meg se látszik, hogy az nem az igazi.

Ennek több éve,és még mindig ugyanolyan,mint amikor a fogorvos rendbe tette.

Jajj,csak el ne kiabáljam,kopp-kopp.

Mondjuk pl. almába nem harapok,mert kímélem a fogam,inkább felszeletelek egy almát,és úgy eszem.

2012. nov. 5. 17:24

Magánorvoshoz fogok menni, SZTK-s orvosról eddig jókat nem hallottam. A körzeti fogorvosnál eddig egyszer voltam, de meg is bántam.


Nem tudom mennyire számít, hogy egyszer volt már tömve ez a fog. Reménykedek a legjobbakban.

2012. nov. 5. 17:19
Nem biztos, hogy kikel húzni, ugye attól függ, hogy a koronai rész alatt (vagyis a gyökér:D) is törött e. Ha igen, akkor valószínűleg húzni kell. Egyébként lehet elég egy gyökérkezelés, amire a végén korona kerül. Maszek tuti nem húzza ki, az kevesebb pénz neki, bármennyire is kényelmes!;)
2012. nov. 5. 17:15
Így könnyebb volt, mint egyesével rámenni hármoszor a Válasz erre gombra. :)
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Mikono)
2012. nov. 5. 17:14
"Válasz erre" funkció? :)
2012. nov. 5. 17:13

Forever Young: Akkor jól gondoltam, hogy csak úgy érzem.


DorkaMoncsi: 30 000 még tűrhető ár szerintem, remélem az enyém is menthető. :(


Leoborta: Ebben csak az a gáz, hogy elöl van és beszéd közben feltűnő. :(

2012. nov. 5. 17:10
Kihúzza :(
3. DorkaMoncsi (válaszként erre: 1. - Mikono)
2012. nov. 5. 17:09

Én nemrég hasonlóan jártam, mint te. Egyik gyökérkezelt fogam hosszában megrepedt. A megrepedt részt kihúzta, majd csinált egy röntgent, h mennyire tört le, ezzel megnézve h megmenthető-e. Menthető volt, korona került rá. Kb 30 ezerbe került magánúton, de észre sem venni, hogy az a fog gyakorlatilag "műfog".


Azt, h mit csinálnak vele, az sajnos attól is függ, hogy hova mész el vele. Vannak olyan dokik, akiknek az a legkényelmesebb, ha kihúzzák.

2. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Mikono)
2012. nov. 5. 17:04
A környező fogak érzékenysége csak érzeti csalódás, "átsugárzik" a fájdalom. Kocogtatással egyértelműen kiszűrhető melyik fog a bűnös.
2012. nov. 5. 16:59

Sziasztok!


Nem találtam olyan fórumtémát ahova írhattam volna, vagy amit találtam ki volt halva. Szóval nyitottam egy újat.


Tegnap este fogmosás közben vettem észre, hogy a felső fogsoromban az egyik elöl lévő fog megrepedt. Egyszer már volt tömve, most pedig meg van repedve a közepén. Biztos valami kemyényebb ételre ráharaphattam, de nem vettem észre mikor történt.


Nem nagyon fáj még, viszont érzékeny a hidegre, melegre. Olyan mintha a környékén lévő fogak is érzékenyek lettek volna hirtelen, de eddig nem voltak, szóval lehet, hogy csak úgy érzem.


Mit csinál ezzel a fogorvos? Remélem nem húzza ki, azt nagyon nem szeretném. Esztétikailag sem lenne szép. :S


Illetve egy megrepedt fog kezelése kb mennyi?

A válaszokat előre is köszönöm. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook