Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A "MEGADÓZISÚ" vitaminokról az igazság fórum

A "MEGADÓZISÚ" vitaminokról az igazság (beszélgetős fórum)


1 2
55. Skar (válaszként erre: 54. - Sysy66)
2010. szept. 7. 20:26
prüszköl és fúj a cicuka? :)
54. sysy66 (válaszként erre: 25. - Skar)
2010. szept. 5. 21:11
b+
2010. szept. 4. 01:41

na írnék egy olyan hozzászólást, amiról a fórum szólna :D


a nagy dózisú c vitamin nekem nem jött be, nem éreztem semmi különbséget tőle, megfázáskor sem, étvágyat viszont csinál, amit nekem nem kéne. :S a por állagú aszkorbinsavval vigyáznék, nekem egy ismerősöm mondta, hogy ő is por formában ette és szétmarta a fogait. nem tudom mennyire igaz, nem voltam ott, de ezt mondta.

a virágporos cucc elégjó, attól mintha kicsit jobban éreztem volna magam, de a páromnak folyt az orra tőle, pedig nem is tudta, hogy allergiás lenne, nem is rögtön jöttünk rá, hogy attól lehet.

nekem ami igazán használt az a vas, e vitamin meg a halolaj, ezektől észrevehetően szebb lett a bőröm. Bár gondolom ez attól függ ki melyik vitaminból eszik kevesebbet. Lehet nekem a c vitamin nem hiányzott, beteg szerencsére nem szoktam lenni.

Viszont, amivel lehet sokan nem fognak egyetérteni: nekem megfázáskor eddig a legjobb az ezüst kolloid volt. Csodát tesz komolyan, a megfázás csak 2 napig(!) tartott. És nem csak nekem, anyukámnak is. Nem szoktam szedni egyébként, csak ha megfáznék, akkor veszek egy üveggel.

A Lenkei vitaminokban énse nagyon bízok, egyszer vettem egy 1 hónapos alap csomagot, szerintem még nyomottabb voltam tőle, egy ismerősöm meg hízott is miatta :D meg hát csak szcientológus...

52. Skar (válaszként erre: 48. - Pirosalma)
2010. szept. 3. 02:31

Biztosan tudod, mit jelent az 'általánosítás' szó?


Őszinte kíváncsisággal:


Skar cica

51. 5e055bda17 (válaszként erre: 49. - 484b000711)
2010. szept. 2. 06:18
Meg lehet állapítani, van aki napi x órában csak ezzel foglalkozik, hogy elkülönítse...:)
50. 5e055bda17 (válaszként erre: 48. - Pirosalma)
2010. szept. 2. 06:13

Nem vitatkozom....

Ami Neked durva általánosítás, az az élet alapja.

2010. szept. 1. 21:36
Azt nehéz megállapítani hogyan reagál a test a szintetikus vitaminokra, mert a táplálkozással beviszünk természeteset is. Az együttes hatásukat lehet megfigyelni. Amúgy a túlzottan kimerült szervezetet a vitaminok sem mindig serkentik teherbírásra. Inkább a tartós kimerültséget érdemes elkerülni.
48. Pirosalma (válaszként erre: 47. - 5e055bda17)
2010. szept. 1. 20:58

"Még véletlenül sem ugyanaz az ascorbinsav mint a természetes úton bevitt cvitamin."


Nincs különbség a két molekula között, ezen kár vitatkozni.


"A vitaminok felszívódásához kell egy csomó feltétel, faktor, ami a szervezetünkben megtalálható."


Azért annyira sok nem kell, ne essünk túlzásokba. Ennek ellenére lehet különbség a felszívódásban természetes forrás esetén (a jelenlévő többi anyag miatt). Hogy a C-vitaminra igaz-e ez, nem tudom.


"Tehát a legmegfelelőbb vitaminpótlás a természetes források keresése."


Ez azért durva általánosítás.

47. 5e055bda17 (válaszként erre: 46. - Pirosalma)
2010. szept. 1. 20:47

Még véletlenül sem ugyanaz az ascorbinsav mint a természetes úton bevitt cvitamin. A szintetikussal megegyezhet, de a természetessel nem.

A vitaminok felszívódásához kell egy csomó feltétel, faktor, ami a szervezetünkben megtalálható.

Ezek a bonyolult biokémiai folyamatok csak a természetes vitaminokkal kapcsolatban teljesek, a vegyileg előállítottakkal kapcsolatban korántsem.


Pont a cvtamin az egyik jó példa. A természetben előforduló komponens tartalmaz J-faktort, bioflavonidokat, és egy csomó minden mást, ami a hasznosulást, beépülést segíti.

Az ascorbinsavnál, vagy a cvitamin tavlettában ez nincs meg.

A cvitamin jó felszívódásához rézre van szükség, a D vitamin beépüléséhez napfényre (is), a szelén hatásosságához E-vitaminra.


Tehát a legmegfelelőbb vitaminpótlás a természetes források keresése.

Szép Estét Mindenkinek!

46. Pirosalma (válaszként erre: 42. - Álomvirág1)
2010. szept. 1. 17:19

Ha a természetben előforduló és a szintetikus vitamin molekulárisan azonos, akkor a szervezet sem tud különbséget tenni a kettő között.

L-aszkorbinsav = C-vitamin. Ugyanaz a kettő, csak más a neve, nincs tehát különbség.

2010. szept. 1. 16:54
Napi 1000 mg kb.
44. Álomvirág1 (válaszként erre: 43. - Skar)
2010. szept. 1. 16:54

:)


csakhogy vannak ilyen csipkebogyó kivonatosok meg ilyesmi.. én sem értek hozzá, azért kérdem..

de a lényeg, hogy az aszkorbinsav ártani nem árt, ugye?

43. Skar (válaszként erre: 42. - Álomvirág1)
2010. szept. 1. 14:41
Természetes az, amit az élelemmel eszünk meg, onnantól, hogy kapszula s a többi formában jön, én nem nagyon hiszek a természetességében egyiknek sem. De van itt patikus a háznál, kíváncsi vagyok, ő mit szól. :)
2010. szept. 1. 13:44

Visszatérve a vitaminokhoz... ki hogy áll, természetes vs szintetikus?

Most gondoltam, hogy a tebletták helyett veszek aszkorbinsavat, abba legalább nincs szinezék, stb... de ugye az is szintetikus. Ártani mennyit ártok?

41. Skar (válaszként erre: 40. - Mira678)
2010. aug. 25. 23:20

Ej, te kis drámakirálynő. :)

Legalább írtál volna be 2-3 olyan hozzászólást is, amiben nem említed meg őket, csak úgy, a kevésbé gyanússág kedvéért. :)

40. mira678 (válaszként erre: 37. - Skar)
2010. aug. 25. 14:50
Bocs, hogy le mertem írni a véleményemet. Azt hittem szólás szabadság van és itt megtehetem, de ezek szerint tévedtem. Lassan 4 hónapja, hogy voltam náluk vizsgálaton és az ott kapott javaslatok nekem sokat segítettek, amit a jó közérzetem és állapotom bizonyít. Ezeket a tapasztalataimat akartam veletek itt megosztani, de nem teszem, ha ez egyeseket sért.
39. c95c921ae7 (válaszként erre: 37. - Skar)
2010. aug. 25. 09:23
Á, köszi:)
38. syria (válaszként erre: 30. - Álomvirág1)
2010. aug. 25. 07:14

Nem vettem kekeckedésnek.


Csak fel szerettem volna hívni a figyelmet: bármilyen csábítóan hatásos a virágpor, egy allergiásnak maga a halál.


Aki egészséges, annak bizonyára hasznosabb, mint valami mű izé.

37. Skar (válaszként erre: 36. - C95c921ae7)
2010. aug. 24. 15:34
Hagyd, azért van itt, hogy a LifeCode-ot reklámozza. Nem értem én itt a moderatúrát, sokszor ártalmatlan linkeket törölnek, ezeket a söpredék ügynököket meg hagyják össze-vissza futkosni a fórumon. Nézz rá az eddigi hozzászólásaira.
36. c95c921ae7 (válaszként erre: 35. - Mira678)
2010. aug. 24. 15:11
Nem árulnál el pár dolgot, ami segített?
2010. aug. 24. 14:31
A másik probléma ezekkel a vitaminokkal a felszívódás. Hiába szedi az ember, ha nem tud beépülni a szervezetbe. Nekem a körmeim voltak nagyon csúnyán betöredezve. A háziorvos azt mondta vashiány, de hiába szedtem be lórúgásnyi dózisokat semmit sem használt. A LifeCode-nál felírtak egy 3 hónapos kúrát (táplálkozásra vonatkozó javaslatokat kaptam, és egy étrend-kiegészítőt) és azóta helyreállt.
34. c95c921ae7 (válaszként erre: 33. - 5e055bda17)
2010. aug. 24. 12:10
Nem hiszem. Akkor úgy éreztem szükségem volt rá, nagyon le voltam merülve, és azt hiszem jót tett. Egy hónapnál tovább nem szedtem volna.
33. 5e055bda17 (válaszként erre: 32. - C95c921ae7)
2010. aug. 24. 11:25
Akkor egészségedre belőlük.....:-) meg vagy etetve...:-)
32. c95c921ae7 (válaszként erre: 31. - 5e055bda17)
2010. aug. 24. 10:09
De igen, vannak megavitaminok. Én pl. vettem már Lenkei féle vitamincsomagot, amiben a napi adag jóval többszöröse volt a hagyományos multivitaminokban levő mennyiségnek.
31. 5e055bda17 (válaszként erre: 1. - Bullmasztiff)
2010. aug. 24. 09:55

Szia!

Nem mindegy hogy mega vagy multivitamin.

Minden vitaminból meg van határozva, hogy kb egy felnőtt szervezetnek (gyermek)mennyire van szüksége egy nap. A multivitaminokat úgy "kalibrálják be", hogy ne a teljes fedezetet nyújtsák, beleszámolják az étkezésből bejutó mennyiséget is.

Ha változatosan és egészségesen táplálkozik vki, akkor felesleges a vitaminbevitel.

Ha ez nem valósul meg, akkor elfogadható hiánypótlás.

Viszont a multivitaminokból(nyilván ez a sokféle hatóanyagtartalomra utal) megavitamint csak a felhasználó tud varázsolni, úgy, hogy nem az ajánlott dózisban alkalmazza.

A WHO meghatározza, hogy mennyi lehet a vitaminok napi hatásos dózisa. Ezt szigorú felügyelet ellenőrzi, és folyamatosan bevizsgálják. Tehát, egy multivitamin nem lehet megadózisú, csak annyi, amennyi egy napi bevitelt tartalmazhat, és nem káros.

Az már a mi hibánk, ha ok nélkül MEGAvitaminozunk (ilyen kifejezés nincs).

Szép Napot Neked!

30. Álomvirág1 (válaszként erre: 29. - Syria)
2010. aug. 24. 08:33
Nem kekeckedni szeretnék, de szerintem azért mert leírta, ő mit használ, nem ártott senkinek. Sokan írnak mást is, ami valami miatt másoknak nem jön be. Én speciel örülök, hogy valaki írta a virágport, mert nem hallottam így még róla, nem vagyok allergiás, így ki fogom próbálni.
29. syria (válaszként erre: 13. - Skar)
2010. aug. 24. 07:33

Még hogy a pollenallergia meg nem általános? Óvatos becslések szerint is a lakosság 30 %-a szenved tőle. És ez a szám folyamatosan nő.

Tehát egyre kevesebbeknek megoldás multivitamin helyett a virágpor.

28. sajert
2010. aug. 23. 22:52

Vitaminról szól a "vita":


Nem tudom milyen dolog miatt, de egyszer megnézték a vitamin-szintjeimet. Még gondoltam is magamban, na ez nem lesz jó, mivel a zöldség nem igazán csúszik. A gyümölcs igen :-)). Az összes megnézett vitamin-szintem jóval magasabb volt, mint az előírt minimum. Nálam jobban nem csodálkozott senki.

A fiamnak is nézték, ő se gyümölcsöt, se zöldséget nem eszik, vitamin pótlást se kapott még akkor (most Béres csepp). Még a vasa is jó volt, pedig a húst se ette. Kimondhatom, hogy fogalmam sincs, miből fejlődött (mézet evett rengeteget, az igaz :-))).


A terhességem alatt (már majd a végén jártam) minimálisan kevesebb vasam volt a vérkép szerint (talán egy tizeddel volt kevesebb), mint ami még jó. A dokim felírt vaskészítményt. Hát, én röstellem, de nem is váltottam ki. Utána olvastam, hogy ez egy természetes folyamat. A terhesség végére a vasszintem rendeződött, a dokim még örült is neki, hogy hatott a gyógyszer. Nem árultam el, hogy semmit se csináltam másként, hadd örüljön.


Én most se szedek vitamint, felesleges pénzkidobásnak tartom. Nem voltam beteg már nem tudom mióta. Sőt, még a bárányhimlőt se kaptam el a fiamtól, pedig az a betegség még nem ment át rajtam :-)), a férjem meg bekapta, pedig ő gyerekkorában átesett rajta. A gyerek kap egyedül Béres cseppet, mert kezdi a bölcsit :-))).

2010. aug. 23. 22:01

Igen, ismerem:-D


Nem a vitaminoknak vagyok ellene, hanem a mértéktelenségnek....

26. Skar (válaszként erre: 20. - 5e055bda17)
2010. aug. 23. 21:01
Ja, tényleg! Attól még, hogy általában sárgamázas bogyó formájában adják a C-vitamint, attól az még fehér .) Tudom, nekem befőttesüvegben van itthon porként, a patikus ajánlotta, amikor színezék és ízesítés nélkülit kértem. Aszkorbinsav, 10 dkg egy ezres sincs, és ha nem falja mindenki grammszámra, marha sokáig elég egy családnak is. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook