Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A medvehagyma a tavasz gyógynövénye fórum

A medvehagyma a tavasz gyógynövénye (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A medvehagyma a tavasz gyógynövénye

1 2 3 4
6. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 3. - Minerva223)
2009. máj. 20. 10:13
Egy naplóból másoltam .
2009. máj. 20. 10:12

. medvehagymás pogácsa 2009-04-24 17:43

50 dkg lisz, fele sima, fele rétes,10-15 dkg medvehagymalevél,2 tojás sárgája,1 dl tejföl,

25 dkg vaj,5 dkg élesztő,1 dl tej, pici cukor,

só ízlés szerint,

Az élesztőt a langyos tejjel a cukorral felfuttatjuk, a többi hozzávalóval alaposan kidolgozzuk a tésztát. Ha keménynek találjuk, tegyünk még hozzá egy kis tejfölt. Félretesszük pihenni. Addig a medvehagyma leveleket alaposan megmossuk, lecsepegtetjük, és apróra felvágjuk. A tésztát kinyújtjuk rászórjuk a mhagyma felét, hajtogatjuk a szokott módon. kb. fél órát pihentetjük és megismételjük a műveletet. Kiszaggatjuk, tetejét megkenjük a tojásfehérjével, tetszés szerint szórhatunk rá reszelt sajtot is. Begyújtjuk a sütőt, kb.190 fokon kisütjük. Nálam gáz 6-os.

Nagyon finom:)

Medvehagymát egyébként minden olyan ételbe tehetünk amibe egyébként fokhagymát is szoktunk tenni. A salátáktól kezdve, a fasírton keresztül, sós sütikbe, levesekbe, a tócsni is nagyon finom így felturbózva!


3. Katicától 2009-04-23 21:06

20 dkg medvehagymalevél, 40 dkg lisz, 5 tojás, 5 evőkanálnyi olaj (esetleg libazsír), 5 dkg edami sajt, só, bors, petrezselyem

A medvehagymaleveleket nyersen ledaráljuk, A lisztből és 1 (estleg 2) tojásból nokedlitésztát kavarunk és beletesszük a darálmány felét. Eddigre felforr a víz, kifőzzük a nokedlit. Egy nagyobb lábast kiolajozunk, beletesszük a nokedlit és ráöntjük 4-5 tojásból felvert és a maradék hagymával ízesített masszát. Tetejét meghintjük petrussal és a reszelt sajttal. Sütőben átsütjük.

Tulajdonképpen ez egy medvehagymás tojásos nokedli:)

2009. máj. 20. 10:11
Szia!Nagyon tetszett a cikk,ugyanez a véleményem erröl a füszernövényröl.Úgy tudom,akár árnyékosabb kertben is megél,magról is szaporíható.Én hoztam erdöröl kb.15 szálat,gyökerestöl elültettem a földbe,de mindezt még virágzás elött.Megmaradt,söt elszaporodott.Azt nem tudom,védett növény-e?
2009. máj. 20. 10:08

Jó lenne a saját kertembe ültetni.Szerinted honnan tudnék magot vagy palántát szerezni?

Ha tudsz jó recepteket örülnék ha megosztanád velünk.:-)

2009. máj. 20. 10:06
Nagyon tetszett a cikk mert én is szeretem az egészséges dolgokat.Nekem is több fűszernövényem van.Ízesítek rozmaringgal és borsikafűvel is.
2009. máj. 20. 10:03
Erős fokhagy­maillatát már messziről megérezni, még mielőtt meglátnánk. Ettől az illattól kapta a vadfokhagyma nevet.

Ugrás a teljes írásra: A medvehagyma a tavasz gyógynövénye
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook