Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A Medrol gyógyszert kinek, mire írta fel az orvos? fórum

A Medrol gyógyszert kinek, mire írta fel az orvos? (tudásbázis kérdés)


19. gizus58 (válaszként erre: 18. - Cukorszirup)
2017. máj. 4. 16:59
A Medrol szteroid, nem lehet így szedni.Fokozatosan kell felépíteni és le is.nem szabad csak úgy néha napján ha eszedbe jut. Ez elég komoly gyógyszer, nem egy fájdalom csillapító.Beszéld meg az orvossal hogyan és mikor szedd milyen dózisban.Nehogy többet ártson mint használjon!
2017. máj. 4. 12:44
Sziasztok! Nekem krónikus csalánkiütésem van (lassan 1 éve már), az antihisztamin nem nagyon segít, amikor már nagyon nagyon viszket akkor veszek be rá 2x4 mg-ot, amikor beödémásodik az arcom akkor pedig összesen 16 mg-ot veszek be belőle mert nagyon fontos hogy mihamarabb lenyomja az arcom, hogy dolgozni tudjak. Nem szedem napi szinten, átlagosan heti 1X kell hozzányúlnom. Rettenetesen félek, hogy hízni fogok tőle, de remélem hogy heti egyszeri 8 vagy 16 mg nem okoz nálam ilyet, elvégre nem napi szinten szedem!
17. tengericsillag (válaszként erre: 15. - Tengericsillag)
2015. ápr. 5. 15:14
Sziasztok!10 napja szedem..:) mondhatom h megbarátkoztam vele,mert nincs más választásom.A vércukromat felnyomta már,fájnak az izületeim,napi 24mg-ot szedek,deegyenlőre ez csak egy "kis kezdő" adag.De h vmi jó is legyen,azóta fel vagyok pörögve,semmi fáradság,lustaság:D:D Remélem ez nem hagy el,mert így sokkal könnyebb lesz elviselni a mellékhatásokat.
16. zinike
2015. márc. 27. 21:41
Nekem MGre, alig vártam hogy vége legyen... de hallottam már bélbetegségre is hogy medrolt kaptak...
2015. márc. 14. 02:14

Sziasztok!Nekem vesebetegségem van,erre fogok szedni Medrolt,napi 50mg..:(

Még nem kezdtem el de már most rosszul vagyok tőle..:(

14. jutka. (válaszként erre: 1. - 6795561eb7)
2012. dec. 20. 14:29
Nekem autóimmun májbetegségre írták fel,80mg volt a kezdet most 4mg van,meg viselt és arc puffadást okozott,hízás is jelentkezik,cukor gyógyszerre is szükségem lett.Vagy ezt vállaltam vagy végem és ezt szószerint kell érteni.üdv.jutka.
2012. dec. 7. 21:14
gyulladásra, izületi betegségekre
2012. nov. 2. 04:55

Astmás és tüdőbetegségnél nem fokozatosan emelik, ott akár azonnal megy nagy adagban. A cukrot csak azoknál emeli, akik arra hajlamosak, vagy sokat szedik, vagy nagy adagban, akkor zavarja be a hormonokat.


Én COPD-s asthmás vagyok, ez a tüdő autoimmun betegsége.Én kifejezetten jól vagyok a szedésekor, csak a szedés után lép fel gyengeségérzet, ha nem megfelelően van csökkentve az adag..


Egyébként általános kitűnő gyulladáscsillapító.


Nyáron szokott oedemát okozni a bokatájékon...

11. Vigyorex6 (válaszként erre: 7. - 6795561eb7)
2012. okt. 23. 07:38

Fogra?

Felnyomja a cukrot. Átmenetileg cukorbetegséget csinál, és marhára megviseli az immunrendszert.

Gyulladt fogra Cataflamot, Augmentint elég szedni.

10. gizus58 (válaszként erre: 9. - 6795561eb7)
2012. okt. 22. 16:07
Nem tudom, utána nézek, de ha alkalmazzák erre is, akkor ez valami új dolog! De, a medrolról azt tudni kell, hogy fokozatosan kell felépíteni, és a legkisebb adaggal kell kezdeni,(4 mg) majd pár nap múlva lehet emelni az adagot,ugyan így, a leállással is ez a helyzet.fokozatos csökkentés. Legalább is a myastheniásoknál így alkalmazzák.
2012. okt. 22. 15:46
sima Medrol 16mg
2012. okt. 22. 14:57
Én myasthenia gravisra/súlyos izomgyengeségre kaptam, hosszabb ideig. de, nálamvércukoringadozást, rossz közérzetet okozott, hajhullást, stb. mivel ez egy szteroid tartalmú gyógyszer, bizony hízást okozhat, de én nem vizesedtem tőle, mert melé kaptam káliumot.tulajdonképpen, ez egy immunrendszer gyengítő gyógyszer, reumatikus fájdalmakra, bőr problémákra, immunológiai betegségre adják. fog gyulladásra, én még nem hallottam, hogy adták volna. milyen adagban írták fel?? Medrol, és nem solu medrol, amit felírtak???
2012. okt. 22. 14:18

Azért tettem fel a kérdést mert a betegtájékoztatóban nincs benne hogy gyulladt fogra is jó.

Valaki szedte esetleg fogára gyulladáscsökkentésre.

2012. okt. 22. 14:17
Én gyulladás csökkentésre kaptam,fogamra.
5. Myra (válaszként erre: 1. - 6795561eb7)
2012. okt. 22. 09:54
Én Myositisre kaptam, többször is. Rengeteg ronda mellékhatása van és mivel hosszabb ideig kellett szednem külön tortúra volt a szervezetemet leszoktatni róla. A Myositishez(izomgyulladás) szövődményként társult a Myasthenia Gravis(izomgyengeség)is, és mikor el akartam hagyni mindenáron meg akartam fulladni,meghíztam tőle, felnyomta a vérnyomásom, állandóan szomjas voltam és az egész közérzetem rossz volt.Immuran-t kapztam helyette és így sikerült elhagyni nagy nehezen.Persze gondolom rövid ideig való szedésnél ezek a problémák nem jönnek elő,csak azért írtam le mert sok mellékhatása van, tehát csak akkor és addig szedjétek amíg muszáj.
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - 6795561eb7)
2012. okt. 22. 08:56

Én csalánkiütésre kaptam injekció és tabletta formában is.

Felnyomta a cukromat nagyon.


/Mellékesként jegyezném meg, hogy a kutyám is ezt kapta. Kisdoca leírta már, hogy segít "levegőhöz jutni". Nála számos mellékhatása jelentkezett./

2012. okt. 22. 08:15
Reumás ízületi gyulladásra. Nagyon hatásos, nekem mellékhatás "csak" a vizesedés, puffadtság, "holdvilágarc" volt. Szedés abbahagyása után az is elmúlt.
2012. okt. 22. 08:14
Én asztmás vagyok, és amikor már nagyon nem kapok levegőt,akkor azt kapom injekcióban majd pirulában. Kitágítja a hörgőket - nekem.
2012. okt. 22. 08:10
Kinek mire írta fel az orvos kinek mi a tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook