Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A média hatása gyermekeinkre fórum

A média hatása gyermekeinkre (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A média hatása gyermekeinkre

2023. szept. 4. 10:15
Én kerülöm ahogy csak tudom.
2011. júl. 26. 18:37
Az én lányom két éves lesz. Már 6 hónaposan érdekelte a tévé. Mikor kicsit nagyobb lett, úgy egy éves kora körül már együtt néztük a baba tévét, amiben nincs semmi agresszív. Sőt egy csomó állat nevét tudta belőle megtanulni. Másfél éves kora óta a másik gyerek csatornát nézi(mini), abban sincs nagyon agresszív mese, és együtt nézzük. Én is szeretem, mert megismeri belőle a különböző állatokat, és sok rajzfilm tanít is.Nálunk csak ezek mennek.Ezen rajzfilmek nézése nem korlátozza a gyerek szellemi fejlődését, sőt nagyon sok olyan szép szót tanul, amit mi a hétköznapokban nem használunk. Amúgy a lányom már nagyon szépen beszél, mondatokat mond.
2008. febr. 21. 08:43
Bizonyos dolgokat megtilthatunk csemeténknek az egészséges fejlődés érdekében, ugyanakkor vannak kivédhetetlen dolgok is. Nem is olyan régen az egyik kereskedelmi tv híradólya bemutatta, hogy 2. osztályos gyerekekkel katasztrófákat, tömegszerencsétlenségeket rajzoltatott a tanító néni a tűzoltósággal karöltve.Merthogy a gyereknek ezt is meg kell ismernie!Remélem nem csak én érzem úgy, hogy ez felháborító!
2007. szept. 26. 10:39
Erről a Tv zárról még nem hallottam, de olyat már hallottam hogy kiiktatták a tévét , eldugták és a szülők sem tévéztek. De szerintem ez sem jó megoldás, mert később ugy sem mondhatjuk a gyereknek hogy nincs tv.
15. DODICA (válaszként erre: 5. - Molntak)
2007. szept. 21. 10:20
Mi az a tv gyerekzár??? Mondanál erről valamit bővebben?? Pl. hogy kell elképzelni, hol lehet kapni?
14. DODICA (válaszként erre: 6. - *Gyöngy*)
2007. szept. 21. 10:19

Igen. Készülj fel lelkileg!! :))))


Bár segíthetnék... Én is ezzel kínlódom, s magam is vevő lennék okos ötletekre.


Lehet, engem az unokáim utálni fognak, de azt már most tudom, kizárt, hogy édességgel tömöm majd őket. Gyümölcs, joghurt, bármi, ami egészséges.....

2007. szept. 21. 10:12
Még ide visszatérek, most nem leszek pár napig ,de jó téma.
2007. szept. 21. 10:10
A fiam most 9 hónapos. Nagyon jó gyerek, játszunk, énekelek neki , amit imád.Sétálunk, kutyázunk. A tv ét bekapcsolom olykor reggel és este a hiradót megnézem, vagy a Viasat Historyt, Animal Planetet,főzés közben. Azt észrevettem hogy oda oda figyel a fiam, nem érdekli tulságosan még ,de figyeli.Vettem pár Dvd ét Magyar népmesék, Frakk, Süsüt. Még nemigazán figyeli. Én azt gondolom hogy nem mindegy mit néz a felőtt és a gyermek. A nagyobbik lányom sem tv függő, olykor hétvégén a Duna tv- én vannak jó kisfilmek, azokat szereti de egyeb nem foglalkoztatja. Azon gondolkodtam, hogy ha már az elején olyan műsort válogat ki a szülő ami nem rosszra tanitja a gyermeket , megengedhető.A lányom az Animal planat adót imádja,szerti az állatokat, rosszat nem lát és nem tanul belőle. Igaz nem egész nap ül tv előtt de napi 2 órát igen. Szerintem ez nem rossz.A szobájában nincs tévé, csak a nappaliban tévézget.Nálunk ez bevállt. Hogy a fiam milyen lesz az még eldöl. Az édességről meg annyit, hogy mértékkel, én sütök sütiket ami túrós, almás,lekváros.Csokit néha veszek de inkább fehércsokit. Ezekből adok. Sajnos a nagymamák szoktak rosszat csinálni, én anyukámmal vitázok ezen a téren.Ő tömné a gyereket én meg nem engedem. Sok gyümölcs és kevés csoki.Ja. A számitógépet is módjával engedem a kislánynak, napi 1 óra. Nem tudom helyesen csinálom-e? de ez majd felnőtt korban elválik.
2006. jún. 2. 19:40

Rájöttem, hogy nem tud kimaradni egy gyerek életéből a tv. A párom és én sem vagyunk igazából tv függők, sokszor csak a zenecsatorna van bekapcsolva, hogy hallgassam a zenét. A fiam 3éves koráig szinte rá sem nézett a tv-re, ha egy kicsit érdekes is volt, hogy beszélgetnek benne a rajzolt állatok, az sem tartott tovább 2-3 percnél. Miután bekerült oviba, utána viszont volt, hogy végignézett egy mesét, sőt dvd-n is (az ugye még hosszabb). Rájöttünk: bent az oviban a gyerekek között ez a beszédtéma. Mint mikor felnőttek beszélgetnek akármilyen filmről, úgy ők ezekről beszélgetnek. A Shrek egy időben nagy kedvence volt, de szerencsére szereti a kockás fülű nyulat, dr. Bubót és a többi "régi" hírességet:)

Az én gyerekem az a típus, akiből egész nap nem merül ki az elem, szóval elnézést az ellenérzésű anyukáktól, de én örülök, ha néha másfél órára leköti egy mese...:D


Úgy érzem az édességgel is szerencsénk van: nem nagyon szereti a gyerek. Egyszer a boltban mamája venni akart neki valamit és a gyerek savanyúkáposztát kért:) Otthon a jutalom"nasi" a konzerv kukorica.

10. zazuka
2006. jún. 2. 14:35

TV:

Én is próbáltam következetesen figyelni mennyit tévézik a gyerek, ne legyen napi 1/2-1 óránál több (hétvégén), stb. Viszont én pont nem akartam azt, hogy a tévézés jutalom legyen nála, de mégis az lett (eleinte).

Ment a zsarolás. pl. ha nem veszed le a cipőd, nem nézhetsz mesét, ha nem alszol az oviban délután, nem nézhetsz mesét, stb.

Mivel csak ezzel tudtam megfogni az én kis akaratos koskölykömet, kénytelen voltam vele zsarolni. Közben persze meg pont attól féltem, hogy ugyan mintagyerekem lesz, de folyton a tévé előtt fog ülni. De aztán szerencsére nem így lett.

Mostanában úgy van, hogy kijövünk az oviból, és máris elkezd alkudozni, hogy nézhet-e mesét otthon. Mondom, igen, de csak egy kicsit. Oké.

És mikor hazaérünk otthon találja a nagyapját, és mindent elfeledve rohan vele játszani. Szóval a játékkal töltött időt többre értékeli, mint a tévénézést, és ennek nagyon örülök.


Ellenben a számítógép!!! Na, ha beülhet az apja ölébe (aki mellesleg monitorfüggő) ölébe, amíg az játszik az mindennél többet ér. Ennem marhára nem örülök, és balhézok is érte a drágámmal eleget.


Csoki, édesség:

Következetesen csak ebéd, vagy vacsora után ehet a gyermek édességet, ami csoki és süti lehet, cukor nem! Se nyalóka, se egyéb tömény fogrongáló ragacs kizárva.

2006. jún. 2. 11:35

Elég, ha erre annyit írok, az anyósomék 10 percre laknak...


Egyébként egy szó kivetni valóm nem lehet ellenük, mert nagyon rendesek. Csak ugye a szokások ellen kell most harcolni... De ezt is nagyon diplomatikusan és higgadtan kell megtennem...

2006. jún. 1. 21:18

En a szamitogepfuggosegtol tartok, parom informatikus es rengeteg idot tolt a monitor elott. Persze ha fent van a gyerek akkor nem, de nalunk is lesz nemi harc emiatt.


A nagyszulok nalunk is etetik edesseggel a gyereket, legalabbis anyosomek, de en nem viszem surun a gyereket, es meg van oldva. :) Nalunk ki van szamolva, hogy egy nap maximum egyszer kaphat edesseget. Ha pl. reggelire kalacs volt, akkor azzal ez az egy le is van tudva, vagy uzsonnara kremturo, esetleg gyumolcsjoghurt. Tudatosan probalom nem ranevelni, mert az en 1.5 evesem is nagyon edesszaju. Persze vendegsegben azert nem megy a kozelharc hogy ne egyen kekszet, de itthon ugyelek ra hogy mit eszik.

7. molntak (válaszként erre: 6. - *Gyöngy*)
2006. jún. 1. 20:08
Nincs más választásod, vállalnod kell a konfrontációt a családdal a gyerek érdekében. Kapjon édességet, néha és keveset. De ennyire mértéktelenül, ahogy írtad, nem szabad, mert előbb utóbb tényleg cukorbeteg lesz a gyerek. És azért bizony ti lesztek a felelősek.
2006. jún. 1. 14:04

Sziasztok!


Ez a kérdés engem is nagyon foglalkoztat. Én is írtóznék attól, ha a gyermekem tv/számítógépfüggő lenne. Mondjuk ez azzal jár, hogy nekem is vigyáznom kell mit/mennyit nézek a tv-n, mert ugye a pl. ragadós.


Tudom, hogy ez nem ide tartozik, de van még egy irritáló dolog a jövőre vonatkozóan. Az édességevés. A sógornőm úgy látom teljesen szabadjára engedte a kisfiát az édességevés terén. a nagyszülők (anyósék) sem fogják vissza túlzottan, még ők kínálják. A kóla is jöhet... Képzeljétek. a 6 éves gyerek egy ültő helyébe megeszik egy doboz bonbont, vagy agy tábla csokit. És szabad neki. Ez jobban borzaszt, mint a tv. Attól félek, közelharcot kell majd vívnom az egész családdal, beleértve a férjemet is, hogy az édesség nagyon minimális mértékben legyen jelen a gyermekünk étkezésében.... ettől máris rosszul vagyok.... Az anyósom nagyon túlsúlyos és cukorbeteg, mégis tömi az unokáját.... Én meg nem akarok egy kövér, cukorbeteg gyereket nevelni. Ráadásul azt is bebizonyították, hogy pl a hiperaktív gyerekekre kifejezetten negatívan hat a cukor....

Tudtok tanácsot adni???

5. molntak (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2006. jún. 1. 13:28

Én is ezt a taktikát fogom követni. Tv re gyerek zár. És csak szigorúan cenzúrázott dolgokat nézhet majd.

Addig meg bámulhatja a reklámokat pelenkázás alatt :(

4. Ekka
2006. jún. 1. 13:27

Óóóó, a mai mesék egyszerűen katasztrófálisak...

Múltkor belepillantottam az egyik mesébe (du.) rendesen féltem..

Hol van már Süsü v. Pom-pom vagy a jó kis Futrinka utca?:(((

3. Hoxa
2006. jún. 1. 13:18

A mai mesék elé jobb is, ha nem ültetjük a gyereket, mert még sorozatgyilkos nevelődik belőle...

Na jó, ez nagy túlzás, de semmiképp sem tesz jót. Nekünk van tévnk, de szerintem a gyerek nem lesz elé odaültetve, maximum jutalom címén olykor, válogatott dvd mesék elé.

2006. máj. 31. 13:42
No ezért sincs nekünk TV-nk. :) Szerencsére a 1.5 éves fiam a nagyszülőknél sem TV függő, pár percig nézi maximum aztán megy a dolgára. :)
2006. máj. 31. 10:17
A mai rohanó világban egyre több az olyan szülő, akinek nincs ideje gyermekével foglalkozni. Van egy nagyon rossz szokás, amit kialakítottak a családok, ami az, hogy a gyereket a tévé elé ültetik, mondva így legalább csöndben van. Ez a legkézenfekvőbb, legolcsóbb ,,bébicsősz", ami mindig rendelkezésre áll.

Ugrás a teljes írásra: A média hatása gyermekeinkre

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook