Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A Mások, akikkel a "normális" társadalom nem tud mit kezdeni... fórum

A Mások, akikkel a "normális" társadalom nem tud mit kezdeni... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1048. 9242a6388c (válaszként erre: 1047. - F1e23b97ee)
2011. szept. 13. 15:19

"A szemet szemért elv csak oda vezet, hogy az egész világ megvakul."


Mahatma Gandhi


Ezt a napokban olvastam...

1047. f1e23b97ee (válaszként erre: 1046. - A02179052b)
2011. szept. 13. 15:15

Másról beszélsz te és másról beszélek én.


Nagyon felhúznám magam, ha egy eszelős megölné a hozzátartozómat csak úgy.


De én egyelőre nem az eszelősökről beszéltem, hanem a katonákról és a háborúkról.


Nem tudom voltál -e katona? Mert ha igen tudnod kellene, hogy ott parancsuralmi rendszer van, a háború pedig ezt a dolgot még fokozza.

Ott bármilyen jólelkű egy ember, ha azt mondják neki a parancsnokai, hogy lőjön akkor lőnie kell.

Egyéb esetben mivel nem teljesítette a parancsot őt lövik agyon. Méghozzá a felettesei.



Igen vannak eszelősök is, akik előre kitervelten csak úgy kedvükre gyilkolnak ezek ellen én is felemelem a hangom. De ugyanakkor én az ilyen embernek is halál büntetést szabnék ki.

És ha kellene magam is végre tudnám hajtani mindenféle lelki furdalás nélkül.


Bennem a szemet szemért elv működik.

1046. a02179052b (válaszként erre: 1045. - F1e23b97ee)
2011. szept. 13. 15:07

Tudod rengeteg olyan katona tért vissza a nagyobb háborúkból akik egyetlen embert sem voltak képesek megölni.


Viszont nem értem bennetek ezt az ellenállást. Nyilván egész más lenne a hozzáállásod, ha pl egy közeli hozzátartozódat meggyilkolná egy eszelős, beteg elméjű figura. Valszeg azonnal érdeklődnél hol lehet támogatni 'a száműzzük a gonoszt a világból' elnevezésű projectet:)


De szerencsére ez nem kívánságműsor. Csak idő kérdése, és minden ember szelíddé válik. Vajon akkor ki fog majd háborúzni? :)

1045. f1e23b97ee (válaszként erre: 1031. - A02179052b)
2011. szept. 13. 15:02

A katonák nem szorulnak kezelésre maximum amiatt, mikor az adott háborúból visszatértek rémálmok gyötrik őket a velük történt borzalmak miatt.


Ha Téged elvinnének katonának, te sem azon lennél, hogyan gyógyítsd meg őket, hanem a hátsódat védenéd és lőnéd aki szembe jön veled.


Ha nem ezt tennéd a te bőröd lenne először kiterítve.

1044. a02179052b (válaszként erre: 1043. - 4ab67f870d)
2011. szept. 13. 14:53

Nem lesz új faj, csak tovább-fejlődik az ember.


DNS-be épülő vírussal, ami picit átírja a kódokat.

Már elkezdődött a 'gonosz' kiűzése, viszont ez egy több generációs project.

1043. 4ab67f870d (válaszként erre: 1027. - A02179052b)
2011. szept. 13. 12:55

"Fú, hát ez a baj, ezért kell félnünk sajnos, mert minden emberben ott bújkál a 'gonosz', akit ki kell űzni. Nincs mese. :)"


Nem igazán érzem magam gonosznak, csak esendőnek... Bizonytalannak... És hogyan képzelitek kiűzni a "gonoszt"? Genetikai "javítással"? Az már egy új faj lesz, egy mutáció, nem az ember. Mert az ember minden jellemvonásával az, ami...

1042. fe80e17aca (válaszként erre: 1032. - A02179052b)
2011. szept. 13. 12:55

híííí...nem véletlen volt...


Egyből az ugrott be nekem, mikor már 50-év fölötti embereket összegyűjtik, és elviszik őket az un. "boldogság szigetére", akár akarják, akár nem!


Milyen egyszer-egy ez, nem?...:))))

1041. 4ab67f870d (válaszként erre: 1038. - 4ab67f870d)
2011. szept. 13. 12:52
District :-S Levágtam a körmöm, azt hittem, kevesebbet fogok melléütni :-D
1040. 4ab67f870d (válaszként erre: 1034. - Konfliktus)
2011. szept. 13. 12:51
Sajnos nagyon messze van :-((( De érdekelne, és ez a Quimby szám engem is megfogott. Nem nagyon hallgatok magyar előadókat, de most keresgélek majd... Amúgy az ókori görögök szerintem a legbölcsebb nép volt. Kár, hogy a kultúrájuknak, tudásuknak csak nagyon kis része maradt az utókorra. Sokat gondolkodtam, vajon milyen kor lehetett az, ahol olyan gondolkodók születhettek, virágozhatott a tudomány, a filozófia, és számos más tudományág, amit máig hozzájuk eredeztethetünk vissza... Én szerettem volna ilyen korban élni.
1039. 4ab67f870d (válaszként erre: 1030. - F1e23b97ee)
2011. szept. 13. 12:46
Szívemből szóltál, az egész hsz-t írhattam volna szó szerint. Erről beszéltem, mikor azt mondtam, a világ nem fekete és fehér, egy ember padig nem rossz vagy jó.
1038. 4ab67f870d (válaszként erre: 1026. - F1e23b97ee)
2011. szept. 13. 12:44
Nem tudom, ismerem-e, köszönöm, megkeresem. Érdekel az ilyesmi, bár mostanság inkább azért, mert pl. a Dictrict 9 nagyon hű forgatókönyvet fest le arról, hogyan bánna az ember az idegenekkel. Azok a filmek, amelyek az idegeneket ellenséges, kegyetlen lényekként ábrázolják, akik kínozzák az elhurcoltakat, vagy éppen állandó harcról szólnak... Nos, szerintem ez egyrészt az emberiség félelmét, paranoiáját vetíti ki minden ismeretlenre, másrészt valahol a saját emberi pszichéjét dolgozza bele - magából indul ki, ő hogyan viselkedne. Tudod, egyszer odajött hozzánk egy illető egy konferencia után, és megkérdezte, hogyan lehet az idegenek látogatása ellen védekezni? Fegyver, taposóakna (???!!!)... Kiderült, valami panelban lakik... Szerinted ebben az esetben ki a veszélyesebb, ő vagy az idegenek? Amúgy félretéve a viccet, ez a jelenség ritka. És bár nem gyógyító jótündérek, azért nem is kegyetlen ellenségek. Lények, mint mi.
1037. Lullaby70 (válaszként erre: 1036. - Konfliktus)
2011. szept. 13. 12:30

Nem semmi :(


Nekem messze van, elsősorban.

1036. Konfliktus (válaszként erre: 1035. - Lullaby70)
2011. szept. 13. 12:26
Én még gondolkozom 4000-ft a jegy.
1035. Lullaby70 (válaszként erre: 1034. - Konfliktus)
2011. szept. 13. 12:26
Ha esetleg el tud rá menni valaki, majd meséljen utána, engem is érdekel.
2011. szept. 13. 12:23

Szerek, amelyek betegítenek, és szerek, amelyek gyógyítanak…


2011. szeptember 15., csütörtök, 19:00 - 22:00

ELTE-BTK, Gólyavár

1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A


Beszélgetés Feldmár Andrással és Kiss Tiborral /Quimby / szerekről és szeretetről, betegségről és gyógyulásról, nehézségről és könnyűségről, az életről, meg arról, ami abba belefér.

És ami minderről dalban mondható el, azt a Quimby együttes élőben, a helyszínen énekli közbe.


„Annyi minden szarral kell még megküzdenem

ellenséges szélmalmoktól zavaros szellemem

"Nincsen veszély" - mondják -

csak képzelem.


Aztán orvosok jönnek, kezükben fegyver

és ha a vegyszer egyszer a vénába hatol:

A lakatlan sziget lakó lelke tenger lesz,

a szíve lepényhal. Itt úszkál valahol.”

/Kiss Tibor - Quimby/


„A zene engem elvisz az emberiség szívéhez… A Quimby mindig célba talál nálam, vagyis a szívembe. Az ő alkotásaik onnan erednek mielőtt kettészakadt volna a szív és az agy. A görögök még mindkettőt egy szóval illették: phrenos. A zenéjük számomra gyógyító, mert áthidalja a szakadékot a szív és az elme között. Őszinte, spontán, bátor, inspiráló...”

/Feldmár András/


Én érdekesnek találom a programot.

1033. a02179052b (válaszként erre: 1032. - A02179052b)
2011. szept. 13. 12:12
666 a Sátán jele
1032. a02179052b (válaszként erre: 1029. - Fe80e17aca)
2011. szept. 13. 12:11

"...:666-"


jujj de megijedtem most, de talán csak 'freudi elütés' volt:DD


Ma nem vagyok magyarázós kedvemben sajnos:(

de:

Akkora vagy, mint amekkorák a gondolataid. Gondolkodj nagyban. Amire gondolsz, az megnő, és valósággá válik.


:)

1031. a02179052b (válaszként erre: 1030. - F1e23b97ee)
2011. szept. 13. 12:05

Továbbra is úgy gondolom, hogy aki képes embert ölni, akár hivatásból, akár nyereségből, bármi miatt, az egy beteg ember és gyógykezelésre szorul.

Node, hála istennek, hogy nem csak én gondolom így, mert ugye egy fecske nem csinálna nyarat:)

1030. f1e23b97ee (válaszként erre: 1027. - A02179052b)
2011. szept. 13. 11:27

Sajnos a gonosz sosem fog eltűnni az emberekből. Sőt mindinkább jelen lesz.


Bár én a katonákat akik azt a hívatást választották nem tartom sem hibásnak sem gonosznak.


És nem ítélem el őket. Ha ők nem ölnek őket ölnék meg. Sajnos egy háború erről szól.


Nem a katonákat kell okolni, hanem az adott országok vezetőit.

1029. fe80e17aca (válaszként erre: 1028. - A02179052b)
2011. szept. 13. 11:24

...:666- magyarázd el nekem a 'túlgondolod magadat' c. gondolatodat..., úgy legyen, Ámen!


.-)))

1028. a02179052b (válaszként erre: 1025. - Fe80e17aca)
2011. szept. 13. 11:14
:D A lényeg, hogy élvezd az előadást, a többi nem számít, hidd el. Engem nem zavar, ha túlgondolod magad ;)
1027. a02179052b (válaszként erre: 1024. - 4ab67f870d)
2011. szept. 13. 11:13

"Bár neked lenne igazad, de gyanítom, két oldalt képviselünk. . ."


Én az Életet képviselem. Minden ember eredendően jó, ha meg rosszá válik valamilyen hatások, körülmények miatt, akkor meg kell gyógyítani. Nem csak az ő saját érdekében, hanem a többi szelíd ember életének védelme érdekében is.

Ne tévesszen meg senkit a jelenlegi káosz, pusztítás, öldöklés. Ez a folyamat része, ami egyszer csak megszűnik, mert értelmetlenné válik.


Egyébként élet és halál dolgát csak feketén és fehéren lehet nézni. Nem lehetnek benne átmenetek.


"Én nem MEREM kijelenteni magamról, hogy vagyok annyira erős és tudatos, hogy soha, semmi körülmények között nem ölnék"


Fú, hát ez a baj, ezért kell félnünk sajnos, mert minden emberben ott bújkál a 'gonosz', akit ki kell űzni. Nincs mese. :)


"Egy kis idő még és nincs többé gonosz, nézed a helyét és nincsen sehol. A szelídek pedig öröklik a földet és gyönyörködnek majd a béke bőségében." Zsolt 37:10,11


A tudomány megoldja ezt az apró kis genetikai hibát, és eltünteti belőletek a 'gonoszt'.

1026. f1e23b97ee (válaszként erre: 1023. - 4ab67f870d)
2011. szept. 13. 10:55

Érdeklődnék, hogy láttad-e azt a filmet, hogy Negyedik típusú találkozások?


Elvileg az is egy megtörtént eseményt dolgoz fel.


Neked szerintem érdemes lenne megnézned.


Bár itt az idegen lények nem bánnak annyira barátságosan a Földlakókkal, mint ahogy Te megtapasztaltad.

1025. fe80e17aca (válaszként erre: 1022. - A02179052b)
2011. szept. 13. 09:44

....???-most, nagyon át kell gondolnom azt, amit írtál....DDDD


(tévedések ví(é)gjátékának érzem , per-pillanat! o:)

1024. 4ab67f870d (válaszként erre: 1022. - A02179052b)
2011. szept. 13. 08:19

Hú... Jó, hogy ennyire tisztán látod a helyzetet, és ennyire optimista vagy... Viszont szerintem (sorry), aki ennyire fekete-fehérben lát, az sem egészen a valóságot érzékeli...

Nem megyek bele a vitába a gyilkosságról. Szerintem is helytelen, büntetendő, de bizonyos triviális szituációkban kétségkívül racionális megoldás. Azt mindenkinek magának kell eldöntenie, magára veszi-e, megteszi-e adott helyzetben. Én nem MEREM kijelenteni magamról, hogy vagyok annyira erős és tudatos, hogy soha, semmi körülmények között nem ölnék. Mert nem ismerem az életet teljes valójában - ahogy senki nem is ismerheti.

A magasabb szintre lépés igazán üdvözlendő lenne, de jelenleg ennek semmiféle jele nincs. Főleg nem zökkenőmentesen, gyorsan, simán. Vannak egyének, akik igen, magasabb szintre lépnek, de nagyon kevesen. Van egy réteg, aki eleve magasabb szintre születik ide, de ők is kevesen vannak.

Változás valóban zajlik: még gyorsabb tempóban rohan az emberi faj a kirekesztettség és pusztulás felé.

Bár neked lenne igazad, de gyanítom, két oldalt képviselünk...

1023. 4ab67f870d (válaszként erre: 1021. - Df2a740c00)
2011. szept. 13. 08:10

Nagyon tipikus. Ha valaki valami ismeretlent lát meg a szobájában, a zárt lakásban, az első gondolat, hogy megpróbálja azonosítani. Jellemző reakciók: azt hittem, a fiam jött be a szobába. Vagy: azt hittem, apa kelt fel, és jött be. És ezt nem ők "csinálják", ez a normális emberi reakció. A számos eset alapján az alábbiakat tudom mondani. Ez az eset, ha megtörtént, arra utal, hogy kapcsolatod volt az életben legalább egyszer az idegenekkel. Az, hogy felébredtél, és láttad, arra utal, hogy előtte valami történt: helyszíni vizsgálat stb. Ugyanis náluk szabály, ami alól NINCS kivétel: akármi történik általuk, megvárják, hogy a delikvens magához térjen, meggyőződnek, hogy jól van-e, és csak utána távoznak. Mint műtét után az őrző: addig figyelnek, míg biztossá nem válik, hogy felébredtél az altatásból és "jól" vagy.

A fény egy kísérőjelenség. Erről lehetne egy fejezetet írni, de a lényeg, hogy elektromágneses hatásra az emberi szervezet működése átmenetileg megváltozik. A reakciók az EM sugárzás erősségétől függenek. Az egészen enyhe hatásra (enyhe alatt azt értem, hogy még így is erősebb, mint ami a mindennapokban éri az emberi szervezetet nagy általánosságban) "csak" kicsit "töltődik" fel, jobban lát a sötétben, jobban érzékel, esetleg megrázzák a fémdolgok, vízcsap stb. Ahogy erősödik a dózis, úgy súlyosbodnak a tünetek.

Az ilyen jelenségek normális velejárója a megnövekedett elektromágneses sugárzás (ami adott esetben megőrjíti a háziállatokat, esetleg az elektromos berendezések "furcsán" viselkednek stb.) Amit te láttál, az egy enyhe elektromágneses kisugárzás volt: ezt érzékelte a te szemed a sugárzás hatás alatt fényként. Ehhez neked is kicsit "feltöltött" állapotban kellett lenned, másként az emberi szem ezt nem érzékeli.

Hány éves voltál akkor, és azóta nem történt veled semmi szokatlan? A jó érzés... Na, ez az, amit ők "csinálnak" :-) Rendkívül hatékonyan befolyásolják a pszichét. Néhány beszámolót hallottunk eddig, hogy léteznek olyanok, akiknek nem tudják befolyásolni a reakcióját, őket békén hagyják. Nem jótékony manók, de a legkevésbé sem szörnyetegek. A szeretet és jó érzés, boldogság rendszeresen visszatérő momentum, néha egészen extrém esetekben is.

1022. a02179052b (válaszként erre: 1006. - 4ab67f870d)
2011. szept. 12. 19:46

Ebben semmi erkölcsi kérdés nincs. Az emberi élet mindennél fontosabb és értékesebb. Ezzel nem érdemes vitatkozni.

Az ember a fejlődése során kilépett a kőkorszakból, elhagyta az állatvilágot.

A fejlett emberi társadalomban nincs helye a gyilkos hajlamnak. Ez negatív tudati energia.

De ne takarózzon senki az eutanáziával, mert az egy kezelési mód. Jelenlegi tudásunk szerint az egyetlen megfelelő kezelése a gyógyíthatatlan betegségnek a halálos adag altató. Aki ezt beadja, az nem gyilkos, aki ebbe belement szintén nem gyilkos.

Viszont minden más esetben aki képes ölni, az beteg. (véletlen baleset okozója nyilván ez alól kivétel)Normális ember nem képes megölni senkit, max önvédelemből sebet ejt a másikon.

Katona? Gyilkolásra képzett szolga. Primitív, és elítélendő. Ha valóban olyan helyzetbe kerül, hogy ölnie kell, és megteszi, akkor nem csak bűnös, de beteg is.

Az ilyen beteg emberektől meg kell szabadítani a világot. Ideje magasabb szintre lépni, emberek.

És szerencsé(m)re jó úton haladunk efelé.

Amíg egyesek erkölcsről vitáznak, mások meg ezomaszlaggal etetik magukat és társaikat, addig a világban zökkenőmentesen zajlik a változás, és átalakulás. A valódi változás, és nem a képzeltbeli, az elképzelt, az áhított....

1021. df2a740c00 (válaszként erre: 1019. - 4ab67f870d)
2011. szept. 12. 19:33
Igen, nagyon érdekel, hogy mi volt ez gyerekkoromban. Leírom neked, hátha tudsz rá valamit mondani, mint a témában tapasztalt. Este volt, feküdtem az ágyamban, ami a nyitott ajtóval szemben volt. Onnan a közlekedőre lehetett látni, ahol volt egy cipősszekrény. A cipősszekrény mellett állt valami. Magas volt, szürke, és nem tudom jobban leírni, nem egészen ilyen volt, de fény jött belőle. Nagyon nyugodt voltam, amíg néztem, és valamiért az volt az érzésem, hogy apukám vagy anyukám áll ott, de közben tudtam, hogy nem. Amikor már felnőttként ezt elmeséltem egyik barátomnak, ő azt mondta, hogy egy fénylény volt, és ő maga akarta, hogy azt higgyem, apa vagy anya áll ott. Semmi más nem történt, de évekkel később is, ha ez valamiért eszembe jutott, mindig nagyon-nagyon jó érzés volt. Ha tudod, vagy sejted, mi lehetett ez, kérlek mondd el.
1020. 4ab67f870d (válaszként erre: 1018. - F1e23b97ee)
2011. szept. 12. 19:19

Filmeket akkor tudnék készíteni, ha az álmokat, történéseket egy az egyben lehetne filmesíteni. Írás nélkül, elméből a vászonra :-D Írni írok, de ide, ebbe az országba? Megjelent egy könyvem, mesesorozat, sehol sincs. Szoktam mondani, ha valaki kíváncsi rá, szívesen elküldöm a kéziratot. Ingyen, és még idegenek sincsenek benne ;-) Mindegy, szóval itt Mo.-on felesleges könyvet írni.


Légy jó, jó munkát és neked is szép estét! :-)

1019. 4ab67f870d (válaszként erre: 1016. - Df2a740c00)
2011. szept. 12. 19:15

Nos, a mit akarnak veled, egy elég fogós kérdés. Egy biztos, amit egyszer mondtak, az első alkalommal, hogy "közéjük tartozom". Néhány alkalommal, amikor elvittek, egészségügyi problémát orvosoltak, ennyi maradt. A többi élmény lehet fantázia, hozzáképzelés... Akármi, még igaz is.

Tény: egy gépészmérnöknek elmondták, hogy kiválasztott emberekbe 4 éves korban egy sejtet ültetnek, egészen pontosan a csecsemőmirigybe. Ezt a sejtet kell termelnie ezeknek az embereknek, azután negyven év múlva elviszik. Ez addig, amíg "hordozzák", megvédi őket a fertőzésektől, betegségektől. (Adalék: ezt közel két évtizede mondta el, mielőtt a tudomány egyáltalán kapiskálta volna a csecsemőmirigy szerepét). Miután eltávolították a sejtet, az adott szervezet átlagos védettségű lesz.

Tény: én számos betegségben szenvedek, tehát az én szerepem nem ez.

Információ: a feladatom a megfigyelés, mert küszöbön áll a kapcsolatfelvétel, vagy más beavatkozás a bolygó életébe. Egyes megfigyelők szerepe a felmérés, ők döntik el, mi legyen az emberiséggel. Más megfigyelők abban az esetben kapnak szerepet, ha a kapcsolatfelvétel megtörténik. Ezen kívül még mi vagyunk a láncszem, akik minden érdek nélkül megpróbáljuk közelíteni a két oldalt.


Kommunikáció: gondolatátvitel. Ők képesek olvasni az én gondolataimat, én csak azt, amit ők meg akarnak osztani velem.

Gyerekkorban lehet fénygömb (elég sok ilyen bejelentés van, volt családi észlelés is), vagy személyes látogatás, ez jóval ritkább. Ha nem félsz, és érdekel annyira, esetleg egy regressziós hipnózissal fel lehetne deríteni...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook