Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A Mások, akikkel a "normális" társadalom nem tud mit kezdeni... fórum

A Mások, akikkel a "normális" társadalom nem tud mit kezdeni... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
808. Volpertinger (válaszként erre: 803. - F1e23b97ee)
2011. szept. 9. 19:15

Azt kéne, tudom én, csak veszélyesnek tartom ezt a demagóg, sarlatán bullshitet.


Amúgy simán magamra hagy, mert ezek a fránya neurotranszmitterek... hogy is mondjam csak... falhoz állították :)

807. 4ab67f870d (válaszként erre: 798. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 19:15
UHHHHH....
806. 4ab67f870d (válaszként erre: 796. - 4c30444687)
2011. szept. 9. 19:14
Frani, nem beszélek olyanokkal, akik nem olvasnak. Majd megkérem a pasit, hogy hozza ki, lefotózom és elküldöm priviben. Frászt. Értelme sincs, persze, hogy nem találod. Csak egy gondatlan barom, aki leírta. Amúgy nem fog meghalni. A gerincében van, ott nő, nem halálos, csak marhára fog neki fájni és összeroppan a gerince. Ez a hivatalos orvosi vélemény. És megmondták neki, leírtam: "olyan, mint a csontrák, de nem az". A másik srácnak romlani kezdett a szeme. Elment szemészetre, macula degeneráció, pár éven belül megvakul. (Motokrosszos fizikai dolgozó a pasi, mielőtt azt hinnéd, hogy a csapat ilyen, búvárkodás közben vette észre, hogy nem minden oké) Szóval kétoldali maculadegeneráció. Helyi vizsgálatok igazolták. Felment Pestre, ahol közölték vele, hogy csak az egyik szeme, és nem megfelelő a diagnózis: valami doktorhausos (saját, nem idézet) titokzatos valami, egy parazita fertőzés, most a trópusi betegségek egyik szakemberénél van várólistán. Hagyjuk, szóval nem mindig a beteg a hülye...
805. globus (válaszként erre: 800. - 4ab67f870d)
2011. szept. 9. 19:13
Mert nem fizetünk elég tébét :)))
804. Volpertinger (válaszként erre: 800. - 4ab67f870d)
2011. szept. 9. 19:12

Egyetértek.

Gimiben volt olyan osztálytársnőm, aki inzulinos volt. Mesélte, hogy kb 4 éves kora óta inzulinos. Tehát már ált, isk.-ban is az volt. Már "profi" volt, vérte magának a cukrát, volt penje, amivel beadta az inzulint, simán kiment szünetben a mosdóba, és kész, diszkréten elintézte. De persze az osztálytársai kiszúrták, érdekelte őket a dolog, és nyaggatták, hogy hadd nézzék...

Aztán az anyját behívta az osztályfőnök, és elmondta, hogy bár ő (az osztályfőnök) tudja, hogy diabetes meg minden, hiszen ezt részletesen elmondta az anyuka, amikor oda kezdett járni a lánya iskolába, de van pár szülő, aki föl van háborodva, HOGY DROGOS A KISLÁNY!!!! És talán mindenkinek jobb lenne, ha kivenné a suliból a lányt, és máshová íratná be. Anyuka tök jogosan felháborodott, hogy ne már, hát a következő szülőin majd ő elmondja, hogy mi van, illetve a kedves ofő nem világosította föl ezeket a sötét szülőket?

Válasz: Deee, igen... de azért mégis jobb lenne...

Fölháborító szerintem.


tök egyetértek, ezen én is gondolkoztam már, hogy a hadiipari meg az űrkutatás mennyire huszadrangú, amikor rengetegen éhenhalnak, belehalnak gyógyítható betegségbe stb.

2011. szept. 9. 19:09

Volpertinger!


Ne hidd, hogy Csaba csak úgy magára hagyott itt Téged. Ő nem az a fajta aki el tudja viselni, hogy másoké az utolsó szó. :-)))


Úgyhogy biztos lesz még ennek a folytatása.


Egyébként azt gondolom ez a fórum cím róla is szólhatna.


Ki kell nevetni ennyi az egész.


Kétkezi munkásként a doki szerepébe tetszeleg.


Hagyjatok rá mindent. Egy ismerősöm az ilyen emberről csak annyit mondana, hogy ketten voltak testvérek,de az okosabbik meghalt.


Szép estét!

802. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 767. - 4c30444687)
2011. szept. 9. 19:07

Ha nem ő, akkor más... :-(

:-)

801. Volpertinger (válaszként erre: 799. - Globus)
2011. szept. 9. 19:07
persze, az már olyan, mint az OK :)))))))))))
800. 4ab67f870d (válaszként erre: 795. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 19:06

Hát igen... De ez az, ami még nagyon nem a csúcs... A csúcs az lenne, ha az ebben szenvedők száma nem rohamosan nőne, hanem a XXI. században, amikor a Marson kóricál az emberiség (jó, ki része, de az eredmény a fontos), létjogosultsága sem lenne... Szóval valahol én felbomlani látom a fontossági sorrendet... Mi a fenének költünk dollármiriádokat pár évtized alatt, hogy kijussunk az űrbe, ahelyett, hogy előbb a kicsiny bolygónkat tennék Paradicsommá?

Barátom inzulinos. Naponta ötször ad magának inzulint, ötször méri a vércukorszintjét. Láttál már ilyen ujjat? Nem érez. Vastag, heges a bőre az összes ujján. A méréshez szükséges tesztcsíkokat nem téríti a TB. Kérdés: amikor az űrben mászkálunk, műholdjaink vannak meg állatokba ültethető mikrochipek, miért nem lehet egy olyan, bőr alá ültethető apró műszert kifejleszteni, ami riaszt, ha a kritikus érték alá csökken vagy fölé emelkedik a vér cukortartalma? Meg pár ehhez hasonló, "felhasználóbarát" megoldás...

799. globus (válaszként erre: 798. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 19:06
szerintem a HP-t mindenütt használják. Hü.e picha :D
798. Volpertinger (válaszként erre: 796. - 4c30444687)
2011. szept. 9. 19:03

Mondjuk az eü dolgozók is megérnek egy misét :)


Amikor én kórházi gyakorlaton voltam, feltűnt több kórlapon a "HPS" rövidítés. El sem tudtam képzelni, mit jelenthet. Megkérdeztem, és az osztályvezető főorvos elmondta, hogy ez a "Hess a Picsába Sürgősen", vagyis ezeket a betegeket amilyen gyorsan lehet, bocsássák el az osztályról.

797. Volpertinger (válaszként erre: 794. - 4ab67f870d)
2011. szept. 9. 19:00

:)))


ez általános dolog:)))


"de jót főztünk" vs. "hát ezt elszúrtad" - a két mondat mindkét esetben annak a személynek a szájából hangzott el, aki a folyamatban a mosogatást menedzselte:)))))


Így megy ez. Mondjuk nem bántam volna, ha akkor van nálam egy rózsakvarc, egy olyan 5 kilós kábé, amit érintkezésbe hozhatok a testfelületével:))))))))

796. 4c30444687 (válaszként erre: 790. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 18:59

Nekem kezd gyanús lenni, hogy se magyarul, de angolul, se egészében kiírva, se rövidítve nem szerepel egy oldalon sem ez a kifejezés, csak Alie bejegyzésében.

Különben meg már önmagában gyanús, hogy egy eü. dolgozóval közlik, hogy pár éven belöl meghal "steril bakteriális fertőzés" miatt, és vissza sem kérdez, hogy az meg mi.

795. Volpertinger (válaszként erre: 791. - 4ab67f870d)
2011. szept. 9. 18:57

Azért sok esetben a profit, és a tényleges haszon együtt jár. Tehát a fejlesztő/gyártó "kecske" is jóllakik, és a beteg "káposzta" is megmarad, meggyógyul.


Pl. inzulin - régen ugye a disznócskák hasnyálmirigyéből vonták ki, szennyezett volt, mellékhatásai, szövődményei voltak, ma meg szintetikus, ami sokkal felhasználóbarátabb, hogy úgy mondjam. A fejlesztő/gyártó is jól járt, a betegek is, sőt lehet, hogy pár disznó is :)

794. 4ab67f870d (válaszként erre: 792. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 18:57
Ez sem rossz katalizátor, de most mondd meg, most milyen jó lenne, ha lenne egy köved, amire minden bajodat ráfoghatnád? Igaz, a siker is az övé lenne, de ez már az a magasabb összefüggés, amiről próbálok beszélni. Az, hogy ha nem sikerül, x a hibás, ha igen, én vagyok zseni :-S
793. 4ab67f870d (válaszként erre: 790. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 18:55
Így van értelme. De az orvosok nagy része kapkod, nem figyel... Nem hozok példákat, pedig tudnék. Viszont a katasztrófa az, hogy a srác most jár eü. főiskolára - neki feltűnt. Neked feltűnt... Aki ezt leírta, annak nem tűnt fel, hogy baromság ír le?
792. Volpertinger (válaszként erre: 789. - 4ab67f870d)
2011. szept. 9. 18:54
Hát, inkább a rettegés volt a motivációm, bevallom férfiasan :) Hogy megnyúznak, kibeleznek ÉS agyonvernek otthon :))
791. 4ab67f870d (válaszként erre: 785. - Globus)
2011. szept. 9. 18:53

"Szerintem abból, hogy jó pár betegséget nem tudnak diagnosztizálni, és főleg kezelni, nem biztos, hogy természetfölötti dolgokra kell következtetni."


De nem is zárja ki...


"Rengeteg homályos terület van még."


Ilyen a minket körülvevő univerzum, a tengerek mélye, a dzsungelek, a tudomány... És persze hogy nem vagyunk a csúcson. Csak kérdés, hogy ha mindent (a kutatást főleg) a pénz motivál-akadályoz meg, akkor eljuthatunk-e addig, hogy nem csak olyan találmányok, felfedezések születnek, amelyek profitot termelnek, ahelyett, hogy a valós problémákra hoznának megoldást...

790. Volpertinger (válaszként erre: 788. - 4ab67f870d)
2011. szept. 9. 18:53
Egyetlen dologra tudok csak gondolni: a "steril bakt. fertőzés" alatt azt értik, hogy tökéletesen lokalizált, nem terjed, nem szóródnak a baktériumok, nem kerülnek be a véráramba, nem fertőznek meg más területeket. De ha ez van, akkor én inkább lokalizát bakt. fertőzésnek nevezném.
789. 4ab67f870d (válaszként erre: 787. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 18:50
Pozitív, építő hit :-D
788. 4ab67f870d (válaszként erre: 786. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 18:50
Persze, hogy nincs értelme. De halál komolyan ezt írták le neki. A srác ezen akadt ki, ezért tettem hozzá, hogy egészségügyben dolgozik.
787. Volpertinger (válaszként erre: 783. - 4ab67f870d)
2011. szept. 9. 18:49

Na, egyetértünk :))))))))

Én abban hittem, hogy ha beseggelem, akkor átmegyek év végén:) Ez taszított előre :))))))

786. Volpertinger (válaszként erre: 781. - 4ab67f870d)
2011. szept. 9. 18:48

Ennek így semmi értelme...

A "steril"-ségnek pont az az értelme, hogy baktériumtól mentes. Ez érdekes...tehát ezt írták le, mint diagnózist?

785. globus (válaszként erre: 774. - 4ab67f870d)
2011. szept. 9. 18:46
Szerintem abból, hogy jó pár betegséget nem tudnak diagnosztizálni, és főleg kezelni, nem biztos, hogy természetfölötti dolgokra kell következtetni. Az orvostudomány nem mindenható, és dőreség lenne azt állítani, hogy elérte fejlettsége csúcsát, ahonnan nincs tovább. Természetesen nem személyzetre és orvosokra (mielőtt fújjolni kezdenének) gondolok, hanem a kutatásokra, kísérletekre, tapasztalatokra, diagnosztizálás módszereire stb. Rengeteg homályos terület van még.
784. 4ab67f870d (válaszként erre: 782. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 18:46
Bocs, összeszedem neked, ígérem, de most nincs kedvem böngészni, momentán ez a kettő jutott eszembe.
783. 4ab67f870d (válaszként erre: 778. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 18:45
Na, ez spec. egy példa a passzív hitre, ami pont annyi, mint ha valaki nem hinne... Ez az én véleményem szerint sem visz sehová. Én arról a hitről beszélek, ami inspirál, taszít előre, muszáj miatta küzdened.
782. Volpertinger (válaszként erre: 779. - 4ab67f870d)
2011. szept. 9. 18:45

IBS: nekem tökéletesen, teljesen megszűnt étrendváltással.


Aszpartam: tehát "Nyugaton már betiltották" = 2 ország? És én csúsztatok...

781. 4ab67f870d (válaszként erre: 775. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 18:43
Van egy ismerősöm. Miután állandóan fájt a dereka, elküldték MRI-re. (Eü-dolgozó) Amikor visszavitte a leletet, a prof elkezdte, hogy daganat (a srác 34 éves). Aztán mintát vettek, és ezt a diagnózist írták a papírjára. Neki meg azt mondták, hogy eddig nem láttak ilyet, olyan, mint a csontrák, felemészti a csont kálciumtartalmát, de mégsem csontrák, hanem steril bakteriális fertőzés. Egy az egészségügyi intézményeiről híres egyetemi város...
780. Volpertinger (válaszként erre: 778. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 18:39

Aztán összeszedtem magam, év végén 4-es lettem fizikából. De akkor már nem volt a testemre tapasztva a rózsakvarc.


Csak úgy eszembe jutott, a sárkányfűről :)

779. 4ab67f870d (válaszként erre: 771. - Volpertinger)
2011. szept. 9. 18:39

Elvileg természetesen nem elég. De az esetek túlnyomó részében a gyógyszerek, műtétek csak félmegoldás. Szükséges, de nem elegendő, sokszor nem is hatékony; vagy nem eredményes, vagy a betegség visszatér abban a pillanatban, amikor a beteg visszakerül az adott tünetet kiváltó lelki helyzetbe. Egy példa... Influenza. Manapság egyre több orvos ismeri el, hogy a hiába a védőoltás (nekem mondjuk az asztmám mellé sem javasolta a háziorvos, aki pedig tényleg jó szakember), ha az immunrendszer gyenge. Én pl. állandóan összeszedem, amikor éppen a mély depressziós szakaszban vagyok. Lehet bármilyen járvány, ha nem vagyok lelkileg mélyponton, nem kapom el. Az orvosom ajánlotta a védőoltás helyett, hogy amikor bejön a fényhiányos időszak, szedjek inkább D vitamint. Bevált.


Az IBS nem szüntethető meg. Javítható állapot, elnyomhatóak a tünetek, de nem gyógyítható. Tudom, három orvos mondta, és nem is szűnik meg, bármilyen diétát is alkalmazok :-(


Aszpartam: skandináv országok, konkrétan Svédországról és Norvégiáról tudok, de majd utánanézek jobban.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook