Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A margarin kontra vaj ügy fórum

A margarin kontra vaj ügy (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A margarin kontra vaj ügy

1 2
28. Rockin
2008. febr. 15. 22:04
C-vitamint tud a szervezet előállítani?
27. Pirosalma (válaszként erre: 15. - Caravell)
2008. febr. 15. 21:41

Szia!

Én ebben nem vagyok biztos. Ennek is lehetnek hátulütői, ha extrémen alacsony. Még utánanézek, most nem mernék konkrétan írni.

26. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Masször)
2008. febr. 15. 21:39

Mindegyik margarin hidrogénezéssel készül (kivéve a biomargarint). A technológiában van a kulcs (teljes hidrogénezés - aminek köszönhetően nem képződnek transzizomerek -, majd ún. átészterezés).


A cikk amúgy korrekt, persze a fanatikus "okosokat" nem fogja meggyőzni.

25. Pirosalma (válaszként erre: 16. - Caravell)
2008. febr. 15. 21:35

Azok más transzzsírsavak. Van köztük olyan, ami jótékony a szervezet számára (a konjugált linolsav egyes izomerei).


A margarinokban a transz-zsírsav mennyisége ma már elég alacsony, törvény írja elő (1 tömeg-% alatt kell lennie). Ennek ellenére nem érdemes olcsó margarint venni. Én pl. a Flora Lightot veszem, ízre is, minőségre is jó szerintem.

24. Pirosalma (válaszként erre: 18. - Masször)
2008. febr. 15. 21:33

Szia!


Nekem nem csak ettől hiteltelen...

2008. febr. 15. 21:29

biztos az etolaj is termeszetes, hisz novenyi, megsem birom megturmixolva a kenyerre kenni. Meg suteshez sem hasznalom, annyira rossz ize van

(biztos velem van a baj, meg a bolti hust sem tudom megenni a flancos orrommal meg gyomrommal)

22. Rockin (válaszként erre: 21. - Caravell)
2008. febr. 15. 21:26

Így van.

Akkor valóban félreértettem valamit, bocs. Az igazat megvallva, már annyi mindent összeolvastan ebben a témában, jó lenne, ha egyirányú lenne a táplálkozásra épülő tudományág is,és akkor tisztázódnának a kérdések. Addig is a természetesre teszem le a voksom. Bár szerintem sokan így vannak ezzel.

21. caravell (válaszként erre: 17. - Rockin)
2008. febr. 14. 18:58
Félreértetted, hiszen én is azt írtam,h a helytelen táplálkozás a nagy bajok része. viszont a helytelen táplálkozásban csak ezrelék szinten számít a transzzsírsavak mennyisége, a só, a zsír meg a többi sokkal inkább!
20. Rozália (válaszként erre: 11. - E004ab8014)
2008. febr. 14. 16:02
És még drága is...
19. Rockin (válaszként erre: 18. - Masször)
2008. febr. 13. 18:39
Ebben igazad van! Viszont én csak azért sem veszem meg. Veszek másik terméket, ami hasonló, de nem az övét. Különben az ára a csillagos égen van. Mármint a doki vitaminjai. No comment...:)
18. Masször (válaszként erre: 17. - Rockin)
2008. febr. 13. 16:37

Lenkei doktor könyvével az egyetlen gondom, hogy a saját táplálék kiegészítöinek a reklámja:-((((

Ettől persze, lehet igaza, csak számomra hiteltelen.:-((

17. Rockin (válaszként erre: 16. - Caravell)
2008. febr. 13. 16:18
Cenzúrázott egészség. Pont az ellenkezőjét állítja a doki a könyvben. A helyes táplálkozással kiegyensúlyozható a stressz, a dohányzás által okozott kár. Ami nem azt jelenti, hogy azok jó doltgok lennének:))
2008. febr. 13. 08:35

"Tiltott élelmiszerek szerencsére nincsenek, csak betartandó mennyiségek"


Ez a mondat a lényeg! Semmit nem kell túlzásba vinni, változatosan kell táplálkozni.

A transzzsírsavakhoz meg annyit még, hogy a "normál" tejtermékben is van 1% körül, mert az állatok gyomrában keletkezik és kiválasztódik a tejben is.

Sztem ez a téma kicsit túl van lihegve, nem a transzzsírsavak a veszélyesek (ha a megengedett %-ban taretalmazzák az élelmiszerek) hanem a stressz, a dohányzás, a mozgásszegény életmód, a túl sok zsíros hús, a kevés zöldség gyümölcs, a túlzott sózás stb.

15. caravell (válaszként erre: 13. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 13. 08:30
sztem nincs olyan,h túl alacsony, a szervezet termeli,ami neki szükséges.
14. Piczur (válaszként erre: 13. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 13. 07:04

"A koleszterin egy zsírszerű anyag, amely kizárólag az állati szervezetben fordul elő. Az emberben a májban termelődik, sokféle hormon alapanyaga. A koleszterin lerakódva az erek falában annak rugalmasságát csökkenti, és elősegíti az érelmeszesedés kialakulását. Kétféle koleszterint különítünk el laborvizsgálatok alapján: a HDL-koleszterin, az ún. "jó" koleszterin, az LDL-koleszterin a "rossz" koleszterin. A magas LDL-koleszterin és alacsony HDL-koleszterin az érelmeszesedés, illetve az annak következtében kialakuló betegségek egyik legfontosabb előjelzője és okozója. Míg az LDL-koleszterin a vérben feldúsulva az erek falában rakódik le, az HDL-koleszterin magas aránya azért kedvező, mert e zsírcseppecskékben az erekben már lerakódott koleszterin szállítódik vissza az érfalból a májba, ahol lebontódik."


Idézet innen:

[link]

2008. febr. 12. 23:13
A túl alacsony koleszterin is gond?
12. cel (válaszként erre: 8. - Andrea54)
2008. febr. 12. 23:11

Szia andrea54!


Kérdésed nagyon érthető, de a válasz igen egyszerű. A táplálkozás minimális befolyással van a koleszterin szintre. Ez az élettani érték egyéni, alkati adottságtól függ nagy mértékben, befolyással lehet rá örökletes tényező, életvitel, kor és talán a nemünk is. Kiemelkedően magas érték esetén mindenképp orvosi vizsgálat javallott.


Üdvözlettel: cel

2008. febr. 12. 22:55
Szerintem a bolti vaj ugyanolyan mű, mint a margarin...
10. Rockin
2008. febr. 12. 22:45
A vaj természetes, a margarin mű. Én nem szeretek műanyagokat enni. Bár hallottam olyan étket is, hogy olajos cukros kenyér. De ahhoz meg nincs gusztusom:)))
2008. febr. 12. 21:15
Mi csak vajat használunk. Nem szeretjük a margarint és én organikusabbnak találom a sima 80 %-os édes tejszínvajat, mint a különböző eljáráson átesett növényi margarint.
2008. febr. 12. 21:11
Én főzök ! Nálunk az egész család ugyanazt eszi !!! Egyiknek magas, a másiknak alsó határérték alatt van a koleszterinszintje !! Hogy van ez ??
2008. febr. 12. 20:12

A cikk objektivnek látszik!

De sajnos csak látszik, ugyanis arról nem szól, hogy a "jó minöségű" margarinok forgalma mekkora hányada a teljes margarin fogyasztásnak!

A lentebb emlitett márkák hidrogénezett olajból készülnek.. Sajnos itthon csak ezzel a technomlógiával készül margarin.

2008. febr. 12. 18:50

előbb -utóbb ,minden kárt okozhat:))))

Amúgy igazad van,én is a vajat részesítem előnyben,de nem azért ,mert azt mondták ,hogy a margarin egészségtelen,hanem azért ,mert azt szeretem.

2008. febr. 12. 18:28
Én csak annyit mondok rakjunk ki egy kis margalint egy egérnek,mit tesz vele? Nem fogja megenni mivel mesterséges és nem ismeri fel nincs illata.Szerintem ez az emberi szervezetre nincs jó hatással.Mert a szevezetünk sem ismeri fel ezért elraktározza és felhalmozodik benne.Előbb vagy utóbb kárt okozhat.
2008. febr. 12. 18:24

Köszi a cikket. Az ökosok hirdetik előszeretettel, hogy nem jó a margarin, mert nagyon csinált dolog. Tejérzékeny gyermekem fogyaszthatja a liga v delma típusúakat. Mi szeretjük a teavajat, mindegy ki gyártja.

De én sem kiáltanám ki főbűnösnek egyiket sem.

Mert amennyit kenyérre lehet kenni, az minimális napi mennyiség. Ha pedig süti krémének az alapja, akkor nem tud akkora mennyiséget egyszerre megenni belőle, hogy ártson. Én nem hagynám ki. Holnap meg valami másról fog kiderülni, hogy mennyire egészségtelen.(?)

2008. febr. 12. 17:49

Kösz,hogy leközölted.Már nagyon régen csak a vajas és zsiros kenyeret tudom megenni.

Idegen nekem a margarin.A gyerekeim eszik.Sőt az unokáim is.

2008. febr. 12. 17:26

koszi, hogy utanajartal a dolognak :)

En annyit fuznek hozza, hogy barmit irnak a koleszterinrol, a margarinrol, en nem tudom lenyelni. Felhabositott olaj

1. Hoxa
2008. febr. 12. 17:03
Az objektív tájékoztatás érdekében jelentetjük meg a következő sajtóközleményt.

Ugrás a teljes írásra: A margarin kontra vaj ügy
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook