Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A magyar ember mindent tűr?! fórum

A magyar ember mindent tűr?! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
589. 06718ca650 (válaszként erre: 587. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 21. 19:03
Az fennmaradó rész nincs munkahelye.
588. 06718ca650 (válaszként erre: 586. - A0c1361e44)
2011. febr. 21. 19:01
:)
587. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 582. - A0c1361e44)
2011. febr. 21. 19:00

húú, hogy fogsz ezért utálni:)))

"Azért gyűlöletes, mert az emberek nem tudnak megélni."- általánosítás, azért valahogy csak élnek (ki jól, ki rosszul)

"Akármennyit is dolgoznak, akkor sem kapnak többet a minimálbérnél."- ugye nem kell statisztikai adatokkal bizonyítani, hogy ma MO-on nem minden munkavállaló kap minimálbért.

"Nincsenek munkahelyek."- ez így nem igaz, csak dolgozik valahol 3,5 millió magyar ember:)


A legjobb, ismét egy feltételezés, ahelyett, hogy kérdeznénk:)):

"Ezt te valószinű nem érzed, mert jó a munkahelyed, a szüleid is biztos dolgoznak és jól keresnek és még az ismerőseid is. "

de jó lenne:)) nagyon szegény falusi családból származom.szüleim segédmunkások voltak, apám már nem él, anyám 60eFt-körüli nyugdíjat kap.amit elértem a magam erejéből, protekció nélkül értem el.(igazából nem sok, biztos anyagi háttér, létbiztonság, bár a mai világban ...:))

én a saját bőrömön éreztem a szegénységet: mint írtam nekem a téliszalámi, nyaralás csak álom volt gyerekként, nyáron én krumplit szedtem, meg paprikát, és jobb híján kenyérgyárban is dolgoztam .Arra is emlékszem, hogy téli kabátra is több hónapig gyűjtötte anyám a pénzt:(


"Könnyű az észt osztani, hogy mit, hogyan kell tenni, de ez gyakorlatban más."- akkor egy picit a gyakorlatról: amíg a hasonló korú barátaim bulizni, szórakozni jártak, addig én reggeltől estig melóztam (pl a krumpliföldön) és az összes megkeresett pénzemet részvényekbe fektettem.(nem kis kockázat ugye:))még 3000 Ft-körül vettem 1000 Ft-os OTP-t a kilencvenes években.Nekem akkor ebből lett az induló tőkém, amit azóta is forgatok, de már külföldön.(tehát nem vagyok narkós tőzsdeügynök:))

nem észt akarok osztani, hanem csak leírni, hogy minden helyzetből van lehetőség kitörni, csak pozitívan kell gondolkodni, és használni a szürke állományt, ha már a fejünkbe tették:)))

586. a0c1361e44 (válaszként erre: 567. - 06718ca650)
2011. febr. 21. 18:46
Amikor középiskolásba jártam, akkor én is szidtam magam, hogy miért pont ezt választottam, de aztán megszerettem, bár én azt gondolom, hogy minden munka egyforma. Semmi extra nincs ebben sem. A fizetés viszont, ha jó helyen dolgozol, akkor jó.
585. a0c1361e44 (válaszként erre: 571. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 21. 18:37

Egyébként, amikor az ember a tőkepiacon kereskedik, akkor azért jutalékot kap. Minden tranzakció után x%-ot. Ebből élnek ezek az üzletkötők. Fix pénze csak annak van, aki pénzintézet üzletkötője. Nekik van fix bérük és jutalékuk.


Tehát ha a világ összes tőke piacán kereskedsz, akkor azt a tőzsdén csinálod még akkor is ha nem a tőzsde épületében ülsz, amiért jutalékot kapsz, igy saját magadban sem bizol...

584. a0c1361e44 (válaszként erre: 571. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 21. 18:34

"én sem tudok a himnuszon kívül idézni semmiből, tankönyvön kívül nem sokat olvastam az utóbbi években. Ady hiánya mégsem zavar abban, hogy a világ több tőkepiacán kereskedjek, amit a cuculizmusban soha sem tehettem volna meg. . . . na, ez jó hosszú lett:)))"


Ezt te irtad. A világ több tőke piacán kereskedni=tőzsdei ügynök.

Vagy neked ehhez nem kellett tőzsdei szakvizsgát tenned? Mert ha nem, akkor szivesen ellenőrizném a céget, ahol engedik neked ezt a munkát.


Nem bunkóztalak le, ezt csak te képzeled bele.

Nem értem, hogy miért kell képzelődni.

583. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 580. - Hte23)
2011. febr. 21. 18:28

nekem semmi bajom veled:)

"Örülök, hogy nem ismerlek. Gondolom Te is. "- ez pedig itt feltételezés (egy kis személyeskedéssel fűszerezve:))

én nem feltételezek, inkább kérdezni szoktam:)

582. a0c1361e44 (válaszként erre: 576. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 21. 18:22

Nem szeretnék személyeskedni.

Emlékezz rá, vagy olvasd vissza amit irtál.

Csak te gondolod, hogy letűnt csodás kort emlegetünk.

Ha elolvasod ismét, amit irtunk, akkor rájössz, hogy nem erről van szó. Pusztán összehasonlitjuk az akkori megélhetést a maival.

Mi tudjuk, hogy éltünk akkor és azt is, hogy most, hogy élünk. Pusztán összehasonlitjuk. Arról nem tehetünk, hogy te ezt nem érted meg.


És miért is gyűlöletes a mostani világunk? Tényleg nem sikerült elolvasnod semmit?

Azért gyűlöletes, mert az emberek nem tudnak megélni. Akármennyit is dolgoznak, akkor sem kapnak többet a minimálbérnél. A minimál bér nem elég sem egy lakás fenntartására, sem másra.

A mai rezsit figyelembevéve a minimálbér ezt nem fedezi. Nincsenek munkahelyek. Sem főállás, sem mellékállás. Igy ha akar az ember, akkor sem tud vállalni többet. Mivel a fizetés kevés, nem tudják sokan fizetni a számlákat, nem tudnak rendesen táplálkozni. A középréteg nagy része lecsúszott a szegénységbe és nem tudnak ellene tenni.


Ezt te valószinű nem érzed, mert jó a munkahelyed, a szüleid is biztos dolgoznak és jól keresnek és még az ismerőseid is. Ezt csak akkor tudja az ember, ha benne van, vagy benne volt.


Itt nem azokról az emberekről van szó, akik nem akarnak dolgozni, hanem azokról, akik dolgoznának, de nincsenek meg a feltételek hozzá.

Könnyű az észt osztani, hogy mit, hogyan kell tenni, de ez gyakorlatban más.

581. 06718ca650 (válaszként erre: 579. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 21. 18:13
Nem személyeskedtem, a teféléd az az össze olyan foglalkozású és gondolkodású ember mint te. :)
580. hte23
2011. febr. 21. 18:12

Mind a két nézet demagóg, már csak a szavakon lovagolsz.


Örülök, hogy nem ismerlek. Gondolom Te is.


Így ebben gondolom meg tudunk egyezni. Pá!!!!

579. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 577. - 06718ca650)
2011. febr. 21. 18:12

tévedsz, én nem alakítok semmit, ahhoz egy ember igen kevés, én meg pláne:). csak reagálok a változásra,követni próbálom azt.eddig sikerrel...

személyeskedést mellőzhetnénk? köszönöm:)

578. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 575. - Hte23)
2011. febr. 21. 18:07
ez itt rögtön két pont:))))és írod, hogy stb...egy pont köré sorakoztatom, ami minimum 2 és több...bocsi:)))
577. 06718ca650 (válaszként erre: 576. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 21. 18:07
Pontosan ez a baj, TI vagyis a teféléd alakítják a világot. :DDDDD
2011. febr. 21. 18:05
egyébként megköszönném,ha nem személyemmel foglalkoznának a kedves hozzászólók (lásd milyen műveletlen, olvasatlan tapló vagyok, meg úgy összességében demagóg:))) hanem említenének némi konkrétumot, hogy miért is oly gyűlöletes a mostani világunk (amit egyébként MI alakítunk olyanná amilyen:)) ellenben miért olyan csodás a letűnt kor:)akár szakkifejezések is lehetnek, majd kiszótárazom:)))
575. hte23
2011. febr. 21. 18:05

Az is a demagóg jelentése: hogy egy pont köré sorakoztatod a problémádat.


Rendőrök által elkövetett atrocitások,

államadósság és stb.


De már feladom a vitát veled, semmi értelme, elegem van az ilyen tipusu emberekből mint Te.

574. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 573. - Hte23)
2011. febr. 21. 18:00

"A demagógia (a görög δημος (demos, nép) és αγωγειν (agogos, vezetés) szavakból) a retorika azon fajtája, amely az érzelmekre és az előítéletekre próbál hatni..."

nem hinném, hogy demagóg lennék:))

inkább objektív:)

573. hte23 (válaszként erre: 572. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 21. 17:52

Ismét egy bizonyiték, hogy Te képzeled itt a legtájékozottabbnak.


Ismétlem: demagóg - nézd meg mit jelent, ez rád a jellemző, az összes hozzászólásod alapján. Nem a szavakon kell lovagolni, és kiemelni. Az egészet kell látni.

572. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 568. - Hte23)
2011. febr. 21. 17:47

"És nem vagyok hülye, csak Te képzeled magad a világ legokosabb emberének"- idézd lszi, hogy valaha ilyet írtam bárkiről, hogy hü...

vagy hogy bárminek képzelem magam.

ismét egy újabb személyeskedő hozzászólás minden logikus érv nélkül:)

2011. febr. 21. 17:41

öööööö..hogy is jön ide a tőzsdei ügynök? ezt most nem értem..

én nem vagyok ügynök,ezt honnan veszed?

sőt vallom: ne bízz senkiben, aki jutalékból él:)))

"De mostmár tudom, hogy miért nem értesz meg semmit."- ez megint általánosítás.

"Látszik, hogy könyvet nem veszel a kezedbe, mert esetleg akkor tágabb lenne a tudásod,"- ez meg már személyeskedés:)))

én nem személyeskedtem, nem próbáltalak alázni, csak logikus érvekkel rávilágítottam a gondolatmeneted gyenge pontjaira.erre izomból lebunkózol..ha neked így jó:))))

570. 06718ca650 (válaszként erre: 568. - Hte23)
2011. febr. 21. 17:27
Még jó hogy csak hiszi. :)
569. hte23 (válaszként erre: 565. - Pista55)
2011. febr. 21. 17:25
Nagyon jóóóóóóóó!!!!!!!!!!
568. hte23 (válaszként erre: 564. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 21. 17:24

Én! személy szerint nem tapaszaltam, és a környezetem sem. Rendőri bántalmazást.


És nem vagyok hülye, csak Te képzeled magad a világ legokosabb emberének. Nem vagy az. Demagóg vagy . ( egy pont köré sorakoztatod a mondanivalódat.)

567. 06718ca650 (válaszként erre: 566. - A0c1361e44)
2011. febr. 21. 17:24
Örülök hogy nem szuperszakma a közgáz, már kezdtem rosszul érezni magam hogy nem az vagyok. :) De komolyan egy ideig gondolkoztam hogy bele kéne vágni, de nagyon nem az én világom, minden elismerésem hogy bírjátok, szerintem borzasztó. :)
566. a0c1361e44 (válaszként erre: 563. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 21. 17:07

Nem értem miért pont engem találsz meg.

Nekem te ne írj le mégegyszer semmit.

Látszik, hogy könyvet nem veszel a kezedbe, mert esetleg akkor tágabb lenne a tudásod, de te azt gondolod, hogy egy tőzsdei ügynök nagyon okos.

Hát nagyot tévedsz!

Itt is általánosítani fogok, mert szinte mindet ismerem. Szeretik túlmisztifikálni ezt a szakmát, hogy menőbbnek tűnjenek

Milyen tudást is igényel ez a szuper szakma? Én elmesélem: semmit! Ahol dolgozik az üzletkötő ott megmondják neki, hogy milyen sávban kereskedhet. Önálló döntésköre csak a vezetőnek van. Ráadásul a tőkepiaci üzéletkötők egy része alkoholista, a másik része drogos, a harmadik pedig azt sem tudja, hogy a föld kering a nap körül. A legtöbb megvette a végzettségét.

Tehát én arra nem lennék büszke, hogy csak ez érdekel.

De mostmár tudom, hogy miért nem értesz meg semmit. Kicsit magasra tetted magad, de feleslegesen.

És igen használhatnék szakmai kifejezéseket, de nem teszem, mert tudom milyen annak aki nem érti meg azokat. Ennek meg van a maga helye és az nem hoxa.

565. pista55
2011. febr. 21. 15:48

Két régi ismerős találkozik:

- Mesélj, milyen az új munkahelyed, milyen a főnököd?

- A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte.

- Na ne mesélj, ezt nem hiszem, a főnökök általában mindig utálatosak.

- Pedig igaz. Az egyik szeméből a nyílt gonoszság, a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik. Viszont szinte biztos, hogy soha nem fog minket kirúgni.

- Miből gondolod?

- Mert minket nem lehet elbocsátani! A rabszolgákat el szokták adni!

564. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 560. - Hte23)
2011. febr. 21. 15:23
te tényleg nem érted, vagy csak úgy csinálsz:))) itt nem az a lényeg, hogy ki a főnök, hanem hogy "rendőri bántalmazás"!
563. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 562. - A0c1361e44)
2011. febr. 21. 15:19

"a 33 Ft-os húst simán megvették, meg a 3,6 as kenyeret és társait. "- viszont mint tanult közgazdász, tisztában vagy vele, hogy ezeknek az áraknak akkor semmi közük sem volt a piaci árakhoz, mert nem volt klasszikus értelemben vett piac(gazdaság).

még egyszer leírom, többek között az ilyen árak miatt lett majdnem ÁLLAMCSŐD 1982-ben.(de ezt valahogy mindig elfelejtik kommentálni a régi szép időket visszasírók:)))))

"Nem a saját tévézési szokásainkról beszélgetek, hanem arról, hogy ezért felesleges éjjel-nappal adásnak lennie. "- nem mindegy neked, hogy mikor van adás, ha nem nézed:)))akit érdekel, nézze, akit nem az ne, de ne mondja meg senki senkinek, hogy mit nézzen:)))

"De te ezek szerint otthon vagy benne és elhiszed, hogy igaz, amit a netten olvashatsz."- nem azt hiszem el fenntartás nélkül, amit a neten olvasok, mindig élek a forráskritikával:)

egyébként ha tudnád ki vakmajom, ezt nem írtad volna ide:(- egyébként a forrás az OECD.

"államgazdasági számítások"- ilyen kifejezésről még nem hallottam, bár nem vagyok közgazdász, az államvizsga még hiányzik:)))makró könyvben benne van?

"Ha esetleg nem lett kifizetve a szocializmusban felhalmozott adósságunk, akkor az elmúlt 21 évben mit csinált az állam a sok pénzzel, amit fizettünk, stb.? Akkor ez így rendben van szerinted? Ennek fényében még vacakabb a helyzet nem? Nem fizették ki a régi adósságot, ráadásul még halmoztak pluszban is. Fantasztikus! "

Mivel közgazdász vagy, így nyilván tisztában vagy vele, hogy mit csinált az állam azzal a pénzzel, amit hitelként felvett.egy(kis) részéből beruházott, jó részét elköltötte szociális meg mindenféle támogatásra, közalkalmazotti béremelésre pl, meghát az előző hitelek visszafizetésére.

Az adósságot nem a kormány halmozta 3. személyben, hanem MI is tevékenyen részt vettünk/veszünk benne.(már akkor is, ha ültél vonaton, buszon pl)

"Az utolsó rész miért zavar?"- azért, mert demagóg, általánosító: olyan nincs, hogy majdnem mindenki, olyan van, hogy Géza, Béla, Gizi stb..

"A buli, a semmittevés, a pasizás, csajozás, szex, celebek témában vannak csak otthon, de egy versből nem tudnak 1 sort sem idézni fejből. "-megint általánosítás, ez nem jó:(

én sem tudok a himnuszon kívül idézni semmiből, tankönyvön kívül nem sokat olvastam az utóbbi években.Ady hiánya mégsem zavar abban, hogy a világ több tőkepiacán kereskedjek,amit a cuculizmusban soha sem tehettem volna meg....na, ez jó hosszú lett:)))

562. a0c1361e44 (válaszként erre: 556. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 21. 14:42

Azért termelték meg amit akartak, hogy félre tudjanak tenni, egyébként a 33 Ft-os húst simán megvették, meg a 3,6 as kenyeret és társait.

Nem a saját tévézési szokásainkról beszélgetek, hanem arról, hogy ezért felesleges éjjel-nappal adásnak lennie.

Igen, tanultunk 56-ról. És ráadásként nem csak töri órán hallottunk róla, hanem azoktól is akik ott voltak.

Lehet, hogy szerencse kérdése volt a nyaralásunk. A szüleim jó helyen dolgoztak, ezt sosem tagadtam.

A jó munkahely, valamint az ezzel kapcsolatos anyagi hátterünkkel, megengedhettük magunknak a téliszalámit is.

Igen, közgazdász vagyok, de nem foglalkozok államgazdasági számításokkal. De te ezek szerint otthon vagy benne és elhiszed, hogy igaz, amit a netten olvashatsz. Szerinted ezek az adatok a valóságot tükrözik? Ha esetleg nem lett kifizetve a szocializmusban felhalmozott adósságunk, akkor az elmúlt 21 évben mit csinált az állam a sok pénzzel, amit fizettünk, stb.? Akkor ez így rendben van szerinted? Ennek fényében még vacakabb a helyzet nem? Nem fizették ki a régi adóságot, ráadásul még halmoztak pluszban is. Fantasztikus!

Az utolsó rész miért zavar? Te nem látod a fiatalokat? Te nem beszélgetsz velük?

Csak nézz be néhány közösségi oldalra, hogy milyen fotókat tesznek ki magukról a lányok, hogy barátot szerezzenek. És ha beszélgetnél fiatalokkal, akkor észrevennéd, hogy könyv nem igazán volt a kezükben sosem. A buli, a semmittevés, a pasizás, csajozás, szex, celebek témában vannak csak otthon, de egy versből nem tudnak 1 sort sem idézni fejből.

Ráadásul ha valakinek igénye van ennél többre, akkor azt lehülyézik. Igaz ők tudják, hogy piacgazdaság van. Ha a lányok jó helyre fekszenek, akkor úgy is megélnek majd, a fiúk pedig majd eltiporják azokat, akik érnek valamit.


Neked is szép napot:)


És remélem azért nem felejtetted el, hogy én nem nyavajgok semmiért. Pusztán leírom az én véleményemet a témáról:)

561. a0c1361e44 (válaszként erre: 559. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 21. 14:27

És vajon miért bántalmazták?

Én is ott voltamk, mert bulinak tartottam a fáklyás felvonulást, és érdekes minket nem vert meg senki. És miért nem? Mert nem balhéztunk.

Március 15-én minden évben volt megemlékezés. Minden évben tömeg volt, és minden évben voltak, akik agyatlanul viselkedtek. Pont úgy, ahogy a TV székház ellenni balhét és megcsinálták. Akkor azok megkapták a büntetésüket, most pedig őket kell kárpótólni. Röhejes! Azért fizetjük az adót, hogy a csőcselék által tönkre tett dolgokat helyrehozzák. De jó ez a demokrácia! Nekik, mert büntetlenül randalirozhatnak, embereket bánthatnak, az embrek nehezen megszerzett tulajdonát ellophatják. Szuper!

560. hte23
2011. febr. 21. 14:24
Ja! és akkor most ezért ő a főnök.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook