Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A magas láztól nem lesz semmi baja kisfiamnak? fórum

A magas láztól nem lesz semmi baja kisfiamnak? (tudásbázis kérdés)


17. manó2000 (válaszként erre: 16. - Dd00eb072d)
2014. aug. 8. 20:04
Nálunk a betegségek 39 fokos lázig meg sem állnak. Rengeteget ülőfürdőztetjük a gyerekeket.Egyszerre még sosem adtam be, hanem ha már magas a láz akkor 2-3 óránként váltogatjuk a lázcsillapítókat.
16. dd00eb072d (válaszként erre: 15. - Manó2000)
2014. aug. 8. 19:44
Mi a baj? Ülőfürdőztesd, az sokat segít. Mellette vagy kúp, vagy szuszpenzió mehet, de egyszerre mindkettővel, ha lehet, ne mégrezd.
15. manó2000 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2014. aug. 8. 19:16
Lehet egyidejűleg két gyógyszert adni? Én is többfélével csillapítom, de nem egyidejűleg.
2014. aug. 8. 19:14

Szia!

Hogy vagytok?


Sajnos az én gyerekeim is ilyen lázas típusok. Ilyenkor fel kell ébreszteni, ha ilyen magas láza van. Mi van Veletek??

2014. aug. 8. 09:25
Ne takarjuk be gyermekünket hatalmas takarókkal, mert az megakadályozza a szervezet hőleadását, ezáltal megakadályozza, hogy a gyermek láza lemenjen. Itassunk továbbá a kicsivel minél több folyadékot, és adjunk neki könnyű, inkább pépes ételt.
2014. aug. 8. 09:24
Hűtőfürdő. Hűtőfürdő esetén engedjünk a fürdőkádba kb. 37 °C hőmérsékletű vizet. Ültessük bele a kicsit, csecsemőt alkarunkkal alátámasztva tegyük bele, majd hideg víz hozzáadásával fokozatosan hűtsük a vizet, közben kezünkkel kevergessük a vizet. Arra vigyázzunk, hogy ne hűtsük le nagyon gyorsan a vizet, illetve ne hűtsük le 22 °C alá, mert görcsöt okozhat a gyermeknek. A hűtőfürdőt kb. 5 percig alkalmazzuk, szükség esetén több alkalommal. Fontos kiemelni, hogy a lázcsillapítás során ne arra törekedjünk, hogy a gyermek láza teljesen lemenjen, hiszen a nagy hőmérséklet ugrás is ugyanúgy megviseli a szervezetet. Például egy 39 °C láz esetén elég, ha 38 °C-ig vagy 37,5 °C-ig csillapítjuk a gyermek hőmérsékletét, nem kell a normál 36,5 °C-ra törekedni. MIRE FIGYELJÜNK MÉG? Ne takarjuk be gyermekünket hatalmas takarókkal, mert az megakadályozza a szervezet hőleadását, ezáltal megakadályozza, hogy a gyermek láza lemenjen. Itassunk továbbá a kicsivel minél több folyadékot, és adjunk neki könnyű, inkább pépes ételt. Priznitz. Hogyan történik a Priznitz, más néven állott vizes borogatás? Egy lavórba engedjünk langyos vizet, tegyünk bele egy törölközőt, jól nedvesítsük át, csavarjuk ki, majd a gyermek törzsét hónaljtól combközépig tekerjük be vele. Erre egy vékony száraz ruhát tegyünk. Ha a nedves törölköző átvette a test hőmérsékletét (kb. 10 perc múlva), cseréljük ki egy másik langyos vízbe mártott törölközővel. Ezt mindaddig folytassuk, míg a gyermek láza le nem megy. Fontos eloszlatni egy tévhitet. Sokan mennek úgy a rendelőbe, hogy a kicsi csuklójára, bokájára tett vizes ruhát, mégsem használt. Ezzel nem érdemes próbálkozni, mert nem is fog. A csukló, boka felszíne ugyanis túl kicsi ahhoz, hogy segítsen, a gyermek egész törzsét be kell ahhoz tekerni, hogy a láza lemenjen. Gyógyszeres lázcsillapítás A gyógyszeres lázcsillapítást 38 °C felett alkalmazzuk, mindig a fizikális lázcsillapítással együtt. Háromféle gyógyszer közül választhatunk, mégpedig az amidazophen, az ibuprofen és a paracetamol tartalmúak közül. Fontos kitapasztalni, hogy gyermekünknek melyik készítmény válik be a legjobban. Minden szervezet egyéni, így az is egyedi, hogy hogyan hat a gyógyszer a gyermekünk szervezetére, hat-e rá egyáltalán.
2014. aug. 8. 09:22
Amint a neve is mutatja, 38 °C felett csillapítsuk a testhőmérsékletet, hiszen onnantól beszélünk lázról. 37 és 38 °C között csak abban az esetben javasolt lázcsillapító adása, ha a kicsit - a csecsemőket, kisdedeket - nagyon megviseli a hőemelkedés, illetve ha a gyermek lázgörcsre hajlamos, vagy más betegsége miatt a hőemelkedés nagyon megviseli szervezetét.
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Georgina319)
2014. aug. 8. 09:19
Vagyis? Nem kell csillapítani?
2014. aug. 8. 09:13
a láz mindig tünet, nem pedig betegség. Jelez, megmutat valamit, rávilágít arra, hogy valami nincs rendben a szervezettel. A láz a szervezet számára hasznos, hiszen ilyenkor az immunrendszerünk aktívabban működik, a magasabb hőmérsékleten a kórokozók jobban pusztulnak.
2014. aug. 8. 06:52
Alszik,tettem rá vizes borogatást
2014. aug. 8. 06:45
Mi a helyzet?
2014. aug. 8. 06:43
16 hónapos
2014. aug. 8. 06:39
Bár nyilván azóta már csináltál valamit. Jobbulást!
2014. aug. 8. 06:38
Mennyi idős a kisfiú?
2014. aug. 8. 06:38
Én, ha a saját gyerekemről lenne szó felkelteném, és 2, különböző hatóanyagú gyógyszer egyidejű beadásával vinném le a lázat. Legalábbis mindig így csináltam.
2014. aug. 8. 06:14
Szia! Ha alszik akkor tegyél borogatást a csuklóira a bokáira meg a homlokára! Mi is jártunk így nem rég..
2014. aug. 8. 04:57

Tegnap óta lázas, de csak késő délután lett magas neki 39-40 között mozog neki azóta is. Természetesen dr látta, de kúp és hűtőfurdon kívül mást nem javasolt. Ezeket mind sorra csináltam éjjel le is ment neki 37.2-re,de most újra magas neki.hajnal fél 3-kor adtam neki kúpot de úgy érzem nem hatott mert forró a homloka. Elméletileg fél 6-kor adhatok neki nurofen szirupot de épp alszik.

Mit gondoltok ha hagyom aludni és nem adok neki nurofent illetve kb reggel 8-9 ig nem lesz baja a magas láztól míg orvoshoz nem kerül? Máskor is volt ilyen magas láza ugyanezért a betegségert (vírusos torok gyulladás) de akkor egyből szurit kapott rá de most helyettesítő dr van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook