Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskám hóna alatt lett egy nagy vágás, és most sántít. Meg tudom-e gyógyítani házilag, és ha igen, akkor hogy? fórum

A macskám hóna alatt lett egy nagy vágás, és most sántít. Meg tudom-e gyógyítani házilag, és ha igen, akkor hogy? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 29. 17:01

nézd meg, hogy csak valami a bőrét vágta-e fel, vagy a csontja is törött-e? (kicsit tapogasd meg a fájós lábát, de ne erősen, ha fáj neki, akkor úgyis jelez)

a sebet fertőtlenítsd betadinnal (patikában kapható).


de azért én elvinném az állatorvoshoz, ha az én macskámról lenne szó, az adna neki injekciót a fertőzés elkerülésére, meghát csak jobb ha megnézi mi is a baja.

2008. aug. 29. 17:00
Mindenképpen jó lenne, ha látná állatorvos. Azt viszont Te is fel tudod mérni, mekkora a vágás, mennyire szennyezett. Betadin oldattal vagy kamillával ki lehet törölgetni neki. A végső megoldás azonban tényleg az orvos, mert lehet, hogy össze kell ölteni a sebet, vagy esetleg antibiotikumos kezelésre is szüksége lesz. A seb gyógyulását a későbiekben szépen előrelendíti a körömvirágkenőcs, csak ne bele a sebbe kend, csak a sebszélekre.
2008. aug. 29. 16:58
Én a helyedben nem kockáztatnám házilag kúrálni, mert lehet, hogy eltört a lába, és ha rosszul forr össze, egész életében fájhat. A sebet mindenesetre fertőtlenítsd, és irány az állatorvos!
2008. aug. 29. 16:58
Ha nagyon nagy a vágás, szerintem vidd el orvoshoz.
2008. aug. 29. 16:57
Vidd el orvoshoz, az a biztos, ne kísérletezz vele.
2008. aug. 29. 16:56
A macskám hóna alatt lett egy nagy vágás, és most sántít. Meg tudom-e gyógyítani házilag, és ha igen, akkor hogy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook