Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macska látása fórum

A macska látása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A macska látása

2011. febr. 1. 14:16
Nagyon tetszik egyébként a cikk és szívesen olvasnék további cikkeket a cicákról. És bocsi, hogy egyből egy cáfoló üzenetet írtam, csak én meg pont arról győződtem meg, hogy milyen fontos is a piros szín a cicám számára.
2011. febr. 1. 14:11

"Leginkább a szürke különféle árnyalatait, továbbá a kék, sárga és zöld színt észlelik, a vöröset is valószínűleg szürkének látják."


A vörös színről általad leírtakat épp a cicám cáfolja meg. Imádja a piros köntösöm, ha az van rajtam, akkor mindig az ölembe kéreckedik. Már messziről ha meglát, akkor olyan érdekes hangot ad ki, jelezvén, hogy üljek le, ő jön az ölembe. Ugyanez történik akkor is, ha egy piros pulcsiban vagyok. Van szürke pulcsim is, ma is az van rajtam, ha ez, vagy bármi más, ami nem piros van rajtam, akkor is egy érdekes, jellegzetes hangot ad ki, jelezvén nem tetszését és nem hajladó még az ölembe se jönni, fogja magát és elmegy.

11. Rozália (válaszként erre: 6. - LoLiNa)
2009. okt. 14. 10:31
Azóta eltelt 2 év... Nem írtál semmit a cicákról?
2007. nov. 26. 10:33
Sajnos az én cicám a tavasszal elveszett,de reménykedem benne ,hogy még hazajön ! Egy sziámi volt és már 16 éves .Soha többet nem bizom másra ,ha nyaralni megyek ,viszem magammal.
2007. szept. 22. 21:01
nekünk 5 van :) bár nem rég 7 volt, csak sajnos a másik kettő elpusztult :(
2007. szept. 20. 13:35
nem nagyon, tesók és mindnek megvan a kis magánszférája:) ink a szomszéd macsokkal vannak gondokk..:/
7. zena01 (válaszként erre: 6. - LoLiNa)
2007. szept. 20. 08:40
Nyolc macska! Nekem csak kettő van, de állandóan ölik egymást. Nincs a cicáid közt háború?
2007. szept. 16. 07:41
:)) köszi :) gondoltam sorozatot írok a macskákról, de nem tudom, hogy lehet e.. be fogják e engedni... lehet túl sok lenne úgy a macskákból.. :) majd Hoxa reagál, bizti benéz ide is :) sorozatot értem , pl a viselkedés, ösztönök.. stb címszó alatt :) külön vizsgálva az érzékszerveket, stb :)) kedvenc "állatom" egyébként, 8 ciculám van :)))
2007. szept. 15. 19:16
Bocsi... vaK sötétben-t akartam. Elírtam :D
2007. szept. 15. 19:15
Ez így van. :D Vaj ötétben ők se... de azért még mindig irigylésre méltók. :)
2007. szept. 15. 07:12
jó kis cikk:))
2007. szept. 15. 06:50
Vigyázzunk a cicákra, mert nagyon sok örömet tudnak adni.
2007. aug. 17. 14:24
Gyakran mondják, hogy a macska lát a sötétben, ez tévedés!
Egy teljesen elsőtétített helyiségben ők sem látnak, mint ahogy mi sem.
Valóban érzékeli azonban a legcsekélyebb fényt is környezetében.
Például éjszaka a szabadban,
elég neki a csillagok parányi fénye..

Ugrás a teljes írásra: A macska látása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook