Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskàm elleni kezd, mit csináljak vele? fórum

A macskàm elleni kezd, mit csináljak vele? (tudásbázis kérdés)


25. dzsigg (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2009. jún. 24. 15:00

Végül meggondolta magàt,és elhagyta a lakàst,lement a pincébe.

Persze rànézek idönként,és megirom a fejleményeket is!

24. emagdi (válaszként erre: 23. - Dzsigg)
2009. jún. 24. 14:58

majd írd ám meg hogy mik a fejlemények!!

remélem minden rendben lesz!:)

23. dzsigg (válaszként erre: 22. - Margitnéni)
2009. jún. 24. 14:25

semmi helyet nem akart elfogadni,amit csinàltam,igy a fürdöben egy sarokban van a kartonja,ami jo sötét.

Bezàrtam a fürdöszoba ajtot,hogy hätha megszokja a helyét,15-20 perc mulva ellenörzöm.

2009. jún. 24. 14:05

Sziasztok!

Itt a munkahelyemen már többször fialtak cicusok. Ha már nem először fial a cica, és van jól elkészített eldugott helye, akkor az ég világon semmi gond vele, tudja ő, mit kell tenni.

Ha első fialás, ráadásul nem is megfelelő a hely, akkor baj van, itt volt, hogy menetközben potyogtatta ki szegény a cicákat, mert nem készítettek neki jó helyet. Feltétlenül tedd a dobozt egy csöndes sarokba, olyan ronggyal béleld ki, amit utána kidobsz. A dobozra hajtsd rá a tetejét, csak egy kis rés kell, semmi több. Tehát egy nyugis, csöndes, félhomályos doboz! Gyorsan készítsd el, és tedd bele, ha úgy érzi, hogy jó, ott fog maradni, és semmi gondod nem lesz vele. Koszolni sem fog, és a kiscicákkal sem lesz gond, amíg a mamájuk vigyáz rájuk.

21. dzsigg (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2009. jún. 24. 14:02
Hàt nem tudom,lehet,de akkor miért nem tolja ki?Vagy az egy hosszabb folyamat?
20. dzsigg (válaszként erre: 19. - Ekka)
2009. jún. 24. 14:01

Természetesen nem alszik a gyerekkel egy àgyban...

Csak eni szokott feljönni,amugy lennt a parkban van egésznap.

Most viszont nem hajlando elhagyni a lakàst...

19. Ekka
2009. jún. 24. 13:49
Panellakásban vemhes macsek, meg még egy 3 hós kisbaba is?? Bátor vagy!:)
18. emagdi
2009. jún. 24. 13:48
a "hólyag" a fenekén nem lehet, hogy már az első kismacska?
17. emagdi (válaszként erre: 16. - Dzsigg)
2009. jún. 24. 13:47

valami csendes, védett helyre tedd a "fészkét".

akár a fürdőszoba is lehet, vagy bármely kieső része a lakásnak, ahol nincs zaj, nincs forgalom, és nyugis az egész.


ha tetszik neki a hely, akkor oda fog feküdni.

lehet, hogy azért nyávog és tekereg körülötted, mert nem tud hova menni. (az erkély szerintem is nagyon rossz választás)

16. dzsigg
2009. jún. 24. 13:41

Jja de hovà tegyem akkor?

Pici babàm van,3 honapos,egyedül vagyok,ettöre koncentràlni nehéz àm

Amugy tényleg olyan fura mint valami hatalmas holyag lenne a fenekén.

De csak addig fekszik,mig simogatom.

Azt nem tudom csinàlni egésznap.

15. Mandula71 (válaszként erre: 10. - Dzsigg)
2009. jún. 24. 13:38
A macska logikája szerint a lehető legrosszabb választás... Nem hinném, hogy tetszeni fog neki. Ennél ő sokkal nyugodtabb, biztonságosabb helyet keres. Villámgyorsan találj ki mást, mert különben ő fog.
14. emagdi (válaszként erre: 9. - Dzsigg)
2009. jún. 24. 13:37

azért egy lakásban is el tud vonulni, gyakran választják ilyenkor ellési helynek pl valamelyik szekrény belsejét (ha be tud jutni), vagy valamely védettebb zugát a lakásnak.


de ha vemhes, és elkezdte az ellést, tényleg nincs semmi dolgod, mint hogy mellette legyél, és bátorítsd. pár óra alatt meg szokott születni az összes kiscica.

13. dzsigg (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2009. jún. 24. 13:36

Màr 2 honapja hasa van,és most az emli is megvannak duzzadva.

Tuti ne tüzel..

12. Mandula71 (válaszként erre: 7. - Dzsigg)
2009. jún. 24. 13:36
Anno az én macskám ugyanezt csinálta. Felhívás keringőre:) Konkrétan nagy valószínűséggel azt akarja, hogy kísérd a helyére és maradj mellette. Ha lekezdődik az ellés, azt látni fogod, szemmel láthatóak a méhösszehúzódások. Az én cicám kifejezetten igényelte, hogy simogassuk a hasát(egyébként egyáltalán nem lehetett simogatni...).
11. emagdi (válaszként erre: 7. - Dzsigg)
2009. jún. 24. 13:35

na de most azt kérdezed, hogy ellik-e, vagy hogy most kezdett el tüzelni? :)) (nem ugyanaz:))


ha most kezdett tüzelni (gondolom fél-1 év közötti cica), akkor semmi dolgod nincs vele, max ne engedd kandúr közelébe, ha nem szeretnél kiscicát. ha a tüzelésnek vége, és nem tervezel macskát szaporítani, akkor vidd el állatorvoshoz ivartalanítási célzattal. (macskának is jobb, meg neked is)

10. dzsigg (válaszként erre: 8. - Mandula71)
2009. jún. 24. 13:35
Az erkélyre raktam ki egy karton dobozt,kibélelve.
9. dzsigg (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. jún. 24. 13:34
Panellakàsban nehàz elvonulni,csak lennt a pincébe,de ott gondolom idegenek is jàrkàlnak.
8. Mandula71 (válaszként erre: 4. - Dzsigg)
2009. jún. 24. 13:33
Lakásban van, vagy kint? Van neki előkészítve hely az ellésre? Ha nyugtalan, próbáld meg arra a helyre vinni, amit előkészítettél neki, maradj mellette, lehet, hogy ez megnyugtatná. Ha nem készítettél neki helyet, akkor nagy valószínűséggel pont azért mászkál, mert arra alkalmas helyet keres.
2009. jún. 24. 13:33
De fel-le jàr,és a làbamhozdörzsölödve nyàvog.
6. emagdi (válaszként erre: 3. - Dzsigg)
2009. jún. 24. 13:33

furcsa, mert ha elkezd elleni, általában elvonul az általa kiválaszott "fészekbe", optimális esetben arra a helyre amit előkészítettetek neki.


szerintem nagyon csinálni semmit sem kell, a természet intézi a dolgot. annyit tudsz segíteni a cicának, ha ott vagy mellette, símogatod, stb. esetleg vizet készíthetsz mellé, hogy ha akar tudjon inni.

2009. jún. 24. 13:32
csak tűrni tudod sajnos...
2009. jún. 24. 13:31
Mit csinàljak vele?
2009. jún. 24. 13:30
Nagyon nyàvog,fel-alà jàr,és a fenekénél piros valami(mint egy holyag van.
2009. jún. 24. 13:30
hát, ha vemhes és már itt az ideje, akkor igen:)
2009. jún. 24. 13:30
A macskàm elleni kezd?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook