Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A lopott telefonokat miért nem mérik be?! fórum

A lopott telefonokat miért nem mérik be?! (tudásbázis kérdés)

20. 06bfdda89d (válaszként erre: 19. - 06bfdda89d)
2010. nov. 30. 16:56
Na,ez is egy elv.:D
19. 06bfdda89d (válaszként erre: 18. - Nikice)
2010. nov. 30. 16:55
Én már két ízben is találtam igen igen drága telefont.Felhívtam belőle apukát,meg anyukát és visszaadtam!:)
18. Nikice
2010. nov. 30. 15:38

De, mondom.

Szolgáltatónál, vagy rendőrségen leadhatja. Vagy hagyja, ahol találta, ha nem veszi a fáradtságot, de ugye nem gondolod, hogy jogos ilyenkor elkezdeni használni?

17. c1e9612cd3 (válaszként erre: 14. - Nikice)
2010. nov. 29. 16:08
nyugi! Én multkor a zöldségessel jártam így, csak nekem nem a telómat tette el, hanem a visszajáró pár ezret.... Azóta be se tettema lábam hozzá, pedig előtte hetente többet hagytam nála, mint amennyit zsebrevágott.... Én éjszakai műszak után mentem be, mert fel kellett váltatnom a pénzem, így gondoltam, veszek gyümit is, és este nem kell korábban elindulnom vissza a melóba, mert már meglesz minden. A visszajárót kitette a pultra, csak közben beszélgetésbe elegyedtünk az egyik számomra ismeretlen gyümölcsről. Én meg anélkül hazamentem a szomszédba, h észrevettem volna azonnal a hibát. Du. visszamentem, de letagadta.... De tudod, úgy hazudott, h bki egyből levágta volna, h hazudik. Nem megy neki ez a műfaj. Nem is értem, h miért akarta, így egy vevőt is veszített, és a becsületét is. Kaptam 1 kg krumplit cserébe ingyen..... A lelkiismerete azért csak dolgozott.... De a pénzem attól még hiányzott.
16. 06bfdda89d (válaszként erre: 14. - Nikice)
2010. nov. 29. 15:53

Azta,de egy piszok volt...De szóval megkapta a magáét ez a lényeg.Hát...mi ilyen 1000ft-osokkal rohangálunk...Bár most a legutóbbi "vásárlásommal" elég jót nyertem.De csak azért,mert nem én választottam...Hiába na,nőből vagyok,csak messziről ugatom a témát,ebben a férfiak profik...:D

Szóval...a benne levő előfizetés az a gázosabb,hogy mire észreveszük a hiányt,ne legyen a számla leterhelve...:S

15. Nikice (válaszként erre: 11. - Blacktori77)
2010. nov. 29. 15:29
édes :S
14. Nikice (válaszként erre: 10. - 06bfdda89d)
2010. nov. 29. 15:28

A simet igen, de az IMEI-t nehezebb :)

Egyébként az sem volt az a felsőkategóriás, csak egyszerűen nem akartam annyiban hagyni. Tudtam, hol hatyam el, 10 percen belül vissza is mentem érte, de letagadta az eladó. Akkor öntötte el az a bizonyos az agyamat. Hiszen, ha nem találta meg, hogy lehet, hogy pár percen belül már ki sem csörgött. Az üzlet zárás előtt volt, mi mentünk ki utoljára.. Utána nem bántam, hogy meghurcolják érte. Ez szemétség volt.

2010. nov. 29. 15:27

Ez nem teljesen igaz.. még egy kikapcsolt telefon is tud jeleket küldeni!!!

Így is simán megtudható, hogy melyik "cellában" van..

12. Ekka
2010. nov. 29. 15:25

Nem tudom, hogy miért nem, de az tény, hogy valóban nem ez az első lépés..

Pedig ez lenne a legegyszerűbb..

2010. nov. 29. 15:25

IMEI szám alapján küldenek megkeresést a szolgáltatóknak időintervallumot megadva. Ezt a megadott időt nézi meg a szolgáltató, ha ez alatt az idő alatt nem kapcsolják be a telefont, nem tesznek bele másik SIM kártyát, akkor nem lehet vele mit kezdeni. IMEI szám alapján körözik a telefont, és ha esetleg beesik valami jóképességű és olyan a nyomozó, akkor leellenőrizheti a körözésben. Került már így vissza telefon jogos tulajdonosához.

Én is adtam már vissza bemért telefont, igaz a tulajdonosa (16 éves plazacica) annyira nem volt boldog és még egy köszönömöt sem bírt mondani.

10. 06bfdda89d (válaszként erre: 9. - Nikice)
2010. nov. 29. 15:17
Hát,a talált telefonokkal rendre azt csinálják,hogy az első mozdulattal kivágják belőle a simet...Mi ezért nem veszünk drága készüléket.Sose tudni...:S
9. Nikice (válaszként erre: 5. - F303be5590)
2010. nov. 29. 15:12
De ha valaki megtalálta, akkor kötelessége visszaadni/leadni. Ha ezt nem teszi, az jogtalan elbirtoklás(?) azt hiszem ez a megnevezése, és onnantól számon lehet kérni a hazsnálót.
8. 74740b7c7c (válaszként erre: 5. - F303be5590)
2010. nov. 29. 15:12
..Azért valaki csak tudja, hogy elveszítette v. ellopták a készülékét..
7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 3. - C1e9612cd3)
2010. nov. 29. 15:12
mármint, nem exem lopta a telefont. Csak a neten vette használtként, és miután már kb. 1 éve használta, egyszer csak beállított a rendőr... Kiderült, h 1,5 évvel azelőtt lopták az ország túlvégében a telót egy welness központban, és már több kézen átment, mire exemhez jutott, és mivel a sim kártya a nevén volt, megtalálták.
2010. nov. 29. 15:10
Nagyban függ a szolgáltató együttműködésétől,mi kis vidéki városban lakunk és nem igazán csipkedik magukat:(
2010. nov. 29. 15:08

először is bizonyítani kell hogy lopott

(lehet csak elveszett)

2010. nov. 29. 15:07
Én megadtam az IMEI számot, bemérték és visszakaptam a rendőröktől(nagy sokára, hiszen bizonyíték volt..). Mondjuk a szolgáltató azt javasolta, tiltassam le, ahhha, jó ötlet, de ha nem tudja bekapcsolni, nem tudják bemérni. Szal nekem mázlim volt, de én feljelentést tettem a rendőröknél, azzal indítottam.
3. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2010. nov. 29. 15:05
én úgy tudom, h bemérik, de csak akkor tudják, h hol keressék, ha saját néven van a kártya, amit beletesznek. Exemtől így kobzott el a rendőrség egy telefont.
2010. nov. 29. 15:04

Ez a szolgáltatónak kb. 2 percébe kerül(ne)!!!


Mindehelyett, jönnek mindenféle szabállyal, meg ügyészi engedélyekkel!


Amíg ez így van, mindig lesz tel. lopás!

2010. nov. 29. 15:03
A lopott telefonokat miért nem mérik be?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook