Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A logopédushoz járó gyermek, járhat iskolába? fórum

A logopédushoz járó gyermek, járhat iskolába? (tudásbázis kérdés)

2017. okt. 7. 05:31
Persze, sőt!
23. buci07 (válaszként erre: 22. - Buci07)
2017. okt. 7. 05:06

:)

Félrement

22. buci07
2017. okt. 7. 05:06

Én azt kérdezném meg,hogy egy olyan gyerek,aki logopédusra szorul,de nem viszik,miért engedik iskolába?Köztudott az érthető beszéd a helyes írás alapja..


Egyébként járhat iskolába aki logopédushoz jár:(

21. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Krisztina0218)
2017. okt. 6. 20:03

hova mennek ebben a hónapban vizsgálatra?


Szakértői Bizottság elé? Mert az ő feladatuk az óvoda kijelölése fogyatékosság vagy más egyéb sajátos helyzet esetén

20. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Krisztina0218)
2017. okt. 6. 20:02

A Te lányoddal kapcsolatban mondom:


az óvodákban dolgoznak a logopédusok. Sehol az országban nincs olyan, hogy a logopédiára szoruló gyerek nem járhat, SŐT! Éppen hogy az óvodában fogja megkapni a logopédiai fejlesztését!

19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Krisztina0218)
2017. okt. 6. 20:01

őszinte leszek, én továbbra sem értem...viszont határozottan érdekel a történet


Szóval a testvéred gyereke sajátos nevelési igényű (SNI) ?


Eddig milyen ellátásban részesült és hol?

Mi a diagnózisa?


Lehet, hogy beíratásnál nem szólt a speciális igényekről? Lehet, hogy ez az óvoda nem tudja fogadni ezt a kisgyereket, mert nincs benne az alapító okiratában, hogy ezt a fajta fogyatékosságot/elmaradást elláthatja.

2017. okt. 6. 13:42
Köszi a válaszokat, igen azt elírtam a cimben, ovit akartam volna írni, bocsánat.Szeptember 4-én kezdte az ovit a gyermek, de másnap már nem fogadták be.Emelt családit és gyest addig kapta, amig a vizsgálatok tartottak, legalábbis a testvérem ezt mondta.Mivel az orvosok úgy látták, már nincsen semmi akadálya annak, hogy közösségbe járjon ezért meglett szüntetve az ellátás.Ebben a hónapban mennek vizsgálatra, majd eldől, hogy mi lesz. Az én kislányomnak is lesz az oviban szűrése, de az itteni ovónők szerint nem zárja ki az ovódába járást, ha logopédiára kell esetgleg járnia...szerintem is kifogás az ovitől, hogy nem járhat...főleg, hogy amikor beadjuk a jelentkezéseket, akkor az adatlapon szerepelnek olyan kérdések,amikre az ilyen esetekben kell válaszolni...majd meglátjuk mi lesz.
17. Sirga (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2017. szept. 5. 20:35
Miért ne járhatna oviba? Sőt: ott is szoktak szűrni. A csoportból járnak az ovi logopédusához azok, akiknek szükségük van rá.
2017. szept. 5. 20:12

Nem utasíthatják el az oviból, ez valami nagyon ócska kifogás lehet. Az én lányom úgy kezdte az ovit három évvel ezelőtt, hogy alapból fejlesztést kértem rá, vittem a papírt és SNI minősítéssel ment fel, mert nem tudott beszélni.

Mondjuk ez egy szuper jó ovi itt vidéken, az egyik legjobb, ahova nem körzetileg tartoznánk, oda fel sem vették volna, hanem beküldték volna a logopédiás oviba kapásból.

Szóval nem értem a történetet, fejtsd ki kicsit részletesebben légyszíves

2017. szept. 5. 19:37

Ma lett volna az első napja az oviban?


Vitt "egészséges, közösségbe mehet" igazolást?


Nehezen érthető, amit írtál. Viszont érdekel a sztori.

14. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2017. szept. 5. 19:35

Valamit nagyon félreértettetek!

Nem a logopédia miatt nem járhat óvodába!


Valószínűleg sajátos nevelési igényű és nem ez az óvoda van neki kijelölve.


De ha több információt adnál, jobban tudnék segíteni.

2017. szept. 5. 19:09
Ebből én se értek semmit. Hogy lehet kirakni egy gyereket az oviból? Eleve felvették az oviba, gondolom akkor is fennállt a leírt probléma. Egy sima beszédhiba nem indokolja az emelt csp-ét, valami más komolyabb baja van a kisgyereknek?
2017. szept. 5. 18:53
lehet hogy én vagyok túl fáradt,és nem fog az agyam ,de mennél többször olvasom annál jobban nem értem,mi az oka hogy kirakták az oviból
2017. szept. 5. 18:30
Most nem értem, az ovi nem fogadja el a neurológus véleményét? Mert előtte valamilyen betegség miatt emelt családit kaptak, de az orvos szerint már nem áll fenn ez a diagnózis?
10. egypt
2017. szept. 5. 18:19
Nem azért nem járhat, mert logopédiára jár, semmiköze a kettőnek egymáshoz, hanem valószínűleg találtak valami okot, ami miatt még nem engedik oviba.
2017. szept. 5. 18:04
Hogyne járhatna?
2017. szept. 5. 17:57
ez most hogy is van?mert a fent levő kérdés iskoláról szól az indító kérdés meg ,4-éves ovisról
2017. szept. 5. 17:34
a gyerekorvos mondja meg ,érett-e az ovodára ha nem ,akkor meg tovább kell hogy kapja a gyest,mert akkor valami olyan baj,hogy valami miatt nem alkalmas még az ovira, de a logopédiának ehhez semmi köze
2017. szept. 5. 17:28

Mindenképp.

Mivel indokolták? Hogy érted, hogy ma már? Eddig járt?

2017. szept. 5. 17:21
igen - sot!!
2017. szept. 5. 17:12
1996-2000 között voltam ovis mondjuk, azóta nem tudom, hogy van, de hülyeségnek tartanám, ha változtattak volna.
2017. szept. 5. 17:12

Mikor én ovis voltam, volt olyan csoporttársam, aki szintén logopédushoz járt, az ovin belül lehetett ráadásul ilyen lehetőséget igénybe venni.

Semmi köze egyiknek a másikhoz.

2017. szept. 5. 17:00
attól mert logopédushoz jár ,még mehet oviba a kettőnek semmi köze egymáshoz ,az én unokám is járt logopédushoz ,mégis volt bölcsis is meg most nagycsoportos,nem kell rájuk hagyni, valami más oka lehet ha tovább kapta a gyest,meg emelt családit ,a gyerekorvossal kellene beszélni
2017. szept. 5. 16:53
Testvérem gyermekét ma màr nem engedték oviba mert,hogy logopédiàra jàr..4 éves lesz októberben,kicsit lassabban fejlődőtt,de végeztek mindenféle vizsgàlatot(idegyógyàszati stb.),ahol semmi krónikus elvàltozàsra utaló jelet nem talàltak a gyermeknél.Az ideggyógyàsz lelete miatt megszüntették a gyest,emelt csalàdit...az ovi nem fogadja el az orvosi leleteket...Tudom,hogy kötelező az ovi,hacsak màsként orvos nem javasolja...Kizàrja az ovit valóban ha logopédiàra jàr egy gyermek?Én is jàrtam egy évig (igaz az 1996-ban volt),mégis jàrhattam,sőt óvodàban voltak az "óràk"..Mit tehetünk ilyen helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook