Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A legkisebbek "játékai", "fejlesztése" fórum

A legkisebbek "játékai", "fejlesztése" (beszélgetős fórum)


16. homern (válaszként erre: 13. - Eszti.d)
2012. márc. 7. 00:45
Elkezdheted,persze,elnézegeti már akkor is.Az enyémet idegesítette,de minden baba más :)
2012. márc. 6. 22:51

Szia!

A kisbaba mindenhol és mindenből tanul! Érzékszervein át szerzi az információit. Lehet forgatni oldalra, hasra, simogatni, dúdolni, ringatni, énekelni, halk zenét hallgattatni, beszélni , becézgetni, amit végül is minden anya ösztönszerűen csinál. A Deákné B. Katalin könyve tényleg nagyon jó, nagyon sok jó ötlet van benne, csak figyeld a babádat is hozzá meddig tud figyelni van e hangulata hozzá. Én is kipróbáltam az okoskártyákat fekete-fehér majd színeseket roppant tetszett a fiamnak, de ha nem vettem észre meddig van az elég, sírásban tört ki teljesen jogosan. A babának a legfontosabb elsősorban, h biztonságban érezze magát pl: ne hagyják sírni, majd ő tanul mindenből:-) Ja az én fiam a játszószőnyegtől is felpörgött:-)

14. Kismanó86 (válaszként erre: 13. - Eszti.d)
2012. márc. 6. 20:47
Elkezdheted, mi is akkor kezdtük, szerette. Nagyon sokat volt rajta, nézegette a csüngő dolgokat.
2012. márc. 6. 17:10

Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek

akkor a színes cuccok csak 3-4 hónapos kortól vannak???

A játszószőnyegre nekem azt mondták, hogy ha 2 hónapos lesz elkezdhetem használni...

2012. márc. 6. 14:30

Ó, ő még nagyon pici, pont ennyit kell csinálnia. Enni, aludni, nézelődni. Ha énekelsz neki, beszélgetsz vele, az biztosan jó, én is sokat dumáltam a Lányomnak. Színes játékok, bár nálunk az üvegajtó volt a menő, azt nézte mindig.

Ja, és nem kell mindig ott lenned, ha szépen elvan, nyugodtan menj a dolgodra. Lesz még olyan, mikor már jobban igényli. :-)

11. homern (válaszként erre: 6. - Eszti.d)
2012. márc. 5. 19:43

a következő lesz a színes,élénk plüssök,csörgők.3-4 hónapos kortól már elkezdi őket érdekelni,fókuszálni is rendesen tudnak már a játékokra.ilyenkor kerül elő a játszószőnyeg(aminek az íveiről játékok lógnak). a kisfiam nagyon szerette azokat a kis lelógó figurákat boxolgatni.először össze vissza hadonászott,a közelében sem járt annak hogy eltalálja,pár hét alatt már megtanult határozottan értük nyúlni.a másik kedvenc a k's kids humpetee dumpetee keljfeljancsija,több hónapig használta,minden korszakában másra. nagyon jó kis dolgok vannak már a fél év körüli babáknak,érdemes nézelődni licitálós oldalakon,újonnan nem nagyon éri meg,nagyon hamar unalmassá válik egy egy játék.


hagyd nyugodtan nézelődni,nem kell minden egyes ébrenléti pillanatban őt szórakoztatni. a kiságy feletti zenélő forgó is leköti majd hamarosan.(forgás közben nem annyira,az sok picit zavar,állás közben néha lengesd meg neki mintha a szél lóbálná picit)


még nem baj ha nem akar hason lenni,de ha pár hét múlva sem szokja meg,fektesd hasra egy nagy gimnasztika labdán,picit jobbra-balra gurítgathatod is. ezt élvezni szokták és fejleszti is.később amikor már önállóan hasról hátra tud fordulni nem érzi magát olyan kiszolgáltatottnak,meg fogja szeretni.


elnézést,egy picit hosszú lett :S

10. bdioda
2012. márc. 5. 17:08

Szia! Én a gyerekeimnek érdekes geometriai ábrákat rajzoltam és beraktam nekik az ágyba, nézegethették kedvükre. Valahol olvastam, hogy ebben a korban ezeket a formákat ismerik fel és a kontrasztos színeket.

Mindkét gyerekem hosszasan nézte a rajzaimat, de lehet, csak azon gondolkodtak, milyen béna művészanyához küldte őket az Ég :D nem vagyok valami ügyes rajzoló :D

9. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Eszti.d)
2012. márc. 5. 16:46
Semmit nem "kell" tudnia. Enni-aludni tud, tele a pelenka akárhányszor... Ennyi elég is.
8. sysy66 (válaszként erre: 1. - Eszti.d)
2012. márc. 5. 16:12
igen ez baj nekunk is igy volt. a nyaka volt bemerevedve de a gyogytorna segitett az elso két alkalommal
2012. márc. 5. 16:11
még mindig nem látnak színesben??
2012. márc. 5. 16:10
köszi a válaszokat. És ezután mikor lépünk a következő fázisba és mi az? Amúgy nem szeret hason lenni, pedig a nyakizomhoz az kellene. Hagyhatom egyedül nézelődni, vagy mindig mellette kell lenni, amikor fent van?
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - 3c111cc40f)
2012. márc. 5. 15:57
Libriben is kapható, nemrég láttam, belelapoztam, jó könyv
2012. márc. 5. 15:54

SZia! Én védőnő vagyok. Ajánlom, hogy vedd meg Deákné B. Katalin Anya, tanits engem! könyvét. Újszülött kortól 6 éves korig szól, fejlesztő játékokrol.


[link]

2012. márc. 5. 15:40
Pont azt kell csinálnia amit leírtál :D Enni ,nézelődni és aludni.A csörgős dolgok sem feltétlenül kellenek még,egyszerű,kontrasztos képeket lehet neki mutogatni, piros-fehér pöttyös kendőt,sakktábla-szerű dolgokat,fekete-fehér ábrákat.Nagyon pici még,fejleszteni nem kell,fejlesztő játék sem kell.Napi 1-2 alkalommal azok mutogatása amit írtam bőven elég,ezenkívül csak a mondókázás,éneklés.De azt sem kell túlzásba vinni,ha elfordul,nyöszörög éneklés alatt akkor abba kell hagyni,őket még könnyű túlingerelni.
2012. márc. 5. 15:37
Szerintem ez bőven elég egy 6 hetes babának!!!! Leginkább amúgy te kellesz neki, a közelséged, a hangod, az illatod!:))
2012. márc. 5. 15:34

Sziasztok!

Most 6 hetes a kisfiam. Első baba, szeretnék segítséget, tanácsokat kérni, hogy mit lehet csinálni az ekkora babákkal...A mesélésen, éneklésen kívül. Rázogatok neki egy nap párszor egy játékot, ami csörög-zörög, talán mostanában picit figyel rá. Ezenkívül csak nézelődik mindenfelé. Ha beszélünk hozzá és a feje a másik oldalra néz, nem fordul meg; ez baj? Egyáltalán mit "kell" tudnia egy ekkora babának? Jelenleg egy napunk abból áll, hogy eszik, alszik, nézelődik és sír...


kösz mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook