Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A legjobb haverom... vagy esetleg mégis több? fórum

A legjobb haverom... vagy esetleg mégis több? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A legjobb haverom... vagy esetleg mégis több?

1 2
53. 1f0b932c00 (válaszként erre: 49. - Franc22)
2009. szept. 22. 22:05
Azt hiszem, igen... Bar most egy honapja nem beszeltem vele ugy igazabol, kiment Belgiumba dolgozni, csak futo uzeneteket cserelunk... Nagyon hianyzik...
2009. szept. 21. 08:59
Igen! Valószinűleg kínos lehet a szitú, de ha úgysem akar semmit,még a meglévő ismeretséget sem, akkor miért számít az, hogy most megbánt vagy sem?(amúgy már én sem akarok tőle komolyabbat,ezért is mertem felkeresni.)Én túlléptem, neki még könnyebben kellene.Valahogy nem értem a fickókat!Sztem sokkal őszintébb lenne ha pontot tenne a dolog végére.Ha nem pálya a dolog,csak annyi, hogy:NEM köszi!Máris egyértelmübb lenne!Így,hogy reagál,de közben nem őszinte, csak bennem is zavart okoz.Hagyjam a fenébe,vagy lehetünk még "jó ismerősök?"Működik ilyen dolog egyáltalán manapság, hogy az emberek adnak +1 esélyt a másiknak?Ha igen,hogyan tegyem?
51. Akvamarin (válaszként erre: 50. - Szimonetta2408)
2009. szept. 19. 13:42

Nyilván nem akar megbántani,azért reagál,de egyértelmű,hogy nem viszonozza az érzéseidet.

Végülis te kérted,hogy ne legyetek kapcsolatban.

Lehet,hogy közben rájött,mennyire kínos neki az egész,ezért menekül.

2009. szept. 18. 11:44
Sziasztok!nekem is lenne egy sztorim, jó lenne tudni kinek mi a véleménye erről? Nekem is volt( sajna úgy tünik csak volt)egy jó haverom.De félreértettem és belezúgtam.Hosszas kínlódás után megmondtam neki és egyben arra kértem, hogy ne kontaktáljunk semmilyen módon.Az ő reakciója csak annyi volt,hogy meglepődött és azt mondta, hogy vele is megesett ilyen.Pár hét múlva megkerestem és aztán kedélyesen elbeszélgettünk leveleztünk egy darabig.Aztán lett egy pár hetes kihagyás.Ő sem keresett, én sem kerestem.Majd amikor megkerestem, bár visszajelzett, de hivatkozott mindenféle bajaira,elfoglaltságára, hogy most miért nem tud kommunikálni velem.Értetlenül állok a dolog elött.Ha menekül,miért reagál?jó lenne ha megint beszélgetnénk.Mit tegyek, hogy ne érezze azt, hogy üldözöm, de szeretném ha megint kölcsönösen megosztanánk a gondolatainkat.
2009. szept. 4. 10:52
amúgy ha a tanulmányaid letelnek és ő felajánlaná, hogy költözz oda te megtennéd?
2009. aug. 31. 19:20

300 km nem akadály, mi 2 évig bírtuk a párommal, töretlen volt a bizalom, pedig mi nem voltunk előtte évekig haverok/barátok, csak 1 évig, 3 éves kapcsolatot rúgtam fel én is, ráadásul úgy, h soha nem találkoztunk...cink vagy nem cink, neten futottam bele és felborította az egész életem, de mostmár lassacskán 1 éve együtt élünk és ez volt életem legjobb döntése.


ha nem működik a távkapcsi, esetleg szétmentek és nem tudtok barátok lenni utána, akkor az soha nem barátság volt...

47. Zsóki-móki (válaszként erre: 43. - Akvamarin)
2009. aug. 26. 22:23
hát erős lennék, ha nem lenne az állandó kisértés, mivel ma délután kaptam egy üzenetet a kedves barátomtól, hogy menjek el vele egy előadásra, mert hogy párokat hívtak meg és ő ugye rám gondolt..... én meg persze elmentem.... és tényleg nagyon jó volt... kellemes környezet, jó téma és utána egy cukrászdában fantasztikusan jókat röhögtünk.... lehet, hogy tényleg elég lenne ha csak barátok lennék, mint ahogy ő akarja... végülis jó igy is.. de én félek, hogy beleszeretek egyre jobban és akkor már nincs menekvés.... hát ez van....
2009. aug. 26. 10:53

Szerintem ilyesmin mindenki átesik, kivéve az kizárólag vadul csajozó/pasizó egyedeket :-)

Én még nem találkoztam igazi barátsággal n/f között. Az egyik mindig továbbgondolja, ha beismeri, ha nem.

45. Akvamarin (válaszként erre: 44. - Katic)
2009. aug. 24. 23:26

Döbbenet,hogy mennyire hoztátok a papírformát!


:))

44. katic
2009. aug. 24. 21:56

Amikor a gimibe kerültem, volt ott egy fiú, akivel szinte az első naptól fogva barátok lettünk. A barátság egyre mélyült, mindig, mindent elmondtunk egymásnak. Soha nem éreztem, hogy féltékeny lennék rá, szívesen hallgattam, hogy milyen kalandjai voltak a hétvégén. Aztán másodikos kiránduláson "véletlenül" elcsattant egy csók - nem is csóknak indult, csak, hát ugye... ;-). Na, ettől annyira megijedtem/tünk, hogy egy éven keresztül még szólni sem mertem/bírtam hozzá. Elveszítettem a legjobb barátomat - meg ő is - és nekünk "ilyenre" volt szükségünk, nem partnerre (16-17 évesen).

Negyedik évben békültünk ki, ismét kerestük egymés társaságát, s rájöttünk, egymásba szerettünk - az egy év eltávolodás csak erősítette bennünk ezt az érzést.


Tíz éve együtt vagyunk, négy éve házasok és immmár egy három- és egyéves kisgyerek boldog szülei. :-)

43. Akvamarin (válaszként erre: 42. - Zsóki-móki)
2009. aug. 23. 22:35
Csak gratulálni tudok hozzá,nagyon erős vagy!
42. Zsóki-móki (válaszként erre: 38. - Akvamarin)
2009. aug. 19. 21:31
A tegnapi találkozás után úgy döntöttem, hogy nincs több mondvacsinált indok... még az msn-ről is töröltem, hogy ne is lássam amikor fenn van, igy legalább nem zavar a dolog és semmiképpen nem érzem azt, hogy beszélgetni szeretnék vele..
2009. aug. 18. 13:50

A múlt héten, konkrétan vasárnap, felkeresett a volt vőlegényem és megkért, hogy kezdjük előről. Megjegyzem, nem ez az első alkalom, amióta szétmentünk. Csak mostmár kezd elegem lenni a dologból, mert tényleg nem szeretném újrakezdeni, inkább a barát mellett döntenék.


Elég sokáig unszolt, felhozódtak a régi problémák, hogy ki hogyan tudja elfogadni a másikat, kinek milyen hibái vannak. Már szinte remegtem a dühtől, amiért nem érti meg, hogy amit határozottan NEM-nek mondok, az 100%-osan nemet is jelent. Összeveszni nem akartam vele, így azt hazudtam, hogy van valakim, és megneveztem a gyerekkori barátomat. Ez volt az adu ász, szerencsére én nyertem a játszmát. Befejezte, hazament. Este, szokás szerint beszélgettem a haverral, és gondolkodtam azon, hogy mondjam-e el neki, vagy sem, kissé féltem a reakciójától.


Végül elmondtam, hogy mi is a helyzet, ő nem tudott arról, hogy hetek óta zaklat. Mivel a volt vőlegénynek volt egy olyan mondata, hogy majd megbeszélik ők, hogy mi is a helyzet, egyedül erre reagált a gyerekkori barátom. Annyit mondott csak, hogy "állok elébe". Sem arra nem mondott semmit, hogy hazudtam, hogy együttvagyunk, sem arra, hogy még mindig tartom a kapcsolatot a volt vőlegénnyel, pedig még 1 órát és 45 percet beszéltünk Skype-n, én pedig nem mertem felhozni a témát.


Nagyon jól esett ez is, éreztem, hogy megint mellettem áll és megvéd, ha baj van, de nagyon rosszul esett, hogy kettőnkhöz már nem is fűz semmit... Holnap utazik el egy hónapra Belgiumba, és én csak támasztom a fejem, hogy mi is lesz ebből.

40. 1f0b932c00 (válaszként erre: 37. - Akvamarin)
2009. aug. 18. 13:38

Külföld? Hát, van egy barátnőm, akit igaz, csak futólag ismerek, de elég viharos a házassága. Kivételesen nem kettőjük között van a probléma, hanem a külföld/belföld szinten.


A lány felvidéki, és Magyarországon dolgozott, mikor megismerkedett egy romániai sráccal. Össze is házasodtak, Magyarországon, de felvetődött a kérdés, hogy hol is lakjanak... Romániába nem egyszerű Felvidékről beköltözni, ha jól értettem, rengeteg papírmunka és utánajárás. Kb. 2 hónapja beszéltem velük, akkor mondta a srác, hogy elküldte Bukarestbe a papírokat, de még kb 3 hónap amíg lehet, hogy el lesz rendezve... Mert végül úgy döntöttek, hogy Romániában fognak lakni, ott a legmegfelelőbb mindegyiknek. Közben mind a kettő dolgozik, jelen pillanatban ott tartanak, hogy kb havonta találkoznak, az egyik Felvidéken, a másik Marosvásárhelyen...

39. Akvamarin (válaszként erre: 36. - Akvamarin)
2009. aug. 17. 22:46

Egyébként épp Miskolcon tanultunk tovább,látom te ott laksz.

Azóta is szívem csücske,és ott ismertem meg a férjemet.Egy iskolába jártunk. :))

38. Akvamarin (válaszként erre: 34. - Zsóki-móki)
2009. aug. 17. 22:44

A viszonzatlan szerelem élménye számomra sem ismeretlen,abszolút értem miről írsz:mondvacsinált indokok,amik miatt összefuthatunk....megpróbálunk könnyedén csevegni,miközben belül majd megfojt az érzés...

sajna tudom milyen. :(

37. Akvamarin (válaszként erre: 33. - 1f0b932c00)
2009. aug. 17. 22:40

Igen,ezen én is meglepődtem,mármint a sok pozitív hozzászóláson.

Olyan jól írtad meg a cikket,hogy az ember olvasás közben szinte átéli azt,amit te.

És ha igaz,hogy ez az érzés összezárt emberek között szinte törvényszerű,akkor nem is meglepő,mennyien járunk egy cipőben.

Felvetődött bennem:mi van,ha külföldön talál valakit és viharos szerelem alakul köztük?

36. Akvamarin (válaszként erre: 35. - Zsóki-móki)
2009. aug. 17. 22:36

Nem irigyellek,nagyon nehéz lehet ez neked,pontosabban tudom milyen nehéz.

A férjem előtt volt egy srác,akivel a suliban először ki nem állhattuk egymást,majd a továbbtanulás azonos városban történt,és a sok együtt utazás miatt először megkedveltük egymást,kialakult egy nagyon jó haverság,majd ő szegény belém szeretett.

Kicsit elgondolkodtatott,hogy mi lenne ha...de végül én nem tudtam belészeretni.Két hét együttjárás után szakítottam,és barátságot ajánlottam.Ő is elfogadta.Sokat utaztunk együtt,volt,hogy az ölében ültem,mert nem volt hely a vonaton...képzelem,milyen kínszenvedés volt neki,de hősiesen tűrte.

Pár héttel a szakítás után megkérdeztem tőle,hogy miért viseli el ezt az áldatlan állapotot.

Azt válaszolta azért,mert nagyon szeret.

Pedig tudta,nem szeretem viszont.

Akkor is mellettem maradt mint barát,mikor megismertem a férjem (szinte azonnal,2-3 hét múlva),és végignézte,ahogy szép lassan belészeretek.

Láttam rajta a fájdalmat,de soha nem éreztette velem,nem is neheztelt.Aztán lassan leváltunk egymásról,egyre kevesebbet találkoztunk,ő befejezte a sulit,én beleestem életem szerelmébe.

Nagyon önzetlen barát volt,hogy ezt is elviselte,nem kívánom az érzést senkinek.

Gondolom így szenvedsz te most.Együttérzésem.

35. Zsóki-móki (válaszként erre: 32. - Akvamarin)
2009. aug. 17. 20:25

ja tényleg még láttam a irásodban egy szót, ami megragadta a figyelmemet az irtad, hogy annyira kedvelted akkor még barátként a mostani férjedet, hogy nem akartad vele megszakítani a kapcsolatot..

Na pont ez az a dolog ami engem is benne tart ebben, mert amikor megkérdeztem a barátomat, hogy miért fontos neki, hogy találkozzunk, hiszen azért vannak más barátai is, akikkel lehet, csak úgy egyszerűen azt irta az msn-en.. hogy "kedvellek".. háááát fogalmam nincs mi lesz ebből... de már tutira kezdek becsavarodni..

34. Zsóki-móki (válaszként erre: 32. - Akvamarin)
2009. aug. 17. 20:22
Igen pontosan igy van, ha az egyikük már többet érez az már nem barátság. És az a szörnyű, hogy megfogadtam, hogy nem találkozom vele, de mindig van valami ürügy, hogy összefussunk akár pár percre is..pl. holnap is... és az a szép benne, hogy szerintem ő is alig várja, hogy lásson ha még ilyen kis időre is... Hát igy elég nehéz lesz kiszeretnem belőle... mert nem hagyja...vagy mert nem akarom.. csak azt nem értem, hogy miért????
33. 1f0b932c00 (válaszként erre: 32. - Akvamarin)
2009. aug. 17. 00:18

Köszi szépen a biztatást, sajnos fél éven belül nem hiszem, hogy lesz folytatása a történetnek, ugyanis legalább annyi, amíg megint találkozunk... Ő elutazik az országból egy hónapra, előttem 4 nagyon zsúfolt hónap áll, már most be van táblázva minden hétvége, az egyedüli időszak, amikor találkozhatnánk.


Amúgy nem gondoltam volna, hogy ennyi ember jár hasonló cipőben, de nagyon örülök, hogy ennyi pozitív véleményt/hozzászólást kaptam :)

2009. aug. 16. 22:50

Sziasztok!


Zsóki-móki amit utoljára írtál nagy igazság,én is így szerettem bele tini koromban a mostani férjembe.Sokat voltunk együtt,mert ő meglátott és belémszeretett,én azonban ezt nem viszonoztam.

Annyira kedveltem viszont,hogy nem akartam teljesen elutasítani,felajánlottam neki a barátságot,amit ő el is fogadott.(szerencsémre)

Nem telt bele 2 hónap,már ugyanolyan szerelmes voltam,mint ő.Azóta tudom,hogy nincs IGAZI barátság férfi és nő között.Előbb-utóbb az 'összezártság' miatt kialakul vonzalom legalább egyiküknél,és akkor az már nem barátság.

Többször is megtapasztaltam ezt már az életben mások esetében is.

Nekem a barátság abszolút tiszta,erotikától mentes.Még soha nem volt ilyen barátom,legfeljebb pár hétig,utána alakult volna tovább.

De csak a férjemmel engedtem meg,a többivel inkább lezártam a kapcsolatot.


Kathrine:nem lehet,hogy csak annyi a gátja a folytatásnak,hogy a "haverod" nem meri kimondani a 'szeretlek' szót?Meg igazából te sem?

Virágnyelven megbeszéltétek,hogy mindketten többet jelentetek egymásnak barátnál,de nyíltan nem mertetek színt vallani.

Nagyon tetszett a történet,írhatnál cikket a jövőben a folytatásról,akárhogy alakul is.

Remélem jó döntést hoztok majd!

31. Ncilány (válaszként erre: 9. - 1f0b932c00)
2009. aug. 16. 17:20
Írtam privát.
30. c19f5f79fa (válaszként erre: 28. - 1f0b932c00)
2009. aug. 16. 17:10
hmmmm. milyen igazad van
29. c19f5f79fa (válaszként erre: 25. - Zsóki-móki)
2009. aug. 16. 17:09
Igen,ez nem könnyű helyzet...tudod én is láttam a barátomon,hogy volt idő amikor nagyon szenvedett:((,de szerencsére túl tudott lépni és nem került a barátságunk árába:)
28. 1f0b932c00 (válaszként erre: 27. - Zsóki-móki)
2009. aug. 16. 13:27

Így van :) És még idekapcsolnám a munkahelyeken kialakuló viszonyokat, kapcsolatokat is. Valami cikkben olvastam én is a neten, hogy azért van, hogy a munkatársból hamarabb lesz szerető/társ, mint egy távolabbi barátból, mert ha össze vagy zárva valakivel (még ha nem is a szó szoros értelmében "zárva") naponta, több órán kereszül, akkor előbb-utóbb szexuális feszültség alakul ki a két ember között. Értem itt a különböző neműeket :))


Manapság nincs időnk beszélgetni a barátainkkal, korlátozódik a dolog egy-egy szombat esti bulira, jó esetben, esetleg hétköznap egy röpke kávéra. A nők nemcsak dolgoznak, hanem háztartást vezetnek és esetleg gyereket nevelnek. Internetes fórumokon keressük a választ a mindennapi kérdéseinkre. És a barátaink? Akikkel a gondokat meg tudnánk beszélni? Ugyanmár... Ők is ugyanolyan rohanó emberek, mint mi vagyunk.

Barátság és szerelem - gazdag ember az, akinek kijut mind a kettőből, szerintem.

27. Zsóki-móki (válaszként erre: 26. - 1f0b932c00)
2009. aug. 16. 12:48
Igazad van és sajnos ez véget vet egy ilyen szép barátságnak is, amit én is nagyon sajnálok, de az ember nem képes az érzemeinek parancsolni, ha valaki szimpatikus és jól érzed magad vele, ráadásul azt mondja, hogy ő is kedvel.. egyenes út afelé, hogy előbb-utóbb beleszeress.. azt olvastam valahol, hogy akivel sokat együtt vagyunk és kedveljük egymást, sokkal nagyobb valószinűséggel szeretünk bele és sokkal tartósabban is, mint amikor a "meglátni és megszeretni" esete áll fenn..
26. 1f0b932c00 (válaszként erre: 25. - Zsóki-móki)
2009. aug. 16. 12:42

Még amikor kezdődött ez az egész a haverommal, de még magamnak sem mertem bevallani, hogy mi is van, valaki mesélte, hogy összejött egy sráccal és hogy járnak és hogy miért nem jövök én is össze a haverommal... Aztán utánagondoltam, hogy mennyivel nehezebb lenne... Hiszen az összes olyan dolog, ami arra lendít, hogy összejöjj valakivel, az már barátság... Vagyis ha átölel, nem azért teszi, mert tetszem neki, hanem mert a barátom. Ha ad egy puszit, megfogja a kezem, táncolunk, mind-mind áttehető baráti síkra is. És hogy azt a puszit amit ad, lehet hogy többnek értékelem mint egy baráti puszi? Lehet. De az is lehet, hogy ő csak barátságból adja...


És az erőviszonyok már fel is borultak...

25. Zsóki-móki (válaszként erre: 24. - C19f5f79fa)
2009. aug. 16. 12:31
hát ez egy szerencsés dolog, de én már félek kapcsolatban maradni az én "barátommal" mert az is lehet, hogy beleszeretek úgy, hogy ő nem viszonozza.. és ezt elég nehéz elviselni..pedig tudom, hogy neki és nekem is hiányoznak a beszélgetések, a találkozások, mert annyira jól éreztük magunkat együtt.
2009. aug. 16. 11:43
Nekem is van egy fiú barátom,aki nagyon jó barát.Nálunk úgy indult,hogy amikor megismerkedtünk,akkor ő többet szeretett volna...,aztán szépen elfogadta hogy nem és tovább működött a barátságunk.Kb fél éve lett egy barátnője és nagyon kedvelem a lányt úgy örülök neki,hogy egymásra találtak:) A lány is kedvel engem semmi féltékenység...egyszerűen imádom őket:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook