Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A leander szerelmesei - minden, ami leander fórum

A leander szerelmesei - minden, ami leander (beszélgetős fórum)


2010. márc. 17. 11:42
Azt tudtad, ugye, hogy az óleander (leander) tulajdonképpen mérgező? :)
2010. márc. 17. 11:41
Igen, általában olyan virágokat tartok (köztük a leandert is), amik szeretik a közvetlen napfényt: muskátlik, verbéna, büdöske, különböző kaktuszok...
8. geridina (válaszként erre: 7. - B088f4f736)
2010. márc. 17. 11:33
Akkor viszont jó sok virág is van rajtuk:)
2010. márc. 17. 11:30
Én is az udvaron tartom a virágokat és csapra csatlakoztatott gumicsővel (slaggal, ahogy mi nevezzük :) locsolom őket. Másnap estére tényleg olyan száraz a föld, mintha meg sem locsoltam volna őket, főleg, hogy kevés az árnyék az udvaron, szinte reggeltől-estig besüt ide a nap.
6. geridina (válaszként erre: 5. - B088f4f736)
2010. márc. 17. 11:25
Nekem nyáron úgy vannak kint, hogy nem rakok alájuk aljat, hanem a járda szélén, vagy a fűben vannak. Én kútról locsolok,mert amúgy nem lehetne anyagilag bírni:) Este 8 óra felé szoktam locsolni, ami 9-ig eltart:) Ilyenkor minden nap áztatom őket, de nagyon brutálul. Másnapra már olyan, mintha nem is locsoltam volna. Én sima tesznyós virágföldbe teszem, az olcsó is, jó is
5. b088f4f736 (válaszként erre: 4. - Sundance hair)
2010. márc. 17. 11:21

Ez az, hogy télen nem locsoltam csak ritkán, hűvösben teleltettem, világos helyen, s mégis elpusztult. Nyáron viszont kifejezetten élvezte, amikor jól meglocsoltam, főleg, hogy a napon tartottam, bőven virágzott. Na, nem tudom, elég régen nem próbálkoztam újra vele, az idén majd lehet újra megpróbálkozom a tartásával, mert egyébként gyönyörű, főleg a rózsaszín és a fehér virágú :)

Ti nyáron pl. milyen időközönként öntöztétek? És hogyan teleltettétek? S milyen volt a virágföld, amiben tartottátok?

4. Sundance hair (válaszként erre: 2. - B088f4f736)
2010. márc. 17. 07:18
Megtetvesedett a leandered! Ez a növény kifejezetten útálja, ha kétnaponta vagy hetente öntözzük. Különösen télen! Amikor nem virágzik csak 1,5 hetente szabad öntözni. Télen meg havonta max 1-szer. A tetvesedés pedig a túlöntözés eredménye.
3. geridina (válaszként erre: 2. - B088f4f736)
2010. márc. 16. 20:25
Köszi, igyekszem gyűjtögetni az orchideákat, csak sajnos elég költséges szórakozás, úgyhogy csak akkor van, ha ajándékba kapok. Így mindenkitől azt kérek:) De most valahogy, mivel most már lehet kivinni a leandereket és gyönyörködni bennük, inkább beléjük vagyok jobban szerelmes mostanában. Azért is indítottam a fórumot, mert most találtam egy másfajta szaporítási módot magról, és három hete csinálom, és teljesen odáig vagyok értük. Már bújnak a kis magoncok, amik különlegesek lesznek,mert nem lesz egyik sem olyan, mint az anyanövény. Ezekből lesznek a különlegesek. Nem értem miért mentek tönkre a tieid, talán nem tudtad hűvösben teleltetni, vagy pedig megbetegedtek.
2010. márc. 16. 20:05

Szia :) Én nagyon szeretem a leandert, egyik kedvenc virágom, de nagy tippeket nem tudnék adni velük kapcsolatban... Egy ideig szépen bokrosodtak, virágoztak, de a vége általában sajnos az lett, hogy elpusztultak :( A levelek megfeketedtek, lehullottak, s a növény elpusztult...

Gyönyörűek az orhideáid! Mióta "gyűjtöd" őket?

2010. márc. 16. 19:10
Több ilyen fórumot találtam, de sajnos mind nagyon régen volt aktív, illetve nem látom, hogy sok tapasztalatcserét, vagy hajtás csere-berét eszközölek volna a fórumtársak. Remélem, nem lesz összevonva a többi hasonló fórummal:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook