Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A lázcsillapításról fórum

A lázcsillapításról (beszélgetős fórum)


2009. okt. 26. 12:26

38C felett - popsiban mérve 38,5C - csillapítom a lázat. Rossz a közérzete szegénynek, nyűgös, hülyeség várni, hogy majd ha magasabb lesz... 15 hónapos, felváltva adok különböző hatóanyagtartalmú kúpot, ha az egyiktől nem megy le. Germicid kúpot, 2 óra múlva Rubophen vagy neki való Mexalen kúpot. 38,5 felett muszáj a priznic, bár utálja. Hidegvizes törölköző a törzsére, így gyorsan lemegy a láza.


Kúpokat részesítem előnyben, s nem a szájon át adható gyógyszereket. Egyrészt nem tudok belenyomni semmiféle szirupot, öklendezik, hisztizik, nem veszi be. Másrészt a kúpok praktikusabbak, egy pillanat felnyomni a popsiba, nem terhelik, nem készítik ki a gyomrot, nem hányja ki, gyorsan felszívódnak, a májat megkerülik, így azt nem terhelik, nem mérgezik - ez egy fontos szempont - elhúzódóbb a hatásuk, a májban nem bomlanak le azonnal, mint a szájon beadott gyógyszer. Szóval hatásosabbak, kényelmesebb-kíméletesebb beadni, nem terhelik a baba szervezetét annyira.

Persze kinek mi válik be.

2008. nov. 10. 09:32

Sziasztok!

Jó látni, hogy még vannak akik nem rögtön a gyógyszerhez nyúlnak. A kisfiam most lázas (20hónapos) betekertem hideg vizes lepedőbe. A popsiba mértem 39.2-őt, hónaljban (sikerült) 37.8-at. Melyik hiteles?? Tudja valaki?? S.o.s. Nálunk a doki csak az antibiotikumokat "ismeri". Nem akarom bevinni, mert tuti felírja, ha meg nem váltom ki...na legközelebb mehetek a ...


Egyébként, csak a felső testre kell a borogatás, és a lábakat meg melegíteni kell. Hallottam olyat is, hogy meleg vízben kell a lábat áztatni közben.

2007. szept. 28. 16:34
Hali. Én csak 38,4-38,5 körüli láznál adok csillapítót had dolgozzon az immunrendszere, függően a napszaktól (éjszakára kúp). 39°felett kúp borogatással vagy hűtőfürdő esetleg vizes lepedőbe csavarjuk a felsőtestet (ügyeleten világosítottak fel), márha engedi szegénykém. Erre 1* volt példa. Vagy ha a doki úgy látja jónak szurival...
3. 0c97fbb607 (válaszként erre: 2. - Erikpipi)
2007. szept. 28. 11:18
Én is...38,5 ..a határ nálam!
2007. szept. 28. 11:17
38-ig nem adok, csak a fölött csillapítót. Nálunk a gyors zuhany ami bejött.
2007. aug. 14. 09:13

Sziasztok, a szavazáshoz nyitottam ezt a témát, és érdekel, Ti melyik módszerre esküsztök. Tegnap hallottam, hogy a gyerek combjára nem szabad vizesruhát tenni, mert az csak addig húzza le a lázát.

Szerintem butaság. Az egész testre magas, makacs láznál a leghatásosabb, kisebb, kevésbé súlyos láznál a felsőtestre. Ez az én véleményem. És a Tietek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook