Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A látóideggyulladásos betegek kb. hány százalékánál fog kialakulni a későbbiekben szklerózis multiplex? fórum

A látóideggyulladásos betegek kb. hány százalékánál fog kialakulni a későbbiekben szklerózis multiplex? (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 9. 21:31

A látóideg gyulladás az SM egyik tünete lehet, de pusztán attól, mert volt látóideg gyulladásod, nem biztos, hogy lesz SM-ed. Látóideg gyulladást más is okozhat.


Az SM-et nagy valószínűséggel egy MSRV nevű vírus okozza, ami pl herpesz fertőzésnél, csókbetegségnél, stb... aktiválódik. Most zajlik egy olyan klinikai kísérlet, amivel antitestekkel támadják az MSRV burkát alkotó fehérjéket. Remélhetőleg ez megoldást jelent majd a későbbiekben SM-re, legalábbis elég magasak az elvárások...

2015. febr. 6. 20:56
de nem tudod megmondani, hogy kinél és milyen súlyosságú, plusz az SM subokban zajlik, köztük visszatéréssel közel a kiindulási szinthez.
2015. febr. 6. 20:55

[link]


kb 75 %-t ír 15 év alatt

7. Misaki Itó (válaszként erre: 1. - E1e9f97874)
2015. febr. 6. 20:02

Felesleges a kérdés,gondolod van valakinek itt rálátása ezekre a dolgokra?


A szavazás is...most tippelgessünk?

Vagy mit vársz?

A neten,meg ne kutakodj,mert orvosi témában is egy csomó f..zsság van le írva!

6. c622ea64f4 (válaszként erre: 5. - E1e9f97874)
2015. febr. 6. 17:07

Milyen oldalon olvastad ezt? Egyébként nem kell mindent elhinni amit az interneten írnak.

Nem tudom hogy miért tetted fel a kérdést, de talán kérdezd meg erről a háziorvosodat, vagy egy online orvost, biztos többet tudnak segíteni mint itt.

2015. febr. 6. 16:42
Igen,tudom,hogy lehet.De például az egyik oldalon azt olvastam,hogy 15 emberbol,akinek látoideggyulladása van, 4 -nek szklerozis multiplexe lesz
2015. febr. 6. 16:26

Szerintem ha valakinek látóideg gyulladása van, attól nem alakul ki szklerózis multiplex.

A látóideg gyulladás viszont lehet SM tünet.

2015. febr. 6. 15:54
úgy hallottam,látóideggyulladás után sokkal nagyobb az esély az SM kialakulására.
2015. febr. 6. 15:51
Aki hallott ilyesmirol kérem válaszoljon
2015. febr. 6. 15:50
A látoideggyulladásos betegek kb hány százalékánál fog kialakulni a késobbiekben szklerózis multiplex?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook