Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A lányomnak veleszületett csipődeformitása van, erre kaphatok az államkincstártól magasabb családi pótlékot? fórum

A lányomnak veleszületett csipődeformitása van, erre kaphatok az államkincstártól magasabb családi pótlékot? (tudásbázis kérdés)


7. amacska (válaszként erre: 6. - F303be5590)
2011. febr. 10. 08:20
köszönöm ezeket átnéztem
2011. febr. 9. 18:28

Ki minősül tartósan beteg, súlyosan fogyatékos személynek?



Tartósan beteg, súlyosan fogyatékos:



a) az a tizennyolc évesnél fiatalabb gyermek, aki külön jogszabályban meghatározott betegsége, illetve fogyatékossága miatt állandó vagy fokozott felügyeletre, gondozásra szorul. A külön jogszabály a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokról szóló 5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelet. A 18. év alatti gyermek betegségét ezen rendelet melléklete szerinti „Igazolás tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermekről" elnevezésű nyomtatványon kell igazolni. Az igazolást a gyermekklinika, gyermek szakkórház, kórházi gyermekosztály, szakambulancia, szakrendelő vagy szakgondozó intézmény szakorvosa állítja ki két példányban.

[link]

[link]

5. amacska (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2011. febr. 9. 09:20
igen mindent magunknak kell megtudni ez igy van
2011. febr. 9. 09:17
én is csak most kaptam emelt összegű Csp-t mert koraszülött lett a baba és elég rosszul kezdte a kinti létet. amikor hazaengedtek minket ezt "elfelejtették" velünk közölni, bár hál istennek úgy néz ki túl van rajta a kicsi. szóval ennek magadnak kell utánjárni
3. amacska (válaszként erre: 2. - 4300750b82)
2011. febr. 9. 09:11
ma kértem időpontot,köszi
2. 4300750b82 (válaszként erre: 1. - Amacska)
2011. febr. 9. 09:03
Vidd el szakorvoshoz,és kérdezd meg tőle. Sokszor nem mondják maguktól, a szülőnek kell rálérdezni.
2011. febr. 9. 08:55
A lányomnak veleszületett csipődeformitása van, erre kaphatok az államkincstártól magasabb családi pótlékot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook