Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A lányom fél évig vasat szed, majd pár hónap alatt kiürül a szervezetéből, és kezdhetjük újra. Most 10 éves, ez már mindig így lesz? fórum

A lányom fél évig vasat szed, majd pár hónap alatt kiürül a szervezetéből, és kezdhetjük újra. Most 10 éves, ez már mindig így lesz? (tudásbázis kérdés)


27. dominós (válaszként erre: 3. - Mágnes74)
2010. ápr. 20. 22:48
bocsi! muszáj voltam. én már csak ilyen vagyok. a maltofer nekem sem segített, én aktiferrint ettem naponta 3x, de nekem csak a terhesség alatt voltak súlyosan vashiányos gondjaim. vérátömlesztést akartak adni. ááááááááááááááá
26. lillka (válaszként erre: 23. - Szanya)
2010. ápr. 20. 22:28
Muszáj volt mennem a második infúzió kúrára is mert nagyon gázosak voltak a laborleleteim.A városban,ahol lakom azonnal vérátömlesztést akartak adni,na ekkor kerültem egy ismerős segítségével Pestre.Egyébként mindig az utolsó egy deci infúziónál jöttek a bajok.A Pesti doki aztmondta,hogy ez a vashiány nőknél nagyon gyakori,persze ez engem nem vigasztal.
25. lillka (válaszként erre: 22. - Mágnes74)
2010. ápr. 20. 22:21

Mindenképp vidd el,nem tudom hol élsz,én Pesten a Szent László kh.haematológiájára járok,itt nagyon jók az orvosok,eddig nincs panaszom rájuk.

A háziorvos vagy gyerekorvos még nem javasolta a haematológiai kivizsgálás!

Kérj tőle beutalót.

24. Szanya (válaszként erre: 22. - Mágnes74)
2010. ápr. 20. 22:21
A haematológustól ne félj, nálam egyik sem talált semmit, pedig összesen 4-nél vagy 5-nél voltam, plusz gasztroenterológia, nőgyógyász, jónéhány belgyógyász... Viszont a haematológián rengeteg vért lecsapolnak, szóval előtte sokáig érdemes szedni a vasat! :)
23. Szanya (válaszként erre: 20. - Lillka)
2010. ápr. 20. 22:19
Nekem a Maltofer legyilkolta teljesen az emésztésemet. Képes voltál visszamenni az első rosszullét után infúzióra? Nem semmi, gratula. Én azt hittem belepusztulok, nem is mertem ismételni! Minden beadásnál rosszul lettél?
22. mágnes74 (válaszként erre: 20. - Lillka)
2010. ápr. 20. 22:16
Ő is Maltofer-t kapott. Vigyem el haematológushoz. Beparáztattok.
21. Szanya (válaszként erre: 19. - Mágnes74)
2010. ápr. 20. 22:15
Ez rosszul hangzik, nekem ugyanennyi volt ennyi idős koromban. Most 1,5. Remélem nálatok kiderítik az okot. Ha van egyáltalán valami megfogható. Gyulladás le tudja szívni például, de szerintem arra már fény derült volna egy sima vérképből is.
20. lillka
2010. ápr. 20. 22:14
Nekem Maltofer fol-t írtak fel,a haematológusom szerint ez a legmodernebb vastabletta jelenleg,nem bántja a gyomrot.Decemberben kezdték a vaspótlást,2-szer öt ampulla vasat kaptam infúzióban,amitől olyan rosszul voltam mint még soha de a dokim szerint ez sajnos ezzel jár.Azóta szedem a Maltofert,a decemberi 2-es vasamat feltornáztuk 6.5-ig,még további három hónapig kell szednem.Mágnes74,a lányodat látta már haematológus?
19. mágnes74 (válaszként erre: 15. - Szanya)
2010. ápr. 20. 22:12
A múltkor 6 umol/l, most 4. 11 és 25 között kellene lennie.
2010. ápr. 20. 22:06
Nekem mindig alacsony volt a vasam, sokszor elájultam gimis koromban. Általában így indult a reggel. Volt, hogy öt napi injekcióban kaptam vasat,mert gyorsabban beépült, nem volt idő a gyógyszerre. Most már a vasam normális,a haemoglobinom alacson, vagyis nem épül be a szervezetembe. Nemtudom a kislányod milyen tablettát szed, de lehet neki is ilyen kéne. ( bocsi,ha ő is hasonlót szed)
17. Szanya (válaszként erre: 15. - Szanya)
2010. ápr. 20. 22:06
Ja és készülj fel rá lelkileg, hogy az almás-spenótos tippeket még min. 30 évig hallgatni fogod. Mosolyogva és megköszönve.
2010. ápr. 20. 22:05
Köszi az ötleteket, holnap átnézem a többit. Holnap dolgozom:(, korán kelek. Bocsi! Jó éjt!
15. Szanya (válaszként erre: 12. - Mágnes74)
2010. ápr. 20. 22:03

Ha lenne, nem kínlódnék. Mennyi a vasszintje?

Ami nekem a leginkább bevált az a Neo-Ferrofolgamma, viszonylag kevéssé készíti ki az emésztőrendszert. Ha majd menstruálni kezd, akkor előbb-utóbb érdemes fogamzásgátlót íratni, de nagyon óvatosan, mert az ismert mellékhatásokon kívül jóindulatú daganatképződésre is hajlamosít.

Étrendi szinten a tejet-teát csökkenteni kell, mert gátolja a vasfelszívódást.

2010. ápr. 20. 22:02

Nagymamám - egyre inkább azt gondolom, javasasszony volt - kismamáknak és vérszegény, sápatag pesti unokáinak a következőt "írta fel":

Vény egy marék vasszeget, egy almát - szép pirosat, kívánatosat. Főzd ki a szeget és reggel szurkáld tele vele az almát. Este edd meg. Végy egy másik almát és szurkáld tele, ezt reggel edd meg.

Gyorsan rendbe jöttünk:-)

2010. ápr. 20. 22:01
Valamikor az egyik leanyomnak vas hianya volt,Kolozsvaron a klinikan mondtak nagyon sok vadcseresznyet fogyaszon/szirup,bor formajaban,dzsemkent/nalunk mivel hegyes a videk az erdo szeleken tenyleg lehet talalni.A masik dolog amire fel figyeltem nagyon sok sult almat adtak neki ott a klinikan mivel nagy a vastartalom az almaban /egeszben volt megsutve/
12. mágnes74 (válaszként erre: 11. - Szanya)
2010. ápr. 20. 22:00
Ez megnyugtató. Valami tipp?
11. Szanya (válaszként erre: 9. - Mágnes74)
2010. ápr. 20. 21:58
Majd sokszor elájul. Velem ez történt. Meg az ember így nem bírja a futást pl. Mert nincs elég oxigén a szervezetben.
2010. ápr. 20. 21:57
nekem meg pajzsmirigy alulműködés miatt volt
9. mágnes74 (válaszként erre: 7. - Lillka)
2010. ápr. 20. 21:56
Attól félek, mi lesz, ha elkezd menstruálni?
8. mágnes74 (válaszként erre: 5. - G.Maresz)
2010. ápr. 20. 21:54
A másik lányom és a család is ugyanazt eszi,mint ő még sincs ilyen problémánk.
2010. ápr. 20. 21:54
A vashiányt kiváltó okot kiderítették már?Amíg azt nem szüntetik meg addig valószinü,hogy a vaskúrák után visszaesik.Én is ilyen bajokkal küzdök,nekem nőgyógy.probléma miatt van a vashiány.
2010. ápr. 20. 21:53
Ez tényleg hülyén jön ki. :D
2010. ápr. 20. 21:53
Az etrendbe is be kell iktatni,nagyon sok vasat artalmaz a spenot, a csihán,vagyis csaláh,de meg lehet nézni az iterneten is hogy mi az ami több vasat tartalmaz..de az is lehet hogy a vizelettel is távozik a szervezetböl..
2010. ápr. 20. 21:53
Minthogy én ezt csinálom 20 éve, azt kell mondjam, hogy lehet... Már kismillió helyen vizsgáltak, és semmit nem találtak. A vastablettát nem nagyon lehet bírni hosszú távon, a vasinfúziótól meg rosszul lettem beadás közben.
3. mágnes74 (válaszként erre: 2. - Dominós)
2010. ápr. 20. 21:52
Erre nem gondoltam.:))
2010. ápr. 20. 21:47
Ha a közelében mágnes van, az kivonja. :-)))
2010. ápr. 20. 21:46
Alányom fél évig vasat szed, majd pár hónap alatt kiürül a szervezetéből, és kezdhetjük újra. Most 10 éves, ez már mindig így lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook