Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A lakásban lévő allergén dolgokat kivel lehet leméretni? fórum

A lakásban lévő allergén dolgokat kivel lehet leméretni? (beszélgetős fórum)


12. Cs.Anita (válaszként erre: 11. - Mönkhe)
2011. szept. 20. 16:35
Mint írtam, már felhívtam barátnőméket, majd megnézik ők is ezt a levegődoktor.hu-t, ha lesz fejlemény ezügyben mindenképp szólok! :-)
11. Mönkhe (válaszként erre: 10. - Cs.Anita)
2011. szept. 20. 12:45
Ha valamit esetleg sikerül kideríteni erről a levegődoktorról, légyszi oszd meg velem. Nem ismerem, és hátha még jól jöhet :)
2011. szept. 19. 16:50

Köszönöm az Ő nevükben is, reméljük mihamarabb megoldódik náluk ez a probléma.



Közben gugliztam, mindenféle néven kerestem & így is csak 2 lehetőséget dobott ki. Valami levegő doktor.hu Már fel is hívtam őket, majd megnézik.

9. Mönkhe (válaszként erre: 8. - Cs.Anita)
2011. szept. 19. 12:48
Igen, az lehet. De én nem tudom, milyen mérés az, de ettől még lehet hogy van ilyen. Én csak azt tudom, hogy a pollenkoncentrációt szokták mérni, ezekről van is jelentés, utána lehet nézni. Szerintem kimondottam allergológus doki ebben tud tanácsot adni! És nincs olyan, amit nem lehet megoldani, úgyhogy biztos sikerül nekik kiküszöbölni a fránya irritáló tényezőket! Örülök, ha segíthettem! Minden jót!! :)
2011. szept. 19. 12:45

Köszönöm a segítséged, akkor megmondom neki h először vizsgálat, aztán a többi az eltüntetés... ami okozza.


Amire jó az a műszeres méréés h kimutatja h a lakásban mi van, mire kell odafgyeli & eltüntetni.

2011. szept. 19. 12:36
Vagy épp a szmog. Ha olyan helyen laknak. Azt nehéz elkerülni.
6. Mönkhe (válaszként erre: 4. - Cs.Anita)
2011. szept. 19. 12:34

De akkor is előbb azt kell kideríteni mire allergiásak. Nem tudom hogy létezik-e ilyen, hogy valaki kimegy és mér valamit. Na de mit mér?? Ahány ember, annyiféle allergia létezik. A porallergia nem azt jelenti, hogy koszos valaki, por mindenütt van. Az ablakon is bemegy. Abban él a poratka. Él, eszik, és széklete van. Konkrétan ez a széklet okozza a legnagyobb bajt. Köhögés, viszketés, később asztma is lehet belőle. A környéken meg lehet olyan fa vagy bármi, ami ezt okozza.

Szóval összegezve előbb allergiavizsgálat, utána megoldás.

A nagyobb gyereket először bőrgyógyászatra érdemes, ott elvégzik, a picit meg a gyerekorvoshoz. Másrészt nem játék, most meg még kezelhető. Lehet csak intolerancia valami dologra, de később ebből lehet súlyosabb baj. Szerintem, és (nem hiszem h csak szerintem) ilyen felmérés gagyi. Úgy ahogy van.

Ennyit tudok segíteni.

2011. szept. 19. 12:33
Ételallergia az van pici kora óta de azt "kezelik" Azzal minden ok.
2011. szept. 19. 12:28
Nincs háziállatuk, szőnyeg is csak egy van a 60nm2-en de állandóan suvickolja Nővényt nem is tudom h tartanak e, pedig 100x voltam már náluk, de arra nem gyanakodnék, mert a lány szüleinél egyenesen botanikus kert van & ott nincs bajuk a gyerekeknek.. Tiszták nem koszos a lakás, de még sincs vmi rendben. Hallották állítólag kimegy lakásra vki & műszerrel mér. Van ilyen? Milyen néven keressem a gugliba?
3. Mönkhe (válaszként erre: 1. - Cs.Anita)
2011. szept. 19. 12:19
Allergivizsgálat kell előbb. lehet poratka allergiája is. Ha kivizsgálják és kiderül mi okozza, utána csak az allergén anyagot kell megszüntetni. Ha csak otthon van ilyen, körül kell nézni mi lehet még. Ha poratka, akkor mindennap porszívózni és a levegőt is fertőtleníteni kell. Ha valami növény az ok, akkor azt kell kiiktatni. Étel és állatszőr is okozhatja. Van ott háziállat?
2. 5bfba16667 (válaszként erre: 1. - Cs.Anita)
2011. szept. 19. 12:18

Állítólag a legtöbb "szarság" a szőnyegekben van.. Van nekik?


Sajna nem tudok segíteni, csak ennyivel:((

2011. szept. 19. 12:12
Barátnőméknél van probléma valszeg az otthonukban. A 6éves kislánya & a 9hónapos kisfia is köhög, tüsszög ha otthon vannak, ha elmennek máshoz vagy a nagyobb oviban van nincs semmi tünet, de amint hazaérnek vége. Valami van a levegőben amit nem bbírnak. Kivel lehet ezt beméretni? Kit keressenek? Jahhh & Ők Kiskunfélegyházán laknak, jó lenne vmi környékbeli szakember. Tud vki ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook