Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A közgyógy kártyát fel lehet máshol is használni a gyógyszertáron kívül? fórum

A közgyógy kártyát fel lehet máshol is használni a gyógyszertáron kívül? (tudásbázis kérdés)


2016. febr. 8. 12:05
Én úgy tudom hogy améltányosságit megszüntették de lehet hogy rossz az infóm.Fogyatékossági támogatást meg látás-hallás-vagy mozgásszervi fogyatékosságra adnak csak.Nagyon megszigorították, de talán a Parkinson kór alapján be lehetne adni arra talán adnának,a többi betegségére nem.
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - Marlenka70)
2016. febr. 8. 10:49
A közgyógyot lehet alanyi,normatív és méltányossági alapon igényelni...egy próbát megér...valami módon biztosan megkapod!
23. Guruljka (válaszként erre: 19. - Marlenka70)
2016. febr. 7. 23:48

Fogyatékossági támogatást kap? Mert ilyen súlyos állapotban járna az is.

Azt pedig pár hónapra visszamenőleg is megadhatják. Ezt sem szokták nagy dobra verni, anyukám a nagyothallására megkapta már akkor, amikor még vígan szaladgált.

2016. febr. 7. 20:51
Köszönöm.
21. globus (válaszként erre: 19. - Marlenka70)
2016. febr. 7. 17:03
20. gizus58 (válaszként erre: 19. - Marlenka70)
2016. febr. 7. 15:40
Nem vagyok szakember ebben a témában, csak beteg, talán a Tb tud erről pontos infót adni nem akarok hülyeséget írni amivel félre informállak.
2016. febr. 7. 14:47
És ha nem szociális alapon? Szerinted kérhetem az egészségi állapota miatt? Leukémiás és bőrdaganatai vannak, diabéteszes, parkinzonos, nem tud járni.
18. gizus58 (válaszként erre: 17. - Marlenka70)
2016. febr. 7. 13:58
Ha szociális alapon kéred, akkor azt hiszem az önkormányzathoz kell fordulni.Nem minden gyógyszert lehet felíratni közgyógyra, csak ami az ő listájukban szerepel,és nem a teljes gyógyszert támogatják, csak a hatóanyagot!Ők adnak nyomtatványt amit ki kell tölteni,és a háziorvostól is kell kérni egy igazolást a gyógyszzerekről,amit ő lezárt borítékban ad át.Felnyitni nem szabad!!Ezt kell csatolni a kérvényhez, nyugdíjas igazolvány ,és a nyugdíj szelvény másolata, személyi igazolvány,Taj kártya kell hozzá azt hiszem.Kell az éves nyugdíj igazolás, a zöld, amit év elején küld a NYUFIG másolata is.De ha felhívod az önkormányzatot ők pontosan elmondják, hogy hova kell menni, mit kell vinni.Remélem valamit tudtam segíteni.Sok szerencsét!Ha megkapod, akkor kapsz egy határozatot, amiben le lesz írva, hogy hány forint a támogatás havonta, ha ezt felhasználod, a többi gyógyszert csak símán fogják felírni.Negyed évenként töltik automatikusan a kártyát.De ,én azt mondom bár mennyi segítség jól jön!
17. marlenka70 (válaszként erre: 16. - Gizus58)
2016. febr. 7. 13:12
Köszönöm a válaszod. Hogyan lehet ezt kérni, ha valaki már nyugdíjas és nem rokkantsági ellátást kap. A rengeteg gyógyszer + a tápszerek kiváltásánál nagy segítség lenne.
16. gizus58 (válaszként erre: 15. - Marlenka70)
2016. febr. 7. 10:35
Közgyógy igazolványt alanyi jogon az I_II.csoportba tartozó rokknatsági ellátásban részesülők kapják. Létezik még szociális alapon ,de annyira alacsony az egy főre jutő jövedelem határ, hogy kevesen kapják meg. Gyógyszerre-de nem mindegyikre, gyógyászati segéd eszközökre, kötszerre,gyógycipőre használható fel.
2016. febr. 6. 21:42
Mihez kötik ezt a közgyógy kártyát? A nyugdíj összegéhez? Ez szociális alapon adható?
14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Csibe3)
2016. febr. 6. 21:31

Nem értem ezt az egészet, a férjem közgyógyára nem írtak fel szemüveget. Lencsét sem.


Rémlik, mintha nagyon erős dioptriához lett volna kötve, neki nem kellett annyira erős.


Persze ez még 2012-ben volt.

13. csibe3 (válaszként erre: 1. - Lengyelnehajni)
2015. márc. 27. 18:05
igen a a terméket készítik,adják amit felirtak recepre.
12. csibe3 (válaszként erre: 10. - Gizus58)
2015. márc. 27. 18:02
A közgyógy kártyára szemüveg lencsét fel lehet írni,csak a keretet kell fizetni.Mi idén csináltattuk.
2014. febr. 25. 15:32
Sajnos ahogy mi jártunk, két éve sem volt már benne a fogászat sem.
10. gizus58 (válaszként erre: 1. - Lengyelnehajni)
2014. febr. 25. 15:29
A közgyógy kártyát gyógyszerre, és gyógyászati segédeszközre használhatod, rajta van a határozaton, hogy mire.Szemüveg készítésére nem jogosít már, azt kivették a listából!
2014. febr. 25. 12:24

Bárhol használható, de ha olyan patikában vagy, ahol még nem használtad, akkor elkérnek pár adatot, hogy bevigyék a gépbe.


Nemcsak gyógyszerekre, hanem gyógyászati segédeszközökre is használható.

A SEJK oldal a segédeszközök hivatalos jegyzéke, ott lehet utánanézni.

2009. dec. 1. 20:07
A közgyógy igazolványt minden patikában használhatom vagy csak ahol lakom településen?
2009. jan. 23. 07:04
Szia! Az én lányomnak is volt.Amíg a Matáv volt a telefonszolgáltatonk, addig volt kedvezményünk is. Ha van vezetékesetek ne szégyeld, kérdezd a szolgáltatot!!!!
6. aniani63 (válaszként erre: 5. - Lengyelnehajni)
2009. jan. 22. 15:48
Köszi,akkor az más,mint amire én gondoltam.
2009. jan. 22. 15:45

A közgyógy kártya az amit a tartós beteg kap az önkormányzattól,és egyenlőre csak azt tudtam,hogy a gyógyszerekre lehet költeni belőle.

Ezért tettem fel a kérdést.

2009. jan. 22. 15:34

Mi az a "közgyógy kártya"?

Talán az egészség kártyára gondolsz?

2009. jan. 22. 15:34
Gyógyászati segédeszköz vásárlásnál is, már ami rajta van a közgyógy listán.
2009. jan. 22. 15:32
Igen!Szemüvegkészítésnél,fogorvos,gyógycípő vásárlás.Úgy tudom gyógynövény bolt is de ez nem tuti!
2009. jan. 22. 15:29
A közgyógy kártyát fel lehet máshol is használni a gyógyszertáron kívül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook