Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A körzeti orvos észrevette volna a 13. hetes terhességet? fórum

A körzeti orvos észrevette volna a 13. hetes terhességet? (tudásbázis kérdés)


26. Bibi25 (válaszként erre: 25. - Nyulacska88)
2012. okt. 9. 15:52
Jo eg, mirol beszelunk? 13 hete kimaradt a menstruacioja es most tunik fel neki? Vagy nem maradt ki, 2 orvos is megvizsgalta, egyikuk szerint sem terhes, de kozben megis az?
25. Nyulacska88 (válaszként erre: 24. - Kishugi)
2012. okt. 9. 15:09

Kedves kishugi,


én az első két hozzászólást követően a harmadikra reagáltam. A másodikban a kérdező javított, és nőgyógyászt írt.


Egy nőgyógyász feladata kiszúrni a terhességet, ezt tanulta, ehhez ért. Mindez az ismerősömnél nem, hogy nem történt meg, de az orvos felületes volt, és a hozzá nem értése miatt fájdalmas és szükségtelen kínzásnak tett ki egy 18 éves lányt. Megjegyzem, tabletta mellett lett terhes a gyermek, melyet a menstruáció rendszerességének beállításához akkor már két éve szedett.


Az ismerősömet a nőgyógyász megvizsgálta, elküldte vér és vizeletvizsgálatra, majd kijelentette nem terhes. De, terhes volt.


Csak a szülőkön múlt a dolog, hogy vitték orvostól orvosig a gyermeküket és ki akarták deríteni, pontosan miért is van rosszul a lányuk. Ha nem így tettek volna, most nagyszülők lennének, és a 24 éves lányuknak pedig lenne egy iskolás gyermeke.


Ismerősömnek szerencséje volt, hozzáértő és figyelmes, a szakmáját szerető orvost találtak, aki figyelembe vette fiatal korát és a későbbi gyermekvállalást. A gyermek egy órán keresztül volt a műtőben.


A kérdés tehát, még ha hülyeségnek is tűnik, valójában nem az!


Ami pedig az orvosod hozzáállását illeti, ha Te úgy érzed, szükséged van Uh-ra, akkor kérd ezt Tőle. Ha ezt megtagadja, kérd írja le, hogy megtagadta. Egyetlen orvos sem írta le még soha Nekem, hogy megtagad egy vizsgálatot, főként akkor nem, ha nem tudja mi a bajom.

24. kishugi (válaszként erre: 20. - Nyulacska88)
2012. okt. 9. 12:52

Én értem , de nem a házidoki feladta kiszűrni...


és nálam is a nődoki csak annyit tett hozzá h ezt meg kell szülni..mivel 24 hetesen tudtuk meg..



a háziorvos még uh-ra se küldött el stb... de nem ez a lényeg ..ha egyszer a nődoki megvizsgálta nem talált semmit és a teszt is negativ tök hülye kérdést tett fel a kérdező.. ennyi :)

2012. okt. 9. 12:49
Az elző kíírt fórumjában azt írta cisztát találtak nála...talán attól feszül a hasfala, már ha az előző hozzászólást nézem, igaz ez az egész valójában!
2012. okt. 9. 12:45

Na jó, én nagy hirtelen ezt találtam ettől a csajtól:


90. Aliena19 2011-10-10 21:02

igen, ő volt az, és bevallom, tényleg nem velem történtek meg ezek a dolgok, hanem egy külfőldi fórumban olvastam őket, és innen jött az őtlet, hogy tegyek fel ilyen kérdéseket

2012. okt. 9. 12:30
Lehet unalmában nyitotta ezt a topicot . Mert ha teszt negatív,UH sem mutatott semmit,doki sem tapintotta ki.Akkor valóban nincs terhesség. További jó szórakozást. Mert ez tuti azért lett nyitva. Normális ember nem kérdez hülyeséget csak úgy poénból sem.
20. Nyulacska88 (válaszként erre: 3. - Kishugi)
2012. okt. 9. 12:29

2. kijelentésedet cáfolom, az egyik kiskorú ismerősöm úgy járt, hogy a vizelete teljesen negatív volt, pedig visszaszámolva a dolgokat, akkor már 6 hetes terhes volt.


A csúcs az egészben az, hogy a vizeletvizsgálat célja pont a terhesség kiszűrése volt. UH-on derült ki, hetekkel később, hogy 15 hetes terhes. Ezt hívják hétköznapi szóhasználattal orvosi műhibának.


A nőgyógyász meg csak széttárta a karját és közölte, márpedig nem lehet semmi sem csinálni, ezt meg kell szülni. Egy nőgyógyász sem hozhat senki helyett döntést, kötelessége mindenre kiterjedően tájékoztatni a pácienst, különösen, ha egy kiskorúról van szó. Márpedig itt nem ez történt.


Kiderült, van más lehetőség, főként ilyen esetben. Még a kórházban is kiakadtak a nőgyógyászra, aki fentieket mondta.

19. gonoszdi (válaszként erre: 5. - Sopianae)
2012. okt. 9. 12:28
Jó doki volt az is. Nekem meg elhat terhességet állapítottak meg 1981 decemberében,akkor voltam kb. 3 hónapos terhes.Pesten volt a Baross utcai kórházban. Át küldtek a másik klinikára ahol már az ultrahang készülék sokkal fejlettebb volt,és ott mondták meg hogy ikreim lesznek. Akik ahhoz képest hogy elhalt terhesség 30 évesek elmúltak. 8. hónapra születtek 52-52-cm 2800g- 2810 g .Elhalt terhességet ultrahang szerint állapították meg. Ennyit róla. Nem mindegy hogy milyen készülékkel nézik.
2012. okt. 9. 12:25
A teszt negatív, doki nem lát semmit, akkor könyörgöm minek lett indítva a topic? 13 hetes terhességnél UH-n már látszik a pici feje, teste...
17. simple (válaszként erre: 14. - 71cb5a3af6)
2012. okt. 9. 12:21
Akkor nem vagy terhes, a teszt vagy a doki megmondta volna.
16. spinneli (válaszként erre: 14. - 71cb5a3af6)
2012. okt. 9. 12:20
Akkor nem vagy terhes.,
2012. okt. 9. 12:20

13hetes terhességet ha nem érez a nődoki akkor nincs is.Nekem 6hetesen kitapogatta a doki másnap Uh-n be is bizonyosodott.

Amúgy én sem értem a kérdést.Mire vagy kíváncsi?

Nekem az jön le hogy be magyarázód magadnak a dokikat meg hülyének nézed már bocsánat.

De jó lenne többet tudni.

14. 71cb5a3af6 (válaszként erre: 13. - Mártika69)
2012. okt. 9. 12:19
negatív
2012. okt. 9. 12:18
Tesztet csináltál már ????
12. 71cb5a3af6 (válaszként erre: 10. - 0a84e34983)
2012. okt. 9. 12:18
a 11.hétben lehettem akkor,de nem vagyok az orsvos szerint terhrs
11. 71cb5a3af6 (válaszként erre: 8. - Naty77)
2012. okt. 9. 12:18
olyan furcsán húzdik ahasam
10. 0a84e34983 (válaszként erre: 7. - 71cb5a3af6)
2012. okt. 9. 12:18
Akkor nem vagy terhes.Ennyi.Mikor voltál nőgyógyásznál?
9. simple (válaszként erre: 5. - Sopianae)
2012. okt. 9. 12:17
Az jó kis orvos lehetett akkor....
8. naty77 (válaszként erre: 7. - 71cb5a3af6)
2012. okt. 9. 12:17
akkor mire alapozódik a 13 hét?
2012. okt. 9. 12:16
nogyogysz sčm tapintással,se uh-val nem látott semmit
2012. okt. 9. 12:14
a nőgyógyászati nem lát babát akkor ott nincs 13 heves terhesség:-(
2012. okt. 9. 12:14

Körzeti orvos nem = nőgyógyásszal :)

Uh volt?

11 hetes terhességem nem tudta kitapintani a nődoki. Azt mondta méhen kivüli terhességem lehet és gyógykaparás. Váó.... Nem hagytam magam és szinte könyörögtem az UHért.... És láss csodát van egy 2,5 éves lányom.

2012. okt. 9. 12:14

Nem értem a kérdést. A körzeti orvos nem nőgyógyász, tehát valószínűleg nem is fedezi föl a terhességet.


És az mit jelent, h a nőgyógyász nem talált semmit? Akkor ott is voltál és nem állapítottak meg terhességet?

Nem értem a problémát.

2012. okt. 9. 12:12

1:kérdésedre válaszolva..nem minden körzeti veszi észre az én drágalátos orvosom a 24 hetes terhességet se vette észre hiába tapogatta , hallgatta azt hajtogatta h vastagbél gyulladásom van (félrekezelt)

2: nem értem miért körzetihez mész ..ez a nődoki feladata ha ő nem vette észre tuti nem vagy az..csinálj tesztet..

2012. okt. 9. 12:10
nogyógyász nem talált semmit
2012. okt. 9. 12:06
ma voltam korzeti orvosnál,nagyon feszul a hasfalam,tapogatta a hasam,méhemnél si,azt mondta,semmi sincs tapintásra megnayobbodva

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook