Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A körzeti / házi orvos váltása hogyan működik? fórum

A körzeti / házi orvos váltása hogyan működik? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 13. 10:01
mi tavasszal váltottunk házi orvost és igenis elutasíthat , mert nekik is meg van szabva mennyi beteg lehet náluk , ugyanis minket is elutasítottak azzal az indokal hogy már nem tud több beteget fogadni , mert már tele van nincs több hely inkább fiataloknál van még hely idősebbek és régi házi orvosoknál már nem igazán van.Mi is így jártunk azért sikerült találni egyet de nagyon nehezen.
8. ceea79692f (válaszként erre: 2. - Marjann)
2010. nov. 13. 08:28
Ez csak abban az esetben érvényes,ha a körzetben történik,a lakóhelyed körzetében köteles,de egyébként elutasíthatja a kérésedet.Volt olyan háziorvosom,akit költözés után is szerettem volna megtartani,de közölte,hogy probléma esetén nem jön ki,ergo hívjak mást.....:-(
7. Skar
2010. nov. 13. 01:13
No, ezt jó tudni, én is gondolkoztam a váltáson, ha ötévenként egyszer beesem hozzá, rám figyeljen, ne egy gyógyszerügynökkel csevegjen.
6. Marjann (válaszként erre: 5. - Kati-Kata)
2010. nov. 12. 20:38
Nem kell.
2010. nov. 12. 18:37

Szia!

Én még nem váltottam, de készülök. Úgy tudom, hogy ahogy írtad is, felkeresed az új orvost, ő megmondja hogy fogad-e, ha igen a többit ők intézik(papírok átkérése stb.). Ha nem fogad, akkor mást kell keresned.

Nálunk pl., egy helyen két orvos rendelője van,így szívesen választanám a másik orvost, de ő már nem vesz át több beteget(mert akkora volt az átvándorlás), így mást kell keresnem.

Úgy tudom bárkit lehet választani, mivel háziorvost és nem körzetit választunk.Ami az indoklást illeti, nem tudom hogy kell-e feltétlenül indokolni, szerintem nem.

4. 37a3ebdd88 (válaszként erre: 2. - Marjann)
2010. nov. 12. 18:23

Ez így zajlik szóról szóra!

A rokonságomból nem rég váltottak és tényleg csak az újhoz kell menni,ha nem vállal nincs ciki,mert a régi meg sem tudja,és akkor mehetsz egészen addig amig nem találsz megfelelőt,bár abban is igazság van,hogy a dokik két kézzel kapnak minden új beteg után :)

2010. nov. 12. 18:18
nem utasít el, annál több pénzt kap. nem kell indok ide szeretnél járni és kész
2010. nov. 12. 18:16

Semmi. Oda kell menni az új dokihoz, megmondani, hogy ide akarsz járni, aztán ő elkéri a papírjaidat a régitől.

Miért utasítana el? Neki érdeke, hogy minél többen járjanak hozzá.

2010. nov. 12. 18:14

A család orvost váltana, mert a jelenlegivel nem vagyunk elégedettek. Szeretném megkérdezni, hogy aki már átment másik orvoshoz, hogy működik ez a dolog? Felkeressük az orvost, és mondjuk, szeretnénk átjelentkezni hozzá? Milyen indokkal? És ha elutasít? Egyáltalán lehetséges, hogy a körzeten kívül máshová tartozzunk?

Volt már valaki ilyen cipőben? Aki tud, kérem, segítsen tanácsaival!

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook