Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A körömvirág fórum

A körömvirág (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A körömvirág

2013. máj. 14. 00:40

Tájékoztatásul:

A körömvirágnak a szirmaiből készül a kenőcs.

Házilag sima sertészsírral, egyéb adalékok nélkül.


A bolti kenőcsökben nyilván más anyagok vannak, és nem is tartalmaznak annyi hatóanyagot. Adalékokat viszont igen, érdemes megnézni a címkét vásárlás előtt, és a legegyszerűbbet megvenni.

2009. júl. 28. 19:54
Én is allergiás vagyok rá. Műtét utáni hegre ajánlotta a sebész: 2 nap után lángvörös volt a vágás, és viszketett, mint a veszedelem. Jó kis vérbőséget okozott. Állítólag hangyasav van a levelében, talán attól. Abbahagytam, néhány nap után rendbe is jött. Azóta kerülöm.
16. 62cc0f78ae (válaszként erre: 15. - Helene12)
2009. júl. 28. 19:14
Sima patira meg mitesszerre jó, én évekig testápoló és arckrém helyett használtam. Nem tudom, a nagyon gyulladt, gennyes pattanásokra jó-e, végülis egy próbát megér! De nem lesz tőle zsíros a bőröd, gyönyörűen beszívódik!
2009. máj. 27. 15:45
Pattanásra nem jó? Bár, ha zsíros a krém, attól nem lesz még több pattanás a bőrön?
2008. nov. 6. 20:47
Én használom a körömvirág teát iszom mert nyelöcsöfekélyem gyomorfekélyemésrekeszizomsérvem van A szakorvos ajánlotta a figyelmembe természetesen a gyogyszeres kezelést sem mellözöm
13. 1366d1807f (válaszként erre: 7. - H MAYA)
2008. júl. 29. 08:28
Az egész virágot, vagy csak a szirmait?
12. Shally
2008. júl. 28. 12:11

Az intim területek külső kezelésrése is hatékony, épp tegnap tapasztaltam, strandoltunk, és estére már éreztem hogy ég, csíp...jön a gombafertőzés. Bekenegettem azzal igazi illatmentes, jó zsíros körömvirágkrémmel. Reggelre teljesen elmúlt!

Többet ér mint bármilyen gombaölő krém!

2008. máj. 3. 08:22

Aranyerre is kituno gyogyszer,termeszetesen krem formaban elkeszitve.

A borelszinezodest is hatasosan lehet kezelni vele.

10. cleakm
2008. jan. 3. 10:19
Azt olvastam valahol, hogy mellápolásra is igen hatásos szer.
9. 0c97fbb607 (válaszként erre: 8. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 16. 20:55

Én is pont erre gondoltam!Annyi szir-szarral próbálják szebbé,kenhetőbbé,illatosabbá tenni,nem is sorolom....

Tele vagyok vele egyébként!Amikor fejlődik olyan mint a fiatal saláta,mellesleg a levelét meg is lehet enni,salátában!Aztán pedig csodaszép élénk narancs virágai lesznek!

Amik szintén ehetőek is,de valóban a krémje ami az igazi !

8. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 3. - E71af41436)
2007. jún. 16. 20:30
Biztos, hogy a viragra? Lehet a kiseroanyagok valamelyike valtotta ki az osszetevok kozul.
2007. jún. 16. 20:28

A körömvirág krémet mi is használjuk odahaza.Nagymama receptje szerint készitem el,

-200 gram sertés zsirba

-20-30drb virágot

alacsony lángon megpárolni

nemszabad hogy a zsir felforrósodjon ,

üvegcsében hűtőbe tartani.

2006. nov. 3. 19:20

Nálunk nagyon sok mindenen segített már.Kislányom pelenka kiütése csak ettől múlt el.Elötte már sok féle kence-ficét felirt a dr néni.

A darázs csipés nem dagad tőle fel,ha rögtön csipés után bekened.Ha a füled begyullad(fülbevalótól),akkor lehúzza a gyulladást.És még nagyon sok mindenre jó:)

2006. szept. 28. 12:45
Én azt hallottam, hogy sebekre nagyon jó.
2006. szept. 25. 10:33
Nagymamám he előjönnek a viszerei azokat kenegeti vele.
2006. máj. 23. 11:50
én kis szerencsétlen,meg pont a körömvirágra vagyok allergiás :( eccer,még nem tudtam,és bekentem a pofimat....atyég! hogy milyen voltam akkor? vöröslöttem,meg sebesedtem. szóval erre is igaz,elsőnek egfy kis helyen kell kipróbizni :)
2006. máj. 23. 11:43
Mikor jön a nyár és felélednek a mindenféle bogarak, akkor nekm nagyon sokat segít a körömvirág kenőcs. Nekem házi készítésű van, amit még nagymamám csinált egy pár éve. Ha megcsíp valami kisállatka, és begyullad, akkor nekem nagy segítségemre van. Bekenem és már érzem is a jó hatását. Szúnyogcsípésre is nagyon jó. Próbáljátok ki, megéri.
2006. máj. 23. 11:35
Nagyszüleink által kedvelt és használt gyulladáscsökkentő kenőcsök, melyek kizárólag természetes alapanyagokból állnak. Ilyen például a körömvirág is.

Ugrás a teljes írásra: A körömvirág

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook