Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A körömlakk nagyon hamar elkezd leválni a körmömtől... Mitől lehet? fórum

A körömlakk nagyon hamar elkezd leválni a körmömtől... Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. szept. 19. 23:33
a zseles koromlakk nagyon bejott nekem is.pedig nagyon gyengek a kormeim.
34. monin (válaszként erre: 27. - A2e4b28d81)
2012. jan. 11. 09:16

Szia!


Ha át tudnád nekem küldeni a tételeket nagyon megköszönném, azt hittem menni fog a kidolgozásuk, de kisfiam mellett ....:)


Elöre is köszönöm!!

Mónika

(monin@freemail.hu)

33. lulo24
2010. júl. 17. 09:29

mglkgjpöio

gt7tz9z8g iiiuw ,nm.-bnhgze


jtojeojgo

kofip9kfowökjqwaqhhék

32. midor
2009. jún. 16. 12:51

Sziasztok!

Annyi próbálkozás után végre rátaláltam 1 remek lakkra: L’oreal Resist & Shine - Titanium. Nyolc! nappal ezelőtt kentem fel és egyáltalán nem kopik. Eddig a hasonló árfekvésű lakkok is elkezdtek kopni a második napon. Lehet, úgy kell majd lerobbantani:) Csak gondoltam megosztom veletek az örömöm:)

31. 1eb84e4bad (válaszként erre: 30. - Szisszancs)
2009. ápr. 28. 21:08

Szia. A zselé elvileg vagy a nem fixélt felületre, vagy a bolyhozott felülethez tapad, tehát krömlakkhoz nem. De ha pl csak pár vonalat húzol, úgy, hogy ne érjen a zselérétegek széléhez, úgy talán megmarad. Ha nem mossa el a zselé a lakkot...

Rá lehet tenni egyébként, csak nem lesz tartós.

2009. ápr. 26. 21:11

2 zselé réteg közé ha körömlakkot rakok, normálisan megmarad?

hobbi szinten kezdtem el a mükörmözést kizárólag saját magamnak csinálom, anyu testvére tanitott meg aki ebben a szakmában dolgozik.

de sajno az átlátszó zseléken kivül mást szinüt még nem szereztem be de viszont rengeteg körömlakkom van.

Várom válaszotokat

2008. nov. 4. 12:01

Bár nem tudom milyen az anyagi helyzeted......

de azért azt nem ajánlatos otthon csinálni,még ha esetleg meg is vennéd a kellékeket hozzá!

Láttam már olyan képet,ami elfertőződött:((((

2008. nov. 4. 11:58

Azért azt ne felejtsük el mondani a zselével kapcsolatban,hogy nem 200ft!

És kb.3 hetente töltetni kell/jó esetben/

2008. nov. 4. 11:55

INGYEN MŰKÖRMÖS KIDOLGOZOTT TÉTELEK.ORTOPÉDIA,ANATÓMIA,ANYAGISMERET.

A VÁLLALKOZÁSISMERETET 1500 FT ÉRT TUDOM CSAK POSTÁN ELKÜLDENI.06306954677,

2008. nov. 4. 11:54
AZ ELŐZŐ ÜZINÉL NEM JÓ A TELEFONSZÁM 77 A VÉGE!ANITA
2008. nov. 4. 11:50

Sziasztok!!

Ha valakinek kellenek a műkörmös vizsgákhoz a kidolgozott tételek csak szóljatok!A vállalkozás ismeretet 1500 ft-ért tudom elküldeni postán de a többit e-mailban és ingyen!Ezek az anyagismeretek,Ortopédia,Anatómia.

Ha éredekel valakit csak hívjon(06306954672)vagy írjon e-mail-t(ani19ta90@hotmail.com)

Szeretettel várom hívásotokat és üzeneteiteket.

Én csak örülök ha segíthetek valakinek!!

24. Cucus7
2008. aug. 5. 18:24
zsiros a körmöd, ami természetes, előtte mosd meg és kend át acetonnal, az leszedi, és utánlakkozd. Ha nagyon puha a körmöd lehet zselét tetetni rá, megerősiti, és szép lassanmindig hozzácsiszoltatod, ha nem akarod ujból zselésztetni, de azt kb. 2-3 hónapig rejta kellene hagyni. A lakk minősége sem mindegy, inkább drágábbat vegyél de minőséget, abból kb. 2 szint, és meg van oldva. Remélem bejön, sok sikert hozzá. ÉviJa és kövesd Roxa tanácsát ő mondja a jót meg atöbbiek is.
23. 1eb84e4bad (válaszként erre: 22. - Kókusz)
2008. máj. 24. 21:50
Ok:-)
22. Kókusz (válaszként erre: 20. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 24. 21:43
Példaként hoztam fel: lehet ugyanúgy zsíros valakinek a körme, mint ahogyan a haj is lehet zsíros típus. Ezt persze nem úgy kell elképzelni, hogy szemmel látható, csak éppen ledob magáról minden körömlakkot meg műkörmöt.
2008. máj. 24. 13:10
Körömlakkozás előtt kezet kell mosni, h ne legyen zsíros a köröm. Kézkrém tilos. Van olyan lakk, amiből elég 1 réteg, van, amiből 2 kell, a lakk minőségén múlik. Ha valami nagyon sz.r lakkot vettél, akkor az le fog gyorsan jönni, már aznap elkezd töredezni, de ha minőségi jut a kezedbe, akkor akár egy hétig is kitart a körmödön. (Nekem a gyorsan száradó lakkok jöttek be, azok bírják egy hétig a körmeimen.)
20. 1eb84e4bad (válaszként erre: 19. - Kókusz)
2008. máj. 24. 12:07
visszaolvastam... de nem találtam összefüggést :-))
19. Kókusz (válaszként erre: 18. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 23. 23:27
Olvass vissza, és akkor láthatod :)))
18. 1eb84e4bad (válaszként erre: 17. - Kókusz)
2008. máj. 23. 22:43
aha. nem értettem fatraktor miért írta ezt le. :-)
17. Kókusz (válaszként erre: 13. - 5a7f699553)
2008. máj. 23. 22:32
Az, hogy a hajad nem zsíros, nem jelenti azt, hogy a körmöd sem az :) Hiszen ha valakinek a bőre zsíros, nem biztos, hogy a haja is az. A haj zsírosodása független a körömétől, bár valami kapcsolat azért nyilván van a kettő közt.
16. 1eb84e4bad (válaszként erre: 13. - 5a7f699553)
2008. máj. 23. 20:16
a zsíros haj hogy jön ide? :-)
15. Szamó
2008. máj. 23. 19:49

Szia!

Az acetonban szokott lenni paraffin, hogy kicsit kímélje a körmöt és a bőrt.... Tehát, ez biztosan nem jó!

Reszeld formára, mattíts el a felületét nagyon gyenge reszelővel/polírozóval. Vigyázz, nehogy sokat reszelj le belőle!

Aceton helyett zsírtalanítsd alkohollal (gyógyszertári)!

Kend be alap lakkal. Ez egyfajta alapozó, általában színtelen, de van rózsaszín és kék is. Ez nem ad színt a körmödnek, csak alap. Lehet kapni olyat is, ami kálciumos, meg töredezés elleni......

Aztán jöhet a szín, lehetőleg 2 rétegben.

Utána fedőlakk, ami lehet sima átlátszó, vagy csillámos. A csillámos tartósabb!

Arra is figyelj, hogy a körmöd elejét is kend be, mármint a szélét, azzal is tartósabb!

Ha ezeket így csinálod, akkor lehet a lakk akár 200,-os is! Semmivel nem tartósabb a 2000,-os, ha betartod a "szabályokat".


Remélem tudtam segíteni! Ha még van kérdésed nyugodtan írj!

"egy körmös"

2008. máj. 23. 19:43
Köszönöm a hozzászólást lányok. :D
2008. máj. 23. 19:42

Szia Kricat!


Megkérdezem mindenképpen.


Nem zsírosodik a hajam, de mivel rövid és zselézem, így 2 naponta hajat mosok... fene tudja, hogy zsíros-e vagy sem. :)

2008. máj. 23. 19:33
Szakboltban lehet kapni olyan cuccot, amit a körmösök is hasznélnak, mielőtt felteszik a körmöt. Az úgynevezett tapadáselősegítő. Ezt ecsettel kell felvinni, elpárolog hamar a körömről, de zsírtalanítja. Próbáld ki ezt.
2008. máj. 21. 22:00
Valószínűleg zsíros a körmöd. Ez ugyanolyan, mint akinek zsírosabb típusú a bőre, vagy a haja. Nekem is zsíros a körmöm. Annyira, hogy nekem még a zselés műkörmöt is ledobta. Azt mondta a műkörmös, hogy 10 év alatt én vagyok a harmadik, akinek ennyire nem marad meg a körmén a műköröm. Erre hozzatott valami speckó cuccot, direkt erre a problémára, de sajnos az is ugyanúgy lejött :( Így azóta se műköröm, se körömlakk...
2008. máj. 9. 20:23

Hát a zselézést annak ajánlják,akinek a körmei nem elég erősek mert ezt felviszik rá,akkor ezen a körömlakk is megmarad jobban,sőt vannak szines zselék is mintákat is lehet bele tenni,igy olyan mint ha kilenne lakkozva,de ez nem jön le.

Először is szépen le kell a körmöd polirozni,lereszelni.lefertőtleniteni.majd fel viszik rá ezt a zselét,akkor a kezed bedugod az uv-lámpa alá,ennek hatásásra szilárdul majd meg.

Ezt lehet ugy is,hogy a saját körmöd hosszára,de sablonnal hosszítani is lehet,igy olyan mint ha a saját körmöd lenne hosszabb.

Mint mondtam már vannak minden féle szinű zselék.

ha te mondjuk egy francia körmöt akarsz benne ezüst csikkal,azt meg csiálják neked,hogy felviszik fehér és rózsaszines zselét,majd az ezüstöt.Megszáradás után nem jön le-majd ha nő a körmöd,akkor csak töltetni kell ott ahol már nőtt.

Szerintem ez a legjobb módszer azok számára akiknek valamilyen problémája van a körmeivel,ha gondolod tána nézhetsz neten,vagy esetleeg mutatok neked cikkeket:)

2008. máj. 9. 17:25
Köszi Roxa.. Kipróbálom... Csillogós valami nekem is van.
2008. máj. 9. 17:05

sziasztok:)


Előre leszögezem, nekem saját körmeim vannak..így csak azt tudom mondani, amit én csinálok.


1-acetonos lemosás után feltétlen mosd meg a kezed szappannal, az aceton is zsíros.

2-ne legyen a körmöd felülete nedves sem.

3-ne legyen sima, vannak nagyon puha reszelők, amivel a tetejét érdemes érdessé tenni.

4-lehet venni olyan körömlakkot, ami szintelen de vannak benne ezüst csillámok, nah azt kend a tetejére..és még a körömlakk lemosó sem fogja lehozni:)

2008. máj. 9. 16:42

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat. Azt olvastam, hogy ez az fedőfolyadék ez egy frankó cucc, tartóssá teszi a lakkot. És meg hogy a műkörmösök is használnak ilyet...


Mondjuk én nem láttam olyan műkörmöst még, aki Loreál vagy mittomén milyen drága lakkal dolgozna. Inkább a fedőfolyadék cucc az, ami megadja a tartósságát.


Tény, 500 Ft-os lakkot vettem, meg egy ilyen fedőfolyadékot...


Figyuzz, Klaudia!

Hogy megy ez a zselézés? :) Érdekelne...

2008. máj. 9. 16:31
Szörnyű különben,hogy ha méregdrága lakkot vesz is az ember;egyik sem bírja néhány napnál tovább!Szép max 1-2 nap;így inkább nem lakkozom,mert az a legundorítobb,ha le van pattogva!:o(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook